5 způsobů, jak nakreslit kočku [krok po kroku]

Rádi kreslíte a chtěli byste se v tom zdokonalit? Nebo hledáte nápady jak co nejlépe nebo nejjednodušeji nakreslit kočku? V tomto článku najdete 5 způsobů, jak na to! 

Nachystejte si cokoliv s čím chcete kreslit, papír popř. tablet nebo počítač a jdeme kreslit.

První způsob 

Jeden z velmi jednoduchých způsobů jak nakreslit kočku v sedě. Vhodný pro začátečníky i děti. 

 1. Hlava a uši

Nakreslíme si kruh jako hlavu a na vrchní části uděláme dvě ouška podobající tvaru V.

 1. Tělo

Teď je čas nakreslit tělo kočičky. Začínáme kreslit v dolní části hlavy a nesmíme zapomenout na dvě přední packy. 

 1. Obličej 

Do kruhu nakreslíme dvě oči ve tvaru slz a do nich dva černé kruhy. Mezi oči nakreslíme otočený trojúhelník jako čumák a tlamu. 

 1. Detaily

Můžeme podle své fantazie kočičce nakreslit vousky, ocásek a drápky. Můžete si i domyslet třeba mašličku na hlavě nebo obojek. 

Druhý způsob 

Jako další způsob si ukážeme jak jednoduše nakreslit kočku v leže. Připravte se a jdeme na to!

 1. Hlava a uši

Uděláme si kruh, který bude představovat hlavu a na pravé a levé horní straně hlavy uděláme uši ve tvaru trojúhelníku a poté je ještě rozdělíme na dvě půlky. 

 1. Obličej 

Do kruhu nakreslíme nahoře 3 tvary podobné slzám (to bude představovat flíčky na hlavě). Uděláme dvě menší černé tečky jako oči a malý trojúhelník jako čumák s dvěma vlnami ze spodního vrcholu trojúhelníku. Jako poslední nakreslíme vousky na levé a pravé straně kruhu.

 1. Tělo

Nakreslíme si tělo kočky přesně podle nákresu. Nesmíme zapomenout, že zadní nohy mají kočky trošku větší než přední nohy.

 1. Ocas a drápky

Jako poslední uděláme ocásek a na jeho konci dva obloučky jako flíčky. Na tlapky nakreslíme drápy. U předních pacek budou dva drápky a u zadní budou tři drápky. 

Třetí způsob 

 1. Dva kruhy 

Nakreslíme si dva pomocné kruhy – horní bude hlava. 

 1. Tělo 

Od spodní části horního kruhu začneme kreslit čáru směrem dolů a obkreslíme ji kolem dolního kruhu z levé strany. To stejné uděláme i z pravé strany. 

 1. Oči a čumák

Odstraníme si spodní kruh – už ho nebudeme potřebovat. Začínáme kreslit oči. Uděláme si dva obloučky proti sobě a do nich nakreslíme kruh. Poté do kruhu uděláme černou kuličku a oči máme hotové. Čumák uděláme pomocí trojúhelníku a od spodního vrcholu nakreslíme dva obloučky jako tlamu a dokreslíme vousky. 

 1. Uši

Jako další si nakreslíme ouška na levé i pravé straně hlavy. Uděláme si trojúhelník a do něj další ale menší trojúhelník. Můžeme kočičce vymyslet i obojek. 

 1. Tlapky a ocas

Už nám chybí nakreslit pouze přední tlapky a ocásek. Uděláme čtyři rovné čáry a spojíme je tak jak vidíte na nákresu. Dokreslíme a pravé straně ocas a máme hotovo!

Čtvrtý způsob

Zkusíme si nakreslit Pusheen cat, kterou často můžeme vidět na různých předmětech nebo internetu. 

 1. Tělo

Nakreslíme si tělo podle nákresu a v dolní pravé i levé části uděláme dva malé ovály jako tlapky. V levé dolní části nakreslíme ocásek – malý kruh který z obou stran spojíme k tělu kočky.

 1. Tlapky

Nakreslíme si další dva malé ovály, které budou jako přední tlapky a mezi ně si můžeme udělat srdíčko, které kočka drží. 

 1. Obličej

Uděláme malinké černé kuličky jako oči. Na obou stranách těla od očí uděláme dvě čáry jako vousky a mezi ušima další 3 čárky. Tlama bude ve tvaru kotvy. A máme hotovo!

Pátý způsob

 1. Tělo a ouška

Uděláme si oblouk a ten protáhneme dlouhými čáry dolů. Na levé i pravé straně oblouku uděláme ouška ve tvaru trojúhelníku. 

 1. Obličej

Na levé a pravé straně uděláme tři vousky. Oči uděláme ve tvaru obloučku a čumák ve tvaru trojúhelníku. 

 1. Tlapky

Uděláme dvě přední packy. Na těle kočky nakreslíme dvě rovné čáry a v dolní části je spojíme pomocí vlnek. To stejné uděláme i na druhé straně těla kočky. 

 1. Ocas 

Spojíme dolní část těla a v pravé dolní části nakreslíme ocas.


Doporučujeme:


Videa:

Zdroje:

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu