TEST 8+ nejlepších konzerv pro kočky 2024 - recenze, diskuze


Výber redakce

Kvalitní konzervy s několika příchutěmi z Německa. Poměr cena/kvalita

Plnohodnotná konzerva superprémiové kvality s mnoha příchutěmi.


TOP složení

Prémiové produkty pro kočky, které obsahují pouze přírodní a smysluplné ingredience.


Další na zvážení

Prémiové a kompletní krmivo bez obilovin a lepku.


Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Svým domácím mazlíčkům chceme dopřát to nejlepší. Chceme, aby byli zdraví, aby prospívali, měli spoustu energie a celkově byli šťastní. Cesta k takovému cíli vede z velké části přes jejich misku. Pokud zvolíte správné krmivo, můžete výrazně zvýšit kvalitu jejich života. Rozhodně byste proto výběr kočičího krmení neměli podcenit. 

Jednou z variant, čím krmit kočky, jsou konzervy. Tento článek vám pomůže najít ty nejlepší a poskytne několik tipů navíc, abychom vám výběr usnadnili a vy tak měli doma spokojenou kočku, která se ke své misce vrhá s nadšením. 

Kromě konzerv můžete kočku krmit ještě kapsičkami (velmi podobnou alternativou) nebo suchými granulemi. Žádná z možností není úplně špatná, jaké jsou ale důvody, proč zvolit zrovna konzervy?

Oproti suchému krmivu jsou konzervy vlhké, dobře se tedy jedí a kočky po nich nemívají takovou žízeň (díky obsahu vody již v dané konzervě). Konzervy mají navíc oproti suchému krmivu vyšší podíl masa. S ohledem na to, že kočka je výlučně masožravec, tak za co nejvyšší podíl masa bude jedině ráda. Tento fakt ale není úplně pravidlem, takže je stejně vždy nutné koukat na kvalitu složení.

Pokud máte zdravou kočku, pak se můžete pro konzervy rozhodnout zkrátka jen proto, že nabízejí pestrý výběr v příchutích. Kočky jsou jedni z nejmlsnějších tvorů a konzervy vám mohou pomoci uspokojit jejich rozmazlené jazýčky. Konzervy ale mohou mít své výhody například i u starších koček, které již tak nedovedou chroustat granule a měkkost této varianty jim tak může velice pomoci.
A pokud se nakonec pro konzervy rozhodnete, pak můžete vyzkoušet jedny z následujících značek.

Kvalitní konzervy s několika příchutěmi z Německa. 

Animonda nabízí kvalitní a 100% masové konzervy za přijatelnou cenu. V nabídce jsou konzervy pro koťata i dospělé kočky a vybírat můžete hned z několika příchutí – některé jsou “jednosložkové” – pouze jeden druh masa, v jiných jsou masa kombinována a do další je přidána brusinka

Dle recenzí jsou majitelé koček spokojeni a jejich kočkám konzervy chutnají. Pochvalují si, že je opravdu vidět kvalitní složení – uvnitř konzerv běžně narazíte na větší kousky masa. Konzervy jsou nabízeny ve 400g balení, což je sice praktické z toho hlediska, že se nezkazí, než ji spotřebujete, na druhou stranu by nebylo špatné mít možnost zakoupit i větší variantu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Plnohodnotná konzerva superprémiové kvality s mnoha příchutěmi. 

Ontario je známý výrobce krmiv pro kočky i psy z Kanady, který se soustředí na superprémiové krmivo. Jeho konzervy se skládají plně z živočišných složek a jsou doplněny o důležité mikronutrienty. Na výběr je mnoho příchutí, masová složka je ale vždy různou kombinací masa, živočišných produktů, lososového oleje a vývaru. Zmíněný lososový olej může pomoci kočkám, které mají problémy s nekvalitní srstí nebo svědivou pokožkou.

Každá konzerva obsahuje 400g krmiva, opět nelze vybrat žádné jiné balení. Dle recenzí se jedná o velmi chutné jídlo a občasné větší kousky masa poukazují na kvalitní suroviny.VÝHODY

NEVÝHODY

Prémiové produkty pro kočky, které obsahují pouze přírodní a smysluplné ingredience.

Applaws si zakládá na kvalitních surovinách – vynechává barviva, dochucovadla a další zbytečné látky a maso bere z kontrolovaných zdrojů. Nabízí mnoho různých příchutí, kromě těch klasických hlavně s masem z mořských ryb. Vedle masa pak konzerva obsahuje také vývar a 1 % rýže.

Dle recenzí jsou majitelé koček velice spokojeni, kvalitu konzervy vnímají již na pohled a kočky mají příchutě rády.

Konzervy se prodávají po menších baleních – konzerva obsahuje buď 70 nebo 156 g krmiva.

Nevýhodou těchto konzerv je, že se jedná pouze o doplňkové krmivo. Není tedy dostačující samo o sobě, protože by nemuselo zajistit dostatek vitamínů a minerálů. Slouží jako “přilepšení” ke klasickým granulím.VÝHODY

NEVÝHODY

Prémiové a kompletní krmivo bez obilovin a lepku. 

Německá značka konzerv GranataPet nabízí prémiové krmivo v mnoha příchutích. Konzervy mají paštikovou sktrukturu, hlavní živiny vycházejí z různých kombinací mas (od lososa a mořských plodů až po kuřecí či krocaní). Dále je konzerva doplněna lososovým olejem jako zdrojem omega-3 mastných kyselin a jádry granátového jablka s mnoha vitamíny a minerály.

Sehnat můžete buď 200 g balení nebo dvojnásobné, tedy 400 g. Recenze se objevují z naprosté většiny pozitivní a konzervy tak, zdá se, obstály i před mlsnými kočičími jazýčky.
Velkou výhodou je již zmíněný velký výběr příchutí, takže jistě najdete tu pravou pro vašeho mazlíčka.VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní a lehce stravitelné krmivo od českého výrobce.

Brit je česká firma, která si dala za cíl poskytnout domácím mazlíčkům kvalitní a přitom cenově dostupné krmivo. Konkrétně superprémiové konzervy pro kočky můžete pořídit ve více příchutích – na výběr máte z pěti různých receptur. Vždy se však jedná o malé kousky masa ve šťávě. Mohly by je ocenit kočky s citlivějším zažíváním, jelikož výrobce uvádí, že tyto konzervy jsou hypoalergenní.

Výrobce konzervy doporučuje kombinovat s dalším druhem krmiva, dle jejich stránek se tedy jedná o doplňkové krmivo pro větší rozmanitost, ale je třeba k němu ještě přidat jinou konzervu nebo klasické granule.VÝHODY

NEVÝHODY

Kompletní kočičí konzervy s masem z přírodních zdrojů divočiny. 

Český výrobce Carnilove volí především zdroje masa pocházející z divočiny a přírody. V příchutích se tedy setkáte s krocanem, lososem, bažantem, kachnou, či sobem. Pro konzervativnější kočky ale samozřejmě nabízejí i konzervu s kuřecím. Kromě konzerv pro dospělé kočky mají i variantu pro koťata.

V konzervě kromě masa a vývaru naleznete také drobný zlomek brusinek, minerálů a lněného oleje, aby se z konzervy stalo plnohodnotné a kompletní krmivo.

Carnilove si dává záležet na kvalitě svého superprémiového krmiva, které má formu paštik, vytknout by se tedy dala snad jen jediná varianta 100g balení.VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové krmivo pro koťata, běžně aktivní dospělé kočky a seniory. 

Nuevo Cat nabízí kompletní krmivo s vysokým obsahem masa, které je doplněno vývarem. nabízí jak konzervy s pouze jedním druhem masa (ideální pro kočky s citlivým zažíváním), tak i vícedruhové konzervy s příchutí kuře+krevety.

Jistě oceníte, že v nabídce jsou jak konzervy pro koťata, tak i pro dospělé kočky a pro seniory. Každá z těchto životních fází má totiž trochu jiné potřeby. Kromě masa v konzrevě naleznete vývar a minerální látky. Sehnat v obchodech můžete 400g a 200g balení.VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní konzerva za dobrou cenu pro všechny kočky. 

Kompletní kočičí krmivo s vysokým množstvím masa obohaceným o vedlejší živočišné produkty (vnitřnosti), minerální látky, taurin a občas nějaký olej či zeleninu. Výrobce nabízí opravdu pestrou škálu příchutí a balení. Naleznete zde konzervy pro koťata, konzervy s jedním druhem masa (pro citlivé kočky) i s kombinacemi různých zdrojů. Je skvělé, že Mac´s nabízí konzervy o různých hmotnostech – 100g, 200g, 400g i 800g.

Struktura konzervy připomíná paštiku a recenzenti si kvalitu (a podle reakcí koček i chuť) chválí.VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat konzervu pro kočky

Už jste se rozhodli, že chcete kočku krmit konzervami. Výborně. Jenže tam ještě vaše práce nekončí, musíte vybrat konkrétní produkt! Jak si nejlépe poradit s tímto krokem vám může usnadnit několik následujících rad.

1) Zaměřte se na maso

Kočka je, narozdíl od psa, výlučným masožravcem. To znamená, že opravdu nepotřebuje nic jiného, než živočišné bílkoviny. Rostlinné bílkoviny není schopna rozložit a nezíská tak aminokyseliny potřebné ke zdravému fungování. A proto platí, že čím vyšší podíl masa v konzervě, tím lépe.


2) Vyberte podle kvality krmiva

Mezi výrobci krmiv existuje rozřazení výrobků do několika skupin: ekonomické, prémiové, superprémiové a holistické neboli ultraprémiové. Toto řazení vám může napovědět, o jak kvalitní konzervu se jedná, ať už dle složení nebo zdroje surovin.


3) Vyberte podle věku kočky

Kotě ve vývinu potřebuje trochu jinou stravu než dospělá kočka. A ta má zase jiné nároky než kočky senioři. Někteří výrobci tyto potřeby respektují a pro jednotlivé skupiny vyrábějí specifické konzervy.


4) Vyberte podle zdravotního stavu

Každá kočka je jiná a některé z nich se mohou potýkat s různými zdravotními problémy. Správný výběr krmiva jim může usnadnit léčbu. Má vaše kočka problémy s pokožkou a srstí? Zkuste lososa a lososový olej. Máte kočku s citlivým zažíváním? Kastrovanou kočku? Kočku s citlivým zažíváním? Kočku obézní nebo naopak výrazně aktivní? Nebo bohužel trpí specifickou chronickou nemocí? Na spoustu problémů se dají najít zaměřené konzervy, které, když už problém přímo neřeší, tak jej aspoň nezhoršují.


5) Nechte kočku, ať vybere sama

Ne nadarmo se o kočkách všeobecně ví, že jsou velmi vybíravé a mají mlsné jazýčky. Ve finále je tak dost možné, že si kočka vybere sama – nechá vás totiž nakoupit jednu příchuť, dvě, tři, vyměnit výrobce, rvát si vlasy na hlavě zoufalstvím… Až nakonec objevíte konzervu, do které se kočka pustí s chutí.


6) Zaměřte se na plnohodnotné (kompletní) konzervy

Pokud chcete kočku krmit opravdu výhradně konzervami, pak potřebujete, aby byly plnohodnotným krmivem a kočce dodaly všechny potřebné mikronutrienty. Na trhu totiž naleznete konzervy, které jsou jen doplňkové a výrobce u nich počítá s tím, že je budete servírovat v doprovodu s klasickým suchým krmivem. To, do jaké kategorie konzerva spadá, je u produktu vždy uvedeno.


7) Vyberte velikost balení

Pokud máte doma koček více, nemá smysl kupovat balení s obsahem 70 g. V takové chvíli by bylo ideální sehnat konzervy o 800 g. Na druhou stranu – pokud máte jednu kočku a konzervou chcete doplňovat suché krmivo, pak byste naopak velké balení nestihli vypotřebovat a jen by se zkazilo.

Často kladené otázky

Kočka je výhradně masožravec, takže kvalitní konzerva obsahuje živočišné zdroje. Potřebuje hlavně bílkoviny, dále tuky (ne však více než 30 % krmné dávky). Sacharidy trávit neumí, těm se tedy pokud možno vyhýbejte. Vedle makronutrientů by pak kompletní krmivo mělo obsahovat i minerály a vitamíny.

Že je prémiové krmivo lepší než ekonomické, to se ještě odvodit dá. Co ale superprémiové nebo dokonce ultraprémiové? Inu, prémiové již odpovídá standardům pro dlouhodobé zkrmování. Superprémiové je ale stravitelnější a pochází z výběrových surovin. A ultraprémiové je ještě o kousek výše, suroviny jsou většinou BIO a podobně. Neexistuje žádný oficiální seznam parametrů, do určité míry se tedy jedná o marketing, ale do začátku to může být dobrým vodítkem.

Pokud máme být zcela upřímní – nejspíše vám nezbude nic jiného, než koupit jiný produkt. Nevzdávejte to a zkuste najít příchuť a konzistenci, která vaší kočce sedne. Zvláště pokud dosud byla na méně kvalitní stravě plné chemických dochucovadel, tak není divu, že jí přechod zpět k přírodě bude chvilku trvat.

Na tuto otázku nelze odpovědět jednoduše. Obecné doporučení je cca 30 kcal na 0,5 kg váhy vaší kočky. Je tedy potřeba podívat se na konkrétní konzervu a odvážit správné množství. Pak ale také záleží na tom, jak moc je vaše kočka aktivní, jakou má životosprávu, kolik jí je, jestli má nějaké zdravotní potíže… Čas od času se na svou kočku pozorněji podívejte a snažte se, aby nebyla ani vyhublá, ale zároveň ani tlustá – to totiž škodí úplně stejně, ne-li víc. Na internetu je řada ilustrací, které vám tento aspekt pomohou posoudit.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (33 votes)