15 nejvhodnějších květin na pohřeb: jaké smuteční květiny?

Květiny jsou tradičním způsobem, jak vyjádřit soustrast někomu, koho postihla ztráta. Na pohřeb můžete poslat kytici a můžete k ní připojit i upřímný kondolenční vzkaz. Víte však, jaký druh květin nebo květinového aranžmá je pro pohřeb tou nejvhodnější volbou? Poznejte 15 nejvhodnějších květin na pohřeb.

1) Růže

Při pohřbu představují tmavě karmínové růže smutek a žal. Bílé růže mohou být v aranžmá použity také k vyjádření úcty a obdivu k zesnulému. Růže mají téměř univerzální význam lásky a úcty. Proto jsou růže ideální součástí pohřební výzdoby. Růže se dodávají v mnoha různých barvách, dávejte však pozor, abyste nedarovali růže nesprávné barvy, protože každá růže má jiný význam.

2) Chryzantémy

Na rozdíl od jiných květin jsou tyto květiny velmi živé a oslavují život zesnulého. Jsou velmi oblíbené na evropských pohřbech, protože symbolizují smrt. Na asijských pohřbech jsou oblíbené bílé chryzantémy.

3) Karafiáty

Karafiáty se často používají v pohřebních květinových vazbách, protože rostou v mnoha různých barvách a pomáhají podporovat větší květiny, jako jsou růže a lilie. Karafiáty mohou být hvězdou květinového aranžmá a jsou považovány za ekonomičtější variantu než růže nebo lilie. 

4) Orchideje

Pokud si chcete vybrat jedinečnou pohřební květinu, zvažte orchideje. Orchideje můžete použít do smutečního aranžmá jako řezané květiny nebo jako živé rostliny. V moderní pohřební kultuře jsou živé kvetoucí rostliny, jako jsou orchideje, stále oblíbenější. Růžové a bílé orchideje patří k nejčastěji voleným, pokud jde o pohřby. 

5) Lilie

Bílé lilie jsou nejoblíbenějším typem pohřebních květin, které představují mír, milost a důstojnost. Bílé lilie jsou elegantní volbou pro jakýkoliv typ smutečního květinového aranžmá. 

6) Hyacint

Hyacint můžete přidat k sortimentu ostatních květin. Je to jeden z nejlepších druhů pohřebních květin, který je k dispozici v různých barvách, takže si můžete vybrat podle svých představ a dát ho rodinným příslušníkům zesnulého, protože znamená hlubokou úzkost a zapojení do modliteb.

7) Toulcovka

Toulcovka symbolizuje nevinnost a je také velmi vhodnou volbou pro pohřby. V domácnosti vydrží dlouho svěží. Tyto květiny jsou ideálním způsobem, jak vyjádřit smutek nad cestou duše z fyzického světa do božského.

8) Brambořík

Brambořík symbolizuje, že všechno dobré jednou skončí a začíná přechod k božskému, takže je další vhodnou volbou pro darování na pohřbu, protože představuje odchod. Můžete zvolit bílou, růžovou a červenou barvu.

9) Narcisy

Jasné a zářivé květy narcisů v odstínu žluté představují nový začátek. Věří se, že člověku, který někoho ztratil, přinášejí sílu, naději a povzbuzení. Proto jsou skvělými květinami jako dárek ze soustrasti.

10) Azalka

Azalky jsou oblíbenou volbou pohřebních květin, protože jsou spojovány s ženskostí a často se používají k uctění památky ženy. Jsou také považovány za symbol hojnosti a prosperity. Azalky se dodávají v různých barvách, včetně bílé, růžové, červené a fialové, takže si můžete vybrat barvu, která je pro vás nebo pro zesnulého významná.

11) Magnolie

Magnólie se prodávají v různých barvách, včetně bílé, růžové a fialové. Magnólie se často používají jako pohřební květiny, protože symbolizují vznešenost a slouží k uctění památky zesnulého. Jsou také považovány za symbol vytrvalosti a odhodlání.

12) Šeřík

Šeřík je spojován s láskou, mládím a nevinností a je považován za symbol návratu štěstí, a proto je oblíbenou volbou k uctění památky milované osoby, která již není mezi námi. Šeříky se dodávají v bílé, růžové, fialové a modré barvě, ale na pohřbech se obvykle darují bílé a fialové.

13) Fialka africká

Fialky africké jsou oblíbenými pohřebními květinami, protože jsou spojovány s věrností, nevinností a čistotou a symbolizují trvalou povahu lidského ducha. Při použití afrických fialek v pohřebním aranžmá je můžete kombinovat s dalšími květinami, jako jsou lilie, růže nebo karafiáty, a vytvořit tak promyšlenější a osobnější poctu.

14) Tulipány

Bílé tulipány mohou být krásnou a smysluplnou pohřební nebo vzpomínkovou květinou, která pomůže vyjádřit soustrast a podporu rodině zesnulého. Bílé tulipány představují čistotu, nevinnost a mír a symbolizují znovuzrození duše.

15) Mečík

Mečíky jsou oblíbené jako pohřební květiny, protože jsou vysoké a vznešené a symbolizují sílu, charakter a integritu. Jsou ideální volbou pro darování těchto smutečních květin členům služeb a váženým osobám.

Nejčastější dotazy

Jaká květina je nejlepší a nejčastější na pohřeb?

Lilie. Je to velmi elegantní volba, bílé lilie jsou nejoblíbenějším typem pohřebních květin, které představují klid, půvab a důstojnost. 

Jakou barvu mají mít pohřební květiny?

Na pohřbech se nejčastěji objevují bílé květiny. Tato tradiční barva představuje čest, mír a nevinnost. 

Proč se na pohřbech nosí květiny?

Zasláním květinové výzdoby uctíme památku zemřelého a vyjádříme soustrast rodině. Obecně se dnes květiny posílají jako projev úcty, soucitu a lásky k zemřelému. Květiny jsou na smuteční slavnosti nebo pohřbu důležité především proto, že dávají truchlícím pocit, že zesnulého mělo velmi rádo mnoho blízkých lidí.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu