Nejlepší kamery pro psy 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem kamer pro psy. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

Nejlepší kamery pro psy

Říkáte si občas, co dělá váš psí miláček, když nejste doma? Zasteskne se vám po něm během polední pauzy, ale domů je to daleko? Díky kameře pro psy s ním můžete být pořád v kontaktu.

Oblíbená kamera na psa

Eyenimal Dog Videocam

Praktická kamera, která zachytí záběry z pohledu vašeho domácího mazlíčka.

Orientační cena: 3 500Kč

Oblíbená kamera na psa

Eyenimal Petcam

Drobná digitální kamera zachycující aktivitu domácího mazlíčka na video je praktická předevšími rozměry – použít ji lze i na ty nejmenší psy a případně i kočky.

Orientační cena: 1 900Kč

Oblíbená externí kamera pro psy

Eyenimal Pet Vision Live HD

Nenápadná HD kamera, která vám poskytne přehled o tom, co mazlíček dělá doma v době vaší nepřítomnosti.

Orientační cena: 2 700Kč

Oblíbená kamera na psa

HD kamera pro psy BENTECH

Miniaturní HD kamera, která zaznamenává svět očima domácího mazlíčka.

Orientační cena: 1 800Kč

ŠEST tipů, jak vybrat kamery pro psy

V tomto článku přehledně shrneme hlavní zásady, kterými byste se měli řídit při výběru kamery pro psa.


Nejdříve je potřeba se zamyslet, k čemu konkrétně kameru potřebujete – na trhu totiž naleznete dva typy. Jeden druh kamer se umisťuje přímo na psa, konkrétně tedy na jeho obojek, a umožňuje vám sledovat svět z jeho úhlu pohledu. Takovou kameru můžete využít i při venčení a sportu. Druhý typ kamer pak umístíte ve vaší domácnosti a s jejich pomocí sledujete (často v živém přenosu), co váš pes dělá během vaší nepřítomnosti.

Zvláště u kamery, kterou budete chtít brát ven, bude záležet na kvalitě videa. Vybírejte tedy takovou, která bude mít dobré rozlišení, aby byly záběry použitelné. Druhým důležitým faktorem je paměť, protože nikdo nechce zjistit, že se uprostřed venčení natáčení stoplo kvůli nedostatku místa. U kamer, které hlídají psa doma, jsou tyto faktory důležité o trochu méně, je dobré vědět, jak široký mají záběr, protože chcete mít mazlíčka ideálně neustále v obraze.

Kamera by měla něco vydržet a to znamená dvě věci – zaprvé (a opět to platí hlavně pro tu, která se připevňuje psovi na krk) musí být odolná, neměla by se lehce rozbít, měla by dobře držet a v ideálním případě bude voděodolná a vodotěsná. Zadruhé pak musí mít kvalitní baterii. Existují varianty, které se nabíjí klasicky zapojením do elektřiny, ale i kamery na baterky. Tady záleží čistě na osobních preferencích, ani jedna z možností není dobrá nebo špatná.

Kamery na psí obojky většinou fungují na USB kabel, s jehož pomocí přetáhnete soubory do počítače. Širší možnosti se objevují u domácích kamer. Velkou výhodu mají ty, ke kterým se pojí přehledná a jednoduchá aplikace, s jejíž pomocí můžete sledovat mazlíčka z mobilu v podstatě odkudkoliv. Kromě aplikace jako takové budete potřebovat kvalitní WiFi připojení ve vaší domácnosti. 

Nikdy není na škodu, když umí kamera víc než konkurence. Mějte proto na paměti, že můžete vybírat i z terénních kamer, které umí pořizovat i fotografie, nebo se dokáží automaticky zapínat podle toho, zda je zrovna pejsek v pohybu. Ty lepší domácí kamery umí pro změnu komunikovat oběma směry – tedy nejen, že vy uvidíte svého mazlíčka, ale navíc mu můžete skrze mikrofon dávat příkazy a na dálku s ním zůstat v kontaktu.

Jako u jakéhokoliv výrobku, i tady hraje velkou roli cena. Není dobrý nápad vybrat jen na základě tohoto parametru, jelikož nejlevnější varianta často není příliš kvalitní, a tak nakonec peníze vyhodíte zbytečně. Jestli se výrobek za danou cenu vyplatí můžete poznat na základě uživatelských recenzí, nebo vybrat kameru od známé firmy. 

Jaké firmy vyrábějí kamery pro psy?

Na trhu existuje hned několik firem, které kamery vyrábějí. Zde uvádíme tři nejsnadněji sehnatelné na českém trhu. Pokud však naleznete takovou, která zde není uvedená a přesto splňuje všechna výše popsaná kritéria a vaše individuální požadavky, tak se rozhodně nebojte ji vyzkoušet.

  • Eyenimal – Kvalitní kamery jak na psí obojek, tak na hlídání psa v domácnosti během vaší nepřítomnosti.
  • PetCube – Chytré kamery do domácnosti s nadstandardními funkcemi.
  • Bentech – Prověřená firma, která se věnuje výrobě elektronických zařízení pro psy.

Shrnutí 

Nové technologie nabízí řadu možností, jak si zkvalitnit soužití s našimi domácími mazlíčky a kamery jsou další takovou pomůckou, která rozhodně stojí za pozornost. Kromě toho, že s nimi můžete pořídit zajímavé nebo roztomilé záběry, tak mohou hlavně pomoci zvýšit bezpečnost mazlíčka (a případně i vaší domácnosti) ve chvílích, kdy nejste doma. Jak tedy ve stručnosti správně vybrat? V první řadě je podstatný účel, za jakým si kameru pořizujete – rozhodněte se, zda ji chcete používat venku v terénu, nebo doma na hlídání. Ač chcete zařízení pořídit kvůli psovi, pořád je to kamera, takže se zaměřte na kvality jako jsou rozlišení, baterie, výdrž, paměť, možnost pořizování fotografií. Nakonec si pak vyhodnoťte, jestli a jaké chcete nadstandardní funkce a příslušenství. Pokud již předem víte, že nějakou z takových nadstaveb nevyužijete, klidně vyberte kameru, která ji nemá – s každou “vychytávkou” roste cena. Před konečným rozhodnutím nikdy neuškodí přečíst si recenze, pokud jsou nějaké k dispozici.

Slovo závěrem

Máte s kamerami pro psy zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

4/5 - (26 votes)