20+ Nejhranější písničky na ukulele

Hrajete na ukulele nebo se to učíte a docházejí vám nápady na skladby, které byste si mohli vyzkoušet zahrát? Tento seznam nejhranějších písniček na ukulele vám rozhodování významně usnadní!

1) Vedle tebe usínám

Písnička Vedle tebe usínám je z roku 2021 a patří oblíbené české skupině Mirai. Text je o lásce a písničku si můžete klidně zahrát na ukulele. Bude znít moc hezky.

TIP: Učíte se na ukulele? Naučte se hrát raz dva s online kurzy od ArtMaster

2) Mezi horami

O dost starší, ale za to pořádně oblíbená píseň Mezi horami od skupiny Čechomor vznikla v roce 1991 od té doby se zpívá na všech táborácích, ve škole a hlavně je častou volbou při hraní na kytaru a ukulele. Skupina Čechomor je populární nejen u nás, ale třeba i v USA a Číně.

3) Naše cesty

Naše cesty je jedna z nejoblíbenějších písniček zpěváka Marka Ztraceného, která vyšla v roce 2019. I samotný videoklip má silný příběh, který je o lidech, kteří se v době komunismu rozhodli emigrovat. 

4) Když mě brali za vojáka

Písnička Když mě brali za vojáka je pomalá, smutná, ale krásná. Je od českého písničkáře Jaromíra Nohavici z roku 1990 a přesto ji dnes zná každý. Zahrát si ji na ukulele nebo kytaru je zkrátka nutnost!

5) Cesta

Cesta je obrovsky úspěšná písnička z roku 2013, kterou nazpíval Tomáš Klus společně se skupinou Kryštof. Zahrát na ukulele ji zvládnete, snažte se však udržovat tempo a písničku skutečně procítit.

6) Písnička

Rychlejší, veselá a nesmírně chytlavá písnička, kterou zbožňuje celé Česko, a není se čemu divit. Nazpíval ji Pavel Callta společně s Pokáčem. I přes své tempo je velmi jednoduchá.

7) Yahoda

Pohodová písnička Yahoda od skupiny Mirai z roku 2019 je skutečně jednoduchá, takže se k ní klidně naučte i text a k brnkání na ukulele si ji také zazpíveje.

8) Já budu chodit po špičkách

Jedna z prvních autorských českých big beatových písniček vznikla v roce 1967. Nahrál ji Petr Novák společně se skupinou Flamengo. Je velice známá z filmu Rebelové.

9) Slavíci z Madridu

Úspěšná píseň Slavíci z Madridu od zpěváka Waldemara Matušky může působit tak, že není původně česká – a skutečně, originál písně pochází z francouzské písně Le Rossignol Anglais.

10) Dělání, dělání

Písničku z filmu Princové jsou na draka nazpívala Ivana Andrlová a Jan Čenský. Tuto legendární skladbu složili Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Tato uvolněná písnička se hraje snadno, ale snažte se udržet její pohodový rytmus.

11) I přes to všechno

I přes to všechno je písnička z roku 2019 od skupiny Mirai, která k ní natočila i úspěšný videoklip. Její tempo je pomalé a zahrát ji možná bude složitější. Mirai písničku připravili společně s orchestrem.

12) Zejtra je taky den

Písnička Zejtra je taky den je o neustálém odkládání věcí, ať už jde o chození do fitka, zdravé stravy nebo snahy ve vztahu. Nazpíval ji Pokáč společně s Voxelem v roce 2013.

13) Jožin z bažin

Jožin z bažin je nejslavnější písnička Ivana Mládka a jeho skupiny Banjo Band. Tato písnička původně vznikla vlastně jako sázka, jelikož za ni měl Mládek slíbený demižon slivovice.

14) Hrdinský čin

Písničku Hrdinský čin nazpíval Pokáč s Jakubem Ondrou. Je vtipná a pomalá, takže ji zvládne zahrát i šikovný začátečník. 

15) Dlouhán Franky

Bratří Nedvědové písničku Dlouhán Franky přezpívali z původní písně nesoucí název Try a Little Kindness z roku 1970. Doporučujeme začít hrát akordem G.

16) Lítej

Emotivní písnička Lítej vznikla na počest písničkáři Davidovi Stypkovi, který zemřel po dlouhodobé nemoci. Ve videoklipu si zahrála jeho žena i blízcí přátelé. Skupina Mirai tak připomněla výročí jeho odchodu.

17) Buráky

Písnička Buráky patří country legendě Michalovi Tučnému, který ji převzal z americké verze Goober Peas. Písnička je na zahrání poměrně jednoduchá, ale je nutné držet se jejího rychlejšího tempa.

18) Tři kříže

Trampská píseň Tři kříže od skupiny Hop Trop se hraje v rychlém tempu, ale i přesto je perfektně vhodná pro začátečníky, jelikož obsahuje jen pár akordů, snadných na zahrání.

19) Bedna od whisky

Další trampská písnička nemůže být jiná než Bedna od whisky, kterou nazpíval Miki Ryvola. I tuto klasiku by si měl zahrát každý.

20) Mám doma kočku

Když Pokáč vydal písničku Mám doma kočku, tak nejspíš mluvil z duše všem lidem, kteří kočku doma mají. Ať už kočku máte nebo ne, tahle písnička se vám bude líbit, je jednoduchá a tempo je rychlejší. 

21) Mezi horami

Písnička Mezi horami od skupiny Čechomor je dlouhodobě obrovsky úspěšná. Hraje se v pomalém tempu, tišší pasáže zní lépe s trsátkem.

Často kladené dotazy

Dá se každá skladba zahrát na ukulele?

Na ukulele můžete hrát většinu populárních písní různých žánrů (dokonce i metal). A dokonce i ty písně se složitými akordy lze na ukulele zkrátit, aby se díky čtyřem strunám nástroje hrály snadněji.

Jaká je nejobtížnější skladba na ukulele?

Písnička nesoucí název Viva La Vida od skupiny Coldplay patří mezi ty nejtěžší, které můžete na ukulele zkusit zahrát.

Jaký je nejtěžší akord pro ukulele?

Akord E dur na ukulele je nechvalně známý jako nejtěžší akord, který se na ukulele hraje. Pokud jste začátečníci a tento akord vám připadal příliš obtížný, nenechte se odradit.

Video

Zdroj

1, 2, 3, 4

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu