30 nejkrásnějších zamilovaných básniček, které zahřejí u srdce

Ze všech velkých a romantických gest na světě není nic, co by dokázalo vyznat lásku na věky tak, jako psané slovo. Inspiraci pro vyznání lásky své drahé polovičce můžete najít v romantických básničkách, kterými dáte najevo, co pro vás znamená. Přečtěte si rovnou 30 nejkrásnějších zamilovaných básniček, které rozhodně zahřejí u srdce.

Obsah článku

Seznam básniček:

1) Jsi jako kapka rosy na mé dlani, jsi jako vánek, co fouknul mi na ni, jsi jako slunce na mojí tváři, jako ten vánek, co horkost mi sráží. Jsi jako moře, nebe i zem, a ta Tvá vůně je sladší než sen.

2) Jsi ze všech ta nejkrásnější slečna, Tvým očím se nevyrovná ani ta dráha mléčná. Vždy, když se na Tebe podívám, tak jen s otevřenou pusou zírám a Ty si přitom myslíš, že jenom tak zívám.

3) Každá růže jedno číslo znamená, až se budeš potřebovat v životě opřít, jsou tu pro Tebe má ramena. Nechci abys byla někdy smutná, jen díky Tobě vím, jak opravdová láska chutná.

4) Moje krásná kytičko, posílám ti přáníčko. Roky už Tě v hlavě nosím, srdce své Ti odevzdal, tak Tě jen o jedno prosím, miluj mě a buď se mnou dál.

5) S Tebou se cítím v bezpečí, je krásné vědět, že Tě mám, vždycky jsem chtěla být něčí a teď si to moc užívám.

6) Svět se změnil od té doby, co můj den Tvá přítomnost zdobí. Miluji Tě a budu vždycky, svět je tak fantastický!

7) Jsem rád, že k sobě patříme, víc si ani nemůžu přát – být po boku někoho, koho mám neuvěřitelně rád.

8) Jak je krásné, že jsme se potkali. Zrovna my dva – sudičky tak osud utkaly. Patříme k sobě, to jsem hned věděla. Nikoho jiného bych už v životě nechtěla.

9) Láska přišla znenadání a život je najednou užívání, starosti se rozplynuly a my dva jako bychom na obláčku pluli.

10) Držet tvou ruku hřeje mé srdce až do morku kostí, je těžké představit si, že tě nemám, že mám jen starosti. Stačí jeden pohled, to neutuchající vzrušení, tváříš se, jako kdybys neměla tušení, přitom mohl bych tě jen těžko milovat víc, láska má sahá až na měsíc.

11) Pojď blíž lásko, buď tou, co naslouchá, nech mě šeptat ti do ucha. Dovol, abych ti to řekl tiše, nechci, aby to někdo jiný slyšel. Je to soukromé a jen mezi námi dvěma, jen chci, abys navždy věděla, jak moc tě miluji za ta léta celá.

12) Věděla jsem, že někde jsi, ale neznala tvé jméno. Volala jsem na tebe, ale nepřicházel jsi, jak bylo určeno. Věděla jsem, že tě mám hledat, ale nevěděla, jak vypadáš, pak má duše poznala, lásky pravou tvář.

13) Láska je cit, který znám od té doby, co Tě mám, a já si to moc užívám, už nechci být nikdy sám.

14) Za ruku se vodíme, my dva spolu chodíme! Chci vykřičet světu, že někdo je tu, koho mám tolik rád, že neváhal bych pro něj dát třeba i holý život svůj, věz, že jsem navždy jenom Tvůj.

15) Chci potěšit Tě květinou, jsi ztělesněná krása, při pohledu na Tebe, moje srdce jásá. Květina je jako Ty, krásná, sladce voní, před Tebou i bohyně s úctou hlavu skloní. A já se skláním též, má lásko.

16) Splnil se mi velký sen, že jsem s Tebou každý den, a každou vteřinu z těch dnů si užívám, protože Tě hrozně moc rád mám.

17) Tvoje nádherné oči, z těch hlava se mi točí, myslet na ně pořád musím, bez těch myšlenek se dusím, ale s nimi je krásný svět, jsi totiž v mém životě květ.

18) Tvoje oči jasně ve tmě svítí a plamen hluboko v mém srdci vznítí pokaždé, když se do nich podívám, chci Ti říct, jak moc rád Tě mám.

19) Jsi moje sluníčko, můj měsíční svit. Ten, který mě rozzáří, stále by tady měl být. Hvězdy ve tvých očích, cítím se, jako na kolotoči, přesto jsou mým průvodcem, říkají, kdo skutečně jsem a tobě teď už sladké sny, miluji tě, můj jediný!

20) Miluji každý nádech lásky, v srdci mém přímo čaruje, nemyslím na nikoho jiného a moje duše se raduje.

21) Když jsem na dně, zvedáš mě. Když mě něco bolí, léčíš mě. Tvá láska je nadmíru silná a ty má jediná čarodějka, která učí mě milovat tě stále více, k nohám skládám ti růží na tisíce.

22) Miluji Tě a chci Ti říct, že pro mě nemůže být nikdo víc. Jsi slunce, které svítí na mém nebi, jen s Tebou na světě dobře je mi.

23) Tvoje ladné pohyby zahánějí všechny pochyby, beztak už dlouho žádné nemám, vím, že jsi ta, kterou celý život hledám.

24) Žádné hory ani moře, nás nemůže rozdělit, jenom se setměním a brzkým nitrem, musím se o tebe podělit, přeji ti krásné ráno, lásko má, nový den myšlenkou na tebe pro mě začíná.

25) Láska je můj cíl, Tebe v hlavě mám, nikdy jsem tak šťastný nebyl, každý den spokojeně usínám.

26) Vztahy jsou křehké, jako sklo, měl jsem se starat, dávat své city najevo. Tolik tě miluji a teď už to vím, prozraď, zda odčinit chybu ještě smím? Bez tebe je mě jen polovina, odpusť, jsi pro mě jediná.

27) Nikdy jsem netušila, že se to stane, ale od té doby, co jsem Tě potkala, láska v mém srdci plane.

28) V očích máš kouzelné světlo, které mi dokonale hlavu popletlo, a tak se stalo, že Tě miluji, a je to jediná věc na světě, o které nepochybuji.

29) Já to vím, Ty to víš, úplně jasné to je, že jen po Tobě toužím a jen Tebe moje srdce miluje.

30) Tak jako slunečnice za sluncem, tak se otáčím já za Tebou, svým snem. Tak jako slunce bez nebe, cítím se bez Tebe. Tak jako polibky beze snů, cítím, když nejsi tu.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu