Nejlepší GPS pro kočky 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 30 hodin průzkumem GPS obojků pro kočky. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

TOP 1

Tractive GPS pro kočky IKATI

Lokátor je velmi odolný a vodotěsný, právě proto je vhodný pro kočky, které se často pohybují venku. Má tři důležité funkce: nastavení virtuálního plotu, zobrazení historie pohybu mazlíčka a sledování pohybu v reálném čase.

Orientační cena: 1 400Kč

TOP 2

Invoxia GPS Pet Tracker

Pokud hledáte lehký GPS lokátor vhodný i pro ty nejmenší mazlíčky a nevadí vám do něj investovat větší částku, tak by tento výrobek značky Invoxia neměl chybět mezi vašemi zvažovanými volbami.

Orientační cena: 3 200Kč

TOP 3

Tractive GPS pro kočky

Lokátor je díky odolnosti, voděodolnosti a lehkosti vhodný pro kočky, které se rády pohybují mimo domov. Jeho hlavní funkce jsou možnost sledování v reálném čase, kdy se zobrazení aktualizuje každé 2-3 vteřiny, a možnost nastavení tzv. Geofence.

Orientační cena: 1 400Kč

Kde koupit?

PĚT tipů, jak vybrat GPS pro kočku

Díky chytrému zařízení s GPS modulem se už nikdy nestane, že by se vám kočička zaběhla. Prostřednictvím tohoto článku se vám pokusím ulehčit výběr vhodného GPS pro kočku.

Ačkoli kočky běžně vodu rády nemají, je vhodné dbát na co nejvyšší ochranu lokátoru proti vodě. Kočičku může zastihnout déšť, v zimě sníh a vlhká tráva po ránu také může způsobit proniknutí vody do přístroje a posléze může zapříčinit nefunkčnost přístroje.

Při koupi GPS lokátoru je třeba se dívat na velikost a váhu přístroje. Malé a mrštné selmě nesmí příliš překážet ani tížit na krku, jinak se co nejrychleji pokusí závaží zbavit. Z tohoto důvodů doporučujeme používat obojek vhodný pro připevnění lokátoru, aby se co nejvíce eliminovala možnost ztráty.

Při využití lokátoru pro kočky je vhodné koukat i na výdrž baterie. Pokud baterie vydrží aktivní pouze několik hodin, může se stát, že zvíře ztratíte z dohledu. Volte raději vyšší kapacitu baterie, která vydrží spíše v řádech dnů a rychlé nabíjení. 

Několik výrobců GPS lokátorů nabízí možnost vytyčení takzvané safe zóny, což je prostor, kde se může zvíře bezpečně pohybovat a nebudete informováni o jeho pohybu. Například se může jednat o vaši zahradu a dům.
V okamžiku, kdy překročí onu hranici budete jako první informováni notifikací ve vašem mobilním telefonu.

Mezi doplňkové možnosti GPS lokátorů můžeme zahrnout desing obojků – různé barevné provedení. Dále lze sledovat přímo pohyb mazlíčka na mapách, aplikace zobrazuje i směr, kterým se máte vydat, pokud zvířátko hledáte.

Pokročilejší aplikace například nabízí monitoring pohybu kočičky a případně navrhnou zvýšení aktivity.

Shrnutí 

GPS lokátor je velmi platné zařízení, pokud chcete mít svého mazlíčka pod kontrolou. Bohužel statistiky hovoří tak, že pouze 5% kočiček se při ztrátě vrátí ke svým majitelům, u psů je hranice o něco vyšší – asi 20%.

Dbejte na kvalitní vodoodpudivé vlastnosti. V neposlední řadě je důležitá i kapacita baterií v lokátoru, především u kočiček, které se běžně toulají i několik dní. Doplňkové služby vám nabídnout například safe zónu, kde se zvíře může pohybovat bez monitoringu, designové vylepšení a vylepšení aplikace při hledání.

Další oblíbené GPS pro kočky

Oblíbené GPS pro kočky

GPS Lokátor Lamax

Lokátor české firmy Lamax, vhodný pro určení polohy mazlíčků, kufrů i jiných předmětů.

Orientační cena: 1 300Kč

Oblíbené GPS pro kočky

iTag Bluetooth lokátor pro psy a další

Bluetooth lokátor pro kočky, klíče a všechny možné předměty.

Orientační cena: 500Kč

Oblíbené GPS pro kočky

Alcatel GPS MoveTracker pro psy a kočky

GPS lokátor vhodný pro sledování koček a psů všech velikostí.

Orientační cena: 3 300Kč

Slovo závěrem

Máte s GPS obojky pro kočky zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

3.6/5 - (56 votes)