TOP 10 přípravků proti slimákům, jež si můžete koupit

Slimáci jsou skvělí pro úklid odumřelých zahradních zbytků a poskytují hnojivo bohaté na dusík, které může pomoci zahradě vzkvétat, ale pokud se populace těchto škůdců rychle zvýší, pak zahradníci mají na krku nákazu, která může zničit cibulky květin, sežrat sazenice, prokousat listy a udělat nepořádek na zeleninové zahradě. V takovém případě už je potřeba se slimáků zbavit. Proto prozkoumejte TOP 10 přípravků proti slimákům, jež si můžete koupit.

1) AgroBio Granulax Proti slimákům

Pokud jste ještě nezkoušeli žádný přípravek proti slimákům, pak můžete vyzkoušet granulovaný přípravek, pak si můžete pořídit Granulax Proti slimákům. Tyto granule vysoce odolné proti vlhku jsou pro slimáky chuťově atraktivní, jenže po konzumaci rychle umírají. Používají se na slimáky v záhonech zeleniny, jahod nebo u okrasných keřů. Granulax je šetrnější k životnímu prostředí a navíc obsahuje látku, která zabraňuje náhodnému požití psy nebo kočkami. (Zdroj)

2) Neudorff Ferramol

Přípravek proti slimákům Ferramol se skvěle hodí i do vlhka (nabobtná a funguje ještě lépe), nemusíte si tedy dělat starosti s deštěm. Obsahuje přírodní látky jako je fosforečnan železitý a díky tomu není toxický pro lidi, zvířata a další organismy. Pro slimáky je však Ferramol smrtelně jedovatý. Slimáci mají po pozření jedu pocit sytosti a proto se vydají zpět do svých úkrytů, kde umírají. Díky tomu není nutný sběr uhynulých slimáků. (Zdroj)

3)  Zdravá zahrada Přípravek proti slimákům

I tento přípravek je netoxický a vhodný do vlhkého počasí. Mají dlouhou výdrž a jen tak je něco nezničí. Na zahradě granule vydrží nastraženy dlouhou dobu, dokud je nesní slimáci, kteří brzy uhynou. Neexistuje zde žádná ochranná lhůta. Přípravek se může používat venku i ve sklenících. (Zdroj)

4) Slimex Na slimáky

Granulovaný přípravek na slimáky Slimex nemilosrdně zabíjí slimáky, kteří po požití znehybní a poté zahynou. Přípravek lze aplikovat jednoduše rozhozením granulí do záhonů, které si slimáci sami vyhledají. Ideální je aplikace v době, kdy je půda vlhčí. (Zdroj)

5) Nohel Garden Limanish Premium

Ať už se snažíte ochránit jahodníky, vinnou révu, zeleninu nebo jiné plodiny, přípravek Limanish Premium je pro slimáky zajímavý a díky obsaženému moluskocidu vás brzy těchto plžů zbaví. Granule nejsou toxické pro domácí zvířata. (Zdroj)

6) Protect Garden Desimo Duo

Jed na slimáky Desimo Duo je spolehlivý moluskocid, který chrání jahodníky, zeleninu, ovoce i okrasné keře. Slimáci a další plži si na granulích pochutnají jako na své potravě, brzy je však otráví. I tento přípravek je odolný vůči dešti a pyšní se vysokou účinností. (Zdroj)

7) Vigonez Uran Eco Past na slimáky

Past na slimáky Uran Eco obsahuje látky, které fungují jako magnet na slimáky. Past je ekologická, neobsahuje škodlivé chemikálie a obsahují účinný atraktant. Past bude nejlépe fungovat, když do ní jako návnadu přidáte pivo. Můžete však přidat také kávovou sedlinu, hroznovou šťávu a další. (Zdroj)

8) Lima Oro přípravek proti všem druhům slimáků

Přípravek Lima Oro zabíjí všechny druhy slimáků a hlemýžďů, kteří si najdou cestu k vaší pečlivě vypěstované úrodě. Granulovaný přípravek obsahuje účinnou látku metaldehyd, která poškozuje životně důležité slizniční buňky plžů. Chrání polní plodiny a vinnou révu. Tento přípravek je však toxický pro domácí zvířata, zejména pro psy. (Zdroj)

9) Ferranish Natur

Granule proti plžům Ferranish Natur obsahují atraktanty a účinnou látku fosforečnan železitý. Chrání ovoce, zeleninu, okrasné keře i trávníky a květiny určené k řezu a okrasné rostliny. Granule se aplikují rozhozem tak, aby neulpívaly na listech rostlin. Slimáky bude po otrávení nutné odstranit z daného místa, jelikož budou po požití granulí jedem znehybnění. (Zdroj)

10) Kvalita pro vaši zahradu – Přípravek proti slimákům

Tento přípravek proti slimákům obsahuje přírodní účinnou látku, která neškodí domácím zvířatům. Granulovaná návnada je velmi účinná a je odolná vůči dešti a vlhku. Přípravek lze užívat 4x do roka. Nemá ochrannou lhůtu a je vhodný i pro ekologické pěstování. (Zdroj)

Nejčastější dotazy

Jak dlouho přípravek na hubení slimáků působí?

Přípravek na hubení slimáků obvykle vydrží 30 až 40 dní; to však závisí na konkrétním přípravku.

Jsou přípravky proti slimákům škodlivé pro člověka?

Pro člověka mohou být určité dávky smrtelné. Jedovatost granulí proti slimákům by se nikdy neměla podceňovat. K usmrcení člověka stačí méně než pouhých několik gramů metaldehydu. Z tohoto důvodu je lepší kupovat přípravky s přírodními účinnými látkami. (Zdroj)

Jaké zvíře se živí slimáky?

Existuje mnoho druhů živočichů, kteří se živí slimáky: brouci , ropuchy, hadi, želvy, rypoši, kachny, špačci a další ptáci. Podporujte tyto přirozené nepřátele, pokud je to na vaší zahradě praktické. Uvědomte si, že používání pesticidů k hubení slimáků může těmto přirozeným nepřátelům slimáků také škodit.

Co slimáci nesnášejí?

Slimáci nemají rádi rostliny se silně vonícími listy, jako je například mnoho běžných bylin. Nemají rádi ani rostliny s ochmýřenými nebo chlupatými listy.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu