Nejlepší klece pro psy 2024 – recenze, zkušenosti, diskuze


Nejlepší univerzální

Cestování s dokonalým přehledem pro psa i majitele

Orientační cena: 1 100-2 700 Kč


Skvělá klec do auta

Klec pro menší plemena, která skvěle pasuje do auta

Orientační cena: 2 900-3 300 Kč


Na doma i cestu

Bezpečná a čistá přeprava pro velká plemena psů

Orientační cena: 2 500 Kč


Lusuxní domácí klec

Praktická mobilní klec pro vnitřní a venkovní použití

Orientační cena: 5 300 Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Ačkoliv máte psa jako domácího mazlíčka, je více či méně často nutné ho převézt nebo separovat. Všem majitelům psa se tedy hodí mít po ruce klec. A jelikož je nabídka takřka nekonečná, vybrali jsme pro vás 6 nejlepších klecí vhodných pro transport či jako útočiště pro vašeho psa.

Klec pro psa by měla být především dostatečně prostorná – pes by měl mít možnost se v ní postavit, snadno otočit a při ležení pohodlně natáhnout nebo stočit do klubíčka. Důležitá je také bezpečnost klece, její skladnost a pohodlí při přenášení pro vás.

Cestování s dokonalým přehledem pro psa i majitele

Klec Dog Fantasy nabízí za příznivou cenu dostatečný prostor pro střední až větší plemena psů. Díky své konstrukci je dostatečně odvětraná a umožňuje psovi výhled a majiteli kontrolu. Hodí se tak nejen pro transport, ale i pro výstavy a použití doma. Udržování klece v čistotě je praktické díky výjimatelnému plastovému dnu.

Zákazníci si na kleci nejvíce pochvalují nízkou váhu, snadnou manipulaci při skládání a přenosu, bezpečné zavírání a materiál dna. Někteří uživatelé zmiňují nedostatečnou tloušťku drátů, která není ideální pro velká plemena psů, zapáchající plastové dno a nezabroušené dráty.

Velikost klece91,5 × 63,5 × 58,5 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, kov
BarvaČerná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří1
Pojistka proti otevřeníANO

Orientační cena: 1 000 – 2 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Klec pro menší plemena, která skvěle pasuje do auta

Máte-li menšího až středního pejska a auto typu combi, budete z klece Savic Dog Residence Mobil nadšení. Kromě snadného čištění, větrání, výhledu, protiskluzového dna a jednoduchého složení, je její hlavní předností zkosený tvar, který skvěle pasuje do aut se šikmými pátými dveřmi. Při manipulaci se zvířetem oceníte také dvířka vpředu i vzadu.

Většina zákazníků se shoduje na tom, že klec splnila jejich očekávání v poměru k ceně, pouze někteří zmiňují ne příliš dokonalé zavírání.

Velikost klece76 × 53 × 61 cm
Velikost psaMalá až střední
MateriálPlast, kov
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 2 900 – 3 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bezpečná a čistá přeprava pro velká plemena psů

Pro velká plemena psů, jako jsou například rottweileři nebo dobrmani, je třeba zvolit dostatečně prostornou a zároveň bezpečnou klec – a Trixie tyto požadavky splňuje dle názoru spokojených uživatelů výborně. Kromě přepravy jednoho většího psa je klec vzhledem ke své velikosti vhodná i pro několik štěňat. Mimo velikosti, výhledu a větrání oceníte na kleci Trixie dvoje vstupní dvířka a spodní vaničku s uzavřenou lištou, která zamezí znečištění auta či podlahy.

Jedinou známou nevýhodou klece je, v případě použití pro transport, nutnost vlastnit větší automobil.

Velikost klece109 × 79 × 71 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, pozinkovaný kov
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 2 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktická mobilní klec pro vnitřní a venkovní použití

Klec vidaXL ocení především ti, kteří hledají odolnou klec, kterou lze snadno přemístit, například zevnitř domu na zahradu, z bytu na terasu nebo při výstavách. Přesun klece je pohodlný a jednoduchý díky čtyřem kolečkům, z nichž dvě jsou uzamykatelná, což zajišťuje bezpečnost používání. Bezpečí psa je pojištěno také dvířky s bezpečnostní západkou. Klec vidaXL je vzhledem k rozměrům dostatečné komfortní pro větší plemena psů nebo vrh štěňat.

Lakovaná povrchová úprava chrání klec proti otěru, poškrábání a korozi, takže ji můžete bez obav nechat stát venku. Úklid je jednoduchý díky plastovému dnu.

Velikost klece98 × 73 × 99 cm
Velikost psaStřední až velká
MateriálOcel s nástřikem
BarvaTmavě šedá
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří1
Pojistka proti otevřeníANO

Orientační cena: 5 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Klec pro velké psy s vysoce odolnou povrchovou úpravou

Hlavní výhodou klece Nobby, která je vhodná pro velká plemena jako je dobrman, rottweiler, doga nebo bernský salašnický a novofundlandský pes, je její povrchová úprava komaxit. Komaxit je způsob lakování – prášková plastová barva se pomocí elektrostatiky nanese na kov. Pro uživatele to znamená velice kvalitní lakovaný povrch, který se jen těžko oloupe, je velice odolný a má dlouhou životnost. Zároveň neobsahuje žádné škodlivé látky a je naprosto bezpečný. Klec s touto povrchovou úpravou je sice oproti jiným dražší, investice se vám však vrátí na její životnosti.

Kromě odolného lakování má klec dvoje dvířka, která jsou praktická pro pohodlné vcházení a vycházení a omyvatelné dno, které ulehčí úklid.

Velikost klece116 × 77 × 86 cm
Hmotnost klece15 kg
Velikost psaStřední až velká
MateriálPlast, kov, komaxit
BarvaČerná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří2
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 900 – 4 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Velkorysý prostor pro maximální komfort psa

Klec vidaXL je z našeho výběru nejdelší a je tak ideální pro vlastníky velkých plemen i pro ty, kteří používají klec doma a chtějí svému psovi dopřát maximální možný prostor. Kromě velikosti oceníte také pevný rezuvzdorný ocelový rám, který z klece dělá jeden z nejpevnějších a nejstabilnějších produktů na trhu. Vzhledem k velikosti klece jsou výhodou 3 dvířka, která umožní pohodlné používání. Jednoduchý je také úklid, který zvládnete díky plastovému dnu. Pro přenášení je klec vybavena madlem a pokud ji budete potřebovat uskladnit, snadno ji složíte.

Velikost klece121 × 74 × 83 cm
Velikost psaVelká
MateriálPlast, pozinkovaná ocel
BarvaStříbrná
SkládacíANO
Vyjímatelné dnoANO
Počet dveří3
Pojistka proti otevření

Orientační cena: 1 500 – 3 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat klec pro psa

 
Při výběru je nutné zohlednit především velikost psa a pokud klec slouží k převozu, tak i kufru auta. Jak jsme zmínili již v úvodu, klec musí být pro psa dostatečně prostorná. A jak psa správně změřit?
 
 • Ke všem naměřeným hodnotám vždy přidejte několik cm navíc.
 • Změřte délku psa od čumáku až po konec ocasu. Má-li pes krátký ocas, připočtěte polovinu délky předních nohou.
 • Výšku měřte při vzpřímeném postoji až po uši nebo vršek hlavy, dle toho, co je výš. Špičky uší (nebo hlava) se nesmí dotýkat stropu přepravky.
 • Šířku psa v jeho nejširším bodě vynásobte 2 ×.
 • Bude-li klec pouze doma, kde vás nelimituje velikost auta, zvolte vždy větší než minimálně doporučenou velikost.
 • Naopak do auta volte vždy klec, která je pro psa „tak akorát“ – malý pes by se ve velké kleci mohl při prudkých nárazech poranit.
 • Dalšími parametry pro výběr je pak bezpečnost zavírání, údržba a skladnost klece.

SEDM důvodů, proč pořídit klec pro psa

Když se řekne „zavřít psa do klece“, spoustě z nás to může připadat kruté – pes je přeci člen rodiny, tak proč ho trápit v kleci? Věřte ale, že klec má spoustu možností využití, které jsou přínosem nejen pro vás, ale i pro pejska. Navíc, pokud ho používání klece budete vhodným způsobem učit už od štěněcího věku, nebude ji vnímat jako trest, ale jako svůj vlastní klidný prostor, kam se může v případě potřeby schovat. A jaké jsou nejčastější důvody pro pořízení klece?

 • Bezpečný transport pro psa i pasažéry.
 • Bezpečná a pohodlná účast na výstavách.
 • Oddělení psů, například pro postupné seznamování více pejsků.
 • Klidný soukromý prostor pro samici se štěňaty.
 • Prevence proti likvidaci bytu, když je pejsek sám doma a zároveň prevence proti úrazům (např. při žvýkání elektrických kabelů) pejska v takových případech.
 • Klidné místo, kde může pes bez vyrušování odpočívat, což se hodí hlavně v rodinách s malými dětmi.
 • Při návštěvách, které nejsou na psa zvyklé – klec umožní postupné seznamování bez stresu na obou stranách.
 • Během úklidu, kdy se pes může bát vysavače nebo nechcete, aby chodil po mokré podlaze.
 • Pro zotavování po operacích, kdy by se pes neměl příliš hýbat.
 • V kleci se pejsek naučí odpočívat a lépe se mu v ní zvládá samota.

DESET tipů, jak začít psa zvykat na klec

Pes může mít svoji klec opravdu rád a vnímat ji jako své vlastní klidné místo. Pokud se ji takto naučí používat, odpadne vám i jemu spousta stresu. Naučit psa, aby měl klec rád, není nic složitého, vyžaduje to pouze trpělivost z vaší strany. Hlavními předpoklady k úspěchu jsou dostatečně prostorná klec, nenucení do klece násilím a nepoužívání klece za trest. A jak při zvykání psa na klec postupovat?

 • Umístěte do klece pelíšek, deky a hračky.
 • Krmení dávejte do klece.
 • Nechte pejska ať se sám ke kleci postupně přibližuje, očuchává a zkouší do ní vstupovat.
 • Jakmile začne do klece vcházet a lehat si v ní, začněte ho zvykat na zavírání klece – ze začátku stačí na 10 vteřin, postupně interval prodlužujte.
 • Až bude zvyklý na zavřenou klec, začněte od ní (opět postupně) odcházet. Nejdříve jeden krok, vrátit se zpátky, otevřít klec, odměnit. Postupně vzdálenost prodlužujte a nakonec odejděte úplně z dohledu pejska.
 • Za každým úspěšně zvládnutým, byť i malým, krokem odměňte psa pamlskem.
 • Buďte trpěliví a na psa nevyvíjejte nátlak. Úspěšné zvykání na klec netrvá den ani týden, jde o dlouhodobý proces – zvlášť pokud se jedná o dospělé psy.
 • Výjimku tvoří malá štěňata, která můžete do klece vložit jakmile budou chtít spát (např. po hraní). Klec se tak pro ně stane symbolem pro odpočinek.
 • V začátcích nechávejte dvířka klece vždy otevřená, aby do ní pes mohl libovolně vcházet a vycházet. Zamezíte tak tomu, že se jí bude bát jako trestu.
 • Myslete na to, že zavření do klece není řešení všech problémů. Máte-li nezbedného psa, který ničí zařízení bytu, vyžaduje nejspíše pohyb a aktivitu. Dopřejte mu je, jinak bude nešťastný.

Často kladené otázky

Při dlouhém pobytu v kleci nemá pes dostatek pohybu, což u něj může vést k úzkostem a depresím. Pokud to tedy není nezbytně nutné (např. ze zdravotních důvodů po operaci nebo při transportu), nenechávejte psa zavřeného v kleci příliš dlouho. Dospělý pes zvládne být v kleci 6 až 8 hodin, štěně 4 až 5.

Není, pokud nepřekročíte maximální možnou dobu pobytu v kleci, nezavíráte do ní psa násilím a za trest a dopřejete mu dostatek pohybu a sociálního kontaktu mimo klec.

Klec by nikdy neměla být plně zakrytá – blokovali byste přístup čerstvého vzduchu, pes by špatně dýchal a přehříval se. Pokud klec potřebujete (z opodstatněného důvodu) zakrýt, zvolte prodyšné tkaniny z materiálů, které nelze rozmotat, nezakrývejte klec celou a ujistěte se, že stojí mimo zdroj tepla.

Pokud jste postupovali výše uvedeným způsobem a psa zvykali postupně, nemělo by k tomuto problému dojít. Jestliže ale taková situace nastane, nekřičte na něj, nebouchejte do klece a zároveň mu nedávejte pamlsky ani ho hned nepouštějte ven – zvykl by si, že kňučením dosáhne svého. Je-li kňučení pouze zkouška toho, co pejskovi dovolíte, poznáte to velice rychle – po chvíli ignorace z vaší strany kňučení přestane. Pokud kňučení nepřestává ani po několika minutách, použijte frázi spojenou s chozením ven. Odpoví-li pes radostným vzrušením, vezměte ho ven, nejlépe za nějakým účelem, nikoli za hraním. Nejde-li o ojedinělé kňučení a pejsek v kleci naříká neustále, nejspíš je chyba ve vás – uspěchali jste zvykání na klec. V takovém případě přestaňte psa nutit a začněte znovu.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)