Nejlepší protištěkací budky 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem protištěkacích budek. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

Nejlepší protištěkací budky

Protištěkací ultrazvukové budky slouží k omezení štěkání psa na zahradě. Budka se zavěsí na strom, plot nebo zeď a namíří se směrem na místo, kam chodí pes štěkat. Jakmile pes zaštěká, budka se aktivuje a vydá psovi nepříjemný ultrazvukový signál. Budky jsou také vhodným pomocníkem proti štěkajícím sousedovým psům.

TOP 1

PetSafe PBC19-11794 - protištěkací budka

Nenápadný desing na baterie, s dobrou výdrží a dosahem vhodným pro venkovní použití. 

Orientační cena: 1 800Kč

TOP 2

Protištěkací jednotka Eyenimal

Protištěkací jednotka kvalitní francouzské značky NUM’AXES vhodný pro všechna plemena psů.

Orientační cena: 1 900Kč

TOP 3

Domácí protištěkací jednotka PetSafe

Mikrofon rozpozná štěkot až do vzdálenosti 6-8 metrů. Součástí balení jsou dvě jednotky PetSafe. Při zaštěkání se spustí nepříjemný ultrazvukový signál, který je pro člověka neslyšitelný.

Orientační cena: 1 100Kč

ČTYŘI tipy, jak vybrat protištěkací budku

Protištěkací budky jsou zajímavou alternativou pro snížení nežádoucího štěkání více psů, pomocí tohoto článku se vám pokusíme usnadnit výběr.

Prvním kritériem při výběru protištěkací budky by se mělo odvíjet od místa, kde jí chcete využívat. Budky vhodné pro domácí použití mívají dosah kolem 10 metrů. Budky venkovní lze koupit i se 100 metrovým dosahem. Ale pozor, takové budky nejsou vhodné k instalaci do domu!

Detekční vzdálenost na štěkání není stejná jako dosah budky. U venkovních protištěkacích budek se detekční vzdálenost pohybuje kolem 30 až metrů ačkoli štěkot eliminuje například až do vzdálenosti 100 metrů. U domácích protištěkacích budek jsou obě hodnoty velmi podobné. 

Máme dvě možnosti – buď se spokojíme s nejčastější verzí na běžné baterie nebo někteří výrobci mají možnost napájení protištěkací budky přímo ze sítě. Vydrž dle velikosti baterií se pohybuje v řádech týdnů a záleží na četnosti spouštění protištěkací budky. 

Pokud hodláte eliminovat nepřetržité štěkání sousedova psa, doporučujeme se poohlédnout po budce ve vzhledu ptačí budky. Je velmi nenápadná a efektivní.

Jak protištěkací budky fungují?

Štěkání je běžným dorozumívacím prostředkem psa. Štěká, pokud se cítí ohrožen, upozorňuje na nebezpečí. Je to tedy normální stav, ale bohužel mnoho psů štěká i v okamžiku, kdy se nudí, nebo hůře – štěkají jen tak. Což může narušovat klidné soužití se sousedy jak na vesnici, tak i v bytovém domě.

Protištěkací budky fungují na bázi vysílání ultrazvukového signálu, který je pro lidi zcela neslyšitelný, ale pro většinu psů velmi nepříjemný. V okamžiku, kdy pes nebo psy začnou štěkat protištěkací budka začne snímat mikrofonem a okamžitě spustí ultrazvukový signál. Ten by měl všechny psy efektivně utišit.

  • Protištěkací budky není nutné připevňovat zvířeti na krk.
  • Efektivně tlumí štěkot do vyšších vzdáleností – například pokud štěká pes souseda.
  • Zabraní štěkání i více psům najednou.
  • Nefungují na každého psa, některým tvrdohlavým “mezulánům” ultrazvukový signál nevadí.
  • Nelze je většinou přesněji měnit jejich nastavení, či dosah.
  • Cena se dle dosahu může vyšplhat až na 3 tisíce korun.

Kdy se vyplatí kupovat protištěkací budku?

Protištěkací budku se vyplatí kupovat v okamžiku, kdy se vám zdá nehumánní použití běžného protištěkacího obojku s elektrostatickými výboji. Nebo za předpokladu, že máte psů víc a štěkají vesměs všichni členové smečky.

Protištěkací budka se hodí i za předpokladu, že chcete sousedova psa naučit že ,,mlčeti zlato” nenápadným a neinvazivním způsobem si konečně pomoci k klidnému spánku.

Shrnutí 

Základním rozdílem v protištěkacích budkách je místo jejich použití. Budky určené pro domácí použití mají dosah zhruba 10 metrů a většinou se jedná o 2 vysílače do různých místností v domě. Budky venkovní disponují dosahem ultrazvukového signálu až do vzdálenosti 100 metrů a snímač štěkání mívá dosah kolem 35 metrů. Protištěkací budky jsou snadným způsobem k odstranění, nebo alespoň zmírnění štěkání psa nebo více psů. Ať už se jedná o vaší smečku nebo ratlíka od sousedů, který ruší váš klidný spánek.

Další oblíbené protištěkací budky

Oblíbená budka

iTrainer CSB10

Spolehlivá protištěkací budka značky iTrainer se třemi úrovněmi ultrazvuku.

Orientační cena: 1 300Kč

Oblíbená budka

Protištěkací přístroj iTrainer CD-100

Snadno přenosný protištěkací přístroj s vestavěnou baterkou.

Orientační cena: 500Kč

Oblíbená budka

GoodLife DogSilencer

Odolná protištěkací budka s největším dosahem korekce na trhu.

Orientační cena: 3 300Kč

Kde koupit?

Oblíbená budka

GoodLife DogSilencer MAX

Protištěkací budka s největším dosahem na trhu a třemi úrovněmi intenzity korekce.

Orientační cena: 4 300Kč

Kde koupit?

Instruktážní video

Slovo závěrem

Máte s protištěkacími budkami zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

3.7/5 - (178 votes)