Haffit: granule na míru – recenze, zkušenosti 2024

Velké srovnání granulí pro psy 2024

Vybírali jste už někdy granulované krmivo pro svého čtyřnohého přítele? Pokud ano, určitě jste si všimli, že trh s krmivy doslova překypuje nejrozmanitějšími značkami a druhy granulí. Není tomu zas tak dávno, co bylo granulované krmení trochu scifi a psi se krmili zbytky od stolu. Dnes však nabídka pokryje potřeby každičkého pejska –  dokonce jsou již k dostání taková krmiva, která se vašemu pejskovi absolutně přizpůsobí! Je to tak, granule na míru jsou již mezi námi a nám to samozřejmě nedalo a museli jsme je pro vás vyzkoušet. Zajímá vás, jak to dopadlo? Tak nepřestávejte číst. 

Sestavit granule na míru

Co je to vlastně Haffit? 

Haffit je produktem známé společnosti CANDY, která se na trhu s krmivy pohybuje již přes 25 let. Samotné krmivo Haffit se pak vyrábí v rodinné firmě v Sezemicích u Pardubic, za dohledu veterináře, nutričního specialisty a dalších techlonogů a kvalifikovaných pracovníků, díky kterým dostanete vždy produkt v TOP kvalitě. Ač v našem článku mluvíme o Haffitu jako o granulích, ve skutečnosti se jedná o polštářky plněné masem, ve kterých se díky pečení uchová skvělá chuť použitých surovin, které odpovídají kvalitě pro lidskou spotřebu. To vše bez chemie, konzervantů a jiných přidaných látek – jen to, co si do svých polštářků sami vyberete. Přesné složení vždy vidíte při sestavování objednávky. 

Kdo byl náš pokusný strávník? 

Pojďme si v první řadě představit našeho hrdinu, který měl tu čest pro vás granule testovat. Samozřejmě jsme potřebovali sehnat psího degustátora, pro kterého by experti z Haffitu připravil dvoutýdenní baštu přímo na tělo, jak nám nabídli. K mojí radosti padla karta na našeho tříletého křížence Edu. 

Ač je Edíček adoptovaný bull voříšek, chuťové pohárky má jako princátko. Dlouho byl zvyklý na BARF, ale nyní potřebujeme alespoň na nějakou dobu přesedlat na trochu jednodušší způsob krmení. 

Jak probíhá sestavení granulí na míru? 

Granule na míru samozřejmě v žádném kamenném obchodě neseženete, takže nezbývá, než zapnout internet a jít přímo na web výrobce. Předem se připravte na to, že při první objednávce budete odpovídat na pár otázek, týkajících se vašeho čtyřnohého přítele, tak si na to najděte trochu času – koneckonců, bez základních informací by se krmení pro konkrétního pejska vyrábělo špatně. Důležité je, odpovědět na všechny otázky pravdivě a co nejpřesněji, aby krmení nutričně opravdu dobře sedělo. 

Na co se vás budou ptát? 

 • Jméno pejska
 • Pohlaví 
 • Věk 
 • Plemeno (popř. váhová kategorie) 
 • Aktuální kondice 
 • Aktivita
 • Potřeba vyloučit konkrétní suroviny

Až zadáte všechny potřebné údaje, sami si vyberete suroviny, ze kterých budou granule připraveny. Máte na výběr hned z několika druhů masa i příloh, které navíc můžete obohatit bylinkami, nebo třeba olejem z tresčích jater (tyto ingredience navíc jsou ale zpoplatněny). 

Pokud má váš pejsek potravinovou alergii, zrovna jako náš Eda, nezapomeňte problematickou surovinu, či suroviny označit, až se vás objednávací systém na možné intolerance zeptá. 

Z jakých druhů masa si můžete vybrat?

 • Hovězí 
 • Vepřové
 • Kuřecí
 • Jehněčí
 • Kachní
 • Tresčí

Dostupné přílohy:

 • Brambory
 • Rýže
 • Hrách
 • Kukuřice

Jako u většiny komerčně vyráběných krmiv si i zde u Haffitu můžete vybrat, jaké množství granulí objednat. Velkou výhodou ale je, že při objednávání přes Haffit vidíte kromě gramáže zvoleného balení i dobu, po kterou vám krmení pro vašeho pejska vystačí. Nemusíte vůbec nic počítat, protože denní krmnou dávku tady vypočítají za vás dle uvedených údajů o pejskovi a dle použitých surovin. Přesně tedy víte, na jak dlouho dopředu bude váš mazlíček krmením zaopatřen. 

Pokud se stane, že denní množství krmiva není pro pejska z nějakého důvodu optimální (hubne, nebo naopak přibývá na váze, aniž by to bylo žádoucí), můžete uvedené údaje, či recepturu vždy jednoduše upravit ve svém uživatelském účtu. A když si nejste jisti, můžete zavolat, 

nebo napsat přímo do Haffitu a oni s vámi veškeré problémy vyřeší ke spokojenosti vašeho pejska. 

Sestavit granule na míru

Doručení a obsah baleni

Ptáte se, jak dlouho může trvat, než vám krmení na míru vyrobí a doručí? Ačkoli se zde nedočkáte expedice do druhého dne, jak tomu bývá u eshopů se standardními granulemi, dovoluji si říct, že doba doručení byla velmi příznivá – a to v obou případech, kdy jsem od Haffitu objednávala. Moje první objednávka proběhla 1.7. 2020 a o osm dní později (tedy 9.7.2020) mi přepravní služba doručila očekávaný balíček…Respektive krabici, kterou zdobil Eddíkův portrét a její obsah voněl natolik, že na ni Eda okamžitě vrhnul. 

Co jsme našli uvnitř? 

 • Jednotlivé plastové balíčky s připraveným Haffitem
 • Odměrku s přesně vyznačeným denním množstvím krmení
 • Tištěný přehled informací o krmivu

Krabici jsme samozřejmě nedočkavě otevřeli a zkoumali, co je uvnitř. Asi vás může překvapit, že v krabici nenajdete jeden pytel granulí, ale mnoho menších sáčků plných Haffitu – to z toho důvodu, aby si polštářky udržely svou čerstvost. Na každém balíčku najdete datum, kdy bylo krmení připraveno a také jeho hmotnost. Ač nejsme fanoušci plastových obalů, chápeme, že u pečených granulí bez chemické konzervace musí výrobce dbát na vhodný obal, aby se krmivo dalo skladovat a nezkazilo se.

Kromě samotného krmení najdete v balíčku i odměrku, na které je nejen jméno vašeho pejska, ale také ryska, jež značí orientační denní množství polštářků, které má pejsek dostat. Výrobce však doporučuje krmivo pro jistotu vážit. Přesná denní dávka Haffitu v gramech je uvedena na tištěném soupisu informací – i ten vám bude do krabice přibalen. 

Láska na první sousto

Co vám budu povídat,.. Když jsem viděla Edův pohled upřený na balíčky s Haffitem, nedalo mi to, a po pořízení pár snímků obsahu krabice jsem mu pár voňavých polštářků nabídla. Musím říct, že jsem měla strach, že mu třeba nebude chutnat – u něj to není nic netradičního. Ale k mému překvapení v Edovi zmizel celý obsah mé dlaně a chlupáč se za pár okamžiků dožadoval dalšího přídělu. Inu, ulevilo se mi a doufala jsem, že mu apetit vydrží…po jedné degustaci jsem ještě neměla vyhráno. 

Radost mi však po celé dva týdny dělala Edova miska, vyluxovaná do posledního drobečku asi minutu po jejím naplnění.  Toto všechno bylo znakem, že je vše na dobré cestě a Haffit byl přijat chuťovými pohárky, i citlivým zažíváním našeho mazlíka. 

Sestavit granule na míru

Výhody Haffitu

 • Je sestaven na míru vašemu pejskovi ze surovin, které si sami vyberete
 • Vždy získáte čerstvý produkt, který je vytvořen ze surovin odpovídajících kvalitě pro lidskou spotřebu. 
 • Neobsahuje žádné chemické konzervanty,dochucovadla ani barviva
 • Potřebujete-li vyřadit z jídelníčku vašeho psa nějakou surovinu z důvodu potravinové alergie, jednoduše ji během objednávky zaškrtnete
 • Díky pečení si suroviny uchovají svou skvělou chuť, kterou psi milují
 • Při každé objednávce můžete změnit suroviny i údaje o svém pejskovi
 • Ke krmivu dostanete i odměrku přímo vytvořenou pro vašeho pejska
 • Během objednávky krmení vidíte dobu, po kterou vám zvolené balení vydrží
 • Díky e-mailovému upozornění se vám nemůže stát, že byste zapomněli včas objednat další várku Haffitu
 • Na stránkách Haffitu můžete často narazit na výhodné akce, či slevy na jejich lahodné polštářky

Nevýhody Haffitu

 • Kdo je zastáncem životního stylu “zero waste” neboli bez odpadu, nebude z množství plastových sáčků v objednávce nadšený. Větší množství odpadu je daň za čerstvost Haffitu, kterou tyto balíčky uchovávají. Polštářky mají také omezenou trvanlivost. Na půl roku dopředu si je tedy neobjednáte.
 • Cenová dostupnost může být pro mnohé překážkou k vyzkoušení tohoto druhu krmiva. Ač pro někoho může být cena za krmení na míru optimální, pro někoho je již za cenovým stropem. Velmi záleží, zda živíte malého gaučáka, nebo smečku psích sportovců.
 • Na dodání do druhého dne zde zapomeňte. Výroba krmení na míru chvilku trvá, ale přesto se nám zdá doba dodání naprosto přijatelná. 

Sečteno podtrženo 

Nyní už to bude dva měsíce, co Haffitem krmím a musím říct, že jsem moc spokojená. Eda mi krásně prospívá, má nádhernou srst a naopak jsme nezaznamenali jediný problém s trávením. Chlupáč mi také trochu nabral, což u něj bylo žádoucí (ač je kastrovaný, má díky své velmi aktivní povaze stále spíše štíhlejší proporce). Protože poslední balíček ze zkušební várky už nežral s takovou chutí, zkusili jsme při další objednávce vyměnit kachní příchuť za jehněčí a chuť se Edovi bleskově vrátila. 

Sestavit granule na míru

4.6/5 - (296 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu