Tractive GPS lokátor pro psy – RECENZE

Velké srovnání GPS obojků 2024

Zařízení propojené s vaším mobilním telefonem, tabletem nebo počítačem, skrze které můžete sledovat pohyb vašeho mazlíčka.

Zjistit cenu v eshopu

OSM důvodů, proč KUPOVAT Tractive GPS lokátor

 • Nízká cena zaručuje, že při pořízení GPS lokátoru nezasáhnete váš rodinný rozpočet, mnoho pejskařů vnímá cenu jako jeden z nejpodstatnějších faktorů. 
 • Zařízení má funkci Safe Zone, která vytvoří pomyslný plot, za nějž pes nesmí. Pokud prostor opustí, obdržíte upozornění. 
 • Funkce Live Tracking umožňuje sledovat pohyb mazlíčka v reálném čase – to je výhoda oproti některým jiným GPS obojkům, které podávají informaci o poloze psa i s několikaminutovým odstupem, na což si spousta pejskařů stěžuje. 
 • Na obojku lze na dálku aktivovat zvukový signál či světlo, takže mazlíčka lépe naleznete.
 • K využití obojku potřebujete do mobilu zakoupit aplikaci – zde dává výrobce na výběr a můžete zvolit levnější ze dvou předplatných.
 • Obojek je vodotěsný a lze ho ponořit až do hloubky jednoho metru.
 • Zařízení váží jen 35 gramů, takže by nemělo dělat problém ani menším psům (ostatně výrobce jej uvádí jako vhodný i pro kočky).
 • V zařízení je integrovaná SIM karta.

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT Tractive GPS lokátor

 • K používání aplikace potřebujete mít chytrý telefon, anebo alespoň počítač, který je ale v řadě případů nepraktickým řešením (iOS 7.0 a novější, Android od verze 4.03, Windows Phone od verze 8.1).
 • Jedné z recenzentek chyběl v aplikaci český jazyk. 
 • Pro používání je nutné platit předplatné – sice je na výběr ze dvou variant (dražší a levnější), obě však znamenají další dodatečné náklady vznikající při používání.
 • Na trhu je již k dispozici nový model tohoto výrobku, a to s velmi podobnou cenou.

Shrnutí

Tractive GPS lokátor je zařízení rakouského výrobce, které za příznivou cenu umožňuje sledovat pohyb psa doma i v terénu. Kromě ceny jsou velkou výhodou také speciální funkce Safe Zone (vytvoření virtuální hranice, kterou pes s obojkem nemá překročit) a Live Tracking, které živě sdílí polohu psa, čímž se odstraňuje častý problém pomalých aktualizací lokace u jiných zařízení – pes uteče za zvěří a majitel několik minut čeká na novou zprávu z GPS zařízení. Obojek je navíc odolný a vodotěsný, takže by měl nějakou dobu vydržet. Na dálku na něm lze aktivovat zvuk i světlo, které usnadňují nalezení psa. Zařízení funguje skrze GSM signál a díky zabudovanému GPS lokátoru a SIM kartě posílá informace do vašeho mobilního telefonu. Výdrž baterie by měla být v závislosti na používání kolem 2 až 5 dní, lokátor váží 35 gramů a je tak vhodný pro všechna plemena. Nevýhodou je právě závislost zařízení na propojení s telefonem – ten musí být nejen dostatečně moderní, ale také v něm musíte mít předplacenou aplikaci, která vás bude stát od ,75 euro měsíčně výš. Od této firmy si lze navíc jen za malinký příplatek koupit již novější model tohoto GPS lokátoru. 

Pokud hledáte výrobek od spolehlivé firmy za nízkou cenu a nevadí vám využívání aplikace, pak může být tento obojek dobrým pomocníkem.

EshopCena / odkaz

Zjistit cenu
Zjistit cenu
Zjistit cenu

Důležité parametry

Orientační cena1 400Kč
Měsíční cena za mob. data3,75€
Typ obojku (rádiový, GSM či obojí)GSM/GPRS
Napájenínabíjecí
Výdrž přijímače, příp. i výdrž vysílače2 – 5 dní
Hmotnost přijímače na obojku35 g
Rozměry přijímače na obojku51 x 41 x 15 mm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostano
Maximální počet psů1
Mobilní aplikaceano

Typy korekcí

Virtuální plotano
Live Tracking (sledování v reálném čase)ano
Speciální funkce pro lovce a profesionályne
Výcvikové funkce (korekce)ne
EshopCena / odkaz

Zjistit cenu
Zjistit cenu
Zjistit cenu

Zdroje

[1], [2], [3]

Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu