Eyenimal Dog Videocam – recenze, zkušenosti 2024

Velké srovnání kamer pro psy 2024

Praktická kamera, která zachytí záběry z pohledu vašeho domácího mazlíčka.

Zjistit cenu v eshopu

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT Eyenimal Dog Videocam

 • Tato kamera umožní vidět svět z pohledu vašeho psa a zachytit tak jeho zážitky. 
 • Kameru lze využít i jinak – neumisťovat ji psovi na krk, ale natočit záběry i klasickým způsobem. 
 • Kamera odolá dešti nebo troše stříkající vody, takže se nemusíte bát o její zničení při lehčí nepřízni počasí. 
 • Kromě základního vybavení dostanete v balíčku u kšiltovku, na níž lze kameru také umístit. 
 • Výrobek spadá pod značku Numaxes, která je obecně považována za spolehlivou ověřenou zákazníky.
 • Celkové provedení je velmi odolné a zvládne tak i pohyb psa v terénu, kde může často dojít k případným nárazům a oděrkám. 
 • Dle výrobce je produkt speciálně designován hlavně pro lovecké psy, takže kamera umožní zachytit jejich pracovní výkony, které si pak v pohodlí domova můžete prohlédnout. 
 • Zařízení pojme až 2 a půl hodiny záznamu, celkem má pamět 4 GB. 
 • Můžete si vybrat hned ze tří různých natáčecích režimů – nonstop, natáčení při pohybu psa, nebo naopak natáčení, když se nehýbe. 

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT Eyenimal Dog Videocam

 • Zařízení není plně voděodolné, nelze jej ponořit a hlavně na mikrofon je třeba dávat pozor – nelze s ním tedy dělat záběry například při plavání. 
 • Kamera váží zhruba 63 gramů, což není mnoho, ale i tak to může být pro některé psy, zvláště malých plemen, příliš nepohodlné.
 • Otázkou je kvalita pořízených snímků – je nutné počítat s tím, že záběry budou v závislosti na pohybu psa roztřesené, zmatené či rozostřené. 
 • Na českých webech nemá zařízení žádné recenze a na zahraničních jsou velmi rozdílné, je tedy těžké odhadnout reálný výkon.

Shrnutí

Malá videokamera umístitelná (nejen) na krk vašeho psa nepatří sice mezi naprosto nezbytnou kynologickou výbavu, i přesto však může být zajímavým zpestřením společných tréninků. Eyenimal Dog Videocam spadá pod firmu Numaxes, která se výrobou různých elektronických zařízení pro psy zabývá již dlouhodobě. Kamera zvládá natáčet až 2 a půl hodiny, a to ve třech různých režimech. Pokud nevyužijete mikrofon, tak se není třeba bát ani vody, ačkoliv i tak není zařízení zcela vodotěsné – plavání je lepší se vyhýbat. Uvnitř kamery naleznete 4 GB paměť, pořízený videozáznam má rozlišení 736×480 pixelů. Výsledné video v AVI formátu lze přenést do počítače s pomocí USB kabelu, skrz nějž se kamera také dobíjí. Kamera je dlouhá 84 mm, s průměrem 26 mm a váží 63 g. Pro některé menší psy tak může být na krku trochu těžká. Je potřeba neočekávat profesionálně vypadající záběry – výsledek je roztřesený, protože pes se při natáčení hýbe a běhá. Otázkou tedy zůstává, zda je cena 3 a půl tisíce odpovídající za užitečnost, kterou vám produkt přinese – na to už si však musí každý odpovědět sám. Pokud najdete pro psí kameru využití, pak by vám právě tato mohla dobře posloužit. 

EshopCena / odkaz

Zjistit cenu
Zjistit cenu

Důležité parametry

Orientační cena3 500Kč
Umístění kamery (Na obojek, Externí kamera)na obojek
Rozlišení videa736x480P
Počet snímků za sekundu24
Hmotnost63g
Vnitřní paměť4GB
Délka videa2 hod. 30 min
Voděodolnostne
Vodotěsnostne
Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu