Nejlepší kočičí kavárny v Ostravě 2024

Zavítali jste do Ostravy a rádi byste zažili nevšední zážitek v podobě kočičí kavárny? Nabízíme tipy na skvělé kočičí kavárny s příjemnou atmosférou a mazlivými kočkami.

Kočičí kavárna

Pokud jste zároveň milovníky dobré kávy a koček jsou kočičí kavárny stvořeny přímo pro vás.  Mnoho kaváren funguje zároveň jako dočasné péče pro kočičky bez domova nebo kočičky útulkové, někde si lze i kočičku adoptovat. V kočičích kavárnách platí striktní hygienická nařízení a každé kavárna má i svá pevná pravidla, jak se chovat k jejich svěřencům. Běžné bývají i tabule s informacemi o jejich svěřencích. Naopak důraz se klade i zdraví a povahu koček, které pobývají v kavárně. 

Co je to felinoterapie?

První kočičí kavárny začaly vznikat kolem roku 2014, kdy se do povědomí veřejnosti dostal pojem felinoterapie – léčivý kontakt s kočkou. Jedná se o léčbu psychických i somatických potíží pacientů prostřednictvím kontaktu s kočkami. Ale i zdravému člověku přináší mazlení s kočkou silnou dávku duševního klidu. A proto vznikly kočičí kavárny, kde se spojuje ona felinoterapie s kávou, čajem či něčím sladkým na zub.


Kočičí kavárny v Ostravě

Koč Café – Kočičí kavárna

Kočičí svět na Stodolní v Ostravě nabízí stylové domácí prostředí s jedinečnou kočičí smečkou, drží si hodnocení 4,6 hvězdiček z 5, dle google. Lákají na výbornou italskou kávu a kvalitní zákusky. Pro pány nabízí čepované pivo z řemeslného pivovaru. Dbají na svá pravidla, která mají i vyvěšená na svých webových stránkách, především zmiňují usměrňování dětských zákazníků.


Čauky Mňauky Café

Tato kavárna se nachází v ulici Nádražní, Ostrava. Zákazníky si dovoluje pozvat na dobrou kávu, čaje, horkou čokoládu nebo dokonce matcha. Nabízí i domácí ovocné limonády, které si zákazníci velmi pochvalují. Dezerty a zákusky se mění dle denní nabídky, vždy jsou domácí a jejich výběr je široký.  Kavárna se pyšní i venkovní zahrádkou. Kočičí smečka se skládá z více jak 10 kočiček, jež většina z nich jsou nežní obři plemene Mainská mývalí. Čauky Mňauky café si drží dobré hodnocení 4,6 hvězdičky z 5. 


OSM zajímavostí o kočkách, které jste možná nevěděli.

  • Kočky musí mít v potravě tuk, protože nejsou schopny vytvořit si vlastní.
  • 5. Ne vždy znamená vrnění, že je kočka šťastná. Kočky vrní také tehdy, když mají strach nebo cítí bolest.
  • Lidé, kteří mají kočku, žijí déle, mají méně stresu a menší pravděpodobnost infarktu.
  • Kočka domácí je jediný druh kočky, který je schopen držet ocásek ve vertikální poloze během chůze. Všechny kočky divoké je nosí během chůze stažené mezi nohama.
  • Kočky vidí ve tmě a v noci šestkrát lépe než lidé a jejich sluch je mnohem citlivější než psí.
  • Kočky reagují lépe na ženy než na muže. Jedním z důvodů může být vyšší hlas, který kočkám připomíná kočičí mámu.
  • Kočka domácí dokáže běžet rychlostí téměř 50 kilometrů za hodinu.
  • Průměrná délka života venku žijící kočky je kolem 3 až 5 let, zatímco kočka žijící doma se dožívá 16 let nebo více. Nejstarší kočka se dožila 25 let.

Závěr 

Pokud vás láká dobrá káva a kočičí přítomnost, můžete v Ostravě navštívit dvě kavárny – Koč Café nebo Čauky Mňauky café. Lákají vybranou chlupatou společností a příjemným prostředím, Čauky Mňauky má i vlastní venkovní zahrádku, kde lze posedět při dobrém počasí. 

4.4/5 - (12 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu