Jak vybrat boudu pro psa do bytu? – recenze, zkušenosti [TIP]

Vybrat psovi tu správnou boudu se nezdá jako příliš těžký úkol, i tak je tu však řada faktorů, které byste měli zvážit. Pořizovat boudu do bytu a ne na zahradu má navíc také svá vlastní specifika. Nejen je shrnuje tento článek, který radí, jak vybrat správnou boudu do bytu. 

TIP: Psí boudy do bytu od Pesvbytě.cz

Pes v bytě vyrábí designové boudy do bytu pro menší plemena a dostává tak i do interiéru výsadu, která doteď patřila jen psům na zahradě – vlastní soukromý prostor, kde nebude pejsek ničím rušen a kde může v klidu odpočívat. 

Pokud hledáte do bytu alternativu ke klasickému pelíšku a chcete, aby měl pes možnost se schovat do úkrytu, je zde hned několik možností. Ačkoliv tento článek se zabývá hlavně boudami do interiéru, existují také iglú a různé kukaně – ty jsou většinou měkké a látkové, zatímco boudy budou většinou klasicky ze dřeva. 

Bouda musí vyhovovat především tomu, kdo ji bude užívat, tedy vašemu psovi. Měl by mít dostatek prostoru na pohodlné protažení a otáčení se, stejně tak jako dostatečně vysoký strop. Zároveň však není nutné rozměry předimenzovat – ztrácel by se pocit útulnosti a bezpečí. U vnitřní boudy je většinou potřeba najít zároveň takovou, která se do bytu vejde. Čím menší plemeno psa doma máte, tím jednodušší pro vás tento úkol bude.

Velkou roli bude hrát i chování a potřeby vašeho psa. Je důležité si nejdříve uvědomit, na jaká místa lehá, jestli má rád měkké povrchy nebo naopak chladivou podlahu, jak moc je chlupatý a tedy jak moc může nastydnout nebo se naopak přehřívat. Jestli má rád svůj klid a soukromí, nebo naopak potřebuje být středem pozornosti a o všem mít přehled. Na základě toho pak můžete rozhodnout, zda chcete boudu s měkkou matrací uvnitř, jestli má být hodně otevřená do prostoru, nebo jestli má mít na střeše místo, odkud může pes “hlídkovat”.

Materiál je důležitý jak z praktické, tak z estetické stránky. Hledejte takový, který se bude snadno čistit, nebude zachytávat chlupy a případně i odolá psímu okusování. V bytě se navíc bouda stane součástí interiéru, není tedy na škodu (pokud je to možné) vybrat takovou, která hezky zapadne mezi ostatní nábytek. 

Nejednomu majiteli psího společníka se jistě stalo, že chtěl svému mazlíčkovi dopřát ty nejlepší hračky, dobroty, pelíšky… A neuspěl, jelikož pes si stejně dál hrál s ruličkou od toaletního papíru, pochutnal si na obyčejných piškotech a spal na dlažbě v chodbě. Důležité je, aby měl pes dostatek času se s novou boudou seznámit. Některé boudy pak mají prostor i pro misky, takže váš mazlíček u ní bude trávit hodně času a rychleji si zvykne. 

Shrnutí 

Bouda je dobrým útočištěm nejen pro psy na zahradě, ale i pro ty domácí žijící v bytě. Při výběru je nejdůležitější zamyslet se nad potřebami a osobností vašeho psa – myslet na to, zda má raději zimu, nebo naopak potřebuje teplé místo aby neprochladl, zda potřebuje svůj klid nebo potřebuje mít o všem přehled, jestli má rád měkké matrace a pelíšky nebo tvrdou podlahu. Podstatná je také jeho velikost – v boudě má mít možnost pohybu, ale zase by se v ní neměl ztrácet. Z úhlu pohledu vás jako majitele pak bude podstatný materiál – odolný a lehce čistitelný, design (aby bouda v interiéru nejen nerušila, ale třeba se i stala zajímavým kusem nábytku, který zaujme) a samozřejmě cena. Ta se často odvíjí od kvality provedení, takže se nebojte do boudy investovat. Pokud se bojíte, že koupíte boudu a pejskovi se nebude líbit, zkuste ji nejdřív vyzkoušet v obchodě, na veletrzích, psích akcích nebo se poptat u známých.

Oblíbené boudy pro psy do bytu

Psí bouda do bytu bílá

Psí bouda do bytu rustikální

Psí bouda do bytu stylová

Slovo závěrem

Máte s boudami pro psy do bytu zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

4.5/5 - (24 votes)