10 tipů, jak zbavit psích blech jednou pro vždy

Blechy jsou nepříjemné. Tito drobní parazité sají krev, dráždí kůži vašeho psa a zamořují váš domov – často dříve, než si uvědomíte, že se k vám blechy nastěhovaly. Mnoho psů je navíc alergických na bleší kousnutí, které může způsobit intenzivní škrábání, červenou a šupinatou kůži, strupy a vypadávání srsti. Blechy mohou také způsobit tasemnici a chudokrevnost. Prozkoumejte 10 převážně přírodních tipů jak zbavit psa blech jednou provždy!

1) Ošetřete svého psa přípravkem proti blechám doporučeným veterinářem

Víte, co se říká, prevence je lepší než léčba, a proto je nejlepším způsobem, jak se zbavit blech u psů, pravidelné ošetření proti blechám. Nejlepší je, když vám ji poskytne váš veterinář, protože v obchodech s chovatelskými potřebami je k dispozici mnoho přípravků od šamponů až po koncentrované roztoky a váš veterinář vám bude schopen doporučit nejlepší variantu vhodnou pro vašeho mazlíčka a jeho konkrétní zdravotní problém a poskytne vám správné dávkování podle jeho velikosti.

2) Roztok z jablečného octa a soli

Jedinečnost jablečného octa spočívá v tom, že je to způsob, jak přirozeně léčit blechy na psech tím, že vyrovnává hladinu pH psa a vytváří prostředí, které je optimální pro zdraví vašeho psa, ale neudržitelné pro blechy. Zřeďte šest šálků jablečného octa se čtyřmi šálky vody, přidejte špetku mořské soli a poté nastříkejte přímo na srst vašeho psa. Dbejte na to, abyste se vyhnuli očím psa.

3) Citronová koupel

Dalším přírodním trikem na zbavení se blech je citronová koupel. Je jednoduchá na přípravu a udrží vašeho domácího mazlíčka svěže vonícího a výrazně odblešeného. Stačí zředit půl šálku čerstvě vymačkané citronové šťávy do dvou šálků vody a poté přidat vymačkané běžné mýdlo nebo šampon vhodný pro domácí mazlíčky, abyste získali přírodní způsob léčby blech u psů.

4) Vyperte všechny lůžkoviny a měkké hračky

Vyperte veškeré psí pelíšky, deky a měkké hračky v horké mýdlové vodě. Pokud váš pes rád spí ve vaší posteli nebo na kobercích, měli byste vyprat i tyto věci. Tento krok budete možná muset opakovat ještě několikrát, dokud se nákaza zcela neztratí. Účinek podpořte ještě vyžehlením všech textilií, které lze vyžehlit, a to na co nejvyšší teplotu.

5) Pravidelně vyčesávejte svého psa

Pravidelné vyčesávání a koupání vašeho psa je nejen dobrým způsobem, jak si s ním vytvořit pouto, ale může také zajistit, že blechy odhalíte co nejdříve. Pokud máte podezření, že má váš pes blechy, můžete použít hřeben s jemnými zuby nebo hřeben na blechy, kterými je lze mechanicky odstraňovat.

6) Víceúčelový neemový olej

Neemový olej je přírodní repelent proti hmyzu a jeden z méně známých přípravků proti blechám. Pokud se vám podaří tento olej, pocházející z Barmy, Srí Lanky a některých částí Indie, získat, můžete jej aplikovat přímo na srst svého psa, přidat do běžného přírodního šamponu pro psy nebo jej dobře naředit a vyrobit si vlastní sprej proti blechám.

7) Potírání kokosovým olejem

Existuje něco, co kokosový olej nedokáže? Kokosový olej může při léčbě blech pomoci mnoha způsoby. Vetřením lžičky kokosového oleje přímo do srsti psa nejenže blechy odpudíte, ale srst se bude lesknout a sníží se tělesný zápach. Pokud se kokosový olej přidá do běžného krmiva vašeho psa, může díky svým antibakteriálním, protiplísňovým a antivirovým vlastnostem dokonce pomoci při léčbě střevních parazitů.

8) Obojek proti blechám z vodky

Kdo by řekl, že vodka je účinný způsob léčby blech u psů? Vyrobte si jednoduchý obojek pro psa, namočte ho do neochucené vodky a nechte zaschnout. Můžete také přidat několik kapek vybraného esenciálního oleje a vytvořit tak voňavý obojek, jinak je použití samotné vodky dobrou alternativou pro psy, kteří nemají rádi vůni esenciálních olejů.

9) Tablety proti blechám

Pokud potřebujete pomoci s potlačením závažného napadení blechami, pomůže vám použití perorálních léků spolu s bodovými přípravky. Jednou měsíčně podávané tablety proti blechám (ve formě malých tablet) narušují životní cyklus blech, ale nezabíjejí dospělé blechy při kontaktu. Některé z nich jsou vyrobeny tak, aby se snadno podávaly i domácím zvířatům, která léky obtížně snášejí, a mají přidanou příchuť, aby se podobaly spíše pamlskům a byly ochotně přijímány – nebo se alespoň snáze schovaly do krmiva vašeho psa. U perorálních léků se nemusíte obávat, že by se malé děti dostaly do kontaktu se psem bezprostředně po podání, jako je tomu u spot-on léčby.

10) Šampony proti blechám

Koupání psa speciálním léčivým šamponem, který zabíjí blechy nebo klíšťata při kontaktu, může být levnou (i když pracnou) metodou ochrany psa během bleší sezóny nebo celoročně. Tento proces budete muset opakovat častěji, přibližně každé dva týdny, protože účinné složky těchto šamponů nevydrží tak dlouho jako spot-on nebo perorální léky.

Nejčastější dotazy

Co doma zabíjí psí blechy?

Pokud běžné vysávání nestačí, zkuste nejprve posypat koberec nebo nábytek solí nebo jedlou sodou. Sůl i jedlá soda mohou blechám ublížit tím, že je rozříznou a vysuší. Někteří lidé je používají společně. Nechte je působit alespoň 24 hodin, než je vysajete. (Zdroj)

Co přirozeně blechy okamžitě zabíjí?

Můžete použít bílý nebo jablečný ocet, které jsou oba účinné při boji se škůdci. Přimícháním esenciálních olejů, například cedrového nebo levandulového, můžete roztok učinit účinným. Můžete navlhčit hadřík s octovým roztokem na zamořená místa a na své domácí mazlíčky, abyste zajistili, že všechny blechy budou nadobro pryč.

V kterou denní dobu jsou blechy nejaktivnější?

Během dne se blechy vyhýbají slunci, takže jsou nejaktivnější při západu slunce a nejméně aktivní při východu slunce. Za soumraku by škůdci kladli více vajíček, více dýchali a více se pohybovali po dvoře. Přestože blechy nejsou zcela neaktivní v žádnou denní dobu, jejich aktivita se zvyšuje za soumraku a v noci.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu