TOP 50: Neobvyklá jména pro psy – bizarní nebo originální?

Vybrat jméno pro psa je zapeklitý úkol pro každého pejskaře. Každý se předhání ve vymýšlení nejoriginálnějších nebo nejneobvyklejších jmen, která přilákají pozornost. Pohrát si můžete s názvy, jmény nebo se inspirovat naším článkem. Fantazii se meze nekladou.

Proč vybrat neobvyklé jméno?

Jména jako Rex, Punťa nebo Ťapka jsou velmi oblíbená. Mnoho lidí si právě proto tato jména vybírají, ale potom je tu skupina majitelů psů, kteří si raději zvolí originální a nezvyklé jméno. Pokud zvolíte běžné, často používané jméno, může se stát, že na zavolání v psím parku k vám přiběhne nejen váš pejsek, ale také nějaký úplně cizí se stejným jménem. Pokud si ovšem zvolíte originální jméno, vždy k vám přiběhne jen váš miláček a navíc si vysloužíte uznání ostatních majitelů.

Co už je moc a co je ještě v normě?

Nedá se říct, že by něco bylo už moc. Výběr jména je jen na vás a to, jak s touto výsadou, která přichází s koupí čtyřnohého mazlíka, naložíte jen jen vaše věc. Myslete však na to, že na pejska jistě budete volat i před cizími lidmi, ať už to bude nějaká návštěva ve vašem bytě nebo během procházky v parku. Nebylo by příliš vhodné, kdybyste na pejska na veřejných místech volali hanlivým nebo sprostým slovem, i když by to bylo jeho jméno. Slova, která jsou v češtině sice hezká a zní originálně, ale v cizích jazycích označují něco ne příliš pěkného nebo sprostého, také nejsou moc vhodná, protože nikdy nevíte, zda se ve vašem okolí nepohybuje nějaký cizinec nebo někdo, kdo tento jazyk ovládá. Příkladem nevhodného jména může být například Peach, protože ačkoliv je to v překladu broskev a může to být odkaz na jeho barvu nebo prostě jen roztomilost, při jeho výslovnosti byste se mohli setkat s mnoha zamračenými nebo odsuzujícími pohledy kolemjdoucích.

Jak takové jméno najít?

Pokud svého pejska chcete pojmenovat neobvyklým jménem, můžete se inspirovat mnoha způsoby. Můžete vybrat něco vtipného nebo například ironického. Pokud v psím parku zavoláte ‚Drtiči, k noze!‘ a místo velkého psa přiběhne malá čivava, jistě to vykouzlí pobavený úsměv na mnoha tvářích přihlížejících. Při výběru se meze nekladou, proto inspiraci najdete kdekoliv – v tom co vy nebo váš pejsek rádi děláte, vaše oblíbené jídlo nebo i hudební skupina.

Ironická jména

Pokud chcete mít originální jméno a ještě tím rozesmát nejen sebe a své příbuzné, ale také náhodné kolemjdoucí, zkuste vymyslet něco opravdu ironického. Pro malé pejsky to může být například:

 1. Brutus – protože Brutus byl římský politik, který se účastnil spiknutí proti Caesarovi, každý by předpokládal, že toto jméno ponese mocný a strašidelný pes. Opak ale může být pravdou.
 2. Titán – další jméno, které je inspirováno řecko-římskou kulturou, je tentokrát z božského prostředí. Titáni byli mocní předchůdci známějších řeckých bohů, proto by se toto jméno hodilo spíše na velkého psa, ale ironicky se může hodit i na drobného obranáře.
 3. Vlk – toto jméno se nemusí hodit jen pro vlkodava nebo československého vlčáka, volat tka můžete i na jakéhokoliv psa. Pokud tak pojmenujete parťáka drobného plemena, vyvoláte v parku pozdvižení a zaručeně tím překvapíte své okolí!
 4. Obr – stejně jako u předchozího jména Vlk, i Obr může mít notnou dávku ironie.
 5. Gladiátor – všichni vědí, že gladiátoři byli obávaní válečníci. Když tak zavoláte na svého pejska a přiběhne k vám nějaký velmi malého vzrůstu, od nejednoho člověka si vysloužíte pobavené zachechtání.
 6. Sumo – pod sumo zápasníky si každý představí velké statné muže, proto je to ideální ironické jméno pro pejsky drobných plemen.
 7. Rambo – malý trhač jménem Rambo? Jistě přitáhnete pozornost na všech místech, kam se vydáte.
 8. Lord – toto pojmenování by mělo evokovat sílu a moc, tak proč tak ironicky nepojmenovat pejska malého vzrůstu?

A pro velké psy můžete zkusit třeba:

 1. Drobek – jaké jméno se víc ironicky hodí pro psa velkého vzrůstu.
 2. Myška – ačkoliv je toto zvířátko malé, můžete tak pojmenovat i velkého psa. Pro ostatní to může znít ironicky, ale třeba jen vy můžete vědět, že se tak jmenuje právě kvůli tomu, že je to velký lovec myší.
 3. Fifinka – k tomuto jméno v tomto ironickém pojetí asi není moc co dodávat.
 4. Miláček – i když je toto jméno krásné a pro štěně může být dokonalé, u velkého psa mnohdy zní ironicky a úsměvně.
 5. Keksík – má váš chlupatý společník rád psí sušenky? Nemusí být malého plemene, aby si toto jméno zasloužil.
 6. Atom – není nic moc drobnějšího, proto to u velkého plemene přitáhne nemalou pozornost.
 7. Rozinka – inspiraci najdete i v oblíbeném jídle, a pokud ji spojíte s evidentně větší velikostí psa, vznikne ideální ironické jméno.

Vtipná jména

 1. Buldozer – toto jméno okamžitě každém řekne, co od pejska očekávat, jakmile se dostane z vodítka.
 2. Klobása – Klobása je bezpochybně vtipné jméno například pro jezevčíka.
 3. Narcis – nejen pro pyšného člověka, i pro příliš sebevědomého psa se toto jméno hodí.
 4. Špagetka – stejně jako i v kreslené pohádce, i vy můžete dát svému pejskovi toto jméno.
 5. Čtyřlístek – toto jméno může odkazovat nejen na to, že je pejsek vaše osobní štěstí, ale také ho tak můžete pojmenovat, protože má podobný flek.
 6. Aqua – pokud váš pes miluje vodu, můžete mu dát toto jméno, které se může zdát jako pojmenování rybky, ale opak je pravdou.
 7. Nessie – u vody ještě zůstaneme, protože pokud máte doma psa, který všechno zničí a je to vaše malá oblíbená příšerka, můžete ho pojmenovat po skotské příšeře a uznat tak jeho originální způsoby, jak vám zničit i nezničitelný nábytek.
 8. Casanova – je to vhodné a vtipné jméno pro pejska, který běhá za každou fenkou. Můžete jej také zkrátit na pěkné jméno Cassi.
 9. Knoflík – chcete, aby jméno vyjadřovalo velikost vašeho psího mazlíka? Zkuste jméno Knoflík.
 10. Bony – pro majitele, kteří vyrůstali za minulého režimu, může být toto jméno ideální a zároveň vtipné.
 11. Zmrzlina – má váš pes rád sníh a vydržel by běháním v bílých závějích hodiny? Zkuste vskutku vtipné jméno Zmrzlina. Použít ho můžete i tehdy, kdy je váš pes pravý opak a zimu nesnáší.
 12. Buldozer – jak jinak pojmenovat psa, který vám zničí úplně všechno?

Originální jména

 1. Myrta – inspirace květinami může být velmi zajímavá. Místo toho, abyste vybrali nějakou klasickou květinu, jako je třeba Sedmikráska, zkuste třeba Myrta.
 2. Salsa – milujete tanec a ze všech stylů nejvíce obdivujete právě Salsu? Není důvod, proč tak nepojmenovat svého psa. Můžete zkusit třeba i jiné taneční styly.
 3. Turbo – toto jméno může označovat například jeho nezvladatelnou povahu nebo rychlost, se kterou se hrne na procházky.
 4. Bjorn – pejsci s tímto jménem jistě vzbudí pozornost. 
 5. Agility – ačkoliv tento pojem označuje spíše psí závody, můžete tak pojmenovat i svého pejska, který je třeba nadaný ke sportům.
 6. Viking – máte doma odvážlivce, který se ničeho nebojí a rád objevuje všechny zákoutí nejen vaší zahrady, ale také míst, která procházíte? Dejte mu toto jméno, které můžete zkrátit i na zvučnou zkráceninu Viki.
 7. Folk – nemusíte být příznivci tohoto hudebního žánru, abyste tak pojmenovali svého pejska.
 8. Šéf – a teď už nikdy nezapomenete, kdo tomu u vás doma velí.
 9. Tiny – v překladu se jedná drobný nebo mrňavý, můžete se tak při hledání jména inspirovat psí velikostí.
 10. Piškota – inspirovat se můžete i oblíbeným psím pamlskem.
 11. Zeman – velcí příznivci nynějšího pana prezidenta mohou na jeho počest pojmenovat svého pejska.

Vtipná hra se jmény a slovy

Jméno snadno můžete vybrat i tak, že budete zkoušet různé kombinace nebo upravovat již známá jména. Možná budete sami překvapeni, co vám vznikne.

 1. Westie – inspirovat se můžete i plemeny, takže pokud budete například na West highland white teriéra volat jménem Westie, jistě přitáhnete pozornost.
 2. Sherlock Bones – máme extrémně chytrého pejska? Vzdejte jeho inteligenci čest tímto vtipným a originálním jménem.
 3. Salvador Dogi – lepší a originálnější jméno pro dogu by jen málokdo našel, a hodit se bude i pro majitele, kteří díla tohoto umělce neznají. Zkrátit můžete třeba jen na Dogi.
 4. Pan Pes – existuje výstižnější a zároveň vtipnější pojmenování psa?
 5. Jimmy Chew – rozkouše váš pes úplně všechno a chcete, aby to všichni věděli? Toto zcela originální jméno je jistě pro vás to vhodné!
 6. Mary Puppins – toto jméno je krásné a zároveň originální.
 7. Indiana Bones – další jméno s odkazem na oblíbenou psí pochoutku, kost, může zároveň ukazovat dobrodružnou povahu psa. Zkrátit to můžete, stejně jako ve filmu, jen na Indi.

Bizarní jména

 1. Kokoska – ačkoliv by se to mohlo zdát jako vtipné jméno pro sněhově bílého psa, stačí jeden hloupý přeřek neštěstí v podobě nevhodného vyjadřování na veřejnosti je na světě.
 2. Puppy – pro malé roztomilé štěně je to možná dokonalé jméno, ale jakmile pes povyroste, může se toto jméno překlopit spíše do bizarní sféry.
 3. Baby – stejně jako předchozí jméno Puppy, i Baby se časem změní z roztomilého na nevhodné či bizarní.
 4. Cukřík – pro sladké štěňátko je to možná vhodné jméno, ale volat tak na dospělého psa, i když je to malé plemeno, může znít zvláštně.
 5. Sušenková příšera – na vyslovení je sice zdlouhavé, ale jistě přitáhne pozornost úplně všech, kteří by to zaslechli.

Nejčastější dotazy

Proč zvolit originální jméno?

Je jasné, že když budete pravidelně navštěvovat psí park a budete na pejska volat například Azore! nebo Alíku!, přiběhne k vám nejeden čtyřnohý mazlíček. Kromě toho, majitelé se poslední dobou předhání v nejoriginálnějších jménech, takže ani vy byste neměli zahálet.

Jak originální a vtipné jméno najít?

Zkuste se jednoduše zamyslet nad tím, co by se k vašemu pejskovi hodilo. Můžete se inspirovat velikostí (například malého psa pojmenovat Drobek nebo Knoflík), ale také zkuste vymyslet něco ironického (například malé plemeno psa pojmenovat jménem typickým pro velké psy, například Trhač nebo Titán). Pohrát si ale můžete i se známými jmény slavných osobností a upravit je do psí podoby, jako například Woofgang Mozard a podobně.

Čemu se při výběru jakéhokoliv jména vyhnout?

Měli byste myslet na to, že na psa budete volat a chcete, aby zareagoval co nejdříve. Proto pokud vyberete dlouhé jméno, vymyslete si také zkráceninu nebo krátkou přezdívku. Nevhodná jsou i slova, která v různých jazycích znamenají nebo znějí jako sprostá slova. Pejsci sice nemají rozum z toho, jak je nazýváte, ale lidé kolem vás by to nemuseli přijdou zvlášť dobře.

Videa

Zdroj

1, 2, 3

4.1/5 - (85 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu