Nejlepší GPS obojky pro psy 2025 - recenze, zkušenosti & jak vybrat

Strávili jsme více než 100 hodin průzkumem GPS obojků pro psy. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2025.

Nejlepší pro běžného uživatele

TOP 1

Tractive GPS lokátor pro psy

Zařízení propojené s vaším mobilním telefonem, tabletem nebo počítačem, skrze které můžete sledovat pohyb vašeho mazlíčka. Pokud hledáte výrobek od spolehlivé firmy za nízkou cenu a nevadí vám využívání aplikace, pak může být tento obojek dobrým pomocníkem.

TOP 2

Invoxia GPS Pet Tracker

Malý a lehký GPS lokátor s velkou výdrží baterie, které přibližně každých 10 minut informuje o lokalitě vašeho mazlíčka. Velkou výhodou je absence měsíčních poplatků, tedy alespoň pro první tři roky užívání (poté je nutné platit 9,99 eur ročně)

TOP 3

Bentech A600 GPS

Odolný a cenově dostupný GPS lokátor, s jehož pomocí lze v mobilu nebo na počítači monitorovat pohyb domácího mazlíčka. Mezi jeho největší výhody patří odolné provedení, které odolá teplotním výkyvům, dešti a mělo by pevně držet na krku psa.

TIP: GPS obojek bez ročních poplatků

GPS obojek Majlo + neomezená licence Majlo

Majlo je unikátní GPS lokátor české výroby s neomezenou licencí (žádné měsíční poplatky a nemusíte kupovat sim kartu) pro všechny mazlíčky i hospodářská zvířata od 4 kg.

Kde koupit?

Nejlepší pro profesionály a outdoorové nadšence

TOP 1

Garmin Atemos 50 s obojkem K5

Profesionální a plně vybavený GPS obojek s nadstandardními funkcemi, jehož cena odpovídá výkonu. Je jeden z nejprofesionálnějších GPS obojků na trhu a plní očekávání i těm nejnáročnějším pejskařům – čemuž pak odpovídá i jeho cena.

TOP 2

GPS Garmin Alpha 100+T5+EU TOPO mapy

Promyšlený, profesionální, moderní, odolný – tak by se dal ve zkratce popsat tento GPS obojek s vysílačkou od firmy Garmin. Vysílačka disponuje přehledným podsvíceným dotykovým displejem a funguje do vzdálenosti 14,5 kilometrů.

Kde koupit?

TOP 3

Dogtrace DOG GPS X20

GPS obojek v moderním a kvalitním provedení, které spolehlivě pomůže při běžném i profesionálním výcviku. Jeho největší plusy spočívají v odolném a vodotěsném provedení, vysokém dosahu i přes 20 km a přesným určením polohy vašeho psa ve víceméně jakémkoliv terénu. 

Kromě těchto výběrů, v článku najdete i sekci: Další oblíbené GPS obojky pro psy

Jak vybrat GPS obojek

Každý zodpovědný majitel se jistě děsí představy, kdy se mu pes zaběhne na procházce nebo proklouzne plotem ze zahrady a zmizí. Pocit bezmoci a zoufalství se prohlubuje s každou minutou a přesně v takovou chvíli by nejeden pejskař dal cokoliv za funkční a kvalitní obojek, který by mu ušetřil drahocenný čas a rychle sdělil, kde se ztracený domácí mazlíček nachází. A jelikož některé GPS obojky umí ještě mnohem víc, tak rozhodně stojí za to se nad jejich pořízením minimálně zamyslet.

Tento článek by vám měl usnadnit rozhodování, zda a jaký GPS obojek pořídit. Dozvíte se nejen o základních otázkách, které byste si před jeho koupí měli položit, ale také o nejznámějších výrobcích GPS zařízení a koneckonců i o tom, jak vlastně tyto lokalizátory fungují.

Přečtěte si proto následující řádky, které vám přehledně shrnou vše, co byste měli o těchto praktických zařízeních vědět.

Přečíst recenze nejlepších GPS obojků pro psy na partnerském webu Entuzio.cz

GPS obojky mají širší využití, všechny důvody však mají stejného jmenovatele – a to touhu mazlíčka maximálně zabezpečit a předejít tak nebezpečným situacím, stresu a neštěstí. 

Výhodou je, že obojky psovi nijak nevadí a nepřekáží, a proto pro něj představují jedině výhodu. 

Obojky mohou psa monitorovat při výcviku, při běžných procházkách i doma či na zahradě. Řada z nich má i speciální funkce – například hlídá určitou oblast a dá vám upozornění, pokud ji pes opustí, nebo vytváří historii trasy psa. 

Pokud by vám ani to u obojku nestačilo, pak je také možné najít klasický výcvikový obojek, který nabízí i GPS funkci. 

GPS obojek vám může pomoci při:

  • Situaci, kdy pes během venčení odběhne například za zvěří
  • Profesionálním loveckém nebo záchranářském výcviku
  • Dohlížení na psa během vaší nepřítomnosti
  • Dovolených, kdy chcete psa mnohem více zabezpečit kvůli neznámému prostředí

Každé zařízení je samozřejmě trochu jiné, existují však společné rysy. Každý obojek by měl být schopný vám sdělit lokaci mazlíčka, který ho má nasazený a usnadnit vám tak jeho nalezení. Způsoby, jakým lze něco takového provézt, jsou dva a každý má své klady i zápory.

  • GSM síť

Některé obojky využívají takzvanou GSM síť – to je síť mobilní a obojek má proto zabudovanou SIM kartu. K takovému obojku bude existovat mobilní aplikace, takže potřebujete chytrý telefon a skrz něj uvidíte pohyb svého pejska. Výhodou je víceméně neomezený dosah, na druhou stranu ale zůstáváte závislí na mobilním signálu (což třeba v lese není úplně praktické) a s používáním aplikace a mobilních dat  se často pojí poplatky (tomu se vyhnete u gps obojků Majlo s neomezenou licencí a Invoxia GPS Pet Tracker). 

  • Satelitní signál

Druhou variantou je klasický satelitní signál, v balení naleznete klasickou vysílačku, která slouží jako přijímač a na jejím displeji uvidíte všechny potřebné informace včetně toho, kde se právě pes nachází. Tato varianta bývá mnohem přesnější a spolehlivější, na druhou stranu má ale omezený dosah a obojky bývají většinou dražší. 

  • GSM nebo satelit?

Je dobré si promyslet, k čemu přesně obojek potřebujete a dle toho vybrat jednu ze dvou zmíněných variant – profesionálové cvičící psy v terénu spíše sáhnou po klasické vysílačce, zatímco pokud například chcete hlídat psa na zahradě zatímco jste v práci, oceníte první možnost. 

Pokud usoudíte, že byste obojek potřebovali a chcete si nějaký pořídit, je dobré si odpovědět na pár otázek. Ty vám totiž dají přesnější představu o tom, kde a na co budete zařízení používat. Mít jasnou představu o využití GPS obojku usnadní rozhodování, po kterém konkrétním výrobku sáhnout a bude pro vás jednodušší se zorientovat ve všech parametrech, funkcích a designech. A které otázky to tedy jsou?

1) K čemu a kde budu obojek používat? 

Stejně jako u výcvikových obojků, i v případě GPS zařízení je nutné mít představu o tom, kdy budete psovi obojek nasazovat. Utíká za stopou při venčení a chcete ho rychle najít bez dlouhého a nervózního volání? Jste kynolog a potřebujete pomůcku při vašem výcviku? Nebo jen potřebujete mít přehled, co váš mazlíček dělá, když zrovna nejste doma? Pohybujete se spíše v terénu, třeba i v noci, anebo jen po městských parcích?

2) Co mám za psa?

Majitelé velkých plemen tuto otázku nemusí zas až tak moc řešit – tahle otázka je mířená spíše na pejskaře, kteří doma mají drobnější a menší plemena. Některá zařízení totiž můžou být poměrně rozměrná a drobným pejskům kvůli tomu nebudou sedět, nebo spadnou a podobně.

3) Jaké funkce od obojku očekávám?

Pro nejnáročnější pejskaře existují výcvikové obojky spojující klasické impulzy s GPS lokátorem (např. Dogtra Pathfinder). I klasický GPS obojek však nabízí různé funkce – chcete živý přenos polohy psa, nebo vám stačí aktualizace každých pět minut? Potřebujete, aby obojek monitoroval určitou plochu a informoval vás pokaždé, když by z ní pes vyšel? Využijete na dálku spustitelný akustický a světelný signál na obojku, který usnadní jeho nalezení? Tyto a další funkce jsou jistě praktické, ale také zvedají cenu výrobku. Je proto dobré si uvědomit, které jsou pro vás stěžejní a které oželíte. 

4) Jak často budu obojek používat?

Každý výrobek bude mít jinou výdrž baterie a samozřejmě i jinou kvalitu provedení. Pokud byste potřebovali obojek jen na občasné krátké vycházky a nejste si ještě tolik jistí, můžete sáhnout i po méně spolehlivé, ale výrazně levnější variantě. Na druhou stranu, pokud víte, že se z obojku stane nepostradatelná pomůcka, na kterou se potřebujete spolehnout v těch nejkrizovějších situacích, pak je rozumné si za kvalitu připlatit. 

5) Od jaké firmy obojek koupit?

V dalších kapitolách tohoto článku si můžete přečíst i o nejznámějších výrobcích GPS obojků, jistě však není nic špatného ani na tom, pokud naleznete jiného. Důležité je se vždy podívat po zkušenostech a recenzích od zákazníků. Obecně výrobci z Číny nebývají vždy až tak spolehliví, znovu však platí, že osobní zkušenosti uživatelů jsou tím nejdůvěryhodnějším zdrojem. 

Při vybírání obojků narazíte na řadu parametrů, které specifikují jednotlivé obojky. Zde je několik těch nejdůležitějších, přičemž jejich důležitost a preferovanou variantu je dobré zvolit právě na základě výše zmíněných otázek. Na co se tedy při vybírání obojku zaměřit?

  • GSM síť nebo rádiový přijímač. To jsou dvě základní kategorie popsané již na začátku článku. GSM síť nabízí neomezený dosah, propojení s mobilem, nižší pořizovací náklady, ale zato je méně přesná, závislá na signálu a souvisí s ní poplatky za aplikaci. Radiový přijímač je spolehlivější, přesnější, nepotřebujete chytrý mobil, ale zato bývají obojky dražší a přijímač má omezený dosah. 
  • Rychlost zobrazení polohy. Některé obojky přenášejí polohu psa živě, jiné ji aktualizují třeba až po pěti minutách – to nevadí, pokud hlídáte psa doma, ale při útěku na procházce je každá vteřina drahá. 
  • Dosah a přesnost. Souvisí s typem signálu, některé jsou víceméně neomezené, jiné mají dosah “jen” několik kilometrů. Také je dobré se podívat do recenzí, protože některé obojky se často pletou a polohu ukážou nepřesně. 
  • Výdrž baterie. Ať už jde o obojek na baterky, anebo dobíjecí zařízení, rozhodně by vás měla zajímat výdrž v provozu.
  • Nadstandardní funkce. Ať už jde o vytvoření virtuální bezpečné zóny, kterou pes nesmí opustit, historii trasy nebo třeba akustické a světelné signály na obojku, některé obojky nabízejí různé další funkce. Je pak na uvážení každého, zda je využije, nebo zda jsou tam spíše navíc.
  • Počet psů. Některá zařízení umožní sledovat více psů najednou, což ocení jak profesionálové, tak zkrátka majitelé větší smečky.
  • Velikost a upevnění. I designem se produkty značně liší a pozor by si měli dát hlavně majitelé malých psů – ti budou hledat menší a lehké lokátory. Některé lokátory jsou pak přímo napojené na obojek v balení, jiné jdou připevnit na jakýkoliv obojek. 
  • Cesty do zahraničí. To platí hlavně pokud se rozhodnete pro GSM obojek. Před odjezdem je vždy nutné se ujistit, že je v zemi aplikace a síť podporovaná.
  • Cena. U obojků naštěstí poměrně dobře platí pravidlo, že čím vyšší cena, tím lepší kvalita. Je proto dobré najít rozumný kompromis mezi variantou přípustnou pro peněženku a kvalitou zpracování. 

Zde je několik nejznámějších výrobců – pokud nechcete dlouho brouzdat internetem, lze sáhnout přímo po jedné z těchto firem dle následujících krátkých popisů. 

  • Garmin – spolehlivý a známý výrobce, který na trh dodává profesionální výrobky vysoké kvality. Je vhodný hlavně pro náročnější pejskaře a profesionální kynology.V portfoliu produktů této firmy naleznete i řadu dalších elektronických zařízení nejen pro psí výcvik (mimo jiné také výcvikové obojky). 
  • DogTrace – česká značka, která je mezi majiteli domácích mazlíčků velmi oblíbená. Odolné, spolehlivé a prověřené elektronické obojky. Jedná se o sázku na jistotu, protože s touto firmou má zkušenost většina českých pejskařů. 
  • Tractive – GPS obojky pro zákazníky, kteří hledají hlavně dobrý poměr mezi cenou a výkonem. V nabídce je několik modelů s řadou funkcí navíc. 
  • Dogtra – špička na trhu, spolehlivé a odolné GPS obojky pro náročné, kteří se nebojí připlatit za kvalitu. 
  • Bentech – Prověřený výrobce, který bude vhodný především pro ty, kterým stačí průměrný výkon za nízkou cenu. Jsou lehké, malé, občas méně spolehlivé s přesným určením lokace.

Pokud vás zaujme obojek od výrobce, který není uveden v tomto stručném seznamu, tak se nic neděje – firem věnujících se elektronickým pomůckám pro výcvik psů je mnoho a bylo by těžké pojmout všechny. Zkuste si vyhledat recenze, poptejte se známých či prodejců na zkušenosti a pokud odpovídá vašim požadavkům, tak si ho pořiďte. 

Po pořízení sledovacího obojku se nezapomeňte seznámit s jeho fungováním ještě předtím, než vyrazíte do terénu. Měli byste se vyznat v nastavení, pochopit jak funguje mapa, ujistit se o správném nasazení zařízení na psovi, aby během používání neupadl. Pokud je potřeba instalace aplikace, stáhněte ji do mobilu, dle konkrétních instrukcí zaplaťte poplatek za její užívání.

Není úplně marné si obojek i venku vyzkoušet v bezpečném prostředí. Zjistíte, jak moc je zařízení přesné, jak se s ním pracuje. Každý výrobek je jinak odolný – pokud je vodotěsný, nemusíte se bát, jinak ale pozor na déšť či psa vrhajícího se do vody.

Nezapomeňte, že GPS obojek je skvělou pomůckou a je jedině dobře, že moderní technologie přinesly takovýto výrobek. I tak však není nejlepší zbytečně riskovat a pouštět vašeho psa na volno, pokud není vycvičený. GPS obojek vám pomůže s klidem v duši, zmírní nebezpečí, které při útěku psa hrozí, ale samotnému útěku nezabrání. K tomu slouží jedině spolehlivé přivolání.

Shrnutí 

GPS obojek je praktická pomůcka, kterou ocení každý pejskař. Otázkou proto není ani tak jestli si obojek pořídit, jako spíš jak vybrat ten správný. Proto je nejdůležitější si v klidu promyslet, za jakým účelem ho pořizujete a kdy ho budete využívat.

Základním rozdílem u GPS obojků je to, zda používají GSM signál nebo rádiový přijímač. Ani jedno není dobré nebo špatné, je tedy potřeba si ujasnit, co více odpovídá vašim individuálním potřebám. Pak už se lze rozhodovat podle dalších kritérií jako je cena, odolnost, výdrž baterie, dosah, či množství funkcí.

Vždy je rozumné najít si co nejvíce zkušeností a recenzí. Jen z praxe lze totiž poznat, jak moc je který obojek kvalitní. Je dobré nesáhnout po té nejlevnější variantě – s velkou pravděpodobností nebudete s výkonem spokojeni a nakonec stejně dokoupíte lepší. U GSM obojků nezapomínejte na to, že pořizovací cena není konečná – budete platit také za mobilní data a aplikaci.

Každý kvalitní obojek by měl určovat polohu vašeho domácího mazlíčka. Některé pak dokážou vytvořit pomyslnou oblast a posílat upozornění, jakmile ji pes opustí, dále vytvářet historii trasy psa, sdílet polohu psa živě a zcela aktuálně, některá zařízení pak mají na obojku akustický a světelný signál. Na trhu jsou i zařízení propojující funkce GPS a výcvikového obojku.

GPS obojky jsou skvělou volbou pro každého zodpovědného pejskaře, který chce zvýšit bezpečí svých mazlíčků. Jedná se o skvělou pojistku, která může psa zachránit v těch nejkritičtějších chvílích.

Další oblíbené GPS obojky pro psy

Následující sekci jsme věnovali GPS obojkům, jež patří mezi ty nejoblíbenější a nevešly se do našeho výběru.

Tractive GPS Tracker pro psy - nový model

Obojek umožňující sledovat lokaci domácího mazlíčka online z mobilu skrze předplatitelnou aplikaci s nadstandardními funkcemi. Tento GPS lokátor je pro všechny psy nad 4 kg.

Tractive XL GPS lokátor pro psy

Tractive XL GPS lokátor pro psy s funkcí pozorováním pohybu zvířete v reálném čase. Pokud jste majitelem většího plemene psa a potřebujete mít přehled o jejich pohybu, tento produkt byste jistě měli ve svém výběru zvážit.

iTag Bluetooth lokátor pro psy a další

Bluetooth lokátor pro psy, klíče a všechny možné předměty. Tento produkt je ideální pro někoho, kdo hledá velmi levnou variantu lokátoru tohoto typu. Kvůli velmi krátké vzdálenosti dosahu bluetooth signálu není vhodný pro zákazníky, kteří chtějí spolehlivě kontrolovat pohyb jejich mazlíčka.

Tracker G400FI

Lokátor vhodný pro profesionální týmy, lovce i obyčejné pejskaře. Jednou z předností lokátoru Tracker G400FI je aplikace, která zahrnuje detailní terénní, satelitní a topo mapy, kompas a možnost sdílení dat s jinými uživateli.

 

Kde koupit?

GPS Lokátor Lamax

Lokátor české firmy Lamax je díky své malé velikosti vhodný nejen pro sledování předmětů, ale také psů všech plemen a koček. S lokátorem je propojena aplikace v češtině, která je zdarma. Tracker má spoustu funkcí, jako například nastavení bezpečné zóny, SOS signál a zobrazení historie pohybu.

Alcatel GPS MoveTracker pro psy a kočky

GPS lokátor vhodný pro sledování koček a psů všech velikostí. Alcatel GPS MoveTracker pro psy a kočky je lehce přenosný, nárazuvzdorný a voděodolný. Funkce bezpečnostní zóny (Geofence) nastavitelná v aplikaci propojené s lokátorem je vhodná pro venčení psa “na volno”,

Dogtra Pathfinder

Dogtra Pathfinder je pečlivě a prakticky vyvinutý produkt, který plně dostačuje na amatérský i profesionální výcvik a potěší i mnohem náročnější pejskaře. Propojuje funkce výcvikového obojku s GPS lokátorem.

Kde koupit?

GPS obojek Majlo + měsíční poplatek

Majlo je GPS lokátor české výroby s měsíční licencí pro všechny mazlíčky i hospodářská zvířata od 4 kg. Lokátor funguje bez poplatku po celé Evropě, je možné ho upevnit na jakýkoliv typ obojku

Kde koupit?

Máte s GPS obojky zkušenost a pomáhají vám v každodenním životem se psem? Napište do komentářů 🙂 

3.9/5 - (20 votes)