Nejlepší granule pro kastrované psy a feny 2024 - recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Kvalitní suroviny sestavené do granulí na míru dle individuálních potřeb

Cena: individuálně


Výběr redakce

Holistické krmivo navodí pocit sytosti a zabrání přejídání 


Orientační cena: 108 Kč/kg


Zlatá střední cesta

Granule pro redukci váhy za příznivou cenu


Orientační cena: 86 Kč/kg


Oblíbená volba

Nízká kalorická hodnota a vysoký obsah vlákniny pomohou v boji s obezitou 

Orientační cena: 124 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Vykastrovat psa, který není určený pro chovné účely, je záslužný krok, který pomáhá snížit množství zvířat v útulcích, případně zvířat žijících v nevyhovujících podmínkách. Řada chovatelů se ale obává, že vlivem kastrace jejich pes tloustne. Tomu se však dá zabránit – správným stravováním za doprovodu pravidelné dávky pohybu.

Po kastraci dochází ke dvěma jevům: změna hormonální rovnováhy, například u fen se snižuje hladina estrogenů, které regulují chuť k jídlu, což má za následek zvýšený apetit a pocit hladu. Druhým je zpohodlnění a zlenivění – psovi se nechce hýbat a pokud má stejný kalorický příjem jako před kastrací, začne přibírat na váze.

Strava psa po kastraci by měla mít větší obsah bílkovin a vlákniny a nízký obsah tuku, nevhodné jsou také obiloviny, který neprospívají ani nekastrovaným psům. Granule pro kastrované psy tento fakt reflektují a nabízejí odlehčené složení, které je prevencí proti nežádoucímu přibírání váhy.

Kvalitní suroviny sestavené do granulí na míru dle individuálních potřeb

Granule na míru od Haffit jsou ideální pro všechny, kteří chtějí krmivo, které bude maximálně odpovídat specifickým potřebám jejich psa.
Co je třeba pro získání granulí na míru udělat? Na webu Haffit zadáte všechny potřebné údaje jako je rasa, věk, oblíbené suroviny, míra aktivity nebo zda je pes kastrovaný či nikoli. Po zadání informací, které je jednoduché a netrvá déle jak 5 minut, vám Haffit vypočítá a sestaví návrh na optimální granule pro vašeho psa – včetně ceny. Následně si můžete granule objednat a za tři pracovní dny (standardní dodací lhůta) už si může váš pes pochutnávat na kvalitním krmivu.

S granulemi Haffit se můžete spolehnout na to, že váš pes bude mít vždy stravu, která naprosto přesně reflektuje jeho individuální potřeby. Haffit navíc nepoužívá chemické přísady ani náhražky a jejich suroviny jsou v té nejvyšší možné kvalitě, která vyhovuje i požadavkům na stravu pro lidi. Jsou tedy skvělým řešením, jak získat kvalitní krmivo a dát vašemu psovi přesně to, co potřebuje pro zdravý život.

ProteinIndividuální
TukyIndividuální
VlhkostIndividuální
VlákninaIndividuální
VápníkIndividuální
Omega-3 + Omega-6Individuální
EnergieIndividuální
KvalitaNa míru

Orientační cena za 1 kg: individuální

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo navodí pocit sytosti a zabrání přejídání 

Holistické granule jsou typ krmiva, které své složení zakládá na čistě přírodních surovinách, jež jsou důležitým zdrojem proteinu, vlákniny, antioxidantů, vitamínů a minerálů, a zároveň neobsahují příliš velké množství nezdravých tuků. V granulích najdete bohatě zastoupené maso a naopak zde nenajdete obiloviny, jež jsou častým viníkem přibírání. Přírodní je i způsob konzervace, který se obejde bez chemických konzervantů.

Ačkoli je v granulích obsaženo o něco vyšší množství tuku než v jiných z našeho výběru, jsou chovatelé s jejich kvalitou spokojeni. Většina kladných recenzí od dlouhodobých uživatelů říká, že pes si na krmivo rychle zvykl, chutná mu, nepřibírá, je hravý a má kvalitní stolici a lesklejší srst. Další dodávají, že pes po granulích opravdu zhubnul. Ojedinělé negativní recenze říkají, že by granule mohly být měkčí nebo že po nich má pes průjem.

Protein33 %
Tuky13 %
Vlhkost8,5 %
Vláknina4,5 %
Vápník1,8 %
Omega-3 + Omega-61, 4 + 2,2 %
Energie3 425 kcal/kg
KvalitaHolistické

Orientační cena za 1 kg: 108 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule pro redukci váhy za příznivou cenu

Granule řady Optiweight mají velice nízké množství tuku, takže pomáhají se snížením a následně udržením váhy, a zároveň dostatečný obsah živin nezbytný pro svaly, kosti a klouby. Problematický je obsah obilovin (pšenice, kukuřice) a sojové moučky, které nejsou na hubnutí příliš ideální – což zmiňují i některé negativní ohlasy. Převážná většina recenzí je však pozitivní a to i od dlouhodobých uživatelů, kteří si pochvalují, že jejich pes si stále drží stejnou váhu a nepřibírá. Granule Purina Pro Plan Optiweight tak lze označit za rozumný kompromis, hledáte-li granule s lehkým složením za příznivou cenu.

Protein27 %
Tuky9 %
Vláknina3 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 86 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nízká kalorická hodnota a vysoký obsah vlákniny pomohou v boji s obezitou 

Ačkoli má Royal Canin Sterilised o něco více tuku než jiná krmiva z našeho výběru, stále je jeho kalorická hodnota o 10 % nižší než u běžných granulí. Zároveň obsahuje vysoký podíl vlákniny, která účinně bojuje proti pocitu hladu a napomáhá lepšímu trávení. Pes tak získá pocit nasycení, nepřejídá se a zároveň nepřibírá.

Tyto vlastnosti potvrzují i spokojení uživatelé, kteří jako nejčastější pozitivum uvádějí, že krmivo psům chutná a nepřibírají po něm. Nespokojené recenze tvrdící, že jsou granule příliš velké nebo psům nechutnají, jsou velice ojedinělé a většina dlouhodobých uživatelů je s kvalitou krmiva spokojena.

Protein28 %
Tuky13 %
Vláknina6,4 %
Energie3 477 kcal/kg
KvalitaPrémiová

Orientační cena za 1 kg: 124 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní granule bez obilovin pro malé a miniaturní psy

Při výběru správné stravy pro psa hraje roli nejen kastrace, ale také rasa. Granule Brit Care Mini Grain Free Light & Sterilised byly navrženy speciálně pro kastrované psy malých a miniaturních ras, jejichž nároky na stravu jsou odlišné od těch středních a velkých. Jejich největším benefitem je vysoký obsah masa, nízký obsah tuků a absence obilovin, které mohou způsobovat tloustnutí či alergie. Namísto obilnin jsou v granulích luštěniny, pohanka, lněná semínka, ovoce a bylinky, které zajišťují kvalitní výživu z přírodních zdrojů, působí příznivě na trávicí systém, srst i klouby a navozují pocit hladu – a všechny dohromady tvoří kvalitní stravu, po které pes nepřibere.

S granulemi jsou ti, kteří je svým pejskům pravidelně kupují, velice spokojeni. Nejvíce zmiňované pozitivum je snížení váhy a nepřibírání, vymizení průjmů a alergií a viditelné zlepšení srsti. Ačkoli někteří poukazují na vyšší cenu granulí, dodávají k ní také to, že je zcela adekvátní k jejich kvalitě.

Protein26 %
Tuky12 %
Vlhkost10 %
Vláknina8,5 %
Vápník1,1 %
Omega-3 + Omega-61,5 + 1,6 %
Energie3 800 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 147 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoký obsah vlákniny navodí pocit sytosti a zamezí přejídání 

Pro úspěšné zhubnutí či udržení váhy je u psů stejně jako u lidí nutné přijímat potraviny, které mají vysoký sytící index, což znamená, že pocit nasycení vydrží delší dobu a nedochází k přejídání. Mezi takové potraviny patří ty, které mají vysoký obsah vlákniny – přesně jako granule řady Royal Canin Vet Neutered, jež psovi poskytnou přesně takovou výživu, kterou potřebuje ke zhubnutí či udržení váhy.

Granule se vyrábějí ve třech různých variantách:

  • Adult pro dospělé psy střední velikosti o váze 11 – 25 kg,
  • Adult Small Dog pro malá plemena do 10 kg,
  • Adult Large pro velká plemena nad 25 kg.

Každý typ je vyroben s ohledem nejen na kastraci, ale také na individuální potřeby různých ras, takže si můžete vybrat přesně to krmivo, které je vhodné pro zdravé udržení váhy vašeho psa.

Značná část chovatelů koupila granule na doporučení veterináře a jsou spokojeni i přes vyšší cenu, která dle nich odpovídá kvalitě a účinkům krmiva. Nejvíce si pochvalují, že pes nepřibírá, nemá střevní problémy a je aktivní.

Protein28 %
Tuky11 %
Vláknina (hrubá + stravitelná)25 %
Vápník0,8 %
Omega-3 + Omega-60,6 + 2,3 %
Energie3 690 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Hodnoty uvedené v tabulce odpovídají variantě Adult pro dospělé psy střední velikosti o váze 11 – 25 kg.

Orientační cena za 1 kg varianty Adult: 152 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pečené krmivo jako zajímavá alternativa pro maximální eliminaci tuků

 

Největší výhodou pečeného krmiva je to, že se na rozdíl od extrudovaného dá vyrobit z čerstvých surovin a během procesu výroby si zachová přirozené vitamíny. Pečené krmivo není na omak mastné a v žaludku zvířete nebobtná. Nízký obsah tuků je také to, v čem je krmivo nejlepší z našeho výběru. Dalším pozitivem je nízká cena. Oproti ostatním ale mají výrazně nižší obsah proteinů a vlákniny.

I přes nízký obsah proteinů a vlákniny je většina zákazníků s granulemi spokojena a říkají, že pes nepřibírá a má krásně lesklou srst. Pouze někteří zmiňují, že granule mají menší velikost, která nemusí být vhodná pro větší psy.

Protein20 %
Tuky8 %
Vlhkost9 %
Vláknina2 %
Vápník1,30%
Energie1 350 kj/100 gramů
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 73 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8 tipů, jak vybrat granule pro kastrované psy

Granulí pro kastrované psy je mnoho a pro neznalé může být problém se zorientovat. Na co byste se měli zaměřit a čemu se naopak vyhnout?

1) Vysoký obsah vlákniny pro pocit nasycení

Vláknina vytváří pocit sytosti, čímž zabraňuje přejídání. Kromě toho má pozitivní vliv na trávicí systém a vylučování. Vysoký obsah vlákniny je tak důležitým předpokladem pro snížení váhy a zároveň nezbytná složka kvalitních granulí.


2) Nízký obsah tuků pro redukci váhy

Běžná krmiva obvykle obsahují kolem 18 % tuků. V případě nekastrovaných psů a psů s normální váhou, kteří jsou aktivní, je to naprosto v pořádku. Pro ty kastrované nebo s nadváhou je ale nutné vybírat odlehčené složení s menším podílem tuku.


3) Hledejte proteiny a tuky z přírodních zdrojů

I u kastrovaných psů je důležitý protein a tuky, nejlépe ty, jež pocházejí z přírodních zdrojů. Nejlepším zdrojem je čerstvé maso a za studena lisovaný rybí tuk, nevhodným například kuřecí a vepřový tuk.


4) Chcete-li kvalitní granule, vyhněte se obilovinám

Lepek obsažený v obilí je hůře stravitelný a nechává ve střevech zbytky, které mohou způsobovat průjmy, nadýmání, živit drobné parazity a způsobovat alergie a nemoci. Záleží-li vám na kvalitní stravě, granulím s obilovinami se vyhněte.


5) Vybírejte dle rasy a velikosti psa

Rasa a velikost jsou další rozhodující faktory při sestavování diety. Výrobci krmiv to moc dobře vědí a tak lze obvykle zakoupit granule pro malé, střední nebo velké kastrované psy.


6) Nepodléhejte reklamám a čtěte složení

Známá značka, na kterou všude vidíte reklamy, nemusí být zárukou kvality. Chcete-li vybrat kvalitní granule, pečlivě studujte složení.


7) Vyhněte se granulím s nejasným složením

Používá-li výrobce prvotřídní suroviny, dozvíte se na obalu přesné složení a původ. Jestliže na obale najdete formulace typu „suroviny rostlinného a živočišného původu“, kvalita granulí nebude nijak oslnivá.


8) Nestavte na první místo cenu

Mít domácího mazlíčka je často nákladná záležitost a granule nejsou výjimkou. Pokud na nich ale budete šetřit a vašeho psa odbývat, může se nesprávná péče v budoucnu odrazit na účtech veterináře. Na druhou stranu vysoká cena neznamená, že se vždy jedná o ty nejlepší granule, nejspolehlivější je studovat složení.

Často kladené otázky

Kastrace sama o sobě k tloustnutí nevede – vede k němu nedostatek pohybu a přejídání, které nastávají vlivem hormonálních změn po kastraci. Pokud majitel tato fakta zohlední při sestavování jídelníčku, pes nepřibere.

Příčina může být v nekvalitních granulích, nedostatku pohybu nebo v nesprávném dávkování krmiva a překrmování pamlsky – což bývá nejčastější chyba chovatelů. Možná jste v dobré víře chtěli psovi zpříjemnit období hojení po kastraci a „něco malého na zub“ vám nepřišlo nijak zásadní. Pokud byste si ale spočítali, kolik kalorií pes za den přijme, možná byste byli nemile překvapeni.

Jakmile si psa přinesete domů, krmit ho můžete, ale pravděpodobně nebude mít chuť jíst – dejte mu tedy menší dávku a do jídla ho nenuťte. Chuť k jídlu by se měla vrátit do 24 hodin. Pokud ne a pes je navíc letargický nebo má průjem, je vhodné kontaktovat veterináře.

Hojení trvá obvykle 7 až 10 dní. Po tuto dobu byste měli zamezit jeho aktivitě, jinak může dojít k potrhání stehů a následným komplikacím s tím spojeným. V období rekonvalescence, kdy se pes nehýbe, je obzvlášť důležité, abyste ho nezahrnovali dobrůtkami.

Energetický příjem psa záleží nejen na kastraci, ale i na rase, pohlaví a míře pohybu. Na internetu lze najít kalkulačky, které pomohou s výpočtem, případně se můžete poradit s veterinářem.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)