11 nejlepších online zahradnictví: kde koupit sazenice a semena?

Vybrat, objednat a balík si nechat doručit až pod nos. Takhle jednoduché to v dnešní době je i s výběrem rostlin. Máte vybrány všechny sazeničky a semínka, které si chcete pořídit, ale přemýšlíte, kde je vlastně objednat? V České republice je zhruba 60 online zahradnictví a my se v tomto článku zaměříme na 11 nejlepších.

1) Truhlíkov

Zahradnictví Truhlíkov má 20letou tradici a zaměřuje se na rostliny, zahradnické potřeby a doplňky. Nazývá se největším online zahradnictvím. Truhlíkov má krásný a přehledný e-shop, kde si v mžiku nakoupíte vše, co potřebujete. Na e-shopu najdete dokonce i kategorii delikates, takže můžete při nákupu rostlin rovnou zahnat i chutě na něco dobrého. V případě nákupu nad 2 000 Kč dostanete dopravu zdarma. 

2) Starkl

Rodinné zahradnictví Starkl funguje už od roku 1912 a nepochybně patří mezi jedno z nejoblíbenějších a nejkvalitnějších na českém trhu. Starkl rozhodně nezaostává a ač dbá na tradiční hodnoty, tak dává prostor i svým fantaziím – díky tomu v jejich zahradnictví koupíte obrovský druh sazenic a semen, ze kterých si určitě vyberete. Zahradnictví každou sezónu vydává katalog s produkty a novinkami, který si můžete nechat zdarma zasílat do schránky. Pokud upřednostňujete ekologičtější variantu, Starkl vám katalog s radostí pošle i do mailové schránky. Zahradnictví Starkl má navíc přehledný e-shop a nechybí ani záruka kvality a spokojenosti.

3) Flos

Zahradnictví Flos přišlo na trh v roce 1991 a od té doby se s láskou zaměřují na prodej kvalitních rostlin. Mohou se chlubit velkým výběrem až 10 000 druhů rostlin, které si pěstují sami. Ročně jich pro své zákazníky vypěstují až milion! Kromě raritních a těžko sehnatelných kultivarů nabízí garanci šetrného doručení až domů a možnost pořídit si i dárkový poukaz, kterým obdarujete své blízké.

4) Havlis

Zahradnictví Havlis bylo založeno v roce 2005 a nabízí velký výběr kvalitních rostlin. Nechybí ani substráty, hnojiva a všechny kvalitní produkty, které k rostlinám neodmyslitelně patří. Pokud jste nároční, jistě si vyberete v kategorii Deluxe, kde čekají ty nejkrásnější, hustší rostliny. Jediným mínusem zahradnictví Havlis je velice zastaralý vzhled e-shopu. 

5) Zahradnictví Spomyšl

Zahradnictví Spomyšl rozhodně patří mezi ty nejkrásnější. Na přehledném webu si můžete vybrat z nejrůznějších stromů, keřů, květin a cibulovin a nechybí ani jehličnany a vodní rostliny. Samozřejmostí jsou i hnojiva a další zahradní směsi. Kromě toho zahradnictví zdarma poskytuje návody na pěstování nejrůznějších rostlin a také dárkové poukazy, kterými můžete někoho obdarovat.

6) Neleň pro zeleň

Online zahradnictví nesoucí název Neleň pro zeleň se nepochybně řadí mezi ty nejlepší. Koupíte zde nejrůznější druhy rostlin, keřů a dřevin, sazenic a semen. Na tomto e-shopu najdete snad všechno, co potřebujete, včetně výživy rostlin a různých pracovních pomůcek. Pokud jste začínající zahrádkář a mnoho vybavení ještě nemáte, můžete si zde objednat úplně všechny potřebné produkty, nechat si je doručit až domů a pak začít budovat svou oázu klidu. Součástí e-shopu je také blog, který poradí a pomůže se správným pěstováním rostlin.

7) Zahradnictví Kruh

Subtropické Zahradnictví Kruh začalo dělat zákazníkům radost rostlinami v roce 1976. Pyšní se tím, že se jejich základna nachází v nadmořské výšce 460 m, díky které jsou rostliny odolné vůči chladu. Toto zahradnictví patří mezi jedno z prvních, které v Česku začaly fungovat.

8) Jukka

V online zahradnictví Jukka koupíte zejména ovocné stromky. Seženete zde však i netradiční odrůdy, mezi které patří například kdouloně, moruše, liči nebo kaštany. Pokud sháníte i okrasné dřeviny, máte štěstí – ty tam totiž seženete také. Pokud si chcete zahradu zpestřit o výborné ovocné stromky, pak pro vás může být zahradnictví Jukka ideální.

9) Lumigreen

Zahradnictví Lumigreen nabízí všechny druhy rostlin (a něco navíc), které zahrádkář potřebuje. Kromě kvalitních rostlin se zde dočkáte i akcí a slev a výhodné ceny za dopravu. Toto online zahradnictví svým zákazníkům radí i na sociálních sítích třeba v podobě videí. Díky zahradnictví Lumigreen se tak můžete podívat třeba na to, jak prořezat ovocné stromy.

10) Nejlevnější zahradník

Okrasné keře, jehličnany, pokojové rostliny, bylinky, semena a spoustu dalšího koupíte v Nejlevnějším zahradníkovi, který pochází z Jeseníků. Toto online zahradnictví má obrovský sortiment a nabízí dokonce i svůj vlastní med. Na e-shopu najdete také kategorii s návody k pěstování, takže se vám nestane, že byste nevěděli, jak správně postupovat. 

11) Gardners

Gardners rozhodně patří mezi ta nejzajímavější online zahradnictví. Pěstování rostlin totiž berou trochu jinak. Kromě klasických pokojových rostlin, semen a substrátů zde koupíte třeba i obrazy z rostlin, mechové obrazy či kompostéry a mnoho dalšího. Obrazy si můžete koupit hotové a nebo si je postavit sami. 

Nejčastější dotazy

Lze koupit semena či sazenice i jinde, než v zahradnictví?

Ano lze, ale nedoporučujeme jít touto cestou. V zahradnictví máte záruku kvality.

Jak dlouho rostou sazenice?

Většina sazenic klíčí 7-14 dní. To, jak rychle se jim to podaří, často závisí na tom, zda jim poskytnete optimální podmínky. 

Na co je třeba dbát při manipulaci se sazenicemi?

Při veškeré manipulaci se sazenicemi je třeba chránit kořeny před teplem a vysycháním. Nejlepší je uchovávat je v krabicích a svazcích, ve kterých jsou přepravovány, až do doby výsadby. Na místo výsadby vezměte pouze sazenice, které lze vysadit během jednoho dne.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu