Nejlepší kočičí záchody 2024 – recenze, diskuze (toalety pro kočky)


Výber redakce

Krytá toaleta s dvířky, která poskytuje maximální soukromí. Nejlepší vzhled

Zajímavě a luxusně vypadající krytá toaleta. Pro náročné

Plně automatická a neustále čistá toaleta pro ty nejnáročnější.Dostupná varianta

Krytá toaleta s plastovými dvířky pro eliminaci zápachů a dostatek soukromí.

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Kočky jsou na rozdíl od mnoha jiných domácích mazlíčků velmi samostatná zvířata, která příliš péče nevyžadují. Vedle dostatečného přísunu jídla a vody je pro ně však zásadní vyhovující a pravidelně čištěný záchod. Není nic nepříjemnějšího, než pokud kočka vykonává své biologické potřeby na jiných místech a nesprávně zvolený či umístěný záchod bývá častým (ne však jediným) viníkem.

Pořízení kočičího záchoda jde v podstatě ruku v ruce s pořízením kočky. Samozřejmostí je v případě, že hodláte mít kočku neustále doma. Ale i kočka, která bude trávit většinu času venku, záchod ocení a může jej pravidelně využívat.
Rozhodně je lepší záchod pro kočku pořídit a zjistit, že není až tak potřebný, než ho nemít a pak sklízet následky. Otázka by tedy neměla být KDY pořídit záchod, ale hlavně JAKÝ.

Dali jsme pro vás proto dohromady žebříček nejlepších kočičích záchodů a také pár rad, jak se v široké nabídce zorientovat a vybrat správně.

Krytá toaleta s dvířky, která poskytuje maximální soukromí. 

Tato plastová toaleta je dostatečně prostorná (56 x 38 x 48 výška), a přitom kompletně uzavřená a krytá. Hlavní výhody takového řešení jsou menší zápach v místnosti a více soukromí pro stydlivější a introvertnější typy koček. Tento záchod je navíc vybaven i dvířky.

Toaleta má chytrý systém čištění – zabraňuje protékání moči mezi jednotlivými díly, dvířka mají vyměnitelný uhlíkový filtr proti zápachu a celkově má dobrý přístup k rychlému čištění. U uzavřené toalety je potřeba myslet na časté čištění, protože jinak by se zápach uvnitř koncentroval a kočka by mohla odmítat záchod použít.

Pokud hledáte toaletu, která kočce nabídne nerušený klid na vykonání potřeby, může být právě CAT IT správnou volbou.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Zajímavě a luxusně vypadající krytá toaleta. 

Málokdo by dokázal propojit eleganci s kočičí toaletou. Curver Rattan kryté WC ale dokázalo vytvořit záchod, který v interiéru nebude nijak rušit a dokonce vypadá i vkusně. Je z odolného a lehce omyvatelného plastu, ale vzhledem připomíná ratan.

Pro snadné čištění má toaleta boční klipy a výsuvnou spodní část, takže se k odpadu snadněji dostanete. Výklopná dvířka jsou vybavena filtrem pro zmírnění zápachu.

Curver Rattan bude ideální pro kočky, které potřebují více klidu a soukromí a pro majitele, kterým nevadí, že budou muset záchod častěji čistit – aby se vyhnuli hromadění zápachu uvnitř.


VÝHODY

NEVÝHODY

Plně automatická a neustále čistá toaleta pro ty nejnáročnější.

Pokud hledáte maximálně moderní a zautomatizovaný přístup k řešení kočičí toalety, pak byste neměli tento produkt minout. Veškeré čištění i obsluha funguje automaticky, samostatně a vás tedy nebude zatěžovat neustálou potřebou obsluhy. Jedná se o krytou toaletu s dostatkem soukromí pro vaši kočku.

Čištění funguje na principu váhového senzoru, takže se spustí pokaždé, když kočka toaletu opustí. Pro vás je připraven displej s jednoduchým ovládáním. Kromě účinné likvidace zápachu a znečištění se toaleta umí přepnout do úsporného režimu (většinou ideální zapnout na noc), osvětlit toaletu nerušivým modrým světlem ve tmě a informovat vás o stavu steliva.


VÝHODY

NEVÝHODY

Krytá toaleta s plastovými dvířky pro eliminaci zápachů a dostatek soukromí.

Tento dostatečně prostorný kočičí záchod poskytuje vše, co je potřeba a to za dostupnou cenu. Díky kryté konstrukci z plastu poskytuje kočce dostatek soukromí, izoluje zápach skrze uhlíkový filtr a pro rychlé a jednoduché vyčištění má celý kryt vyklopitelný.

Spokojené recenze potvrzují, že tato toaleta plně splňuje všechny požadavky, je snadno omyvatelná, kočky ji rády používají a pokud vám nevadí potřeba častého čištění takto uzavřené varianty, pak budete jistě spokojeni.


VÝHODY

NEVÝHODY

Krytá plastová toaleta za dobrou cenu. 

Toaletu MAGIC CAT můžete díky jejímu praktickému tvaru umístit do rohu místnosti, kde nebude nijak překážet. K dostání je ve třech barevných variantách, takže lépe zapadne do interiéru.

Toaleta má rozměry 59 x 45 x 39, jedná se o uzavřenou variantu s plastovým krytem, dvířky, filtrem proti zápachu a lopatkou pro snadnější sbírání odpadu. Dvojitý okraj zabraňuje protékání moči mezi jednotlivými díly.

MAGIC CAT Jumbo se odlišuje hlavně svým praktickým tvarem. Pokud potřebujete jednoduchou krytou toaletu za dostupnou cenu, můžete jí dát šanci.


VÝHODY

NEVÝHODY

Toaleta s praktickým oddělovacím systémem. 

Jednoduchá a funkční krytá toaleta, která disponuje uzávěry Easy click pro snadné otevření a zavření a praktický oddělovací systém – ten obsahuje poklop, který poskytuje kočce veškeré potřebné soukromí, výkyvná dvířka pro snadný přístup a rukojeť pro snadnější přenášení.

Záchod o rozměrech 39 x 42 x 59 je vybaven filtrem, který pohlcuje zápach, takže nebude tolik cítit v místnosti. Opět platí, že uzavřená toaleta se musí častěji čistit, aby do ní kočka dál ráda chodila.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá plastová toaleta za nízkou cenu, která splní svůj účel.

Toaleta Figaro je velice jednoduchá plastová “mísa”. Narozdíl od předchozích modelů není uzavřená, což ale může některým kočkám vyhovovat více.

Miska má rozměry 55 x 48,5 x 15,5 cm a díky vyvýšeným a dovnitř vtočeným okrajům minimalizuje množství steliva, které kočka při hrabání vyhodí ven.

Pokud hledáte jednoduchou toaletu do začátku, pak jistě oceníte nízkou cenu této praktické toalety. Počítejte ale s tím, že se z ní bude zápach více šířit po místnosti.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat kočičí záchod?

Zvláště, pokud vybíráte kočičí toaletu poprvé, pak pro vás může být široká škála modelů spíše na obtíž. Nemusíte se však děsit, většina záchodů pro kočky se liší jen v několika základních parametrech, jako je velikost, tvar a design. Jednotlivé typy jsme seřadili do kategorií a přidali jsme k nim negativa i pozitiva, abychom vám výběr co nejvíce zjednodušili. Podle čeho se můžete při výběru řídit?

1) Podle velikosti kočky

Toto je ten nejdůležitější parametr. Záchod musí být pro kočku pohodlný a musí v něm mít dostatek prostoru na otáčení a hrabání. Přihlédněte tak k velikosti a také stáří kočky. Obecně se majitelé shodují, že čím větší záchod zvolíte, tím lépe.

Kočka dostatek místa ocení a navíc si v něm bude moci najít čisté místo pro vykonání potřeby i v případě, že jste jej nějakou dobu nečistili.

  • Záchody pro koťata – není vždy nutné kupovat jeden záchod pro kotě a za pár měsíců pořizovat větší. Jen při nákupu první kočičí toalety berte v potaz to, že musí být i pro malé koťátko dobře přístupná. Pokud by byl například vchod příliš vysoko, mohl by to pro ni být problém.
  • Záchody pro dospělé kočky – většina záchodů je tvarově přizpůsobena právě zdravým a dospělým kočkám, takže se zde nemusíte řídit žádným omezením.
  • Záchody pro starší kočky – jestliže je váš mazlíček už v pokročilém věku nebo je omezován nemocí, opět, stejně jako u koťat, myslete na to, aby měl k toaletě bezproblémový přístup. Přeskakování či přelézání vysokého vchodu by pro něj mohlo být nepřekonatelnou překážkou.

2) Podle designu

Když pomineme různé tvary a barvy kočičích záchodů, které hrají roli pouze v tom, jak vám zapadnou do interiéru, zůstanou nám dva základní designy kočičích toalet – otevřený a uzavřený.

  • Otevřený – nekrytá toaleta je nejběžnějším typem. Mezi majiteli je oblíbená pro svou nízkou cenu, ale líbí se i kočkám. Zatímco některé preferují soukromí, jiné mají rády vždy dokonalý přehled o tom, co se děje okolo nich. Hodí se také do domácností, kde je více koček. U uzavřené toalety si totiž mohou mazlíčci navzájem blokovat vchod, pokud mezi nimi nepanují zrovna vřelé vztahy. 
  • Uzavřená – záchod s poklopem umožňuje kočce nerušené vykonávání potřeby, což některé z nich oceňují. Tím, že kočka na toaletu vchází dvířky, se také eliminuje pach linoucí se ze záchodu. To však může být občas i nevýhodou – snadněji se tak může stát, že jej zapomenete vyčistit, a kočka ztratí zájem na záchod chodit. Počítejte také s tím, že se jedná o dražší variantu kočičích záchodů.

3) Podle výšky okrajů

Odkryté kočičí toalety mají okraje různě vysoké a výběr, zda zvolit nižší či vyšší, je velice individuální záležitostí. Snažte se tak co nejvíce odpozorovat návyky svého mazlíčka a na základě toho určit, jaký typ by mu mohl více vyhovovat.

  • Nižší okraje – tento typ se hodí pro starší kočky či naopak koťátka, neboť je přístupnější. Vždy ale musí být okraje vysoké tak, aby se do záchodu vešel dostatek steliva. Je zde však třeba počítat s tím, že při hrabání stelivo může létat ven.
  • Vyšší okraje – toaleta s vyššími okraji je poněkud praktičtější variantou, neboť tolik nehrozí vypadávání steliva. Zároveň se také hodí pro kočky, které rády močí na vertikální povrch. Negativem tohoto typu je horší přístupnost.

4) Podle způsobu čištění

Ať už zvolíte jakoukoliv toaletu, musíte se vždy starat o její dostatečné čištění. Stejně jako by se nám nelíbilo používat znečištěný záchod, nechtělo by se na něj ani čistotným kočkám. Existuje zde ale varianta, jak si čištění můžete výrazně usnadnit.

  • Ruční čištění – klasické kočičí záchody jsou určeny pro tento způsob čištění, který je vcelku jednoduchý a praktický. Stačí vynášet každodenně exkrementy a jednou za 2-4 týdny kompletně vyměnit stelivo.
  • Automatické čištění – existují však už i takové záchody, které se po návštěvě kočky vyčistí samy. Má to mnoho praktických výhod. Ušetříte si tím práci, eliminuje se tak množství pachů, často výrazně ušetříte za stelivo a jsou velkou pomocí především v domácnostech s více kočkami. I zde se ale najde pár nedostatků. Jedním z nich je pochopitelně vyšší pořizovací cena. Při každodenním čištění kočičího záchodku si také máte šanci všimnout, že je něco v nepořádku a odhalit tak například krev v moči kočky a nastupující nemoc. To je u tohoto typu toalety snadné přehlédnout.

Často kladené otázky

Připočítejte k množství koček v bytě číslo jedna, a dostanete ideální počet záchodů, které byste jim měli dát k dispozici. Pokud máte dům o více patrech, měla by být jedna toaleta v každém z nich.

Kočičí toaleta by měla být především na místě, kde k němu bude mít kočka bezproblémový přístup. Nevhodná jsou příliš rušná místa, ale zároveň neocení umístění v tmavém koutě ve sklepě. Neumisťujte jej také do těsné blízkosti jejích misek s vodou a granulemi. Ideální je například koupelna, nebo místnost, ve které se běžně pohybujete.

Správný výběr a umístění kočičího záchodu je základem pro to, aby se jej kočka naučila bez problémů používat. Nejprve ji s novým záchodem seznamte – můžete si s mazlíčkem v jeho okolí například hrát, aby jej zaregistroval. Pochvalte kočku, když jej použije. Můžete ji například odměnit v prvních dnech i pamlskem. Pokud záchod používat nechce, zkuste jej přemístit nebo zkuste jiný typ steliva.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)