Nejlepší vysavače na zvířecí chlupy 2024 & Jak je vybrat? (zkušenosti)

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem vysavačů. Zde je náš výběr těch nejlepších na psí / zvířecí chlupy v roce 2024.

Poměr cena/výkon

Hoover HF122GPT 011

Tyčový vysavač s oddělitelným ručním vysavačem a přizpůsobenou konstrukcí pro vysávání zvířecích chlupů.

Orientační cena: 4 000Kč

Zlatá střední cesta

Rowenta RH8995WO Air Force Extreme Silence 32,4V

Tyčový vysavač za dobrou cenu, který se pyšní hlavně extrémně nízkou hlučností.

Orientační cena: 5 000Kč

Pro náročené

Dyson V8 Absolute

Kvalitní bezdrátový vysavač s lehkým ovládáním a širokou škálou hubic a kartáčů na všechny typy podlah a nečistot.

Orientační cena: 9 500Kč

Nejlepší robotické vysavače na zvířecí chlupy

Ušetřete čas s poslední dobou čím dál více populárními robotickými vysavači! Vybrali jsme ty robotické vysavače, které se vyznačují tím, že dobře zvládají vysávání zvířecích chlupů. 

TIP: Přečtěte si také obecné srovnání robotických vysavačů na webu Entuzio.cz či recenze bezsáčkových vysavačů na Equiplo.cz.

Poměr cena/výkon

Tesla RoboStar T60 bílý

Robotický vysavač od známé firmy TESLA, který samostatně luxuje i vytírá.

Orientační cena: 5 600Kč

Zlatá střední cesta

Xiaomi Mi Robot Vacuum

Chytrý, výkonný a jednoduše ovladatelný robotický vysavač, který se samostatně postará o čistou domácnost.

Orientační cena: 8 000Kč

Pro náročené

iRobot Roomba e5

Praktický a elegantní robotický vysavač, který kvalitně vysaje díky dálkovému ovládání i ve chvílích, kdy jste mimo domov.

Orientační cena: 10 000Kč

OSM jednoduchých tipů, jak vybrat vysavač na zvířecí chlupy

Pomocí tohoto článku se Vám pokusíme usnadnit výběr vhodného vysavače do domácnosti se zvířaty. 

V prvé řadě doporučujeme hledět na výkon vysavače. Zvířecí chlupy a především ty krátké a ostré z psích kamarádů se snadno zachytí v koberci nebo sedačce a slabým sacím výkonem se nám nemusí podařit je odstranit. Pokud máte doma různé typy podlah, doporučujeme sáhnout po vysavači s regulací výkonu.

Vysavače s vyměnitelnými sáčky bývají nejvýkonnější a zároveň nejvíce hygienické, což ocení především osoby s alergií, zvláště ve spojení s HEPA filtrem. U bezsáčkových vysavačů je nutnost častého čištění filtru vysavače, aby se neomezil sací výkon a při výměně a čištění nádoby hrozí vdechnutí prachu. A poměrně málo používané vysavače s vodní nádobou jsou skvělé z hlediska hygieny, protože zachytí i roztoče, ale jejich výkon je výrazně omezen z důvodu možného vtáhnutí vody do motoru vysavače. 

Objem sáčku se odvíjí od vysávané plochy, pro plochu do 50 metrů2 je objem 1,5 až 2 litry, od 50 do 150 metrů2 doporučujeme sáček s objemem mezi 2 a 4 litry. U domácnosti kde je plocha větší než 150 metrů čtverečních určitě nepořizujte sáček menší než 4 litry. Používat větší sáček doporučujeme i v okamžiku, kdy zvířata hodně linají nebo jsou v domě malé děti, které často drobí.

Tento aspekt by se mohl zdát méně důležitý, ale především pro domácnost se zvířaty a dětmi by měl být podstatný. Aby se běžná domácí činnost nestala hororem pro domácí mazlíčky doporučujeme sáhnout po vysavači s hodnotou kolem 50 dB (decibelů).

Většina moderních vysavačů má několik filtrů:

 1. Sáček – V případě sáčkového vysavače funguje sáček jako první filtr, který zabrání nasátí prachových částic do motoru. Sáčni mohou být textilní nebo papírové, jedno- či vícevrstvé. Existují dokonce už i sáčky, které svou filtrační schopností dosahují kvality HEPA filtrů, bývají označované jako HEPA sáčky. 
 2. Vstupní filtr – Tento filtr chrání motor vysavače před nasátím prachu, je umístěný v zadní části prostoru pro sáček. Jeho výměna se doporučuje s každým novým balením sáčků.
 3. Výstupní filtr – Pravděpodobně nejdůležitějším stupněm filtrace je výstupní filtr, ten se stará o to, aby co největší množství nečistot zůstalo uvnitř vysavače a nedostalo se zpět do místnosti s vyfukovaným vzduchem.

Nejdokonalejšími a nejvíce používanými výstupními filtry jsou HEPA, u kterých platí, že čím vyšší číslo v názvu, tím vyšší účinnost – HEPA 13 dosahuje účinnosti z 99%.

Při výběru je dobré pamatovat i na váhu přístroje. Vysoká váha může znatelně zhoršit komfort při manipulaci s vysavačem. Hmotnost zejména pocítite při přenášeni, vynašení do schodů apod. Zvažte, zda-li vysavač budou ovládat starší osoby nebo děti. 

Důležitá je také délka kabelu vysavače. Pokud je kabel příliš krátký, budete vysavač muset často vypínat a přepojovat do jiné zásuvky, nebo se vám může stát, že se kabel sám vypojí, což neprospívá motoru vysavače. U e-shopů najdete u popisu vysavače parametr „Akční rádius“, ten se týká dosahu vysavače od zásuvky při maximálním využití kabelu. Bývá větší než udávaná délka kabelu, protože se k ní posléze připočítává také délka trubice a samotného vysavače.

K základnímu vybavení patří malá hubice, kterou využijete v záhybech čalounění pohovky a hubice na tvrdé podlahy. Jako majitelé domácích mazlíčků výrazně oceníte turbokartáč, který usnadní vysávání koberců. Mezi další běžné doplňkové vybavení patří – regulace výkonu, teleskopická sací trubka, automatické navíjení kabelu.

 • Bosch – Německá značka vynikající nízkou hlučností a skvělou energetickou úsporou.
 • Electrolux – Kvalitní filtrační systém a nadprůměrná účinnost vysávání.
 • Sencor – Původně japonská značka v dostupné cenové kategorií.
 • Rowenta – Převládají klasické sáčkové vysavače s průměrnou mírou hlučnosti okolo 75dB.
 • ETA – Silnou stránkou je vysávání tvrdých podlah.
 • Concept – Levnější vysavače v různých modelech.
 • Hoover – Americká značka s dobrým výkonem a energetickou nenáročností.
 • Kärcher – Velmi oblíbená a kvalitní značka úklidového vybavení, s dobrým výkonem a úsporným chodem.
 • Philips – Nízké emise prachu u klasických sáčkových vysavačů.

Shrnutí 

Náš trh nabízí velké množství vysavačů v různých provedeních – klasický, tyčový, ruční či robotický. Ale jak vybrat správný vysavač do domácnosti se zvířecími kamarády? Je vhodné se zaměřit na výkon. Chlupy velmi dobře drží v kobercích a slabším vysavačem nemusíme docílit požadovaného efektu. Kromě zaměření na výkon vysavače se lze také orientovat pomocí označení například dog, cat, animal a podobně. Mezi dalšími kritérii by měla být velikost vysavače, pokud s ním mají manipulovat straší osoby nebo malé děti dívejte se i na váhu přístroje. Za předpokladu, že máte velký domov, zvažte i akční rádius vysavače, abyste nemuseli opakovaně přepojovat ze zásuvek. Volba variant se sáčkem, bez či vodní nádržka je zcela na vašich preferencích, každý má svá pro a proti. Vyplatí se i investice do HEPA filtru, který zajistí čistý vzduch.

Další oblíbené vysavače na zvířecí chlupy

Oblíbený vysavač

Hoover H-FREE HF222UPT 011

Tyčový vysavač s bohatým příslušenstvím, ve kterém naleznete mimo jiné i speciální výkonný kartáč určený na zvířecí chlupy.

Orientační cena: 4 500Kč

Typ vysavače: tyčový

Oblíbený vysavač

Hoover H-FREE HF522NPW 011

Tyčový vysavač spolehlivě uklízející nejen běžné nečistoty, ale i těžko odstranitelné zvířecí chlupy.

Orientační cena: 7 000Kč

Typ vysavače: tyčový

Oblíbený vysavač

iRobot Roomba 605

Cenově příznivý robotický vysavač, který si dle recenzí poradí nejen s velkým množstvím zvířecích chlupů.

Orientační cena: 5 000Kč

Typ vysavače: robotický

Oblíbený vysavač

iRobot Roomba 676

Robotický vysavač na všechny druhy podlah, který si poradí s nečistotami, prachem a hlavně i zvířecími chlupy.

Orientační cena: 7 000Kč

Typ vysavače: robotický

Oblíbený vysavač

iRobot Roomba i7

iRobot Roomba i7 představuje špičkové propojení výkonného vysavače a chytrých technologií.

Orientační cena: 18 000Kč

Typ vysavače: robotický

Instruktážní video

Slovo závěrem

Máte s vysavači na zvířecí chlupy zkušenosti? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

Kam dále? Přečtěte si slovenský test robotických vysavačů na webu Recenzovo.sk

4/5 - (50 votes)