Nejlepší elektronické obojky 2024 - recenze a jak je vybrat

Strávili jsme více než 100 hodin průzkumem elektronických / výcvikových obojků. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

Výběr redakce

TOP 1

Dogtrace D-control Professional 1000

Zákazníky prověřený produkt českého výrobce (nejen) pro profesionální výcvik

TOP 2

Canicom 5.1500

Výcvikový obojek vysoké kvality vhodný (nejen) pro výcvik loveckých plemen s možností práce na velké vzdálenosti, a to i s více psy najednou.

TOP 3

SportDog SD-1275E

SportDog obojky jsou praktické produkty americké značky, která se specializuje hlavně na lovecký výcvik a své výrobky tak přizpůsobuje přímo pro náročnou praxi v terénu.

Jak vybrat elektronický / výcvikový obojek pro psa

V tomto článku naleznete kompletní informace, které pomohou každému, kdo zvažuje pořízení elektronického obojku pro svého psa – ať už jen jako pomůcku při běžném výcviku, anebo protože se například trápí útěkářskými sklony svého psa.

S novými technologiemi a uvedením tohoto zařízení na trh se pejskaři rozdělili do dvou táborů se zcela opačnými názory – jedni obojky zcela odsuzují, druzí je naopak vítají jako užitečnou výcvikovou pomůcku. Ať už jste na té nebo oné straně barikády, anebo jste o elektronických obojcích ještě nikdy neslyšeli, zde naleznete vše potřebné – objektivně a zcela nezaujatě. 

Přečíst recenze nejlepších elektronických obojků na partnerském webu Entuzio.cz

Elektronické obojky slouží ke korekcím nežádoucího chování s poměrně rychlými výsledky – mají však jedno velké ALE – záleží totiž, kdo ho bude využívat. V rukách nezkušeného amatéra, který bez rozmyslu mačká impulzy, jak se mu zlíbí, zcela jednoznačně psovi uškodí a špatné chování mnohdy ještě prohloubí. Na druhou stranu pro znalé chovatele a majitele psů, kteří se věnují například loveckému nebo záchranářskému výcviku může obojek pomoci v kontrole psa na dálku a kolikrát i zajišťovat psovi bezpečí, ne-li přímo zachránit život. 

Naprosto zásadním bodem před pořízením tohoto přístroje je proto nutnost sebereflexe a položení si otázky, zda jsem dostatečně odpovědný majitel a zda mám zkušenosti v oblasti výcviku. Nefunguje-li komunikace se psem bez obojku, je nesmysl napravovat to s ním. V takovém případě se raději vraťte k základům a budujte u svého psa důvěru. 

Pokud jste si tedy jisti, že dokážete s vaším psem pracovat a vnímáte obojek jen jako vaši prodlouženou ruku, jistě se hodí informace, k čemu vlastně obojek může být dobrý. 

Základem každého výcviku by samozřejmě měla být především pozitivní motivace. Všichni zkušení pejskaři se však setkali se situací, kdy narazili na limity této metody. Nejčastěji se to týká zcela základního povelu – stoprocentního přivolání. Ve chvíli, kdy pes mizí v dáli za zvěří, může být poslední záchranou právě obojek, který dokáže dát psovi i na dálku signál a vytrhnout ho z loveckého rauše. Výhodou zařízení je individuální nastavení tohoto signálu – některým psům bude stačit pronikavý zvuk, jiní budou potřebovat silnější impuls. 

Kromě případných útěků mohou obojky pomoci i s přílišným štěkáním, laděním povelů tak, aby byly zcela přesné, taháním na vodítku a dalšími nežádoucími projevy. Mnoho uživatelů samotný elektronický impuls ani nevyužívá a bohatě si vystačí se zmíněným zvukem či vibrací. 

Stručně tedy lze říci, že obojek může usnadnit komunikaci, urychlit výcvik a někdy v krizových situacích psovi i zachránit život. Poskytuje nám možnost okamžité a pohotové reakce i na dálku, což je při výcviku psa zcela stěžejní faktor. 

Elektrický obojek vám může pomoci při:

  • Nekontrolovaném odbíhání psa za zvěří
  • Obtěžování kolemjdoucích
  • Vyladění povelů k dokonalosti
  • Nezvladatelném tahání na vodítku
  • Jakémkoli nežádoucím chování psa

Celé zařízení sestává ze dvou částí – přijímače, který se dává psovi na krk jako klasický obojek, a vysílačky, kterou drží v ruce majitel a s jejíž pomocí obojek používá. Jednotlivé funkce obojku se pak liší, nejčastější je však kombinace, kdy máte k dispozici zvukový signál, vibraci a stimulační impulz. Před nasazením obojku je důležité vzít v potaz citlivost psa a intenzitu impulzu nastavit tak, aby ho cítil, ale aby nebyl zase zbytečně moc silný. Každý zodpovědný majitel by si měl ránu vyzkoušet nejdřív na sobě – pokud se sami bojíte, neměli byste obojek nasazovat vašemu psovi. Po vyzkoušení zjistíte, že lze nastavit opravdu jemnou a sotva postřehnutelnou hladinu impulzů. 

Jak konkrétně s obojkem pracovat v praxi je nutné nastudovat ještě před použitím v praxi, jinak byste kazili výchovný efekt nerozumným používáním signálu. Pokud si nejste jisti, nastudujte si problematiku na internetu, v knihách, anebo se nebojte zeptat spolehlivého výcvikáře či pejskaře ve vašem okolí – sami prodejci často poskytují v balení i manuál s radami, jak na úspěšný výcvik s pomocí obojku.

O dalších nadstandardních funkcích, dosahu a odolnosti bude zmínka níže. 

O jednotlivých funkcích obojku se ještě několikrát zmíníme, je však dobré si udělat základní přehled, protože právě podle funkcí se tato zařízení rozdělují na několik druhů. V praxi se velice často funkce (korekce) kombinují – jeden obojek tedy spadá hned do několika kategorií. Jaké druhy tedy můžete najít?

  • Zvukové – Signál psovi s pomocí zvuku (většinou jde o vysoký pronikavý tón) je nejnižším stupněm korekce a naleznete ho na většině obojků. Zvuk lze používat i jako pozitivní signál – po zaznění tónu můžete naučit psa očekávat odměnu a slouží tak jako pochvala. Nebo může být varováním, že při neuposlechnutí přijde impulz.
  • Vibrační – Mezistupeň zvuku a impulzu, kdy obojek psovi na krku vibruje, což způsobuje diskomfort a mělo by proto psa odnaučit nežádoucímu chování. Opět jej nejčastěji naleznete na obojku v kombinaci s další funkcí.
  • Elektronické – Nejčastější typ korekcí, které obojek nabízí. S pomocí této korekce lze upozornit psa na nežádoucí chování, kvalitní obojky mají velmi širokou škálu intenzity impulzu, což umožní přizpůsobit sílu signálu citlivosti psa. Většina elektronických obojků má i vibraci a zvuk.
  • Sprejové – Tato varianta obojku nahrazuje klasický impulz stříknutím neškodlivého spreje psovi směrem k čumáku. Efekt je stejný – pes zaznamená signál, který kárá špatné chování, jedná se však o jemnější variantu pro majitele, kteří se chtějí vyhnout elektřině. 
  • GPS lokátor – Většinou se jedná o nadstavbu ke klasickým funkcím, některé obojky nabízejí funkci GPS, kterou ocení především pejskaři věnující se loveckému výcviku. 
  • Protištěkací – Velmi často využívají ultrazvukovou korekci, kontrolují nežádoucí štěkání. Některé jsou již vysoce propracované a dokážou rozeznat různé druhy štěkotu a korigovat jen ty zbytečné, konstantní a bezdůvodné. 

Otázky, jež si zodpovědět při výběru elektronického obojku

Nemalou pozornost je třeba věnovat také výběru konkrétního obojku, zvláště když je jich v dnešní době na trhu opravdu hodně. Základními parametry by měla být obecně dobrá pověst firmy a výrobku jako takového (např. dle recenzí) a rozhodně není na škodu investovat do těch dražších, kvalitnějších. Další parametry už se liší dle toho, co od obojku očekáváte, a my se podíváme na ty nejdůležitější otázky, které vám mohou v rozhodování pomoci. Postupně si je projeďte, sepište si odpověď na každou z nich a pak jen hledejte obojek splňující všechny vaše podmínky.

Je důležité si uvědomit, zda bude elektronický obojek pomáhat s běžným výcvikem a každodenními procházkami, anebo jestli se se psem věnujete profesionální disciplíně – záchranařině, loveckému výcviku apod. Některé obojky mají obrovský dosah i několik kilometrů a řadu speciálních funkcí, které ocení myslivec, pro běžného pejskaře budou ale zbytečné, matoucí a samozřejmě i prodraží pořizovací cenu. U této otázky byste si tedy měli ujasnit úroveň profesionality, minimální dosah obojku a zda potřebujete nadstandardní funkce (protištěkací funkci, zabudovaný GPS lokátor,…).

Další otázka pak rozhoduje především o tom, jak odolný a přizpůsobivý musí obojek být. Pokud chcete s obojkem venčit v místním parku, bude stačit vysílačka s malým dosahem, lesní a náročný, kopcovitý terén může naopak signál snižovat a pro jistotu proto sáhnete po větším dosahu. Některé obojky odolají dešti a sněhu, nelze je však ponořit, s jinými se lze naopak potápět až do hloubky 8 m, aniž by to ovlivnilo jejich výkon. A jestliže často venčíte za tmy, oceníte světlo na obojku i podsvícený displej na vysílačce. 

Je nesmírně důležité dobře znát svého psa – ostatně to on bude mít zařízení celou dobu na krku. Začít lze už u velikosti plemene – malý pejsek by mohl mít s rozměrným přijímačem problém, naopak miniaturní přijímače nebudou fungovat na dogu. Má dlouhou nebo krátkou srst? Chlupatí psi mohou mít problém, protože se elektrody nedostanou skrz srst ke kůži – některé obojky v balení automaticky obsahují variantu pro oba typy srsti. 

Velkou roli pak samozřejmě hraje citlivost vašeho psa a jeho reakce – pro jemnější osobnosti bude potřeba pořídit obojek, který nabízí i velice jemné a sotva postřehnutelné impulzy, každý obojek má tuto nastavitelnou škálu jinak širokou. A některé obojky dokonce ani impulzy nemají a nahrazují je sprejem. 

A když už jsme u toho – důležitý je i počet vašich psů, protože některé výrobky umožňují výcvik i více psů najednou jen s jednou vysílačkou.

Otázka trochu související s tou první. Každý obojek je jinak vybaven a než si mezi nimi vyberete, je důležité zamyslet se nad tím, jak svůj trénink povedete. Dle toho můžete posoudit, která z následujících funkcí pro vás bude podstatná a kterou nepotřebujete. Zde je výčet těch nejčastějších, stačí si vybrat:

  • Zvukový signál – psovi z obojku vyjde pronikavý zvuk, může sloužit jako pochvala, náhrada za přivolávací povel či varování, že pokud neposlechne, přijde impulz.
  • Vibrace – Obojek začne vibrovat, jedná se o jemný způsob, jak upoutat pozornost psa.
  • Stimulační impulz – korekce pomocí elektronického impulzu, nastavitelný v široké škále intenzity (některé obojky až od 0 do 100), občas se setkáte s krátkým a dlouhým impulzem.
  • Booster – tlačítko, které umožní rychle použít o několik úrovní vyšší impulz, než máte standardně nastaveno. Umožňuje rychlou reakci v nečekaných a krizových situací (pes uvidí zvěř a řítí se v loveckém amoku za ní).
  • Světlo – některé obojky mají žárovku, která vám umožní vidět psa i ve tmě.
  • GPS lokátor – vyšší řady především profesionálních loveckých obojků mají GPS, které umožní najít psa mimo dohled. 
  • Protištěkací mód – některé obojky řeší přímo nežádoucí štěkání, lepší řady dokážou dokonce rozlišit různé druhy štěkotu a korigovat pouze “bezdůvodné” a konstantní štěkání.
  • Sprejová korekce – méně používaná alternativa, pokud se chcete vyhnout stimulačnímu impulzu. Funguje stejně, jen místo něho stříkne psovi do obličeje bezpečný sprej. 

