TOP 10 postřiků na mšice, které si můžete koupit

Mšice jsou hmyz, který se živí šťávou z rostlin. Napadají téměř všechny druhy, přenášejí na rostliny nemoci a podporují vznik nebezpečné černé plísně, která může rostliny zcela zničit. Nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem, jak se mšic zbavit, je pořídit si postřiky, které působí okamžitě. Podívejte se na TOP 10 postřiků na mšice, které si můžete koupit.

1) Agrobio Opava Fast M

Tento postřik je jedním z nejprodávanějších, které lze koupit. Tento insekticidní sprej obsahuje deltamethrin a je určený k hubení savého a žravého hmyzu. Lze jej tedy účinně použít i proti dalším škůdcům. Tento postřik je vhodný na zeleninu, jádroviny i peckoviny kromě meruňky a broskvoně.

2) Agro Natura Rock Effect

Tento postřik funguje na přírodní bázi, proto je vhodný pro ty, kteří se nesmíří se škodlivými chemikáliemi. Postřik redukuje parazity a účinně hubí škůdce. Můžete jej použít na nejrůznější rostliny od ovoce a zeleniny přes jehličnaté stromy až po jehličnaté rostliny. Vhodný je na všechny jádroviny a peckoviny. Kromě mšic hubí také molice, svilušky, třásněnky a červce.

3) Neudorff Neudosan AF

Postřik Neudosan AF funguje na bázi draselné soli přírodních mastných kyselin. Vzhledem k tomu, že účinná látka nezůstává ve vzduchu, tak jej můžete použít i v uzavřených prostorách. Postřik mšice účinně zabíjí v případě, že jsou přímo zasaženy, proto je nutné roztok aplikovat opravdu důkladně, a to ze všech stran rostliny. Lze jej použít na okrasné dřeviny, ovoce i zeleninu.

4) Agro Stop Spray na mšice

Insekticid Stop Spray účinně působí na všechny vývojová stadia škůdců, působí jako dotykový a požerový jed. V boji proti mšicím je účinný na rajčatech, paprikách, jádrovinách a okrasných stromech. Působí také proti dalším nevítaným škůdcům – například proti mandelince, molicím a obaleči.

5) Substral Careo Ultra

Tento postřik funguje ihned jako kontaktní insekticid, ale také dlouhodobě jako prevence. Účinná látka acetamiprid je vstřebávána listy rostliny a ta je následně rozvádí po celé rostlině. Postřik kromě mšic zahubí také třásněnky, molice, svilušky, ale i brouky a housenky.

6) Mospilan 20 SP

Tento vysoce účinný sprej proti škůdcům obsahuje 20 % účinné látky acetamiprid, a díky tomu se zbavíte všech nevítaných návštěvníků v rostlinách. Insekticid Mospilan působí na bázi rozpustného prášku, který se aplikuje přímo na postižené rostliny. Kromě mšic zabíjí i další škůdce včetně vlnatky krvavé.

7) Fast K

Insekticid nesoucí název Fast K zabíjí savý a žravý hmyz na okrasných rostlinách a neplodících ovocných na balkonech, v bytech i v zimních zahradách. Dobře účinkuje při nízkých teplotách, při vyšších teplotách může být funkčnost nižší. Kromě mšic zabíjí i ploštice, housenky a brouky.

8) Sanium Ultra AL

Insekticid Sanium Ultra AL o objemu 1 L funguje při nízkých teplotách a účinně ničí savý i žravý hmyz, mezi který kromě mšic patří také květopas a housenky. Používá se jako přímá ochrana proti škůdcům a lze jej použít na zahradách, balkonech i v zimní zahradě. 

9) Inporo PS

Přípravek Inporo PS funguje na přírodní bázi, účinnou látkou je dokusát sodný. Přípravek na rostlině vytvoří lepivý povlak, který samotné rostlině nijak neškodí, ale škůdce nemilosrdně zabíjí. Můžete jej použít na jabloň, rybíz, maliny, jahody, na zeleninu a na okrasné dřeviny. Zabíjí také svilušky, štítenky, puklice.

10) Biool

Přípravek Biool patří mezi velmi oblíbené přírodní prostředky určené k hubení škůdců. Nenajdete v něm žádné umělé chemikálie, ale pouze přírodní složky. Biool podporuje zdravotní stav rostlin, účinnou látkou je z 55 % stolní řepkový olej. Používá se na zeleninu, okrasné dřeviny, pokojové rostliny a keře.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho a kde mohu skladovat přípravky na ochranu rostlin?

Většinu postřiků lze uschovat až na dva roky. Díky tomu je můžete používat dlouhodobě v případě potřeby.

Co znamená ochranná lhůta?

V době ochranné lhůty nelze plody nebo rostliny konzumovat. Některé postřiky však ochrannou lhůtu nemají.

Jak dlouho po provedení postřiku nesmí pršet?

Ideální by bylo alespoň 12 hodin, aby mohl přípravek stihnout dostatečně účinkovat.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu