15 konkrétních tipů, jak se zbavit pavouků v domácnosti

Ať už se pavouků bojíte nebo ne, mít je doma je značně nepříjemné, a to především kvůli nevzhledným pavučinám, které zanechávají v každém koutě. Lze se pavouků zbavit? Jde to a ani to není tak těžké, jak byste možná čekali! Prozkoumejte 15 konkrétních tipů, jak se zbavit pavouků v domácnosti. 

1) Přemístěte odpadkové koše i popelnice

Pavouci na rozdíl od lidí milují mouchy. Odpadkové koše jsou pro pavouky něco jako potrava, protože mouchy se rády zdržují kolem odpadků. Odvezte i popelnice na nová místa (co nejdále od domu) a mějte je stále zavřené, aby se pavouci nedostali k oknům a dveřím.

2) Vyzdobte si domov kaštany

To je skvělý tip pro ty, kteří chtějí vědět, jak se přirozeně zbavit pavouků. Staré pověsti říkají, že kaštany obsahují určité chemické látky, které pavoukům nechutnají. Umístěte kaštany do různých koutů vašeho domova, kde dochází k vysokému výskytu pavouků. Pokud můžete, vyřízněte do nich několik otvorů, aby se z nich dále uvolňovaly případné chemické látky. 

3) V domě vypněte venkovní osvětlení

Není žádným tajemstvím, že světlo přitahuje hmyz, a co je oblíbenou potravou pavouků? Hádáte správně – hmyz. Tomu jednoduše zabráníte zhasnutím venkovních světel – a navíc ušetříte!

4) Pořiďte si kočku

Každá kočka je přirozená lovkyně a postará se o všechny pavouky, kteří mají tu drzost plazit se po vaší podlaze, zdech nebo po nábytku. Jedná se o jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit pavouků bez použití chemických prostředků. Pokud ještě nemáte chlupatého kamaráda na pomoc, na co ještě čekáte?

5) Začněte pěstovat eukalyptus

Možná máte rádi vůni eukalyptu, ale předpokládá se, že pavouci ji rozhodně rádi nemají. Zvažte pěstování eukalyptu jako pokojové rostliny nebo venku, abyste je odradili od rozbití tábora ve vašem domě. Můžete vyzkoušet také esenciální oleje s vůní eukalyptu, které by také teoreticky mohly odradit pavouky.

6) Odhánějte pavouky skořicí

Toto silně aromatické koření není jen na dochucení pokrmů. Skořice je ideální na odhánění pavouků, takže si pořiďte skořicovou svíčku a zapalte si ji. Klidně si můžete dát skořici celou do misky, kde ji necháte provonět domov i v době vaší nepřítomnosti. Pavouci se vás budou brzy bát.

7) Potřete povrchy citronovou kůrou

Dalším skvělým způsobem, jak se přirozeně zbavit pavouků, je použití citronu. Pavouci totiž nesnášejí citrusy, takže je to ideální zbraň. Citronovou kůrou potřete okenní parapety, police s knihami a zkrátka všechna místa, na kterých by se pavouci mohli rádi schovávat. Pokud také způsob, jak se zbavit pavouků ve sklepě nebo v garáži, může to být snadné řešení. Potření citronem kolem lišt a rámů dveří by mělo stačit.

8) Univerzální pomocník jménem ocet

Chcete si vyrobit přírodní odpuzovač pavouků? Vezměte si láhev s rozprašovačem a smíchejte bílý ocet s vodou. Ten působí téměř univerzálně proti několika druhům hmyzu. Obejděte dům a nastříkejte směs do všech malých štěrbin po celém domě, abyste odradili pavouky – bude to fungovat skvěle. Nebojte se zápachu, ten zmizí, jakmile zaschne.

9) Voňavý postřik z máty peprné

Pokud se opravdu obáváte zápachu octa, zkuste mátu peprnou. Naplňte lahvičku s rozprašovačem vodou a přidejte 20 kapek esenciálního oleje z máty peprné. Vydejte se do škvír a koutů vašeho domu a nastříkejte do nich směs, abyste se zbavili pavouků, aniž byste je zabili. Můžete ji nastříkat i na peřinu, abyste se je pokusili odradit od postele.

10) Proveďte důkladný úklid

Nejlepším způsobem, jak se zbavit pavouků v domě, je pravidelně utírat prach, vysávat a uklízet. Není to nejrychlejší metoda, ale pravidelný úklid vašeho domova znamená, že tito osminozí (ne)přátelé nebudou mít šanci vytvořit si pavučiny a usadit se ve vašem domově.

11) Utěsněte všechny škvíry a trhliny

Jak se ti proradní pavouci vůbec dostanou dovnitř? Pavouci se do vašeho domu dostanou škvírami a otvory kolem oken a dveří. Zabraňte jim tím, že všechny škvíry, na které narazíte, utěsníte těsnicí hmotou.

12) Zbavte se starých nádob na nápoje

Pavouci jsou velkými fanoušky starých lahví a plechovek, proto je co nejrychleji recyklujte, než se nastěhují dovnitř. Je to poměrně snadný způsob, jak pavoukům předejít, a navíc budete mít stále uklizeno.

13) Udržujte krmivo pro domácí zvířata zakryté

Víte, jak rády mouchy bzučí kolem vašeho letního grilování? Stejnou zálibu najdou i v masitém krmivu pro domácí mazlíčky. Pokud máte domácí zvířata, skladujte jejich jídlo v uzavřených boxech, abyste zabránili přilákání much a dalších brouků, kteří zase přilákají pavouky do vašeho domova.

14) Vyzkoušejte bělidlo

Bělidlo je užitečné k mnoha účelům – jedním z nich je to, že funguje jako domácí pesticid. Když na místa, kde se pavouci zdržují, nastříkáte zředěné bělidlo, zaručeně se jich brzy zbavíte.

15) Dopřejte si doma vůni levandule

Levandule nám možná krásně voní, ale pavouci rozhodně nejsou jejími fanoušky. Naplňte lahvičku s rozprašovačem téměř plnou teplou vodou, pak přidejte 7 kapek levandulového esenciálního oleje a 1 polévkovou lžíci prostředku na praní. Protřepejte, aby se spojily, a pak je nastříkejte na místa, kde pavouci dělají problémy (okna, dveře a spodní část stěn jsou obvykle dobrým začátkem). Tento přípravek je vhodný i do ložnice, protože nádherně provoní celou místnost!

Nejčastější dotazy

Čím se pavouci živí?  

Pavouci mají jednu výhodu – chytají a požírají škůdce ve vašem domě. Hmyz, jako jsou švábi, komáři, mouchy a moli, si s jejich lepkavými sítěmi neporadí.

Proč pavouci koušou? 

Pavouci koušou, pokud se cítí ohroženi. Pavouci se neživí lidskou krví stejně jako štěnice nebo komáři, takže pokud je máte doma, nemusíte se jich bát. 

Jak se zbavit pavouků v autě? 

Pavouci se rádi schovávají v autech a může být složité je odtamtud dostat. Prvním krokem je nechat dveře a okna co nejvíce zavřená a zajistit, aby v nich nebyly žádné mezery, kterými by mohli proklouznout. Dále byste měli auto pravidelně vysávat, abyste odstranili drobky a pavučiny. Auto důkladně vyčistěte univerzálním sprejem a poté použijte některý z výše uvedených přírodních prostředků, abyste je odradili od návratu. K provonění auta lze použít přírodní složky, jako je skořice, ocet a citrusy. 

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu