iRobot Roomba i7 – recenze, zkušenosti

Velké srovnání vysavačů na zvířecí chlupy 2024

iRobot Roomba i7 představuje špičkové propojení výkonného vysavače a chytrých technologií.

Zjistit více info v eshopu

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT iRobot Roomba i7

 • Robot se dle recenzí velmi dobře orientuje v prostoru a podlahu uklízí opravdu systematicky bez zmateného bloudění.
 • Oproti předchozím modelům má výrazně sníženou hlučnost, což si většina spokojených uživatelů pochvaluje.
 • Zařízení je napojené na aplikaci iRobot HOME, skrz níž můžete plánovat úklid, dozvíte se o stavu robota a potřebě jeho údržby, nebo například získáte statistiky o předchozích úklidech.
 • Robot detekuje nepořádek skrze akustické i optické senzory a v případě nadměrné špíny se na dané místo intenzivně zaměřuje.
 • Sběrný koš je jednoduše vyjímatelný a po naplnění jej stačí vysypat a propláchnout.
 • Vysavač vydrží v provozu dostatečně dlouho, přesto pokud by bylo potřeba, tak se v průběhu úklidu sám vrátí do stanice, nabije se a poté úklid dokončí.
 • Program SPOT uklidí malé místo o průměru 1 metru čtverečního a nahradí tak smetáček a lopatku například ve chvíli, kdy v kuchyni něco rozsypete.
 • Přístroj komunikuje v češtině, což je veliká výhoda pro ty uživatele, kteří se necítí jistě v cizích jazycích.
 • Dle recenzí se obecně jedná o chytrý a výkonný vysavač, který kromě vysoké sací síly nabízí řadu nadstandardních funkcí.

TŘI důvody, proč NEKUPOVAT iRobot Roomba i7

 • Tento vysavač je výrazně dražší oproti ostatním robotickým vysavačům – k dostání je za cenu kolem 18 000 Kč, což už je pro naprostou většinu lidí velká investice.
 • Jeden z recenzentů popisoval, že vysavač měl velké problémy se zpracováním dlouhých psích chlupů, které pak musel poměrně komplikovaně vyndavat. V dalších recenzích jsou však i majitelé domácích mazlíčků s výkonem vysavače velmi spokojeni.
 • Jedna z recenzí upozornila, že robot nepracuje za tmy a v neosvětlených prostorech.

Shrnutí

Robotický vysavač vysoké kvality, který si poradí se všemi druhy povrchu, zvířecími chlupy a jakýmikoliv nečistotami. Na tomto produktu je již výrazné propojení stroje a chytré technologie, vše potřebné totiž naleznete v aplikaci. Skrz ni nejen že vidíte stav robota, ale také můžete plánovat úklid a spouštět ho na dálku. Vysavač se po bytě pohybuje systematicky, efektivně, velmi zašpiněná místa uklízí intenzivněji a speciálně se na ně zaměří. Kromě klasického vysávání má funkci virtuální zdi, kdy neopustí vámi vymezenou oblast, funkci SPOT, se kterou uklidí jen přesně vymezené místo a uklízení zvládá s pomocí třístupňového čistícího systému. Nabíjí se skrze dobíjecí stanici a následně vydrží v provozu 75 minut. Pokud by došlo k vybití uprostřed uklízení, tak se vrátí do stanice a po obnovení baterie úklid dokončí. S šířkou 33,9 a výškou 9,2 cm se vejde do většiny prostorů a pod nábytek. Nečistoty skladuje v nádobě o objemu 0,6 l, která je snadno vyjímatelná a omyvatelná. Výkon a spolehlivost se pak odráží na ceně, jelikož robot stojí kolem 18 000 Kč.
Pokud vám nevadí větší investice a chcete si domácí uklízení maximálně usnadnit, pak byste rozhodně měli zvážit právě tento vysavač.

Důležité parametry

BaterieLi-Ion, dobíjecí, doba provozu 75 minut, doba nabíjení 1,5 h
Objem nádoby 0,6 l
Typ vysavačerobotický
Hlučnost58 dB
Hmotnost3,4 kg
Vybaveníboční kartáč, nabíjecí stanice, virtuální zeď, aplikace

Zjistit více info v eshopu

Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu