TEST 12+ nejlepších lososových olejů pro psy - recenze, diskuze


Výber redakce

Přírodní lososový olej s praktickou pumpičkou


Zajímavá alternativa

Dvě účinné látky v jednom oleji české výroby


Skvělá cena

Olej lisovaný za studena z čerstvých lososů


Oblíbená volba

Přírodní olej bez příměsí z norských lososů

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Pes potřebuje ke zdravému, spokojenému a dlouhému životu celou řadu látek a vitamínů, které jsou sice obsažené v krmivech, jejich množství v nich ale často není dostatečné – zvláště pak v případech, kdy zdravotní problémy psa již trápí. Proto existují potravinové doplňky sloužící jako prevence nebo podpůrná léčba. Mezi ně patří lososový olej, který má celou řadu benefitů.

O lososový olej se řada zákazníků začne zajímat až v okamžiku, kdy má pes problémy se srstí nebo kůží, jeho benefity jsou ale daleko širší a pokrývají vše od správného fungování mozku až po obranyschopnost organismu. Lososový olej, který obsahuje nenasycené mastné kyseliny, jež si tělo psa nedokáže samo vyrobit, je tak komplexním doplňkem stravy, který dokáže výrazně zkvalitnit život psa a jako takový může být psovi podávaný nejen v případě problémů, ale také jako prevence – a to už od raného věku.

Mezi benefity lososového oleje je nemožné nezmínit lákavou chuť, která z něj činí velice vítané zpestření jídelníčku každého psa.

Recenze nejlepších lososových olejů pro psy

 1. Brit Care Salmon Oill
 2. Lukas Green klidný pes: lososový olej s CBD
 3. Ibero Natural lososový olej
 4. Zeus lososový olej 100%
 5. Argi lososový olej pro psy
 6. Petkult lososový olej
 7. Yoggies lososový olej
 8. Canvit BARF lososový olej pro psy
 9. Essential Omega 3 Oil
 10. Beaphar lososový olej pro psy a kočky
 11. Kronch lososový olej
 12. TopWet lososový olej pro psy

Přírodní lososový olej s praktickou pumpičkou

Oblíbený český výrobce granulí přichází se 100% přírodním lososovým olejem, který se dávkuje pomocí praktické pumpičky (jedno stisknutí = 2 ml). Pokud byste chtěli olej pouze vyzkoušet, jsou v nabídce také menší balení o obsahu 250 a 500 ml.

Lososový olej Brit se – soudě dle stovek spokojených recenzí – řadí mezi velice oblíbené. Většina chovatelů si jeho účinky pochvaluje, nejčastěji zmiňují zlepšení srsti a kožních problémů. Najde se ale i pár recenzí, které říkají, že pes olej odmítal, jeden zákazník také uvádí, že dávkování uvedené výrobcem je pro malé psy nadhodnocené a pes měl po oleji průjem. Dalších pár zákazníků říká, že dávkování pumpičkou není dobře řešené a olej všude teče, drtivá většina je však s dávkovačem spokojena a považuje ho za velice praktický.

Objem1 litr
Složení100% lososový olej

Orientační cena: 480 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dvě účinné látky v jednom oleji české výroby

Olej s CBD nabízí kromě standardních benefitů jeden navíc: CBD, neboli výtažek z konopí, má stejně jako lososový olej celou řadu zdravotních benefitů a navíc pomáhá při zklidnění psů se záchvaty, úzkostí, bolestmi nebo zvýšenou mírou stresu či agresivity. Konopný výtažek obsahuje pouze zdraví prospěšné látky, psychoaktivní THC v něm obsaženo není.

Objem250 ml
SloženíLososový olej 99 %j, extrakt z konopí 1 % (25 mg/balení)

Orientační cena: 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Olej lisovaný za studena z čerstvých lososů

Lososový olej lisovaný za studena si zachovává všechny důležité vitamíny, živiny a minerály důležité nejen pro krásnou lesklou srst, ale také pro kardiovaskulární systém, imunitu a obranyschopnost organismu nebo, jak uvádí jedna ze spokojených recenzí produktu, na úlevu při bolestech kloubů.

Objem250 ml
Složení100 % lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Přírodní olej bez příměsí z norských lososů

Za studena lisovaný 100% přírodní olej z norského lososa se svým složením bez příměsí a původem řadí mezi vysoce kvalitní oleje, které jsou důležitým a bohatým zdrojem mastných kyselin, jež mají blahodárný vliv na zdraví psa.

I když je recenzí na olej méně než u známějších značek, dávají tušit, že se jedná o kvalitní produkt – negativní recenze na něj neexistují.

Většina zákazníků si pochvaluje viditelné zlepšení srsti, která je krásně hustá a lesklá, další dodávají, že je olej dobře stravitelný a psovi se po něm zlepšilo zažívání. Nadšené reakce sklízí také dávkování pumpičkou a vzhledem ke kvalitě příznivá cena.

Objem1 litr
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 360 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Za studena lisovaný olej bez chemických barviv a dochucovadel

Přírodní za studena lisovaný olej bez chemických barviv a dochucovadel a příměsí je přirozeným zdrojem mastných kyselin, vitamínů a živin, jehož jediným negativem je to, že není 100%. Budete-li kupovat olej Argi, dejte pozor na to, že existuje také ve verzi rafinované, která je sice levnější, má ale výrazně nižší kvalitu.

Objem1 litr
Složení96,5 % tuk, 2,5 % voda
LisováníZa studena

Orientační cena: 345 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Olej lisovaný za studena z čerstvých lososů 

Petkul nabízí 100% lososový olej, jež se lisuje za studena z čerstvých lososů, díky čemuž si uchovává veškeré hodnotné látky v nejvyšší kvalitě. Pro ty, kteří olej nepoužívají tak často, mají menšího psa nebo s olejem teprve začínají, je v nabídce praktické menší balení. Šikovné je také dávkování pumpičkou.

Dle chovatelů olej psovi velice chutná a dochází také ke zlepšení srsti. Objevuje se i recenze od majitele staršího psa, který olej podává dlouhodobě a říká, že pes je stále v dobré kondici.

Objem300 ml/1 litr
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 120 Kč/300 ml, 270 Kč/1 litr

VÝHODY

NEVÝHODY

Za studena lisovaný olej bez chemických barviv a konzervantů 

Olej Yoggies je 100% přírodní produkt bez chemických barviv a konzervantů, který je lisovaný za studena a tak si uchovává veškeré mastné kyseliny, vitamíny a živiny, jež podporují imunitní systém, pomáhají budovat přirozenou obranyschopnost organismu nebo zlepšovat kvalitu kůže a srsti.

Majitelé psů, včetně těch, kteří podávají olej dlouhodobě, se shodují, že se jedná o velice kvalitní produkt, který pejskům nejen chutná, ale také výrazně zvyšuje kvalitu jejich srsti – jedna z recenzí dokonce říká, že ke zlepšení stavu srsti došlo již po necelých 3 týdnech používání oleje.

Objem500 ml
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 370 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Za studena lisovaný 100% olej z norského lososa

Za nejkvalitnější se považuje 100% lososový olej z Norska či Aljašky, který je lisovaný za studena. Přesně tyto požadavky splňuje olej Canvit, jehož používám doplníte Omega-3 mastné kyseliny a další důležité látky všem psům od štěněte až po psa seniora.

Soudě dle nízkého počtu recenzí není olej oblíbený tak jako oleje známých značek, to ovšem nemusí nutně svědčit o nízké kvalitě. Ti, kteří se rozhodli mu důvěřovat si ho velice pochvalují, jedna z recenzí dokonce zmiňuje, že olej skvěle působí na zklidnění hyperaktivního psa.

Objem500 ml
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 250 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Za studena lisovaný 100% lososový olej z Norska

Lososové oleje pocházející z Norska se řadí mezi ty nejkvalitnější. Ke kvalitě přispívá kromě původu také lisování za studena, při kterém nedochází k znehodnocení důležitých mastných kyselin, vitamínů, chuti a vůně oleje. Olej je tak skvělou prevencí nebo podpůrnou léčbou při kožních a kloubních problémech, kardiovaskulárních chorobách či jako prostředek na podporu celkové imunity.

Všichni ti, kteří olej Essential používají si pochvalují, že psům chutná a zlepšila se jim srst a drápy. Pouze jeden uvádí, že se nejedná o žádný zázračný lék, lososové oleje obecně ale tyto ambice a vlastnosti nemají.

Objem1 litr
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 430 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Lososový olej jako pamlsek se zdravotními benefity

Lososový olej s přídavkem antioxidantů je báječným pamlskem či motivační odměnou, která dokáže příznivě působit na kvalitu srsti a kůže nebo jako zdroj energie pro psy se zvýšenou aktivitou.

Výrobce bohužel neuvádí, zda se jedná o 100% lososový olej, zákazníci jsou s ním však spokojeni a říkají, že pes má krátkou srst a olej jim chutná. Nutno ovšem říci, že recenzí příliš mnoho neexistuje.

Objem430 ml
SloženíLososový olej, antioxidanty

Orientační cena: 240 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Za studena lisovaný 100% přírodní olej z vod Atlantského oceánu

Olej Kronch se získává z lososů žijících u břehů Grónska a Islandu a lisuje se za studena, což zajišťuje zachování vysokého obsahu hodnotných Omega-3 a 6 mastných kyselin. O jeho kvalitě svědčí i typická jantarová barva, která je charakteristická pro ty nejlepší lososové oleje. Ač patří k těm dražším, našel si celou řadu příznivců, kteří po jeho vyzkoušení žádný jiný nechtějí – někteří ho dokonce označují za nejkvalitnější olej vůbec. Další spokojení chovatelé říkají, že i bez použití kortikoidů vymizel psovi ekzém, jiní dodávají, že zmizely lupy nebo se zlepšilo zažívání.

Objem1 litr
Složení100% lososový olej
LisováníZa studena

Orientační cena: 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Lososový olej v malém praktickém balení

Chcete-li lososový olej pouze vyzkoušet nebo pokud ho používáte málo, mohl by vás oslovit olej TopVet v malém 200 ml balení. Jedná se o 100% lososový olej, informaci o způsobu lisování však nelze nikde dohledat a spolehlivé recenze na něj také neexistují.

Objem200 ml
Složení100 % lososový olej, rozmarýnový extrakt, tocomix

Orientační cena: 160 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat lososový olej pro psy

1) Nejkvalitnější olej je lisovaný za studena

Oleje (všechny) se vyrábějí dvěma způsoby: lisováním za studena a rafinací.

Při lisování za studena se z výchozí suroviny vyprodukuje méně oleje a celý proces trvá delší dobu. Díky šetrnému způsobu zpracování si olej zachová svoji přirozenou vůni, chuť a především veškeré nutričně a zdravotně přínosné vitamíny, živiny a mastné kyseliny.

Rafinace probíhá za vysokých teplot, výroba je rychlejší a produkuje se větší množství oleje. Vysoké teploty však zničí veškeré vitamíny, chuť i vůni a přemění zdravotně hodnotné mastné kyseliny na nevhodné, někdy i přímo zdraví škodlivé, látky.

Z výše uvedeného vyplývá, že lososový olej lisovaný za studena je nejkvalitnějším produktem, který můžete dostat. Nevýhodu má pouze jednu – vyšší cenu. Pokud však koupíte levnější rafinovaný olej, který nebude obsahovat tolik živin, nejen že ho budete muset podávat více, čímž mizí rozdíl cenové výhody, ale také jím můžete ve výsledku psovi uškodit. To vás pak může stát nemalé finanční částky za návštěvy veterináře. Chcete-li tedy to nejlepší, nehleďte na počáteční, zdánlivě vysokou, investici a kupujte pouze za studena lisovaný lososový olej.


2) Hlídejte obsah škodlivých látek

Kvalitní lososový olej nesmí obsahovat žádné škodlivé látky, ke kterým patří především těžké kovy, ketony nebo polychlorované bifenyly, které se uvádějí pod zkratkou PCB.


3) Kvalitní olej by měl být vždy 100%

Kvalitní lososový olej, ať už pro psy nebo kočky, by měl být vždy 100%. Narazíte-li na olej, který má ve složení uvedeno „rybí olej“, „živočišný olej“ nebo ještě hůře „směs olejů“ či pouze „olej“, v zájmu vašeho psa se mu vyhněte.


4) Zajímejte se o původ oleje i ryby

Na kvalitě oleje se výraznou měrou podílí také původ a způsob chovu ryb. Ty nejlepší oleje pocházejí z volných chovů na Aljašce či v Norsku.


5) Nejlepší konzervace je přírodní

Neméně důležitý je způsob konzervace – poznávacím znamením kvalitního oleje je přírodní způsob konzervace, který probíhá za pomoci rozmarýnu.


6) Nespoléhejte pouze na známou značku a reklamy

Cena a značka mohou být určitým ukazatelem kvality, nikoli však tím nejspolehlivějším. Nejpřesnější je vždy studium složení. Nejméně spolehlivým ukazatelem kvality jsou reklamy v televizi, na sociálních sítích a v dalších médiích.


7) Bonusem mohou být další látky

V oleji mohou být přidané další látky, například CBD či vitamíny, které zvyšují zdravotní přínos. Nejsou však nezbytné a jejich obsah je bonusem navíc nikoli známkou kvality – i zde tedy studujte složení.

Účinky lososového oleje

Lososový olej je cenným zdrojem nenasycených mastných kyselin, jež jsou nezbytně důležité pro správné fungování organismu, ale tělo psa si je nedokáže v dostatečném množství samo vyrobit. Proto byl vyvinut lososový olej, který je psovi dodá a přinese mu tak celou škálu zdravotních benefitů. Patří mezi ně:

 • Triglyceridy obsažené v oleji jsou bohatým zdrojem Omega-3 a 6 mastných kyselin, jež mají příznivý vliv na snižování cholesterolu a zvyšování průtoku krve, čímž se podporuje krevní oběh a snižuje riziko onemocnění srdce a cév.
 • Posílení imunitního systému a přirozené obranyschopnosti organismu, o které se starají esenciální mastné kyseliny.
 • Pomáhá při všech kožních problémech jako jsou ekzémy, alergie, podráždění, suchá kůže, vypadávání srsti nebo lupy.
 • Má blahodárný vliv na mozek, jemnou motoriku, koncentraci, paměť a zrak, což je důležité pro starší psy a pro správný vývoj štěňat (už od plodu).
 • Je protizánětlivý a dokáže zmírnit příznaky artritidy a dalších onemocnění kostí a kloubů.
 • Je důležitý pro rozpouštění a vstřebávání vitamínů ze stravy.
 • Je zdrojem rychlé energie, takže se hodí k podávání v době rekonvalescence po operaci, zranění a nemoci.
 • Má pozitivní vliv na psychiku.
 • Jeho chuť je pro psy neodolatelná a tak ho lze přidávat do granulí těm psům, kteří nechtějí jíst (například při přechodu na nové granule).

I když jsou účinky lososového oleje prokázané a nesporné, je třeba upozornit na to, že jde stále pouze o doplněk stravy, který nenahrazuje vyvážený jídelníček, zdravý pohyb či návštěvu veterináře a jím doporučené léky (v případě zdravotních problémů).

Dále je nutné upozornit, že pokud má váš pes alergii na ryby, lososový olej je pro něj nevhodný.

Často kladené otázky

Losos byl vybrán proto, že obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které si tělo psa nedokáže vyrobit samo. V případě lososa není ani nutné mít strach o zdravotní dopad konzumace ryb ze znečištěných oceánů – losos žije krátce a tak se v jeho těle nestihne usadit tolik toxinů, díky čemuž je považován za nejčistší rybu. Navíc obsahuje kyselinu dokosahexaenovou (DHA) a kyselinu eikosapentaenovou (EPA), které jiné druhy rybích olejů postrádají.

Samotný olej se pak vyrábí z čerstvých lososů, obvykle jako vedlejší produkt při výrobě filet pro lidi.

Jelikož je lososový olej v tekuté formě a navíc pro psa velice chutný, je jeho podávání oproti lékům snadnější a nebudete s ním mít žádné starosti – stačí ho nakapat na běžné jídlo nebo do vody. V obou případech se ujistěte, že ke konzumaci jídla s olejem došlo neprodleně po podání. Další možností je podávat olej samotný na lžičce.

Při dávkování se řiďte vždy pokyny výrobce oleje. Při odměřování dávky hraje roli především velikost psa a účel podávání. Je-li olej podávaný pouze preventivně, bude ho stačit menší množství, slouží-li jako podpůrný prostředek při léčbě nebo akutních problémech s kůží a srstí (např. při línání), bude ho třeba více – nikdy však nepřekračujte maximální doporučenou denní dávku.

Před nasazením oleje si také pečlivě prostudujte složení granulí a konzerv, které psovi dáváte. Jedná-li se o kvalitní produkty, budou mít dostatečný obsah všech vitamínů, minerálů, živin a proteinů, takže lososového oleje bude stačit pár kapek za týden.

Lososový olej není vhodný pro psy s alergií na ryby. Dále je nutné počítat s tím, že i když je lososový olej zdravý a pomáhá při udržování správné hladiny cholesterolu, stále se jedná o tuk s vysokou energetickou hodnotu. Pokud tedy váš pes trpí nadváhou nebo k ní má sklony, je třeba při podávání, byť i jen pár kapek, oleje počítat s jeho kalorickou hodnotou a zahrnout ji do výpočtu denního příjmu a výdeje.
Dalším faktem je, že pokud pes již přijímá všechny důležité látky ze stravy, může pro něj přidání něčeho navíc způsobit zbytečné zatížení trávicího systému, které může vést až k problémům typu zánět žaludku či slinivky.

Podávání se nedoporučuje ani v případě, že pes má průjem či jiné zažívací obtíže.

Obecně platí, že pokud chcete vašemu psovi pomoci a dopřát mu kvalitní výživu, ale nejste si jistí, zda pro něj bude vhodná, poraďte se s vaším veterinářem.

Otevřený lososový olej je nejlepší skladovat v lednici. Pokud ztuhne (což je přirozená vlastnost za studena lisovaného oleje), stačí ho 5 minut před podáváním nechat stát venku při pokojové teplotě.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)