TOP 9: Nejlepší přepravky pro psy 2024 - recenze, diskuze


Výber redakce

Praktická plastová přepravka za rozumnou cenu vhodná do auta i letadla.

Orientační cena: 1500-2100 Kč


Pěkný vzhled

Přepravka pro pohodlné přenášení v líbivém stylu.


Orientační cena: 1000 Kč


Skvělá do auta

Odolná přepravka s mřížkou určená primárně do auta.


Orientační cena: 4300 Kč


Přenosná klec

Klasická prostorná klec pro plemena všech velikostí.


Orientační cena: 1200-2900 Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Ať už pojedete k veterináři, na návštěvu nebo na dovolenou, dřív nebo později budete řešit, jak někam dopravit svého domácího mazlíčka autem ( a případně i letadlem). Existuje několik možností, jak psa bezpečně převézt a jedním z nich jsou přepravky. Každá přepravka slouží k trochu jinému účelu, je jinak velká, z jiného materiálu… Abyste se v širokém výběru neztratili, připravili jsme pro vás kompletního průvodce, který poradí s výběrem a představí několik konkrétních produktů. 

Každá přepravka je trochu jiná, nejsnadněji se ale dělí na základě jejich prvotního účelu. Nejpřísnější parametry má přepravka do letadla, ty musí mít vodotěsné dno, musí mít dostatečně pevnou konstrukci, aby se psovi nic nestalo a zároveň musí být dostatečně prostorné a větrané, aby měl pes dostatečný komfort. Každá letecká společnost má požadavky trochu jiné, ale obecně u přepravek vhodných do letadla najdete speciální certifikát.

Pak existují přepravky do auta – ty už jsou různorodější. Z plastu, kovové klece, látkové. Mnoho z nich má provedené crash testy, které kontrolují odolnost při případném nárazu.

A nakonec bychom sem mohli zařadit i různé menší tašky či batohy. Dokonce narazíte i na přepravky na kolo – umístitelné přímo na jeho konstrukci pro malá plemena nebo zapřáhnutelné za kolo pro ta větší.

Každý majitel by měl mít na mysli hlavně bezpečnost svého domácího mazlíčka. Pokud potřebujete letět se psem letadlem, pak vám ani nic jiného než pořízení přepravky nezbývá. Ale co v autě? Tam je možností samozřejmě více. Někdo vozí psa na sedačkách připoutaného kšíry. Někdo ho posadí do zavazadlového prostoru. Přepravka ale zůstává tou nejspolehlivější a nejbezpečnější variantou. A je po takovém argumentu snad potřeba nějaký další?

Přepravky všeho druhu zkrátka usnadňují cestování s vaším domácím mazlíčkem a umožňují vám trávit ještě více času společně.

Praktická plastová přepravka za rozumnou cenu vhodná do auta i letadla. 

Trixie Gulliver přepravku využijete, ať už se chystáte kamkoliv a jakýmkoliv dopravním prostředkem – je možné ji použít v autě, ale má i certifikaci IATA pro leteckou dopravu. Má vstupní mřížku vybavenou bezpečnostními zámky, možnost zavěsit přibalenou plastovou misku na vodu nebo jídlo a praktický úchyt, takže pokud přiobjednáte kolečka, tak můžete přepravku i snadno táhnout.

Tato přepravka se prodává ve čtyřech různých velikostech – nejmenší je ideální např. pro kokršpaněla či pudlíka, největší pak pro ovčáky, retrívra a podobně velká plemena. Je vyrobena z plastu, u velikostí 5 až 7 je kovová mříž dvojitě vyztužena. Dle recenzí mají zákazníci s přepravku velmi dobré zkušenosti.VÝHODY

NEVÝHODY

Přepravka pro pohodlné přenášení v líbivém stylu.

Tato přepravka je určena pro malé psy (a případně pro kočky). Výrobce sází hlavně na design, který má připomínat imitaci ratanu. Kromě moderního vzhledu by ale přepravka měla být hlavně praktická, takže co dalšího tento box nabízí?

Má otvory pro dostatek světla a vzduchu, je bezpečně uzavřen díky uzávěru s CLIP funkcí. Sklápěcí rukojeť usnadňuje přenášení boxu, víko je umístěno nahoře, takže se ke zvířeti snadno dostanete, aniž by okamžitě při otevření vybíhalo ven. Konkrétní rozměry jsou 51x38x33 cm, nosnost přepravky je 5 kilogramů.VÝHODY

NEVÝHODY

Odolná přepravka s mřížkou určená primárně do auta.

Tato přepravka byla vyrobena hlavně pro auta, a proto můžete zakoupit hned čtyři různé modely, které svým tvarem snadno zapadnou do kufru a přitom se do nich vejde jakýkoliv domácí mazlíček. Jako materiál byl využit odolný plast, ve vstupu je pak snímatelná mřížka. Nemusíte se bát, že by z ní pejsek vypadl – přepravku nelze otevřít zevnitř, modely 80 a 100 jsou navíc opatřeny bezpečnostním zavíráním. Do přepravky má přístup dostatek vzduchu i světla.

Jako příjemný doplněk pak slouží dva drobné úložné prostory, kam můžete umístit psí pamlsky nebo příslušenství. Dle zvolené velikosti má přepravka nosnost 10 až 60 kg. Tento produkt bude dobrou volbou, pokud hledáte spolehlivost a kvalitu do auta za rozumnou cenu.VÝHODY

NEVÝHODY

Klasická prostorná klec pro plemena všech velikostí. 

Klec Dog Fantasy má svým jednoduchým řešením řadu výhod. Díky čtyřem různým velikostem je ideální pro všechny psy – nejmenší začíná na rozměrech 61x48x46cm, ta největší pak zabere 106,5x76x71 cm. Je skládací, takže se s ní snadno manipuluje a když není potřeba, tak nezabere téměř žádné místo. Pes má v této kleci dostatek vzduchu i výhledu ven. Pro větší komfort je na jejím dně plastové dno.

Dle recenzí se klec velice snadno skládá a zase rozkládá, naopak negativní recenze jsou na kvalitu drátů, které se prý velice snadno poškodí a ohnou.VÝHODY

NEVÝHODY

Odolná a bezpečná přepravka o různých rozměrech, ideální do auta. 

Pokud hledáte opravdu kvalitní a pevnou přepravku do auta, pak by vás mohla zaujmout právě Kerbl hliníková přepravka. Nabízí dvě různé velikosti, je vyrobena z plastu a hliníku. Její tvar je uzpůsoben kufru auta, aby se optimálně využil veškerý zavazadlový prostor.

Přepravka má protiskluzový termokoberec, rychlouzávěr, dostatek prostoru pro přívod čerstvého vzduchu a působí opravdu bytelně. Jedinou nevýhodou je vyšší cena.VÝHODY

NEVÝHODY

Letecká přepravka s potřebnou certifikací, kterou ale můžete využít i jinde. 

Tato přepravka splňuje potřebnou IATA certifikaci, to znamená, že ji lze využít při přepravě psa letadlem. Bezpečná a použitelná je ale i ve vlaku nebo autě. Můžete si vybrat hned z šesti velikostí, takže je vhodná pro všechna plemena. Nejmenší měří 48×31,5×31 cm, ta největší pak 92x63x70 cm.

Vyrobena je z odolného plastu a kovové mřížky. Má bezpečnostní zámek, praktické horní držadlo pro snadnou manipulaci, dostatek průduchů pro přívod vzduchu. To vše za rozumnou cenu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Přepravka pro malé psy a kočky v luxusně vypadajícím designu. 

Nejvýraznějším prvkem této přepravky je její luxusní design. Není ale jen hezká naoko, splňuje certifikaci IATA, takže je vhodná do letadlové přepravy. S udělením této certifikace souvisí řada přísných pravidel – přepravka musí být pevná a odolná, mít bezpečnostní zámek, dostatečný přívod vzduchu a mnoho dalšího.

Pro snadnější přenos má přepravka nahoře ergonomické madlo. Jedinou nevýhodou může být, že tato přepravka je dělána jen v jediném rozměru pro malá plemena a kočky.VÝHODY

NEVÝHODY

Praktická a pevná přepravka s dobrým poměrem kvality a ceny. 

Tato přepravka je prakticky řešená, má dostatek vzduchu a je vyrobena z odolného plastu. Pro přístup dovnitř přepravky jsou k dispozici hned dvě varianty – kovová mřížka zepředu a na vrchu konstrukce. Budete tak mít snadný přístup ke zvířeti – aniž by pejsek hned vyběhl.

K dispozici jsou dva různé rozměry, hodí se pro menší a středně velká plemena a kočky – konkrétně menší rozměr má nosnost 5 kg, větší 8 kg. Příjemný bonus je, že v balení je i bavlněný polštář a miska, kterou lze připevnit ke stěně přepravky.VÝHODY

NEVÝHODY

Příjemná a přitom odolná nylonová přepravka v mnoha velikostech a dvou barvách.

Přepravka Maelson je vyrobena z nylonu, což spolu nese spoustu výhod – je komfortní, dostatečně provzdušněná, může sloužit nejen při dopravě ale i jako pelech s dostatečným soukromím. Přestože by mohla působit příliš měkce, tak je celá konstrukce opravdu stabilní a odolná. Navíc je skládací, takže je snadné ji přemisťovat, případně schovat, když ji zrovna nepotřebujete. 

Přepravku lze otevřít hned ze tří různých vchodů s pomocí zipů, v autě lze přepravku ukotvit díky praktickým uchům. Spodek přepravky je nepromokavý, pro větší komfort je v balení i polštář z imitace ovčí kůže. Pokud vám nevadí vyšší cena a zvolený materiál (nylon), pak patří tato přepravka ke skvělým volbám. 

VÝHODY

NEVÝHODY

6 tipů, jak vybrat přepravku pro psy

1) Vybírejte podle účelu.

Jak už jsme zmínili, existuje mnoho druhů přepravek a každá se hodí pro trochu jiný účel. Rozmyslete si tedy, zda hledáte přepravku do letadla, do auta, nebo třeba jen látkovou přepravku na výstavy či jiné psí akce, kam se pes schová pro trochu soukromí.


2) Myslete na dostatek prostoru.

Pes musí mít v přepravce dostatek místa pro komfortní cestování – jistě nechcete, aby byl na konci cesty vystresovaný a celý bolavý. Pes by měl mít možnost se v kleci postavit, aniž by se hlavou dotýkal stropu nebo se musel ohýbat kvůli své délce. Měl by mít možnost se otočit, lehnout si. Zároveň ale není dobré kupovat přepravku zbytečně obří – při nehodě by se v ní pejsek mohl zbytečně zranit nárazy.


3) Důležitý je správný materiál.

Přepravky mohou být plastové, textilní, nebo se může jednat o kovové mříže. Každá varianta má své plusy i mínusy. Plastové bývají odolné, snadno udržovatelné, ale psovi to v nich může klouzat. Látkové jsou zase praktické, pohodlné, ale méně odolné proti poškození. A kovové jsou zase příjemně vzdušné, ale na druhou stranu nepatří k těm nejpohodlnějším.


4) Hledejte certifikace a ověřené výrobky.

Pokud hledáte přepravku do letadla, budete muset splnit speciální požadavky jednotlivých leteckých společností. Zaměřte se tedy na to, zda je výrobek opravdu určen do letadla a zda splňuje všechny parametry. U přepravek do auta by vás zase nejvíce měla zajímat odolnost a výsledky crash testů.


5) Praktická konstrukce pro snadnou manipulaci ušetří spoustu starostí.

Každá přepravka bude jinak konstruovaná a zatímco některé vám život usnadní, jiné vám mohou svými řešeními jít na nervy. Dívejte se tedy na to, jak jsou řešená dvířka, odvětrávání, zámky a zabezpečení, zda je přepravku možno složit, zda má úchytky pro snadnější přenášení a zda ji lze snadno čistit.


6) Cena je také důležitá.

Pokud jde o bezpečnost, tak se příliš nevyplatí šetřit. Na druhou stranu ale každý máme určitý omezený rozpočet a s ním musíme pracovat. Ideální je stanovit si limit a v něm jít spíše po vyšší ceně, protože u těchto výrobků opravdu většinou platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita.

Často kladené otázky

Nejlevnější bývají kolem 500 korun. Jsou většinou pro malé psy, jedná se o jednoduché přepravky pro krátké a nenáročné transporty, např. k veterináři a podobně. V ceně do dvou tisíc je pak výběr mnohem širší, jedná se o zlatou střední cestu, kde již najdete přepravky všeho druhu a pro všechny účely. Vyšší ceny jsou pak za prémiové a velice kvalitní přepravky, patří sem i různé vozíky ke kolu.

Ideální je, pokud z toho neděláte velkou vědu a přepravku zkrátka začít používat. Pokud se ale vašemu pejskovi nelíbí, dobrovolně do ní nechce a má z ní strach, budete ho muset zvykat postupně. Nechte si přepravku doma, umožněte pejskovi, aby ji poznal, zkuste jej učit vejít do přepravky na povel s pomocí pamlsků a pozitivní motivace. Nepoužívejte přepravku např. pouze pro návštěvy veterináře – pes si to spojí se špatným zážitkem. Prostřídejte to s výlety do přírody, díky tomu se začne do přepravky i těšit.

Ano, v jednom boxu či kleci můžete mít klidně i dva pejsky, musíte tomu však přizpůsobit její velikost – tak, aby měli oba dostatek prostoru, mohli si lehnout, postavit se, otočit se.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4.3/5 - (45 votes)