Nejlepší dávkovače granulí pro psy a kočky 2024 - recenze, zkušenosti


Výber redakce

Spolehlivý pomocník v době vaší nepřítomnosti s možností nahrání vašeho hlasu.

Orientační cena: 3 000 Kč


Další na zvážení

Propracovaný, moderní a inteligentní dávkovač krmiva pro psy i kočky.

Orientační cena: 5 000Kč


Moudrá volba

Dávkovač ve tvaru talíře poskytne vašim mazlíčkům pravidelnou stravu až 5x denně.

Orientační cena: 2 500Kč


Oblíbená volba

Skvělé řešení pro domácnost s více mazlíčky.

Orientační cena: 5 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Přípravu vhodné dávky granulí vám usnadní dávkovače krmiva. Krmte svého pejska nebo kočku správně a využijte pohodlné automatické dávkovače.

Spolehlivý pomocník v době vaší nepřítomnosti s možností nahrání vašeho hlasu.

Automatický dávkovač krmiva Petwant PF-102 je skvělým řešením pro majitele zvířat, kteří mají nastolený režim ať už ze zdravotního hlediska nebo kvůli výchovy. Vyniká svým bezpečnostním zámkem, možností krmení psa až 4x denně nebo také možností nahrání vašeho hlasu. Napájení je řešeno přes síťový adaptér. 

V případě výpadku proudu dávkovač čerpá energii z 3 alkalických baterií, takže váš mazlíček nebude ani v tomto případě o hladu. Nevýhodou je, že je vhodný pouze na suché krmivo. Tento dávkovač je vhodný pro všechny majitele, kteří svému parťákovi chtějí dopřát krmivo vždy ve stejný čas a krmí ho pouze suchým krmivem o maximální velikosti granule 1,5 cm.

Orientační cena: 3 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Propracovaný, moderní a inteligentní dávkovač krmiva pro psy i kočky.

Dávkovač pro psy a kočky Pawbo Crunchy je jedním z moderních a inteligentních dávkovačů krmiva pro vaše mazlíčky. Lze jej ovládat pomocí smartphonu, ukáže vám nutriční údaje, v případě výpadku elektřiny používá baterie jako záložní zdroj a má speciální kruhový dávkovací mechanismus. Můžete si na něm nastavit až 10 porcí denně, přičemž velikost jedné porce může být od 20 do 120 gramů. Tím se stává vhodným pro malá i velká plemena psů i koček. Mezi jeho nevýhody patří možnost pouze suchého krmení.

Pokud tedy krmíte barfem či kombinací suchého i mokrého krmení, měli byste se poohlédnout po jiné alternativě. Pawbo Crunchy je tedy vhodným dávkovačem pro majitele, kteří krmí pouze suchým krmením, ať už mají mazlíčka jakékoliv velikosti.

Orientační cena: 5 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dávkovač ve tvaru talíře poskytne vašim mazlíčkům pravidelnou stravu až 5x denně.

Automatický dávkovač Petwant F2  ve tvaru talíře poskytne vašim mazlíčkům jejich oblíbenou stravu na celý den. Mezi jeho velké klady patří jeho napájení přes síťový adaptér i baterie, možnost manuálního ovládání, ale také ovládání přes smartphone. V nastavenou hodinu se talíř, vybaven 5 miskami, pootočí tak, aby se zvíře dostalo k připravené porci. V miskách můžete připravit suchou i mokrou stravu. Mezi zápory patří fakt, že misky jsou celkem malé. Nejsou tedy příliš vhodné pro větší plemena psů.

Tento dávkovač bude skvělým pomocníkem do domácností s menšími zvířaty, kterým potřebujete dát jejich porci i v době vaší nepřítomnosti.

Orientační cena: 2 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělé řešení pro domácnost s více mazlíčky.

Uzavíratelná miska na čip SureFeed Connect Smart je skvělým řešením pro domácnost s více zvířaty. Dokáže si pamatovat až 32 zvířat, jde rozdělit na dvě misky, rychlost zavírání poklopu nad miskou lze nastavit na 3 rychlosti a váha váží s přesností na 1 gram.  Otevírání misky funguje skrze snímací RFID mikročip, který sejme čip vašeho mazlíčka a ten se dostane ke svému krmení. Pokud vaše zvíře čip nemá, stačí mu na obojek umístit přívěsek s RFID čipem, který funguje na stejném principu. Snímací mikročip je kompatibilní se všemi běžnými čipy. 

Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a dokupování nových baterií. SureFeed Connect Smart je skvělý především pro psy a kočky,mají speciální dietu, léky, případně redukují hmotnost.

