50 nejkrásnějších jmen pro ryby do akvária

Výběr dokonalého jména pro svého mazlíčka je jednou z nejdůležitějších věcí, které nové majitele zvířat čekají — majitelé rybiček rozhodně nejsou výjimkou. Jak ale jméno vybrat, když vás nenapadá moc možností? V následujícím článku vám představíme 50 nejkrásnějších jmen pro rybičky všech možných druhů.

Jména s významem vhodným pro rybičku

Jaké lepší jméno pro vaši rybičku by bylo lepší než-li takové, jehož význam má něco společného s vodou? Následujících 14 jmen přesně to splňuje!

 1.  Aqua
  Nejjasnější volbou pro jméno s vodní tématikou je jednoduše Aqua! Jméno latinského původu lze přeložit jako “voda”, ale také “mořská modř”.
 1. Tsunami
  Ačkoliv se může zdát, že pojmenovat rybičku Tsunami je přinejmenším zvláštní, jistě se najde taková, které jméno bude slušet. Obzvláště jedná- li se o druh pocházející z Japonska (jako je například ranchu), stejný původ má totiž právě toto slovo!
 1. Poseidon
  Toto jméno se jistě zalíbí nejen milovníkům rybiček, ale také řecké mytologie. Poseidon je starořecký bůh moře a vodního živlu, jeho jméno je tak pro šupinatého mazlíčka jako stvořené.
 2. Neptun
  Neptun je také jméno boha moří, jezer a pramenů, tento bůh je však obecně vnímán jako římská varianta Poseidona. Můžete si tak vybrat ze dvou božských jmen!
 3. Marina
  Jméno latinského původu, vycházející ze slova “marinus”, můžeme přeložit jako “pocházející z moře”. Jedná se také o jméno postavy z Shakespearova díla Perikles, jistě tak potěší milovníky literatury.
 4. Perla
  Jednoduchá, avšak krásná volba pro ty nejkrásnější z druhů akvarijních rybiček.
 5. Drake
  Všem dobrodružným rybkám jistě bude slušet jméno legendárního mořeplavce Francise Drakea.
 6. Kai
  Jméno havajského původu nesoucí význam “moře”, je obzvláště skvělou volbou pro rybí samečky.
 7. Coral
  Anglická verze slova korál je naopak perfektní pro rybí samičku, čím barevnější tím lepší!
 8. Lana
  Toto jméno si sice pro rybičku jde jen těžko představit, jeho význam však dokazuje, že opak je pravdou! Lana, neboli “plující v klidné vodě”, díky svému významu na tento seznam určitě patří.
 9. Morgan
  Drsné mužské jméno bude jistě slušet nejednomu rybímu samečkovi. Pro jeho parťačku v akváriu můžete zvolit dívčí verzi Morgana! Význam obou jmen je “zrozen z moře”.
 10. Naia
  I jméno Naia nese význam hoden pro vaši rybičku. “Vlna” či “mořská pěna” původně pochází z baskičtiny.
 11. Stellamaris
  Jedno z nejpoetičtějších jmen na tomto seznamu, Stellamaris je dívčí (v tomto případě samičí) jméno, které znamená “hvězda oceánu”.
 12. Adrian
  Zdánlivě obyčejné, avšak rozhodně krásné, lidské jméno Adrian je také spojeno s vodou. Původně se takto označovali lidé pocházející z oblasti Jaderského moře.

Jména známých postav a tvorů

Další kategorie jmen se jistě bude líbit fanouškům filmů! Jaká slavná jména padnou vaší rybce jako ulitá? Vyberte si z těchto 18.

 1. Kraken
  Bájný hlavonožec původem ze skandinávského folklóru může propůjčit své jméno i vaší rybičce, ačkoliv jistě není ani zdaleka tak děsivá!
 2. Hydra
  Další bájnou nestvůrou na tomto seznamu je Hydra, stejně jako Poseidon pochází z řecké mytologie. Stvoření samo o sobě má s vodou jen málo společného nicméně jeho název má původní význam “vodní had”.
 3. Jonah (Jonáš)

Spousta z vás jistě zná biblický příběh o Jonášovi (v anglickém jazyce psáno Jonah), alespoň tedy část, ve které tři dny přežije ve velrybím břiše. Akvarijní rybičky sice velikosti velryb nedorůstají, nicméně jako inspirace pro jméno se podle nás tento příběh hodí i tak.

 1. Moby
  Když je řeč o velrybách, není možné vynechat tu nejslavnější ze všech: Moby Dick.
 2. Jack Sparrow
  Kdo by nezbožňoval slavného piráta Kapitána Jacka Sparrowa?
 3. Calypso
  Ze stejné řady filmů jako Jack Sparrow pochází také Calypso, bohyně, která vládla všem mořím. I její jméno bude jistě slušet rybím samičkám.
 4. Nemo

Pohádka Hledá se Nemo, kterou si oblíbily spousty dětí i rodičů je perfektní inspirací pro ty, kteří hledají jméno pro své rybičky — celá se totiž odehrává v oceánu. Nemo je tak skvělé jméno nejen pro klauny očkaté (ti jsou považováni za druh vhodný spíše pro zkušené chovatele).

 1. Dory
  Další známou postavou ze stejného filmu (a také z jeho pokračování) je Dory, ryba druhu bodlok pestrý. I tento druh je možné chovat v akváriu, můžete tak mít doma svou vlastní Dory.
 2. Marlin
  Klauna očkatého je třeba chovat ve větších počtech, potřebujete-li tedy jména pro více rybiček, ať už jsou jakéhokoliv druhu, není snadnější způsob pojmenování než volit jména z Hledá se Nemo.
 3. Bruce
  Posledním tipem na jméno z tohoto filmu je postava žraloka-vegetariána Bruce. Ačkoliv jen málokdo chová doma v akváriu žraloka, toto jméno jistě bude slušet i takovému sumečkovi.
 4. Meg

Aby těch žraločích jmen nebylo málo je dalším na tomto seznamu Megalodon. Jméno je to nelehké vyslovit, můžete tak používat zkrácenou verzi Meg.

 1. Ariel
  Jméno perfektní pro ty nejkrásnější z akvarijních rybiček. Ariel, rudovlasá mořská panna z Malé mořské víly, bude jistě oblíbenou volbou spousty z vás.
 2. Ursula
  Záporák ze stejného filmu, Ursula (v českém jazyce psáno Uršula) sice nepatří mezi milované filmové postavy, její jméno však i tak považujeme za slušivé (například pro bojovnici pestrou tmavšího zbarvení).
 3. Sebastian
  Ze stejné pohádky se můžete inspirovat i jménem pro samečky, i přestože Sebastian není ryba, ale krab.
 4. Moana
  Nádherné jméno havajského původu je nejen inspirované pohádkou z prostředí ostrovů i vod Tichého oceánu, jeho přímý význam je “oceán” či “moře”. Ačkoliv ho většina z vás má spíše za dívčí jméno, ve skutečnosti je neutrální, můžete tak pojmenovat svou rybičku nehledě na pohlaví.
 5. Vaiana
  Evropská verze jména hlavní postavy pohádky Moana zní stejně krásně a také má význam spojený s vodou (“mořská jeskyně”), ať už si tedy vyberete kteroukoliv verzi, pro vaši rybku bude jistě jméno dokonalé.
 6. Nessie
  Další příšerkou na našem seznamu je Nessie, více známá jako Lochneska. O její existenci můžeme pouze diskutovat, volba tohoto jména pro vaši rybku je však rozhodně ta správná, bez debat!
 7. Willy
  Poslední jméno inspirováno fiktivní postavou, které vám chceme doporučit, patří kosatce z filmu Zachraňte Willyho. Ti z vás, kteří tento film mají rádi (věříme, že je to většina) si jistě stejně tak oblíbí právě toto jméno.

Roztomilá jména pro rybičky

Možná nehledáte jméno pouze podle fascinujícího významu či nějaké původně patřící slavné postavě z pohádky. Přesně pro vás je těchto následujících 13 jmen, která sice nejsou přímo poetická, i přesto však věříme, že mají své vlastní kouzlo!

 1. Orca
  Orca je sice pouze překlad názvu kosatky, její černobílé zbarvení podobné klipce hrotcové je podle nás skvělým tipem!
 2. Beťák/Betty
  Snad neexistuje lepší jméno pro bojovnici pestrou, obecně známou jako bettu, než Betty! Pro samečky můžete využít jméno Beťák.
 3. Kleopatra
  Krásné jméno pro krásnou rybku.
 4. Neonka
  Ne každé jméno musí mít komplikovaný původ. Vaši neonku diamantovou můžete pojmenovat jednoduše Neonka! Tento druh se však doporučuje chovat ve větším počtu, v takovém případě pomůže přidat ke jménu číslo, ovšem pouze pokud je mezi sebou rozeznáte.
 5. Ploutvička
  Spousta ze jmen, které vám v tomto článku doporučujeme, nemají na první pohled jasný význam. Toto však u jména jako je Ploutvička neplatí! Všem je hned jasný důvod takového pojmenování, to, že je jméno roztomilé je také výhodou.
 6. Šupinka
  Stejně jako Ploutvička má i jméno Šupinka svůj šarm. Zdrobněliny se obzvláště budou líbit dětem.
 7. Gill
  Gill, v překladu žábry, sice v češtině tak hezky nezní. V anglické podobě je to však jméno stejně dobré jako každé jiné!
 8. Blue
  V jednoduchosti je krása. No a co je jednoduššího než pojmenovat rybku Modrá? Blue navíc může sloužit jako jméno jak pro samečka tak pro samičku.
 9. Goldie
  Když už jsme u těch barev, nenapadá nás vhodnější jméno pro zlatou rybku než je Goldie! Volně přeloženo jako Zlatka, toto jméno je stejně nádherné jako právě karas zlatý (zlatá rybka je pouze lidové označení).
 10. Koi
  Každý z vás jistě už někdy slyšel o koi kaprech, dokonce jste je možná i viděli. Vaše rybka však nemusí být kapr abyste ji mohli pojmenovat právě Koi!
 11. Finn
  Jméno Fin je obzvláště populární v USA jako jméno pro chlapce. S jedním “n”, tedy v podobě fin, je to ale také překlad slova ploutev. To je podle nás jméno pro rybičky naprosto dokonalé.
 12. Flipper
  Milovníci potápění toto slovo jistě dobře znají. Flippers je označení pro plavecké ploutve, proto je to také velmi oblíbeným jménem pro akvarijní rybičky!
 13. Bubbles
  Bubliny! Kdo by je neměl rád? Přesně toto je překlad tohoto jména, perfektní pro obzvláště zavalité rybky.

Vtipná jména pro rybičku

Věříme, že někteří z vás mají v oblibě spíše vtipná jména pro své mazlíčky. Právě pro vás tu máme posledních 5 jmen nad kterými se jistě pousmějete.

 1. Sushi
  Jaké vtipnější jméno můžete dát své rybičce než Sushi?
 2. Sashimi
  Další jméno se stejnou tématikou, Sashimi, bude jistě slušet i vaší rybičce!
 3. Wasabi
  Ke správnému Sushi nesmí chybět Wasabi, obzvláště chováte-li takového krasavce jako je čtverzubec zelený.
 4. Chilli
  Pro červenou či oranžovou rybičku, například pomčíka ohnivý, se zase dokonale hodí naše další potravinové jméno: Chilli!
 5. Caviar
  Posledním, ale rozhodně ne nejošklivějším, jménem na našem seznamu je Caviar (čtěte Kaviár).

4.9/5 - (63 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu