Nejlepší granule pro jorkšíry 2024 – recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Pro ty, kteří chtějí to nejlepší ale nejsou si jistí výběrem


Cena: individuálně


Výběr redakce

Zaměřeno na krásnou srst a zdravý chrup pro jorkšíry od 10 měsíců

Orientační cena: 144 Kč/kg


TOP kvalita

Maximum přírodních surovin pro kvalitní život jorkšíra

 

Orientační cena: 151 Kč/kg


Oblíbená volba

Bohatý obsah přírodních živin pro jorkšíry od 1 do 7 roků


Orientační cena: 106 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Miniaturní rasy psů, ke kterým jorkšírský teriér patří, potřebují své speciální granule určené přímo pro ně. Ne proto, že jsou rozmazlení, ale proto, že mají vzhledem ke své tělesné stavbě specifické nároky na výživu. Co by granule pro jorkšíra měly obsahovat a jaké jsou ty nejlepší?

Jorkšír má kratší trávicí trakt a zároveň je vzhledem k nízkému vzrůstu vystaven vyšší koncentraci prachu a nečistot ze země, které zatěžují nejen srst a kůži, ale také jeho organismus a imunitní systém. Kvalitní krmivo sestavené přesně pro jorkšíry tak může zabránit celé řadě zdravotních problémů. Co by mělo obsahovat?

Živočišný protein k podpoře svalové hmoty, lososový či rybí olej pro podporu imunitního systému, pokožku a srst, antioxidanty (např. borůvky) na snížení míry stresu, vlákninu a extrakty z bylinek pro snazší trávení a vylučování, vitamíny a minerály na imunitu, uhlovodany k udržení energie.

Podíl masa v krmivu by se měl pohybovat kolem 50 %. Co by v krmivu naopak nemělo být v ideálním případě vůbec jsou obiloviny, které mohou způsobit tloustnutí a alergické reakce.

Dalším nezanedbatelným specifikem je velikost granulí – jsou menší než ty pro střední a velké psy, díky čemuž se snadněji koušou a tím pádem i tráví.

Pro ty, kteří chtějí to nejlepší ale nejsou si jistí výběrem

Granule na míru od Haffit nadchnou ty, kteří chtějí pro jorkšíra kvalitní krmivo, ale zároveň si nejsou jistí, které granule by byly nejvhodnější.
Celý proces sestavení granulí na míru je jednoduchý, rychlý a pohodlný: na webu Haffit zadáte všechny potřebné údaje jako je rasa, věk, oblíbené suroviny, míra aktivity nebo zda je pes kastrovaný či nikoli. Po zadání informací, které netrvá déle jak 5 minut, dostanete návrh na granule vytvořené na míru přesně pro vašeho jorkšíra a jejich cenu. Takto vytvořené krmivo si můžete rovnou objednat a za tři pracovní dny (obvyklá dodací lhůta) si bude váš jorkšír pochutnávat na nejkvalitnější možné stravě.

Hlavním benefitem granulí Haffit, který si pochvalují i spokojení chovatelé, je fakt, že se můžete vždy spolehnout na to, že váš jorkšír bude jíst stravu, která naprosto přesně odpovídá jeho konkrétním potřebám. Kromě toho Haffit nepoužívá chemické přísady ani náhražky a jejich suroviny jsou v té nejvyšší možné kvalitě. Jsou tak ideální i pro zvířata s citlivým žaludkem, alergiemi nebo speciální dietou.

ProteinIndividuální
TukyIndividuální
VlhkostIndividuální
VlákninaIndividuální
VápníkIndividuální
Omega-3 + Omega-6Individuální
EnergieIndividuální
KvalitaNa míru

Orientační cena za 1 kg: individuální

VÝHODY

NEVÝHODY

Zaměřeno na krásnou srst a zdravý chrup pro jorkšíry od 10 měsíců

Aby byla dlouhá srst jorkšíra stále zdravá, krásná a lesklá, potřebuje správnou výživu. Tu zajistí granule Royal Canin obsahující olej z brutnáku lékařského, biotin a Omega-3 a 6 mastné kyseliny, které mají příznivé účinky na kvalitu srsti – což potvrzují i spokojení chovatelé. Opomenuta není ani péče o chrup, o který se starají chelátory vápníku, jež zpomalují tvorbu zubního kamene.

Kromě pozitivních účinků na srst si chovatelé pochvalují také nezapáchající stolici a viditelně dobré zažívání. Pouze někteří zmiňují, že bylo třeba upravit výrobcem doporučené dávkování, aby pes nepřibíral.

Protein28 %
Tuky18 %
Vláknina3,1 %
Energie3 948 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 144 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Maximum přírodních surovin pro kvalitní život jorkšíra

V granulích N&D Pumpkin Dog Adult Lamb & Blueberry Mini nenajdete žádná barviva, konzervanty, dochucovadla, obiloviny ani GMO (geneticky modifikované potraviny). Co zde najdete je maximum přírodních surovin, jež jsou plné antioxidantů, proteinů, vitamínů a minerálních látek, které jsou důležité pro zdravý život jorkšíra. Patří mezi například jehněčí maso, jež je důležité pro svalovou hmotu, dýně, která má vysoký obsah vlákniny a nízký podíl tuku, takže je ideální pro trávicí systém, nebo přírodní antioxidanty v podobě borůvek. Přírodní jsou nejen suroviny, ale i způsob konzervace, která probíhá pomocí dusíku.
Granule jsou tak hodné pro všechny jorkšíry včetně těch, kteří mají sklony k průjmům, zácpám a dalším trávicím a zdravotním obtížím (například vysoký glykemický index).

Krmivo si pochvalují také chovatelé, kteří vyzdvihují vysoký obsah masa a kvalitu, která odpovídá ceně. Dle chovatelů krmivo jorkšírům velice chutná, někteří zmiňují viditelné zlepšení srsti.

Protein28 %
Tuky18 %
Vlhkost9 %
Vláknina2,9 %
Vápník1,4 %
Omega-3 + Omega-60,9 + 3,3 %
Energie3 740 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 151 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bohatý obsah přírodních živin pro jorkšíry od 1 do 7 roků

Granule Brit Care Dog Mini Grain Free Yorkshire jsou z našeho výběru nejlevnější, nízká cena se však neodráží na kvalitě, naopak patří k těm lepším. Kromě vysokého podílu lososa a tuňáka (maso i olej), které jsou důležité nejen pro krásnou srst, ale i pro celkové zdraví jorkšíra, obsahuje také suroviny jako je pohanka a lněné semínko, které působí příznivě na zažívací systém, rakytník a borůvky, jež jsou přírodními antioxidanty, nebo chondroprotektiva starající se o zdraví kostí a kloubů.

Granule neobsahují obiloviny ani lepek – místo nich je v obsažena cizrna, hrách a již zmíněná pohanka, které dodávají potřebnou vlákninu. Řadí se tak mezi hypoalergenní krmiva, která jsou vhodná i pro citlivější zažívání. Nutno ovšem upozornit, že luštěniny jsou hutnější a pro starší psy, kteří mají horší trávení, mohou být hůře stravitelné – proto se doporučuje podávání do maximálně 7 let věku.

Recenze spokojených chovatelů jsou veskrze pozitivní. Nejvíce vyzdvihovaná je příjemná vůně, viditelné zlepšení srsti a bezproblémová stolice. I když se najdou názory, že by granule mohly být malinko menší, většina zákazníků se shoduje na tom, že si na nich jejich jorkšír evidentně pochutnává.

Protein30 %
Tuky19 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,8 %
Vápník1,4 %
Omega-3 + Omega-62,3 + 2,7 %
Energie391 kcal/100 g
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 106 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vyvážené krmivo pro jorkšíry s lámavou srstí bez lesku

Jorkšíři mají srst bez podsady a tak je jejich kůže náchylnější a citlivější, což má negativní vliv na kvalitu srsti. Eukanuba proto přichází s granulemi, které obsahují zinek, měď a Omega-3 a 6 mastné kyseliny, jež mají blahodárný vliv právě na kůži a srst. Krmivo je tak vhodné nejen pro jorkšíry s běžnou dietou, ale také pro ty, u kterých je třeba zlepšit kvalitu kůže a srsti. Kromě látek důležitých pro srst obsahují granule vitamín E pro podporu celkové imunity a fermentované vlákniny na zlepšení zažívání. Speciální povlak na granulích pomáhá redukovat zubní kámen.

Ačkoli granule obsahují obiloviny, jsou hodnocené velice dobře a negativní názory na ně se nevyskytují. Chválené je především viditelné zlepšení srsti a zažívání a velikost umožňující snadné kousání a polykání. Pejskům krmivo dle jejich majitelů evidentně chutná, některé recenze také zmiňují, že po něm pes nemá brzy hlad.

Protein28 %
Tuky18 %
Vlhkost8 %
Vláknina2,2 %
Vápník1,3 %
Omega-3 + Omega-60,44 + 2,85 %
Energie3 784 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 144 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo z přírodních zdrojů pro zdravé stravování bez chemie

Patříte-li k těm, kteří pečlivě studují složení potravin a to samé chcete dopřát vašemu mazlíčkovi, granule Acana jsou velice vhodným kandidátem.

Kanadský výrobce své suroviny pečlivě vybírá: maso a vejce pocházejí z farem s volným chovem, ryby jsou lovené v řekách a ovoce a zelenina jsou pěstované a sušené na slunci. Díky mixu surovin z přírodních zdrojů vzniká krmivo bohaté na proteiny, vitamíny, minerální látky a živiny, které nepotřebuje žádné chemické doplňky a náhražky. Cíl výrobce vytvořit krmivo, jež se co nejvíce podobá původní přirozené stravě, se dle hodnocení spokojených zákazníků daří plnit.

Ačkoli granule Acana Heritage patří k těm dražším, což zmiňují i někteří zákazníci, řadí se se svým složením a kvalitou surovin mezi špičky na trhu. To potvrzují i ti, kteří je svým jorkšírům dávají pravidelně a jiné krmivo už nechtějí – stejně jako jejich pes.

Protein31 %
Tuky17 %
Vlhkost12 %
Vláknina5 %
Vápník1,4 %
Omega-3 + Omega-61 + 2,6 %
Energie3 510 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 143 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Čerstvé maso a vysoký podíl proteinu ve šťavnatých kapsičkách

Granule ve formě kapsiček obsahují velký podíl čerstvého drůbežího a jehněčího masa, díky čemuž jsou bohaté na proteiny nezbytné ke správné výživě. Nezanedbatelnou roli má i čerstvá zelenina a ovoce, Omega-3 a 6 mastné kyseliny, oleje, lněné semínko a bylinné extrakty, které podporují imunitu a mají příznivý vliv na kvalitu kůže, srsti i celkový zdravotní stav.

Převážná většina hodnocení je kladná a většina kupujících říká, že si pes granule okamžitě oblíbil. Objevují se i názory tvrdící, že krmivo Puffins je jediné, po kterém nedošlo ke zvracení. Více než u jiných výrobků se ale vyskytuje také kritika zmiňující, že krmivo psům nechutná a odmítají ho, některým se zase granule zdají příliš velké.

Protein30 %
Tuky19 %
Vlhkost10 %
Vláknina3,5 %
Vápník1,3 %
Omega-3 + Omega-60,5 mg + 2,7 mg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 128 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule bez obilovin s vysokým podílem masa za příznivou cenu

Krmivo Barking Heads patří mezi nejlevnější v našem výběru a nepyšní se známou značkou, to mu ale příliš neubírá na kvalitě. Svoji pozornost by na něj měli zaměřit všichni ti, kteří hledají granule s velkým podílem masa a bez obilovin, jež mohou způsobovat podráždění žaludku, alergie a tloustnutí. Celkový obsah 56 % kachního masa (41 % čerstvého a 15 % sušeného), 11 % čerstvého pstruha, kachní a lososový olej, batáty, hrách, čočka a rozmanitá směs bylin poskytují jorkšírovi vyváženou stravu bohatou na proteiny, vitamíny, minerály a živiny.

Soudě dle nižšího počtu recenzí není Barking Heads kupovaný tak často, jako krmiva od známých značek, ale ti, kteří se rozhodli mu důvěřovat, jsou s jeho kvalitou spokojeni a negativní názory se nevyskytují.

Protein23 %
Tuky15 %
Vlhkost8 %
Vláknina4 %
Omega-3 + Omega-60,4 mg + 2,2 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 112 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat granule pro jorkšírského teriéra

Jorkšíři mají sklony k nadváze, citlivé a suché kůži, lámavé srsti a tvorbě zubního kamene a plaku. Proto je nutné jim poskytnout stravu, která všechny tyto potíže reflektuje a eliminuje. Jaká jsou hlavní kritéria pro výběr?

1) Kupujte pouze granule pro jorkšíry

Vybírejte granule, které jsou přímo určené pro jorkšíry. Granule pro střední a velké psy jsou větší, takže se jorkšírům špatně koušou a následně hůře tráví. Krmivo pro jorkšíry také svým složením zohledňuje specifické nároky na výživu.


2) Odlišujte granule pro štěňata, dospělé a seniory

V každém životním období má pes jiné potřeby. Proto volte krmivo s přihlédnutím k věku, obvykle jsou k dostání granule pro štěňata (junior), dospělé psy (adult) a starší psy (senior).


3) Dbejte na rovnoměrný energetický příjem a výdej

Pes by měl přijmout přesně tolik, kolik spálí, jinak bude tloustnout. Pokud je jorkšír aktivní, vybírejte granule s vyšším obsahem bílkovin z masa a tuků, tráví-li více času na gauči, volte energeticky méně vydatnou stravu.


4) Nehleďte na cenu, studujte parametry

Drahé granule nemusejí být vždy ty nejlepší a levné nejhorší. To samé platí i o značkách – známá značka není zárukou kvality a naopak. Záleží-li vám na kvalitě, studujte složení a recenze nebo se poraďte s veterinářem.


5) Vyhněte se granulím s nejasným složením

Při studiu složení věnujte pozornost názvosloví, například vysoké procento čerstvého masa vypadá skvěle, po vysušení se ale tato hodnota výrazně sníží.

Vyhnout byste se měli granulím, které nemají jasně formulované složení, typickým příkladem jsou údaje typu „suroviny rostlinného a živočišného původu“.


6) Nejkvalitnější granule neobsahují obiloviny

Za účelem zvýšení objemu a snížení ceny se do granulí přidávají obiloviny. Ty však mohou být pro soustu psů těžko stravitelné a způsobovat jim průjmy, alergie a tloustnutí. Chcete-li kvalitní stravu, zaměřte se na granule, které místo obilovin používají luštěniny, například hrách nebo cizrnu, dobře stravitelná je také rýže.


7) Holistické, hypoalergenní, prémiové, superprémiové

Nejčastěji používaná označení krmiv, která však v České republice nemají žádnou oficiální normu. Nespoléhejte tedy na marketing a studujte složení.

Často kladené otázky

Nejen pro jorkšíry ale i pro další rasy je nezdravé a zdraví nebezpečné vepřové maso, uzeniny a masné výrobky, které obsahují příliš tuku a soli.

Lidská strava je slaná a kořeněná, čímž se pro zvířata stává nevhodnou. Chcete-li psovi zpestřit suchou stravu, vybírejte konzervy, paštiky a pamlsky určené přímo pro něj nebo mu uvařte nekořeněné jídlo ze surovin pro něj vhodných.

Vejce poskytují spoustu proteinů a tuků, které jsou pro zdraví jorkšíra přínosné. Ideální jsou co nejkvalitnější (z volného chovu), tepelně upravená, vejce. Vysoká výživová hodnota ale nemusí být vždy pozitivem – pokud se pes příliš nehýbe, neměli byste to s vejci přehánět, jinak bude tloustnout.

Kravské nebo kozí mléko podávané v malém množství zdraví jorkšíra neohrozí, naopak je pro něj prospěšné. Někteří na něj ale mohou mít alergické reakce.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (33 votes)