Petrainer PET916 – RECENZE

Velké srovnání elektronických obojků 2024

Odolný výcvikový obojek s korekcí zvukem, vibrací i impulzem, který bude vyhovovat především skromnějším pejskařům hledajícím vyvážený poměr ceny a kvality.

Zjistit cenu v eshopu

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT Petrainer PET916

 • Přijímač tohoto výrobku je lehký a kompaktní, takže se hodí ke psům všech velikostí.
 • Jak je již u výrobků Petrainer typické, i tento disponuje hned třemi funkcemi – zvukem, vibrací a elektrostatickým impulzem.
 • Vibraci a impulz lze nastavit na 100 různých úrovní, takže můžete trénink lehce přizpůsobit nejen velikosti, ale i povaze a citlivosti vašeho psa. 
 • V balení jsou jak krátké, tak i dlouhé elektrody – ty zlepšují kontakt elektrod v případě huňatých a dlouhosrstých psů.
 • S vysílačkou lze trénovat dva psy najednou a mezi jejich obojky jednoduše přepínat.
 • Cena obojku je velmi příznivá, lze jej pořídit zhruba za 1 400 Kč, což je v kategorii výcvikových obojků v nejnižší možné kategorii, pokud očekáváte zároveň nějakou kvalitu.
 • Vysílačka i přijímač jsou dobíjecí – lze je dobíjet současně z jedné nabíječky a výrobce slibuje slušnou výdrž týden pro přijímač, dva týdny pro vysílačku.
 • Zařízení má režim stand-by, který se aktivuje při nečinnosti psa a šetří tak energii.
 • Přijímač je vodotěsný i ponořitelný, odolá tedy všem podmínkám venkovního výcviku i rozmarům počasí.

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT Petrainer PET916

 • Dosah vysílačky je maximálně 300 metrů, což nemusí být dostatečné v případě náročnějšího výcviku nebo venčení v horším terénu.
 • Dvě z recenzí zmiňují skutečnost, že jejich pes na vyslané signály nijak nereagoval (nejspíše kvůli špatnému kontaktu, než kvůli slabé intenzitě – jiná recenze totiž pro změnu zmiňovala, že již na třetím stupni ze sta je impulz velmi silný).
 • Obojek nemá booster funkci, vzhledem k přepínání tlačítek pak může být trochu těžší rychle zareagovat v nečekaných situacích. 
 • Zatím není na tento produkt příliš mnoho recenzí, přičemž ty existující jsou poněkud rozporuplné – můžete upřednostnit spíše prověřenější výrobek. 

Shrnutí

Obojek Petrainer PET916 je novou řadou, která přichází s několika vylepšeními a za příznivou cenu nabízí všechny základní funkce v odolném provedení. Klasickou výhodou Petrainer obojků je výběr hned ze tří signálů – zvuku, vibrace a impulzu, přičemž vibrace i impulz mají ještě sto různých úrovní, což umožňuje nastavit výcvik přímo na míru vašim potřebám – řada pejskařů ani nevyužije samotný impulz a vystačí si se zvukem a vibrací. Dalšími klady výrobku jsou voděodolnost a ponořitelnost, možnost trénovat dva psy najednou a dlouhé elektrody v balení, které ocení především majitelé dlouhosrstých plemen. Vysílačka i přijímač jsou dobíjecí a vydrží zhruba týden až dva v závislosti na používání. Přijímač váží zhruba 50 gramů, takže je vhodný i pro menší plemena (řemínek je nastavitelný na 20 až 70 cm, ale v případě potřeby je vždy možné přijímač umístit na vlastní obojek). Minusem produktu je dosah 300 metrů, který postačí jen pro základní výcvik, chybějící booster funkce nebo alespoň možnost velmi rychlého přepínání a nakonec málo zkušeností uživatelů – ačkoliv by většina zákazníků produkt doporučila, slovní hodnocení už jsou trochu nejistá.

Potřebujete-li běžný výcvikový obojek, který nebude přehlcen funkcemi, ale splní svůj základní účel za dobrou cenu, pak může být právě toto odolné provedení dobrou volbou.

EshopCena / odkaz

Zjistit cenu
Zjistit cenu
Zjistit cenu

Důležité parametry

Orientační cena1 500Kč
Maximální dosah obojku300 m
Napájenínabíjecí
Výdrž vysílače14 dní
Výdrž přijímače3 až 7 dnů
Hmotnost přijímače55,3 g
Rozměry přijímače60 x 35 x 30 mm
Rozměry vysílače40 x 80 x 22 mm
Nastavitelnost délky obojkuod 20 až do 70 cm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostne
Speciální tlačítko pro každou korekci / funkcine
Displej na vysílačiano
Maximální počet psů3

Typy korekcí

Elektrostatický impulsano
Vibrační korekceano
Zvukové upozorněníano
Sprejová korekcene
Ultrazvuková korekcene
Počet úrovní impulsu100

Nadstandardní funkce

Boosterne
Protištěkací módne
Vestavěný GPS lokátorne
EshopCena / odkaz

Zjistit cenu
Zjistit cenu
Zjistit cenu

Zdroje

[1], [2], [3], [4]

Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu