10 nejlepších míst pro šnorchlování v Turecku: pozorujte podmořský život

Turecko je známé svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a nádhernými plážemi. Co však mnoho lidí možná neví, je, že Turecko nabízí také jedny z nejlepších míst pro šnorchlování na světě. Jako fascinovaný obdivovatel podmořského života jsem se rozhodl sepsat průvodce po těch nejlepších destinacích pro šnorchlování v Turecku. Pojďme se tedy ponořit do tyrkysových vod a objevit skryté poklady pod hladinou.

Tip: Mrkněte na nabídky Last Minute od Tui.cz

Alanya

Alanya je turistickým rájem s dlouhými plážemi a bohatým mořským životem. Oblasti jako Cleopatra Beach a Damlataş Cave jsou ideální pro šnorchlování. Pod vodou můžete obdivovat různé druhy ryb a krásné korály. Více zde

Side

Side, historické město na pobřeží Středozemního moře, nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování. Pláže jako Kumköy a Titreyengöl jsou ideální pro pozorování podmořského světa. Historické památky ve spojení s krásnými plážemi tvoří nezapomenutelný zážitek.

Kaş

Kaş je malé město na jižním pobřeží Turecka, které je rájem pro potápěče a šnorchlisty. Průzračné vody, pestrý podmořský život a úchvatné skalní útvary dělají z Kaşe ideální místo pro šnorchlování. Mezi nejzajímavější lokality patří Limanağzı a Hidayet Bay, kde můžete spatřit barevné korály, hejna ryb a dokonce i mořské želvy.

Bodrum

Bodrum, historicky známý jako Halikarnas, je nejen kulturním centrem, ale také skvělou destinací pro milovníky podmořského světa. Zátoky kolem Bodrumu nabízejí klidné vody a bohatý mořský život. Doporučuji navštívit Akvaryum Bay, kde můžete obdivovat různé druhy ryb a mořských rostlin.

Fethiye

Fethiye, ležící na pobřeží Egejského moře, je známé svou přírodní krásou a křišťálově čistou vodou. Šnorchlování v Modré laguně nebo u Butterfly Valley je zážitek, na který nezapomenete. Mořské jeskyně a pestrobarevné ryby jsou zde na denním pořádku.

Antalya

Antalya, hlavní město Turecké riviéry, nabízí skvělé možnosti pro šnorchlování. Pláže jako Konyaaltı a Lara jsou ideální pro pozorování podmořského života. V čistých vodách můžete spatřit různé druhy ryb, krabů a někdy i mořské želvy.

Kemer

Kemer, nacházející se jižně od Antalye, je oblíbenou turistickou destinací s bohatým mořským životem. Oblasti jako Phaselis a Moonlight Bay jsou perfektní pro šnorchlování. Čekají na vás pestrobarevné ryby a korálové útesy.

Marmaris

Marmaris je známý svými krásnými plážemi a živým nočním životem, ale také nabízí skvělé podmínky pro šnorchlování. Pláž Turunç a Icmeler jsou známé svými čistými vodami a bohatým podmořským životem.

Datça

Datça je méně známá, ale o to krásnější destinace pro šnorchlování. Zátoky jako Palamutbükü a Hayıtbükü nabízejí klidné vody a bohatou mořskou faunu. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a krásu pod hladinou.

Çeşme

Çeşme, ležící na západním pobřeží Turecka, je známé svými termálními prameny a krásnými plážemi. Pro šnorchlování doporučuji oblasti jako Ayayorgi Bay a Ilica Beach, kde můžete spatřit různé druhy ryb a mořských živočichů.

Shrnutí

Turecko nabízí nespočet míst pro šnorchlování, kde můžete obdivovat bohatý podmořský život a užívat si krásné pláže. Každá z uvedených destinací má své jedinečné kouzlo a stojí za návštěvu. Ať už jste zkušený šnorchlista nebo začátečník, Turecko vás nezklame. Vydejte se na dobrodružství a objevte podmořské poklady této nádherné země.

Často kladené dotazy

1. Mám se bát žraloků při šnorchlování v Turecku?

  • Ne, žraloci jsou v tureckých vodách velmi vzácní a většina druhů, které se zde vyskytují, není pro lidi nebezpečná. Šnorchlování v Turecku je obecně považováno za bezpečné.

2. Jaké vybavení potřebuji pro šnorchlování?

  • Pro šnorchlování budete potřebovat šnorchl, masku a ploutve. Je také dobré mít neoprenový oblek nebo tričko, pokud plánujete šnorchlovat delší dobu, abyste se chránili před sluncem.

3. Jsou některé oblasti v Turecku vhodnější pro začátečníky?

  • Ano, oblasti jako Kaş, Fethiye a Antalya mají klidné vody a mírné proudy, což je ideální pro začátečníky. V těchto oblastech najdete také mnoho instruktorů a škol šnorchlování.

4. Kdy je nejlepší čas na šnorchlování v Turecku?

  • Nejlepší čas na šnorchlování v Turecku je od května do října, kdy je voda teplá a viditelnost je nejlepší. Léto je nejrušnější sezónou, takže pokud preferujete klidnější prostředí, zvažte návštěvu na jaře nebo na podzim.

5. Mohu šnorchlovat na vlastní pěst nebo potřebuji průvodce?

  • Můžete šnorchlovat na vlastní pěst, ale pokud jste začátečník nebo neznáte oblast, je dobré mít s sebou průvodce nebo se připojit k organizovanému výletu. Průvodci znají nejlepší místa a mohou vám poskytnout důležité bezpečnostní informace.

6. Jaké druhy ryb a mořských tvorů mohu vidět při šnorchlování v Turecku?

  • Při šnorchlování v Turecku můžete vidět různé druhy ryb, jako jsou papoušci, murény, sardinky a mořské jehly. Můžete také narazit na mořské želvy, chobotnice a různé druhy korálů a mořských rostlin.

7. Jak se dostat na tyto destinace?

  • Vzhledem k velké vzdálenost dává smysl spíše letět letadlem, ale pokud se cítíte na několika denní road trip, tak proč ne! Další variantou je využít nějakou cestovku, třeba si vybrat Last Minute Dovolenou. Zejména populární jsou All Inclusive zájezdy.
Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu