Nejlepší hypoalergenní granule pro psy 2024 - recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Skvělé řešení pro ty, kteří chtějí mít absolutní kontrolu nad složením


Orientační cena: individuálně


Výber redakce

Hypoalergenní krmivo pro všechny rasy psů


Orientační cena: 115 Kč/kg


TOP kvalita

Veterinární strava pro redukci alergií a problémů s trávením


Orientační cena: 181 Kč/kg


Poměr cena/kvalita

Krmivo s hypoalergenní recepturou a vyšším podílem vlákniny

Orientační cena: 100 Kč/kg

Potravinová alergie nebo přecitlivělost na některé druhy potravin je jedním z nejčastějších typů alergií, které postihují psy. Rozvíjí se pomalu vlivem dlouhodobého působení konkrétního alergenu, obvykle ji tedy není možné podchytit hned v zárodku. Jakmile však zachytíte varovné signály, je vhodné začít pátrat po příčině a situaci řešit – nasadit hypoalergenní granule.

Hypoalergenní granule byste měli zvážit v případě, kdy zpozorujete:

 • Nadměrné drbání a olizování,
 • časté tření o zem či stěny,
 • nadměrné kýchání,
 • otok čumáku
 • zarudnutí a záněty kůže,
 • ekzém,
 • zčervenání a otoky očí,
 • zčervenání, otok a záněty uší (i
 • zánět na jednom uchu značí problém),
 • zhoršení kvality, vykusování a vypadávání srsti,
 • průjem,
 • nadýmání,
 • zvracení,
 • ztrátu váhy.

Varovným signálem mohou být také změny chování, například hyperaktivita, letargie nebo agrese.

S nasazením hypoalergenních granulí ale nemusíte čekat, až nastane nějaký problém. Jejich složení je obvykle velice kvalitní a tak vašemu psovi nijak neublíží, naopak mohou být prevencí budoucích problémů a cestou, jak dopřát vašemu mazlíčkovi nejlepší možnou stravu a zajistit mu tak šťastný, spokojený a zdravý život.

Mezi nejčastější potravinové alergeny u psů patří obiloviny včetně rýže a kukuřice, brambory, bílkoviny z mléka nebo masa (nejčastěji vepřové, hovězí a kuřecí), slepičí vejce a sója. Hypoalergenní granule tento fakt odrážejí a proto:

 • Neobsahují pšeničný lepek, ty nejlepší pak neobsahují vůbec žádné obiloviny, což výrobce často uvádí na obalu nápisem „grain free“.
 • Obsahují pouze jeden zdroj bílkovin, který je ve složení jasně uveden.

Pokud je váš pes alergický na některé specifické obiloviny, hypoalergenní granule, které je neobsahují, váš problém pomohou vyřešit.

Bílkoviny ale pes potřebuje a není možné je ze stravy úplně vyloučit = v každých granulích, včetně těch hypoalergenních, je potencionální alergen. Díky složení hypoalergenních granulí ale budete schopni lépe identifikovat, která bílkovina je problém, a následně ji vyloučit ze stravy.

Recenze nejlepších hypoalergenních granulí pro psy

 1. Haffit: granule na míru
 2. Brit Care Adult Lamb & Rice
 3. Royal Canin Vet Diet Hypoallergenic
 4. Ontario Adult Lamb & Rice
 5. N&D Grain Free Pumpkin Adult Lamb & Blueberry
 6. Ibero Natural Dog Adult
 7. Barking Heads Pooched Salmon
 8. Calibra Dog Life Adult
 9. Prins ProCare Lamb / Rice hypoalergenní
 10. Brit Care Grain-free Adult Salmon & Potato
 11. Fitmin Dog Lamb & Rice

Skvělé řešení pro ty, kteří chtějí mít absolutní kontrolu nad složením 

Granule na míru od Haffit jsou skvělým řešením pro chovatele, kteří potřebují pro psa speciální stravu a nechce se jim studovat stovky etiket granulí či se spoléhat na přesnost údajů od výrobce.
Sestavení granulí probíhá na základě potřeb vašeho psa: na webu Haffit zadáte v několika krocích všechny potřebné údaje jako je rasa, stáří, oblíbené suroviny, aktivita nebo zda je pes kastrovaný či nikoli. Po zadání všech informací, které netrvá déle jak 5 minut, dostanete návrh na granule vytvořené na míru přesně pro vašeho psa. Zároveň se také dozvíte cenu a pokud jste se vším spokojeni, můžete granule rovnou objednat. Dodací lhůta jsou obvykle 3 pracovní dny.

Největším benefitem granulí Haffit, který oceňují i spokojení zákazníci, je fakt, že se můžete vždy spolehnout na to, že váš pes dostane vždy to, co má a v krmivu nebudou žádné suroviny, které by mu způsobovaly problémy. Haffit navíc nepoužívá chemické přísady ani náhražky a jejich ingredience jsou v té nejvyšší kvalitě, jež je vhodná i pro lidskou stravu. Pro psa s alergiemi či jinými zdravotními potížemi jsou tak velice zajímavou alternativou ke klasickým granulím, i když je nutno říci, že cena je vyšší než u průmyslově vyráběných krmiv.

ProteinIndividuální
TukyIndividuální
VlhkostIndividuální
VlákninaIndividuální
VápníkIndividuální
Omega-3 + Omega-6Individuální
EnergieIndividuální
KvalitaNa míru

Orientační cena za 1 kg: individuální

VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní krmivo pro všechny rasy psů

Granule Brit Care obsahují snadno stravitelné jehněčí, které poskytuje bílkoviny potřebné pro růst a obnovu svalů, lososový olej pro pokožku a srst a bylinné extrakty, jež působí příznivě na zažívání a imunitu. Nenajdete v nich nejobvyklejší alergeny jako je pšenice, sója, kukuřice, hovězí nebo kuřecí maso, nutno ovšem zmínit, že obsahují rýži, která pro některá zvířata alergenem být může.

Jelikož při určování správné výživy hraje roli i rasa psa, jsou granule k dostání ve třech variantách:

 • Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12kg pro velká plemena nad 25 kg
 • Brit Care Adult Small Breed Lamb & Rice 7,5kg pro malá a miniaturní plemena od 1 do 10 kg
 • Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice 12kg pro středně velká plemena od 10 do 25 kg

Varianta pro malá plemena zohledňuje potřebu vyššího energetického příjmu a zaměřuje se také na péči o zuby, verze pro velká plemena bere v potaz nutnost lepší výživy kloubů vzhledem k zátěži, která je na ně kladena. U středních plemen se myslí na správný vývoj svalů a tkání.

Ačkoli by se dalo najít pár výhrad ke složení, jsou granule Brit Care rozumnou volbou zohledňující kvalitu i cenu a většina dlouhodobých uživatelů si je pochvaluje.

Protein26 %
Tuky16 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,5 %
Vápník1,6 %
Omega-3 + Omega-60,32 + 1,9 %
Energie3 820 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Adult Medium.

Orientační cena za 1 kg: 115 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Veterinární strava pro redukci alergií a problémů s trávením

Hypoalergenní krmivo Royal Canin je vyrobeno z kvalitních proteinů a uhlohydrátů, jejichž účelem je poskytnout psovi správnou výživu a snížit riziko alergických reakcí a intolerancí na potraviny. Proteiny společně s prebiotiky, rýží, řepnými řízky a rybím olejem se starají o zdravé trávení, kyseliny působí příznivě na střevní sliznici a podrážděnou kůži a celkové složení zabraňuje ztrátě vody přes pokožku, čímž zlepšuje její ochrannou funkci.
Granule mají vyšší množství tuku a energetickou hodnotu, nehodí se tedy jako dietní krmivo v případě nutnosti snížení váhy.

Ačkoli se lze v recenzích dočíst, že některým psům granule nepomohly, je většina zákazníků spokojena a chválí si vymizení příznaků alergie – i přes vyšší cenu, která je dle nich vzhledem ke kvalitě akceptovatelná. Krmivo neexistuje ve verzi pro malá plemena, jeden z majitelů menšího psa ale uvádí, že i pro jeho pejska jsou granulky dobře rozkousatelné.

Protein21 %
Tuky19 %
Vláknina1,1 %
Omega-39,5 g
Energie4 079 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 181 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo s hypoalergenní recepturou a vyšším podílem vlákniny

Granule Ontario Adult sice obsahuje malé množství obilovin, svým složením a použitými surovinami ale splňuje kritéria hypoalergenní stravy. Jejich hlavní výhodou je přítomnost hrachu, který jakožto luštěnina obsahuje vlákninu, která má příznivé účinky na trávicí systém a jeho čištění. Dalším plusem je množství bylinek, jako je například anýz, hřebíček, tymián, skořice, rozmarýn, fenykl, yuka a mořské řasy, jež jsou přírodními prostředky pro vylepšení trávení a imunity, působí antibakteriálně, detoxikují tělo a zabraňují vzniku infekcí.

Abyste mohli vašemu psovi dopřát přesně takovou stravu, která je pro něj vhodná, vyrábí se granule Ontario Adult Lamb & Rice ve třech různých variantách.

 • Ontario Adult Large Lamb & Rice 12kg pro velká plemena nad 25 kg
 • Ontario Adult Medium Lamb & Rice 12kg pro středně velká plemena od 10 do 25 kg
 • Ontario Adult Mini Lamb & Rice 6,5kg pro malá a miniaturní plemena od 1 do 10 kg

Hlavní suroviny jsou v každém typu granulí stejné, mění se však jejich poměr – tak, aby reflektoval nejčastější zdravotní rizika a problémy jednotlivých ras.

Recenzí na granule Ontario není příliš mnoho, nicméně negativní recenze se nevyskytují a krmivo je novými i dlouhodobými zákazníky hodnoceno jako kvalitní krmivo za rozumnou cenu.

Protein25 %
Tuky15 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,5 %
Vápník1,2 %
Omega-30,21 + 1,76 %
Energie3 655 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Adult Medium.

Orientační cena za 1 kg: 100 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické granule s přírodními antioxidanty a vlákninou bez obilovin a chemie 

Granule N&D Pumpkin Adult Lamb & Blueberry neobsahují barviva, konzervanty, dochucovadla, obiloviny ani GMO (geneticky modifikované potraviny). Čeho jsou naopak plné jsou přírodních suroviny, jež jsou zdrojem antioxidantů, proteinů, vitamínů a minerálních látek, které jsou důležité pro zdravý život psa. Mezi ty hlavní patří například jehněčí maso, jež je důležité pro svalovou hmotu, dýně, která má vysoký obsah vlákniny a nízký podíl tuku, takže je ideální na čištění střev a podporu trávicího systému, nebo přírodní antioxidanty v podobě borůvek. Přírodní jsou nejen suroviny, ale i způsob konzervace, která probíhá pomocí dusíku.

Díky obsahu dýně, bylinek a dalších složek má krmivo nízký glykemický index a je vhodné i pro psy s nadváhou. Zohledňují se také individuální požadavky plemen a tak se granule vyrábějí ve dvou variantách:

 • N&D Pumpkin Dog Adult M/L Lamb & Blueberry 12kg pro dospělé psy středních a velkých plemen
 • N&D Pumpkin Dog Adult Lamb & Blueberry Mini 7kg pro malá a miniaturní plemena.

Cena granulí je vyšší, což zmiňují i někteří kupující, jejich kvalita je však nesporná a spokojenými chovateli psů je označována jako jedna z nejlepších na trhu.

Protein28 %
Tuky18 %
Vlhkost9 %
Vláknina2,9 %
Vápník1,1 %
Omega-30,9 + 3,3 %
Energie3 740 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Adult M/L.

Orientační cena za 1 kg: 143 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní suroviny z farem, vysoký podíl masa a vlákniny 

Na granulích Ibero si pochutná i ten nejmlsnější psí gurmán – říkají spokojení chovatelé. Mezi jejich hlavní složky totiž patří čerstvé maso z iberijského polodivokého prasete a jehněčí, oboje chované na španělských farmách. Z farem pocházejí i další použité suroviny: hrách, olivy nebo hnědá rýže. Zastoupené jsou také yuka, mořské řasy nebo chia semínka. Všechny suroviny dohromady tvoří krmivo bohaté na živiny, vitamíny, minerální látky a antioxidanty, které prospívají trávení, imunitě, nervovému systému a celkovému zdravotnímu stavu.

Výrobce nezapomíná ani na individuální potřeby plemen a granule vyrábí ve třech verzích:

 • Ibero Natural Dog Maxi Adult pro velká plemena nad 30 kg
 • Ibero Natural Dog Mini Adult pro malá a miniaturní plemena od 1 do 10 kg
 • Ibero Natural Dog Medium Adult pro středně velká plemena od 10 do 30 kg

Hlavní složky v krmivech jsou stejné, liší se pouze dílčí složky a poměry. U všech variant jsou k dispozici dvě velikosti balení – 3 a 12 kg, na vyzkoušení je možné objednat 80 gramový vzorek.

Jediná výtka, kterou lze nalézt, je menší velikost granulí u varianty Maxi Adult – pes je dle majitelů hltá, takže by ocenili větší kusy. Co se týče kvality jsou hodnocení veskrze pozitivní. Nejvíce je chválen vysoký podíl masa, krásně lesklá srst a zlepšení zažívání, někteří také podotýkají, že cena granulí je v poměru ke kvalitě velice příznivá.

Protein

29 %

Tuky

16 %

Vlhkost

9 %

Vláknina

2,5 %

Vápník

1,75 %

Energie

3 825 kcal/kg

Kvalita

Superpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Medium Adult.

Orientační cena za 1 kg: 98 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Losos pro zdravou kůži a srst, vláknina pro bezproblémové trávení

Ultraprémiové holistické krmivo z Velké Británie splňuje ty nejpřísnější požadavky na hypoalergenní krmiva a zřejmě jediné, co by se mu dalo vytknout, je vyšší cena – jež je ovšem vzhledem ke kvalitě opodstatněná.

Složení granulí je monoproteinové, což znamená maximální možnou eliminaci výskytu potenciálních alergenů. Mezi hlavní suroviny patří losos a lososový olej, které poskytují psovi důležité proteiny a zajišťují správnou výživu pro kůži a srst. Další zastoupení mají batáty a hrášek, které jsou bohatým zdrojem vlákniny, jež je důležitá pro čištění střev a zdravé trávení. V neposlední řadě zde najdete směs bylin, které působí příznivě na zažívání, imunitní systém a srst.

Jelikož se nejedná o příliš známou značku a cena je vyšší, není krmivo kupované tak často jako to od známějších značek. To mu ovšem nijak neubírá na kvalitě a ti, kteří se rozhodli mu důvěřovat, jsou s ním maximálně spokojeni.

Protein22 %
Tuky15 %
Vlhkost%
Vláknina3 %
Omega-32 + 3,6 %
KvalitaUltrapremium

Orientační cena za 1 kg: 159 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Lehce stravitelná hypoalergenní receptura s vysokým obsahem živočišných bílkovin

Granule Calibra Dog Life Adult se mohou pyšnit vysokým obsahem bílkovin živočišného původu (80 %, z toho 38 % jehněčích bílkovin) a hypoalergenní recepturou zaměřenou na zažívání a aktivní život. Mezi další, na organismus příznivě působící, složky se řadí yuka, tymián, rozmarýn, prebiotika a probiotika. Pozitiva ve složení bohužel kazí přítomnost rýže, která i přes to, že neobsahuje lepek, je obilninou, jež může způsobovat alergie.

Pro správné trávení je důležitá také velikost granulí – pro malé rasy jsou standardní granule horší na rozkousání, malé granulky jsou zase nevhodné pro velké rasy. Výrobce tedy vyrábí granule ve třech variantách.

 • Calibra Dog Life Adult Large Breed Lamb 12 kg pro velká plemena nad 30 kg
 • Calibra Dog Life Adult Small Breed Lamb 12 kg pro malá a miniaturní plemena od 1 do 10 kg
 • Calibra Dog Life Adult Medium Breed Lamb 12 kg pro středně velká plemena od 10 do 30 kg

Kromě velikostí granulí je zohledněna také rozdílná potřeba energetického příjmu malých a velkých ras.

Recenze na granule jsou převážně pozitivní, chovatelé si pochvalují, že pejskovi chutná a krmivo nezpůsobuje plynatost ani průjmy. Jeden ze spokojených uživatelů zmiňuje vymizení zánětu uší. Příznivě je hodnocená i cena, kterou zákazníci považují za velice dobrou vzhledem ke kvalitě granulí. Negativní recenze se objevuje pouze jedna a vytýká na omak větší mastnotu.

Protein27 %
Tuky16 %
Vlhkost9 %
Vláknina3 %
Vápník1,7 %
Omega-30,4 + 1,9 %
Energie3 820 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Medium Breed.

Orientační cena za 1 kg: 95 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Přírodní za studena lisované krmivo pro psy s citlivou kůží a srstí

Hlavním benefitem granulí Prins je složení ze 100 % přírodních surovin, které jsou lisované za studena. Proces lisování za studena neničí látky náchylné na teploty, strava je koncentrovanější a lze ji podávat v menších dávkách, díky čemuž se nezatěžuje žaludek.

Dalším benefitem je na hypoalergenní granule velice příznivá cena, která je však vykoupena přítomností rýže, kukuřice a kukuřičného lepku, které ačkoli nebývají tak častým zdrojem alergií jako pšeničný lepek, mohou být pro některá citlivější zvířata nevhodná.

Protein18 %
Tuky13 %
Vlhkost9 %
Vláknina3 %
Vápník1,3 %

Orientační cena za 1 kg: 93 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule bez obilovin včetně rýže ideální pro alergiky nebo psy s nadváhou

Granule Brit Care s lososem a bramborami jsou bez obilovin včetně rýže a kukuřice, díky čemuž jsou velice vhodné nejen pro psy s alergiemi a žaludečními potížemi, ale vzhledem k nízkému glykemickému indexu také pro psy s nadváhou. Bohatě je zde naopak zastoupený sušený losos (35 %) a lososový olej (10 %), které se významnou měrou podílejí na kvalitě srsti a kůže. Složení doplňují brambory (34 %), jablka, yuka, bylinné a ovocné extrakty a další látky příznivě působí na trávicí systém, kvalitu srsti a celkové zdraví psa.

Krmivo se prodává ve dvou verzích:

 • Brit Care Grain-free Adult Salmon & Potato 12kg pro dospělé psy malých a středních plemen od 1 do 25 kg
 • Brit Care Grain-free Adult Large Breed Salmon & Potato 12kg pro dospělé psy nad 25 kg

Varianta pro nejmenší rasy bohužel chybí a pro některá malá plemena mohou být granule hůře rozkousatelné. U obou variant jsou k dostání balení o velikosti 1, 3 a 12 kilogramů.

Jedinou výhradou, kterou majitelé psů ke granulím mají, je vyšší cena. Velké množství pozitivních ohlasů na složení, jež u psů vedlo ke zlepšení stolice, vymizení průjmů, nadýmání a plynatosti či ke zlepšení srsti, ale vede k závěru, že cena naprosto odpovídá kvalitě granulí.

Protein26 %
Tuky15 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,5 %
Vápník1,2 %
Omega-30,7 + 2,10 %
Energie3 760 kcal/kg
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Adult.

Orientační cena za 1 kg: 130 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jehněčí maso, bylinky a vláknina pro citlivé zažívání

Granule vyrobené ze 70 % přírodních surovin mají vysoký podíl jehněčího masa, které je lehčí a stravitelnější, a tudíž vhodné pro citlivější zažívání. Neobsahují ani kukuřičný a pšeničný lepek, které bývají častými viníky alergií a zdravotních problémů. Pozitivní je obsah hrachu, který má jakožto luštěnina vyšší sytící index a zároveň obsahuje vlákninu, která je důležitou složkou pro zdravé trávení a vylučování. Spornější je přítomnost rýže, která je sice lehká a stravitelná, je však stále obilovinou, která nemusí vyhovovat každému psovi.

Granule jsou k dispozici ve dvou variantách dle velikosti psa:

 • Fitmin Dog Medium/Maxi Lamb & Rice pro psy středních plemen od 10 kg
 • Fitmin Dog Mini Lamb & Rice pro psy malých plemen do 10 kg

Krmivo je majiteli dobře hodnocené a oceňují ho i ti, kteří dříve zkoušeli dražší typy granulí. Někteří chovatelé sice uvádějí, že pes má po granulích průjem, nebo že v každém balení jsou jiné granule, jedná se však o ojedinělé výhrady. Většina kupujících, včetně těch dlouhodobých, je s kvalitou spokojena.

Protein24,5 %
Tuky14,5 %
Vláknina3,1 %
Vápník1,5 %
KvalitaSuperpremium

* Parametry tabulky odpovídají variantě Medium/Maxi.

Orientační cena za 1 kg: 100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6 tipů, jak vybrat hypoalergenní granule pro psy

Jelikož je každý pes jiný, vyrobit krmivo s nulovým rizikem alergie – s výjimkou granulí sestavených na míru – není možné. Je však možné eliminovat výskyt alergenů, o což se snaží právě hypoalergenní granule. Jak by měly vypadat a na co se při jejich výběru zaměřit?

1) Vyhněte se granulím s obilovinami

Jedním z nejčastějších alergenů způsobujících zdravotní problémy je pšeničný lepek, hypoalergenní granule ho tedy nesmí obsahovat. Používání rýže a kukuřice není proti zásadám hypoalergenní stravy, některá zvířata je ale nemusí dobře snášet. Granule nejlepší kvality je proto vynechávají.


2) Preferujte luštěniny, které obsahují vlákninu

Místo rýže a kukuřice vybírejte granule s bramborami a luštěninami (hrách, cizrna), které mají vyšší sytící index a obsahují vlákninu nezbytnou pro zdravé trávení.


3) Rybí olej a maso pro kvalitní kůži a srst

Průvodním jevem alergií je podráždění kůže, ekzémy, otoky nebo zhoršení či vypadávání srsti. Skvělými podpůrnými prostředky k jejich zmírnění a léčbě jsou rybí maso a olej, které obsahují důležité Omega-3 a 6 mastné kyseliny.


4) Přírodní konzervanty a žádná chemie

Chemikálie, jako jsou konzervanty, barviva a dochucovadla, jsou dalšími častými zdroji alergií. Volte tedy granule, jež ke konzervaci používají rozmarýn či jiné přírodní složky, a neobsahují žádné náhražky.


5) Nespoléhejte na značky, studujte složení

Abyste koupili opravdu kvalitní krmivo, je nutné znát hlavní zásady hypoalergenního krmiva a pečlivě studovat složení. Známá značka nebo vysoká cena nemusejí být vždy zárukou nejvyšší jakosti.


6) Vyhněte se granulím s nejasným složením

Narazíte-li při studia složení na větu „další složky/vedlejší produkty rostlinného a živočišného původu“, granulím se velkým obloukem vyhněte.

Často kladené otázky

Mohou ale nemusejí. Jelikož potravinových alergenů existuje celá řada, není možné je zcela vyloučit ani v hypoalergenních granulích. Než zjistíte, co vašemu psovi vadí, budete možná muset vyzkoušet více typů krmiva. Chcete-li celý proces urychlit a být si 100 % jistí, požádejte veterináře o krevní testy.

Pokud se vám podařilo vyloučit správný alergen, účinky se začnou projevovat a alergie ustupovat za zhruba 6 – 8 týdnů, někdy až 12 týdnů.

Ne – abyste byli schopni určit, respektive vyloučit, na co je pes alergický, měli byste prvních 6 až 8 týdnů podávat pouze jeden typ stravy.

Alergie vzniká dlouhodobým působením alergenů na organismus a její rozvoj je postupný, obvykle se projeví nejdříve po dvou letech podávání nevhodné potraviny.

Pokud jste nezměnili stravu, může být zvracení příčinou alergie. Nastalo-li zvracení po novém druhu stravy, může se jednat pouze o intoleranci na některou ze složek. V každém případě byste zvracení neměli podceňovat a psa sledovat.

Není, možné je pouze odstranit její příčinu a tím i následky.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)