Tato otázka vám pomůže ujasnit si několik dalších priorit – pokud plánujete časté užívání, rozhodně se vyplatí pořídit kvalitní výrobek a s tímto vědomím se vám lépe zainvestuje do dražšího, ale spolehlivého a odolného produktu. Druhou věcí je pak výdrž nabití obojku, ke které byste měli přihlédnout, pokud ho budete využívat téměř každý den (extrémně časté nabíjení může být po čase dost nekomfortní a pokud se psem podnikáte dlouhé výlety, pak asi nechcete v půlce túry řešit vybitou baterii).

Odpověď na tuto otázku patří k těm nejsubjektivnějším, je však také dobré se nad ní zamyslet. Můžete si projít jednotlivé recenze, které vám pomohou v rozhodování. Dle obecných zkušeností rozhodně nesáhnete vedle se zavedenými českými firmami (u nichž může být i snazší komunikace v případě problémů). Špatné nejsou ani evropské či americké. Poněkud horší zkušenosti jsou s čínskými firmami, tím se však nesnažíme odradit od nákupu – pouze je třeba být obezřetnější.

Výrobci a značky elektronických obojků

Zde nabízíme stručný seznam nejznámějších, avšak ne jediných výrobců.

  • DogTrace – Česká firma založená roku 2004, která nabízí hned několik elektronických obojků pro základní i profesionální výcvik. Mezi zákazníky je velmi oblíbená, nabízí tříletou záruku a nejen na českém trhu má pevnou pozici.
  • Canicom – Francouzská firma s velkým výběrem obojků dle individuálních potřeb (známá také pod názvem Num´Axes). Taktéž patří k evropské špičce a prověřenou značkou, u které si vyberete jak základní obojky, tak mnohem propracovanější typy pro profesionální výcvik.
  • Dogtra – Americká značka vysoce profesionálních a špičkových obojků, které poslouží především při loveckém tréninku. Kvalitní, propracované a s řadou nadstandardních funkcí. 
  • Petrainer – Další americká firma, která nabízí výcvikové obojky za velmi dostupnou cenu, díky čemuž se stala oblíbenou volbou pro ty, kteří nemohou do obojku tolik investovat, přesto ale hledají spolehlivost. 
  • Aetertek – Čínská značka výcvikových obojků, která má ve své produktové řadě širokou škálu dosahu i impulzů. 

Za zmínku pak stojí i některé další značky, a to např. PetSafe, Bentech, Patpet, SportDog nebo Garmin. Každá spolehlivá značka by měla mít přehledné webové stránky a dohledatelné uživatelské recenze. 

Kvalitní výrobek bude v balení obsahovat podrobný návod k obsluze daného zařízení – prvním krokem by proto mělo být pečlivé prostudování všech tlačítek, funkcí a jak už bylo zmíněno, vyzkoušení obojku na sobě (psovi však nezapomeňte úroveň adekvátně snížit, jsou citlivější než my lidé a navíc velkou roli v praxi nebude hrát jen impulz jako takový, ale i leknutí). Řada výrobců vytváří k obojkům i instruktážní videa, což je ještě užitečnější než samotný text.

Jestliže váháte s tím, jak správně nastavit hodnotu impulzu, pak je vždy lepší být opatrnější a citlivost vašeho psa podceňovat. Pamatujte, že impulz nemá vašeho psa bolet. Ve chvíli, kdy na signál reaguje např. ošíváním či podrbáním, tak to bohatě stačí – znamená to totiž, že signál vnímá a je mu nepříjemný, zároveň mu však neubližujete. A to je přesně ta intenzita, kterou hledáte! 

I když už budete mít nastudované použití obojku a budete znát intenzitu signálů, na výcvik se ještě nevydávejte. Nejprve si v klidu sedněte a promyslete, jak budete vést výcvik a v jakých situacích budete používat jaký signál. Pokud nebudete mít jasno ve významu vašich “zpráv”, které psovi skrze vysílačku vyšlete, těžko se v nich pak může vyznat on sám a na vaše požadavky reagovat. Právě konzistentnost a přesnost budou vaším největším přítelem – rychlá reakce na psí chování je totiž právě největší výhodou obojku, a tak by bylo škoda ji nevyužít. 

Pokud nezanedbáte přípravu a obojek použijete správně, poznáte to velice snadno – pes bude totiž při nasazování obojku šťastný a bude se radovat, protože bude mít jeho nošení spojené s venčením, běháním venku a se společnými aktivitami.

Shrnutí 

Elektronické obojky jsou jednou z možných výcvikových pomůcek, které mohou usnadnit trénink, pokud se k nim přistupuje s respektem. Není snadné si na trhu vybrat, a tak nabízíme ještě stručné shrnutí toho, na co si dát pozor. Pro správný výběr sledujte tyto parametry:

  • Délku dosahu vysílačky. Mějte na paměti, kde se psem býváte a počítejte se snížením dosahu v horším terénu.
  • Typy korekcí (nejčastěji jde o tón, vibraci a impulz). Zhodnoťte, které korekce budete potřebovat dle povahy vašeho výcviku a citlivosti psa – od té se odvíjí i požadavky na nastavitelnost intenzity impulzu.
  • Výdrž baterie a způsob nabíjení. Existují zařízení na baterii i dobíjecí a je jen na vás, která varianta vám více vyhovuje, každopádně vždy platí, že čím větší výdrž, tím lépe. 
  • Odolnost a vodotěsnost. A to hlavně pokud má váš pes rád vodu – budete trénovat jen doma, nebo za deště, ve sněhu a při potápění? Tyto podmínky berte v úvahu.
  • Množství psů, které lze s pomocí vysílačky trénovat, pokud máte doma větší smečku. Je jednodušší dokoupit obojek, než pak tahat dvě vysílačky najednou.
  • Velikost zařízení. Obojek a jeho obvod podle plemene psa, vysílačka tak, aby vám seděla do ruky, případně aby se vešla do kapsy. 
  • Délku elektrod, pokud máte dlouhosrstého psa. 
  • Přehlednost tlačítek a množství informací na vysílačce. Někdy je méně více, ve zmatku a potřebě rychlé reakce nechcete mačkat x různých tlačítek, než vůbec vyšlete signál.
  • Případné nadstandardní funkce jako booster či GPS. Tady záleží na povaze vašeho výcviku, pokud nějakou prakticky nevyužijete, nemá cenu za ni připlácet.
  • Značku výrobce – jeho spolehlivost a prověřenost jinými zákazníky. Více o značkách naleznete výše v tomto článku.
  • Cenu (je dobré najít rovnováhu mezi kvalitou a snesitelností pro vaši peněženku).

Nezapomeňte brát svého psa jako partnera, vnímat jeho potřeby a vzájemně komunikovat. Chvalte jeho úspěchy a netlačte na pilu v případě nezdaru. 

Nejlepší elektronické obojky v poměru ceny k výkonu

V tomto výběru naleznete elektronické obojky, jež nabízejí dobrý kompromis mezi cenu a kvalitním provedením.

Poměr cena/výkon č.1

DogTrace obojek d-control 400

Jeden z nejoblíbenějších obojků a kvalitní český výrobek vhodný pro každodenní venčení a běžný výcvik.

Poměr cena/výkon č.2

Patpet 640

Patpet 640 je nový vylepšený model výcvikového obojku Patpet 620. Dosah obojku byl prodloužen na 900m a byla zvýšena výdrž akumulátoru na jedno nabití

Poměr cena/výkon č.3

PetSafe Standard 300m

PetSafe Standard 300m je kvalitní zařízení od amerického výrobce, které se hodí pro klasický výcvik především psů citlivější povahy.

Nejlepší výcvikové obojky pro malé psy

Vybrali jsme dle nás nejlepší elektronické obojky, jež jsou vhodné i pro malé psy.

Pro malé psy č.1

Dogtrace d‑control 200 mini

D-control 200 mini je díky slabším impulsům, malým rozměrům a nízké váze přijímače vhodný i pro malá plemena psů s dosahem až 200 m.

Pro malé psy č.2

Petrainer PET619

Jednoduše ovladatelný a malý obojek Petrainer PET619 je ideální pro základní výcvik a díky svým rozměrům také vhodný i pro menší plemena.

Pro malé psy č.3

Aetertek AT-211D Mini

Nejmenší obojek na trhu, který se hodí především pro drobná plemena a nabízí všechny standardní funkce v podobě zvuku, vibrace a impulzu.

Pro malé psy č.4

Patpet T150

Elektronický výcvikový obojek PATPET T150 je vhodný jak pro precizní doladění finálních fází výcviku, tak i pro kompletní výcvik poslušnosti.

Nejlepší výcvikové obojky pro různé účely

Vybrali jsme dle nás nejlepší elektronické obojky pro různé specifické účely.

Nejlepší vodotěsný obojek

E-Collar Easy Educator EZ-900

Odolný výcvikový obojek ohleduplný ke psům, přesto dostatečně funkční a nabízející pestrou škálu funkcí – to je E-Collar Easy Educator EZ-900

Kde koupit?

Nejlepší sprejový obojek

Canicom Spray

Canicom Spray, jak už název napovídá, je mezi výcvikovými obojky zvláštní tím, že nemá klasický impuls, ale na psa stříká sprej – a to aniž by tím ztrácel na účinnosti.

Obojek s extrémně dlouhým dosahem

D.T. Systems SPT 2420

Velmi propracovaný americký obojek s vysílačkou, která má dosah neuvěřitelných 5 000 metrů nabízí celou řadu funkcí pro amatérský i profesionální trénink.

Kde koupit?

Obojek s extrémně dlouhým dosahem v poměru cena/výkon

Dogtrace D-control Professional 2000

Spolehlivý a odolný produkt od známé české firmy určený pro sportovní, služební i každodenní výcvik psů přichází s širokým spektrem funkcí a obdivuhodným dosahem až dvou kilometrů.

Nejlepší obojek pro více psů

Sportdog SD-1525E MULTI

Funkční a spolehlivý produkt amerického výrobce, který má dosah až 1 600 m a umožňuje výcvik až šesti psů najednou.

Nejlepší pro lovce a profesionály

Dogtra 2502T&B

Profesionální obojek americké firmy, který se hodí především pro lovecký výcvik, na nějž je plně vybavenou celou řadou funkcí a velkou odolností.

Kde koupit?

Multifunkční obojek s GPS funkcí

Dogtra Pathfinder

Dogtra Pathfinder je pečlivě a prakticky vyvinutý produkt, který plně dostačuje na amatérský i profesionální výcvik a potěší i mnohem náročnější pejskaře.

Kde koupit?

Multifunkční obojek s protištěkací funkcí

Garmin Delta Sport XC Bundle

Garmin Delta Sport XC Bundle v sobě spojuje fungování klasického výcvikového obojku s poměrně neobvyklou protištěkací funkcí.

Další oblíbené výcvikové obojky

Následující sekci jsme věnovali elektronickým obojkům, jež patří mezi ty nejoblíbenější a nevešly se do našeho výběru.

DogTrace d-control 1500 mini

Spolehlivý obojek kvalitní české značky uzpůsobený především pro malá plemena nebo velmi citlivé psy.

Kde koupit?

Patpet 766 / Bentech D776

Elektronický výcvikový obojek s klasickými funkcemi zvuku, vibrace a impulzu pomáhá při běžném tréninku či venčení za dobrou cenu.

Bentech P610

Elektronický obojek Bentech P610 se hodí do jakýchkoliv venkovních podmínek a pomůže s klasickým výcvikem psů všech plemen a velikostí.

Petrainer PET998DR

Tento elektronický obojek nabízí klasické korekce v podobě zvuku, vibrace a impulzů a bude dobrou volbou pro nenáročné pejskaře hledající pomůcku pro základní výcvik.

DogTrace obojek d-control 600

Obojek od spolehlivé české firmy plně dostačující na každý typ výcviku tentokrát ve verzi s dosahem 600 metrů.

Petrainer PET998D

Levný obojek vhodný především pro nenáročné pejskaře, kterým nejde o větší výcvik, ale jen občasnou pomůcku při venčení v přehledném terénu nebo trénink zcela základních povelů.

Petrainer PET618

Jednoduché zařízení se třemi druhy signálu, které si poradí s amatérským i profesionálním výcvikem až tří psů najednou.

Paipaitek PD520

Elektronický výcvikový obojek se všemi potřebnými funkcemi, který se jednoduše ovládá a nabízí vyrovnaný poměr mezi cenou a kvalitou.

Bentech T04L

Vylepšená verze obojku T05L, je voděodolná, disponuje podsvíceným LCD displejem a za příznivou cenu nabízí hned čtyři různé funkce – zvuk, vibraci, impulz a lokalizaci ve tmě.

Petrainer 620

Jednoduše ovladatelný a cenově dostupný výcvikový obojek se třemi druhy korekcí, který je vhodný jak pro velké psy, tak i pro ty nejmenší.

Bentech T05L

Základní model výcvikových obojků Bentech za nízkou cenu a s klasickými funkcemi zvuku, vibrace a impulzu pro nenáročné pejskaře.

Petrainer PET998DB

Stejně jako další produkty Petrainer, i tento obojek je především velice příznivý z hlediska poměru cena/výkon a bude nejlepší volbou pro méně náročného pejskaře hledajícího základní funkce.

DogTrace d-control EASY

Produkt ověřeného výrobce DogTrace vhodný především pro základní výcvik – jak už název napovídá, jedná se o velmi jednoduchý obojek.

Aetertek AT-216D

Výcvikový obojek vycházející ze staršího modelu, avšak s novými vylepšeními a vším, co potřebujete k výcviku vašeho psa.

Petrainer PET916

Odolný výcvikový obojek s korekcí zvukem, vibrací i impulzem, který bude vyhovovat především skromnějším pejskařům hledajícím vyvážený poměr ceny a kvality.

Dogtrace d‑control 500 mini

Elektronický výcvikový obojek české firmy Dogtrace, který je určen hlavně pro malá a střední plemena, tentokrát s delším dosahem až 500 metrů.

Instruktážní video

Slovo závěrem

Na závěr snad stačí naposledy připomenout, že se ne nadarmo říká: ”Kdo chce psa bít, hůl si najde.”. Není to proto elektronický obojek, který by psovi ubližoval, ale viníkem je jako vždy nezkušený anebo špatný člověk. Lepší by proto bylo odložit na chvíli stranou své předsudky, co nejvíce se vzdělat v oblasti výcviku a psychologie psů a třeba i s pomocí elektronického obojku a kvalitního tréninku poskytnout vašemu domácímu mazlíčkovi plnohodnotný život naplněný zážitky.

Máte s obojky zkušenost a pomohly vám s některou z fází výcviku vašeho psa? Napište do komentářů 🙂 

4.3/5 - (19 votes)