Orientační cena: 5 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat dávkovač granulí pro psy a kočky

Dávkovače krmiva zvládnou samostatně nakrmit vaše mazlíčky optimálně velkou porcí granulí, aniž byste si s tím museli dělat starosti. Nakrmit vašeho psa nebo kočku je však jedna ze zcela zásadních nutností, proto je důležité dávkovač pečlivě vybrat. Právě s tím poradí tento článek.

Na trhu naleznete jak dávkovače přímo pro psy, dávkovače přímo pro kočky, tak i dávkovače, které nejsou nijak specificky určené jednomu nebo druhému zvířeti. Tuto specifikaci si ohlídejte. Zvláště pokud jste majitel větších plemen psů – podle toho, pro koho je dávkovač určen, se totiž odvíjí jeho rozměry a velikost granulí, na které je určen. U menších psů by záměna s dávkovačem pro kočky nevadila (stejně jako opačně u koček s malým dávkovačem pro psa).


Dávkovač by měl být schopný nakrmit domácího mazlíčka i bez vaší asistence, je tedy důležité podívat se na to, jakým způsobem toto automatické nasypání granulí funguje. Základní modely fungují skrze nastavení množství krmiva a času, kdy se má vysypat. Modernější jsou pak propojené s aplikací v mobilu, skrze kterou můžete kromě nastavování procesu krmení často využívat další nadstandardní funkce – o těch se zmíníme níže.


Dalším důležitým bodem, který ovlivní každodenní užívání dávkovače, je objem nádoby na krmivo. To se samozřejmě odvíjí mimo jiné od toho, zda je dávkovač určen spíše pro kočky nebo pro psy. V každém případě však objem nádoby ovlivní to, jak často budete muset dávkovač doplňovat. Stejně tak by potom měl být snadno udržovatelný, lehce omyvatelný, z nezávadných materiálů a s baterií s dlouhou výdrží, abyste měli s běžným provozem co nejméně starostí.


O dalších, nadstandardních funkcích už zde byla zmínka a i na ně je potřeba při výběru dávkovače přihlédnout. Ne všechny jsou pro každého majitele domácího mazlíčka nezbytné a jelikož s každou vymožeností navíc velice pravděpodobně stoupne i cena, je dobré si předem odpovědět na to, zda pro tyto funkce budete mít opravdu využití. A jaké funkce lze očekávat? Jedná se například o komunikaci s mazlíčkem hlasem skrz zařízení, posílání malých pamlsků skrze aplikaci na dálku, HD kamera, mikrofon, detekce přítomnosti mazlíčka či možnost nahrávání videí.

Které výrobky lze na trhu najít?

Zde naleznete jen krátkou inspiraci na dávkovače, které jsou populární a odzkoušené. Samozřejmě jich lze nalézt mnohem více a i s pomocí předchozích bodů jistě naleznete ten pravý přímo pro vás. Spolehlivý výrobce bude na dávkovač poskytovat záruku a bude na internetu dohledatelný.

  • Petwant – automatické krmiče pro široké spektrum zvířat s distribucí po celém světě.
  • PetCube – moderní kamera propojení s dávkovačem pro nonstop spojení s domácím mazlíčkem.
  • Trixie – jednoduché a funkční dávkovače od jednoho z největších velkoobchodů chovatelských potřeb v ČR.
  • Eyenimal – Dávkovače od francouzské značky Num´axes, která se dlouhodobě věnuje výrobě různých elektronických pomůcek pro snadnější soužití se psy.

Shrnutí 

Dávkovače krmiva vám mohou usnadnit každodenní rutinní péči o mazlíčky a zastat úkol nakrmení i v době vaší nepřítomnosti. Ať už jej sháníte pro psa nebo pro kočku, v obou případech budou kritéria v podstatě stejná. Dávkovač by měl být odolný, hygienický a nezávadný, měl by vydržet co nejdéle v provozu. Nádoba na granule by měla být co největší, abyste ji nemuseli neustále doplňovat. Automatické krmení by mělo fungovat spolehlivě a přesně, nastavení by mělo být co nejjednodušší. U novějších typů nejčastěji funguje přes mobilní aplikaci. Pokud jste náročnější, můžete chtít i dávkovač s rozšířenými funkcemi v podobě kamery, mikrofonu a reproduktoru, možnosti vyhození pamlsku i na dálku skrze aplikaci a podobně. Jelikož dávkovač granulí už je poněkud větší investicí, výrobce by měl působit spolehlivě a na přístroj by se měla vztahovat záruka. Po zvážení všech těchto aspektů by již měla být orientace mezi jednotlivými výrobky na trhu o něco snazší.

Instruktážní video

Garant článku: Daniel Hanuš, šéfredaktor

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (38 votes)