iRobot Roomba 605 – recenze, zkušenosti

Velké srovnání vysavačů na zvířecí chlupy 2024

Cenově příznivý robotický vysavač, který si dle recenzí poradí nejen s velkým množstvím zvířecích chlupů.

Zjistit více info v eshopu

OSM důvodů, proč KUPOVAT iRobot Roomba 605

 • Mezi recenzemi je mnoho majitelů domácích mazlíčků a všichni se shodují, že s chlupy si vysavač bez problémů poradí.
 • Robotický vysavač ušetří váš čas na úklid, jelikož si poradí samostatně.
 • Jedna z recenzentek si pochvaluje, že je robot dostatečně nízký, aby se vešel i pod nábytek a do hůře přístupných koutů – výrobce konkrétně uvádí výšku 9,2 cm a šířku 33 cm.
 • Cena 5 000 Kč za robotický vysavač patří spíš k těm nižším a nepůjde tak o příliš velkou investici.
 • iRobot Roomba 605 má nastavitelný program SPOT zafunguje jako smetáček a lopatka a uklidí pečlivě jen konkrétní 1 metr čtvereční.
 • Díky senzorům si dokáže zmapovat prostor a nestane se tak, že by spadnul, jen velmi zřídka také dojde k zaseknutí o práh, kabely apod.
 • Dlouhá výdrž baterie, kterou si někteří recenzenti pochvalují, zaručí kompletní úklid celého prostoru. Po dokončení práce se navíc nemusíte starat o nabití, přístroj se sám vrátí do stanice.
 • Díky velkému množství recenzí od uživatelů je snadné zjistit, jak funguje robot v praxi.

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT iRobot Roomba 605

 • Robota nelze ovládat vzdáleně z mobilu, což je praktické díky tomu, že by vysavač uklidil například když jste v práci.
 • Několik recenzí zmiňovalo horší sací výkon, a to především na kobercích.
 • Někteří uživatelé si stěžovali na hlučnost (pokud robot uklízel, nešlo např. pohodlně sledovat televizi – záleží dost na osobních očekáváních, někteří jiní hodnotící naopak hodnotili vysavač jako poměrně tichý).
 • Narozdíl od vyšších řad nemá tento vysavač HEPA filtr, který zachytává i ty nejjemnější nečistoty a nepouští je do vzduchu.

Shrnutí

iRobot Roomba 605 je zajímavý pomocník do domácnosti, který ušetří spoustu času, kterou by bylo jinak potřeba věnovat vysávání. Jedná se o základní model, proto je i cenově přívětivější než jiné Roomba produkty. I tak si však bez problémů poradí hlavně se zvířecími chupy, což potvrzuje řada spokojených recenzí. Díky malým rozměrům se vejde na většinu míst, nepořádek sbírá do velkého sběrného koše, který po čištění stačí lehce vyprázdnit. Výhodou je také velká výdrž, po plném nabití vydrží pracovat až 3 hodiny a poté se opět vrátí na dobíjecí stanici. Vysavač je vybaven senzory proti pádu ze schodů, systémem proti zamotávání se do kabelů a nárazníky, které mírní narážení do nábytku. Nevýhodou může být očekávatelný menší sací výkon, který uvádělo několik recenzí a chybějící HEPA filtr. Pokud hledáte robotický vysavač za dobrou cenu a místo naprosté jedničky na trhu vám postačí kvalitní a spolehlivý pomocník, můžete zvážit i tento. 

Důležité parametry

BaterieDobíjecí, doba provozu 180 min, doba nabíjení 2,5 h
Objem nádoby 0,6 l
Typ vysavačeRobotický
Hlučnost60 dB
Hmotnost3,6 kg
VybaveníDobíjecí stanice, senzory proti pádu a nárazu, nárazník se zpomalený dotykem

Zjistit více info v eshopu

Ohodnoťně tento článek
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu