TEST 21+ nejlepších granulí pro štěňata 2024 – recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Krmivo ze surovin, které si sami vyberete

Orientační cena: individuálně


Výběr redakce

Velmi populární granule českého výrobce

Orientační cena: 115 Kč/kg


Pro náročné

Vysoce kvalitní granule bez obilovin

Orientační cena: 151 Kč/kg


Poměr cena/kvalita

Cenově příznivé prémiové granule


Orientační cena: 61 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Připravujete se na příchod psího člena domácnosti nebo hledáte pro své štěně alternativu k nevyhovujícím granulím? Zorientovat se v nespočtu značek a druhů krmiv je takřka nadlidský úkon, přitom zajištěním správné a vyvážené stravy napomůžete zdravému růstu a vývoji čtyřnohého kamaráda a předejdete řadě potíží v budoucnu. Proto jsme pro vás udělali test spousty dostupných krmiv a dali dohromady jejich plusy a mínusy. 

V každém období života psa má zvíře jiné potřeby, čemuž by mělo být uzpůsobeno i krmivo. Štěňata jsou v období růstu a vývinu, proto potřebují dostatečné množství bílkovin, energie, fosforu či vápníku a správné množství tuku. Obsah těchto složek bývá u krmiv pro dospělé psy jiný, proto je nezbytné pořídit právě granule pro štěňata. Zároveň je potřeba vzít v potaz velikost daného plemene.

Recenze nejlepších granulí pro štěňata

 1. Haffit: granule na míru
 2. Brit Care Junior & Puppy, Lamb and Rice
 3. N&D Pumpkin Dog Puppy Lamb & Blueberry
 4. Brit Premium By Nature Junior
 5. Petkult Starter & Junior
 6. Royal Canin Puppy
 7. Carnilove Salmon Turkey for Puppies
 8. Fitmin Dog Puppy
 9. Eminent Puppy
 10. Taste of the Wild High Prairie Puppy
 11. Calibra Dog Premium Puppy & Junior
 12. Essential Foods The Beginning
 13. Primordial Grain Free Puppy
 14. Brit Fresh Puppy
 15. Acana Heritage Puppy
 16. Fitmin For Life Puppy
 17. Purina Pro Plan Puppy
 18. Orijen Puppy
 19. Ontario Puppy
 20. Eukanuba Puppy
 21. Purina Friskies Junior

Krmivo ze surovin, které si sami vyberete

Dělá vám problém najít vhodné granule pro vašeho čtyřnohého kamaráda, například z důvodu nejrůznějších alergií, nemoci, nebo zkrátka jen kvůli vybíravosti vašeho psa? Řešením mohou být granule Haffit, které si sestavíte přesně podle svých, respektive pejskových požadavků.

Za touto značkou stojí společnost Candy, která se na poli krmiv pohybuje už více než čtvrt století, a také veterinářka, nutriční specialistka a řada dalších odborníků. Vše vzniká vlastnoručně v Sezemicích u Pardubic. Pro výrobu jsou použity suroviny v nejvyšší kvalitě určené i pro lidskou spotřebu a očekávat tak můžete přirozenou chuť a vyvážené kombinace všech důležitých živin.

A jak vše funguje? Vyberete si suroviny, jaké chcete, případně nechcete, v krmivu na míru mít (vybíráte si maso a přílohu, nejedná se totiž o klasické granule, ale polštářky plněné masem), vyplníte potřebné údaje o svém mazlíčkovi a požadovanou dobu, po kterou má krmivo vystačit. Na základě toho se Haffit postará o výpočet ideálního krmiva, které vám také připraví, zabalí a do tří dnů odešlou. Účet vašeho psa zde zůstane uložený a vám stačí případně aktualizovat některé údaje.

Chovatelé psů si Haffit chválí především díky jeho kvalitě a možnostem uzpůsobit krmivo nejrůznějším alergiím a intolerancím. Jak asi tušíte, jediným mínusem zde může být cena, která je ve srovnání s běžnými granulemi zkrátka vyšší.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
individuálněindividuálněindividuálněindividuálněindividuálně

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Velmi populární granule českého výrobce

Značka Brit je českou společností, která se výrobou a vývojem krmiv pro zvířecí mazlíčky zabývá už od roku 1994. Patří k nejznámějším a nejoblíbenějším firmám v tomto oboru u nás, vyváží také do více než 55 zemí světa. Řada určená pro štěňata zahrnuje dva typy granulí, které se liší podle stáří a velikosti psů:

 • Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice
 • Brit Care Puppy Lamb & Rice

Granule mají hypoalergenní složení a jsou v superprémiové kvalitě. Hodí se i pro psy s citlivým zažíváním. Ve složení najdeme jehněčí masovou moučku, rýži, kuřecí tuk, sušená jablka či lososový olej, nechybí vitaminy a minerály.

Pokud se podíváme na recenze, najdeme jich spostu a v drtivé většině jsou kladné. Lidé si pochvalují složení a kvalitu granulí, a to i vzhledem k ceně, a ve velkém zmiňují, že jejich štěňátkům moc chutnají. Pár jich také uvedlo, že po těchto granulích má pes krásně lesklou srst. Několik chovatelů však soudí, že by granule mohly být o něco větší, neboť je pár nenasytných štěňat polyká bez žvýkání.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
32 %18 %10 %2,5 %4000 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 115 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoce kvalitní granule bez obilovin

Jestliže hledáte granule skutečně top kvality a nevadí vám si za ně trochu připlatit, dobrou volbou bude superprémiové krmivo italské značky N&D. Jedná se o kompletní krmivo bez obilovin, lepku, barviv, chemie a konzervantů, které se naopak vyznačuje obsahem přírodních antioxidantů a velkého množství vitamínů a minerálů. Dopřát si jej mohou i pejsci s citlivým zažíváním, obsažená dýně je totiž skvělou surovinou při léčbě průjmu, zácpy či dalších trávicích potíží.

Podle velikosti vašeho chlupáče můžete vybírat ze dvou variant:

 • N&D Pumpkin Dog Puppy M/L Lamb & Blueberry
 • N&D Pumpkin Dog Puppy Mini Lamb & Blueberry

Když se podíváme na recenze chovatelů, mnoho z nich v hodnocení skutečně zmiňuje, že se jejich pejskům díky tomuto krmivu trávení upravilo. Pochvalují si také, že psům granule N&D moc chutnají a někteří z nich se pro ně rozhodli na doporučení veterináře, což také může vypovídat o jejich kvalitách. Nevýhodou je tu jen již zmíněná vyšší cena.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
35 %20 %9 %1,9 % 3 888 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 115 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Cenově příznivé prémiové granule

Velmi oblíbené jsou mezi chovateli granule Brit Premium By Nature Junior. Pozitivem je zde příznivá cena za stále dobrou, prémiovou kvalitu granulí. Dalším pozitivem jsou velké možnosti výběru, kdy tato řada zahrnuje hned 4 varianty, a granule si tak mohou užít psi malých, ale i obřích plemen:

 • Brit Premium by Nature Junior S
 • Brit Premium by Nature Junior M
 • Brit Premium by Nature Junior L
 • Brit Premium by Nature Junior XL

Složení, v němž najdeme kuře, obiloviny, lososový olej, bylinky i ovoce, je poskládané tak, aby podporovalo imunitu, kondici psa, optimální růst i zdravý vývoj kostí a zubů.

Vzhledem k nízké ceně a přitom stále kvalitnímu složení je toto krmivo velmi kupované. Podle mnohých chovatelů jejich mazlíčkům prospívá i chutná, oceňují i to, že se jedná o český výrobek. Někteří také zmiňují, že má po granulích pes krásně lesklou srst.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28-32 %16-20 %10 %2-2,2 %3 790-3 860 kcal prémiová

Orientační cena za 1 kg: 61 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo s inovativními ingrediencemi

Výrobce Petkult nabízí granule 100% přírodní a hypoalergenní, nenajdeme v nich tedy vajíčka, kukuřici, kuřata ani kuřecí tuk, sóju, umělá barviva ani cukr. Jejich základ tvoří dehydratované jehněčí a krůtí maso doplněné o pár netradičních složek. Mezi ně patří antarktický kril jako zdroj jemných proteinů a tuků, mouka z rohovníku obecného nebo třeba kořen čekanky.

V nabídce najdeme granule určené pro štěňata už od 1 měsíce věku, ale i varianty pro starší štěňata různých velikostí:

 • Petkult Starter lamb/rice
 • Petkult Medium Junior lamb/rice
 • Petkult Maxi Junior lamb/rice
 • Petkult Mini Junior lamb/rice

Značka nepatří k těm nejznámějším na trhu a tak najdeme recenzí na granule o něco méně, avšak za to jsou velmi příznivé. Lidé si pochvalují velikost granulí, která je podle nich pro štěňata ideální, s povděkem kvitují i příznivou cenu a mnozí uvádějí, že po granulích se u jejich malých kamarádů neobjevily žádné zažívací problémy.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28-29 %18 %9 %3 % 4 265 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 115 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule pro psy všech velikostí

Štěňátka od malých až po obří plemena uspokojí také nabídka řady Royal Canin Puppy. Přestože si jsou jednotlivé varianty svým složením podobné, vždy je každá z nich uzpůsobena právě potřebám pejsků podle jejich velikosti, a to jak velikostí granulí, tak i ingrediencemi. U obřích plemen je například kladen důraz na mineralizaci kostí, u středních a menších pak na dostatečný přísun energie.

K mání jsou aktuálně tyto druhy:

 • Royal Canin Mini Puppy
 • Royal Canin Medium Puppy
 • Royal Canin Maxi Puppy
 • Royal Canin Giant Puppy

Ve všech případech se jedná o superprémiové krmivo s obsahem drůbežího masa, rýže, živočišných tuků, izolátu rostlinného proteinu, vitamínů, minerálů a dalších látek.

Z recenzí na toto krmivo vyčteme, že jsou chovatelé spokojeni s velikostí granulí, mnozí jej doporučují i ostatním a kupují jej opakovaně. Povětšinou si chválí i cenu, podle některých se však dá za tyto peníze pořídit i kvalitnější krmivo, některým zase vadí výroba v Polsku.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
30-34 %14-20 %1,3-2,6 % –superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo bez obilovin 

Carnilove je značka vyrábějící své produkty v České republice a vyváží je hned do 55 zemí světa. Pro štěňátka nabízí dvě varianty krmiv, kdy jedna je určená pro psy od 1 do 12 měsíců věku, druhá od 3 do 30 měsíců:

 • Carnilove Salmon & Turkey for Large Breed Puppy
 • Carnilove Salmon & Turkey for puppies

V obou případech se jedná o superprémiové a holistické krmivo, což znamená, že jde o vyvážené a komplexní krmivo, které bere ohled na původní potravu psů v přírodě. Zároveň v něm nenajdete obiloviny ani brambory a z velké části jej tvoří “kořist”, tedy svaloviny, vnitřnosti a kosti, které jsou doplněné o ovoce, zeleninu či bylinky dodávající nezbytné vitamíny a antioxidanty. Nechybí ani olej z norského lososa, jenž má příznivý vliv na srst a kůži vašeho mazlíčka.

Právě krásně lesklou srst svých huňatých parťáků zmiňují i spokojení chovatelé ve svých recenzích. Nadšení jsou také z holistického složení, vzhledem ke kvalitě považují za příznivou i cenu. Někteří granule používají i jako pamlsky, až tak jejich psům chutnají. Negativ zde mnoho nenajdeme, pár chovatelů jen zmínilo, že by ocenili střední velikost balení.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
38 %16 % 10 %2,5 %  3 800 kcal holistická

Orientační cena za 1 kg: 133 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Populární granule české značky

K populárním krmivům pro štěňata patří i i řada od českého výrobce Fitmin Puppy. Velký důraz je zde kladen na dostatečný přísun bílkovin, především těch živočišného původu. Granule jsou založené na čerstvém kuřecím mase s játrovým obalem, díky čemuž by vašemu psovi měly skutečně chutnat. Dále ve složení najdeme prebiotika pro podporu střevní mikroflóry, přírodní antioxidanty pro ochranu před volnými radikály nebo DHA pro podporu vývoje nervových buněk. K dostání je krmivo v těchto verzích:

 • Fitmin Dog Mini Puppy
 • Fitmin Dog Medium Puppy
 • Fitmin Dog Maxi Puppy

Příznivá cena vzhledem k přijatelné kvalitě a fakt, že granule pocházejí z dílny českého výrobce jsou hlavními parametry, které na nich majitelé pejsků oceňují. Objevilo se však pár recenzí, podle nichž měla štěňata po těchto granulích střevní potíže.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
29-31 %19-20 %2,3-2,5 % 3 893 kcal prémiová

Orientační cena za 1 kg: 90 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedny z cenově nejpříznivějších granulí na trhu

Další z řady českých řad krmiv je Eminent. Potěší především ty, kteří hledají granule za nízkou cenu, kdy bude stále zachována dostatečná kvalita výrobku. K dostání jsou v současné době dvě varianty krmiv pro štěňata:

 • Eminent Puppy Large Breed
 • Eminent Puppy

Jak je z názvu patrné, Eminent Puppy Large Breed je určeno pro velká a obří plemena, kdy se svým složením soustředí na správný vývoj pohybového aparátu a výživu chrupavky. Druhá verze je vhodná pro malá a střední plemena a zajišťuje dostatek živin pro rychlý růst. V obou případech najdeme ve složení zhruba 74 % proteinů živočišného původu.

Chovatelé si granule pořizují především kvůli nízké ceně, mnozí mezi důvody udávají i fakt, že se jedná o českého výrobce. Opakovaně se však v hodnocení objevuje zmínka o tom, že granule jsou příliš malé, některým pejskům pak vůbec nechutnaly, nebo si na ně delší dobu zvykali.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28-30 %14-17 %2,5 % –prémiová

Orientační cena za 1 kg: 62 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové krmivo bez obilovin

Další ukázkou toho, že i superprémiové krmivo se dá pořídit za přijatelnou cenu, je řada Puppy od značky Taste of the Wild vyráběné v USA. V jeho složení je spousta “divokého” masa (z jelena, bizona a jehněčí), naopak v něm nenajdeme obiloviny, jateční odpad ani barviva či dochucovadla. Krmivo dále obsahuje batáty, které jsou lehce stravitelné a ukrývají spoustu prospěšných látek, lososový olej pro zdravý vývoj mozku, zraku a kloubů a spoustu přírodních antioxidantů.

V nabídce značky je jedno krmivo určené pro štěňata všech plemen:

 • Taste of the Wild High Prairie Puppy

S krmivem jsou v naprosté většině spokojeni i chovatelé a jejich mazlíčci. Podle mnohých kupujících psům krmivo prospívá, některým se po nich dokonce upravilo trávení a mají hezky lesklou srst. Vzhledem k tomu, že je k dispozici jen jedna varianta granulí pro všechna plemena, si majitelé větších hafanů v recenzích párkrát postěžovali na to, že jsou granule příliš malinké.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28 %17 %10 %5 % 4 265 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 133 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule české značky za příznivou cenu

Krmivo Calibra Dog Premium Puppy & Junior je zajímavou příležitostí, jak dopřát svému čtyřnohému kamarádovi optimální přísun všech potřebných živin, a zároveň nezruinovat rodinný rozpočet. Cena je v tomto případě jedna z nejpříznivějších, přitom se ale granule postarají o optimální růst a vývoj psa. Obsahují totiž vyvážený poměr kuřecího masa, lososového oleje a chelátových minerálních látek. Vybírat můžete ze dvou variant, kdy je verze Junior Large uzpůsobena tak, aby předcházela růstovým problémům u velkých psů:

 • Calibra Dog Premium Line Junior Large
 • Calibra Dog Premium Puppy & Junior

Granule jsou u chovatelů hodně oblíbené, o čemž svědčí velké množství dohledatelných recenzí. Hlavním důvodem je především příznivá cena, některé kupující ale těší i podpora české značky Calibra, která je dílem party veterinářů. Pár z nich však uvádí, že granule pro jejich mazlíčky nejsou až tak chuťově lákavé.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
26-30 %14-18 %10 %2,5-2,8 % 3 750 kcal prémiová

Orientační cena za 1 kg: 58 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo respektující přirozenou stravu psa

Granule Essential Foods pocházejí z Británie a jsou založené na principu behaviorální optimalizace krmiva. Co si pod tím představit? Jedná se o to, že respektují přirozenou stravu psa, čímž optimalizují a vyvažují jeho chování. Regulují hladinu cukru v krvi, instinkty zvířete stimulují pomocí vysokého obsahu čerstvého masa, obsažená semena a bylinky pak mají za úkol simulovat obsah kořisti v žaludku. Krmivo je vyráběné z ingrediencí z britského venkova a neobsahuje obiloviny, které zde nahrazují lépe stravitelné batáty.

Na výběr je ze tří variant podle velikosti plemene:

 • Essential Foods The Beginning Small Breed
 • Essential Foods The Beginning
 • Essential Foods The Beginning Large Breed

Krmivo pro štěňata značky Essential Foods si chovatelé v naprosté většině případů chválí, nadšeni jsou podle nich i jejich psí mazlíčci. Vyhovuje jim celkové složení i to, že je bez obilí, kvalita se podle mnohých promítá i do celkového vzhledu a kondice psů. Uvítali by však o něco nižší cenu.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28-34 %16-22 %8,5 %3,5 % 3 620 kcal holistická

Orientační cena za 1 kg: 120 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bezobilné krmivo pro psy všech plemen

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda je pro vašeho psa vhodnější krmivo z kuřecího masa, nebo ryb, představuje Primordial Grain skvělý kompromis. V nabídce má totiž variantu, která kombinuje pro psy velmi chutné kuřecí maso (a to navíc z volného chovu) a mořské ryby, jež mají zase příznivý vliv na vzhled kůže a srsti i na srdce a cévy:

 • Primordial Grain Free Puppy Chicken & Seafish

Toto krmivo je bezobilné a je vhodné pro štěňata všech plemen, od nejmenších až po největší. Ve složení najdeme i spoustu zeleniny a ovoce. Ananas napomáhá lepšímu trávení, granátové jablko a šípek plní antioxidační funkci a ostropestřec podporuje funkci jater.

V recenzích lidé oceňují skladbu obsažených surovin i pozitivní vliv na zažívání psů. Velikost granulek však chválí spíše jen majitelé menších psů, neboť jsou skutečně malé a pro větší hafany ne úplně optimální.

PROTEINY

TUKY

VLHKOST

VLÁKNINA

ENERGIE

KVALITA

30 %

19 %

8 %

2,6 %

3 950  kcal 

superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 120 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo české značky

Další řadou určenou pro štěňata české značky Brit je Brit Fresh Puppy, která se pyšní označením “holistická”. Je vyrobená šetrnou metodou, obsahuje vysoký podíl čerstvého masa a pejsky má nalákat lepší chutí i vůní, čímž by mohla oslovit i vybíravé chlupáče. Ve složení najdeme kompletní profil aminokyselin pro výživu tkání a svalů, naopak zde nečekejte kukuřici, lepek, sóju ani nejrůznější dochucovadla či barviva. Další přísady se liší podle zacílení jednotlivých verzí, na výběr jsou aktuálně dvě:

 • Brit Fresh Beef with Pumpkin Puppy Large
 • Brit Fresh Chicken with Potato Puppy Healthy Growth

Příznivá cena vzhledem ke slušné kvalitě a vysokému obsahu masa, to je to, co lidé ve svých hodnoceních vyzdvihují nejčastěji. Pár majitelů psů také uvedlo, že po granulích nepřišly žádné zažívací potíže. Jako mírné negativum můžeme uvést fakt, že ani jedna z variant není přímo určená pro malá plemena.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
27-31 %15-21 %10 %2-2,8 % 3 750 – 4 080 kcal holistická

Orientační cena za 1 kg: 100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo z volně chovaných zvířat

Jestliže sami dbáte na původ potravin, které kupujete pro sebe, možná vám neméně záleží na původu surovin, z nichž je vyrobeno krmivo psí. Značka Acana by vás v tomto případě mohla potěšit. Jedná se o špičkové kanadské krmivo, kde ve složení najdeme maso z volně chovaných kuřat, divoce žijících ryb či vejce z hnízdících chovů. A k tomu je navíc bez obilovin a brambor. V nabídce značky najdeme tři typy krmiva, každé je vhodné pro jinou velikost psa v dospělosti:

 • Acana Heritage Puppy Small
 • Acana Heritage Puppy Junior
 • Acana Heritage Puppy Large Junior

Mnozí chovatelé uvádějí, že jejich čtyřnohým kamarádům granule velmi chutnají a vyhovují, jsou nadšeni z jejich složení a původu surovin. Pár recenzentů pouze zmínilo, že by ocenili lepší řešení zavírání pytlů s krmivem.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
33 %15-20 % 12 %5-6 % 3 375-3 660 kcal holistická

Orientační cena za 1 kg: 111 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Prémiové krmivo za velmi nízkou cenu

Univerzální, prémiové, s čerstvým kuřecím masem a játrovým obalem pro lepší chuť, takové je krmivo české značky Fitmin For Life Puppy. Potěšit může obsahem DHA, což znamená podporu zdravého vývoje nervových buněk, důraz na zdravou kůži a srst, výtažek z kořene čekanky působí jako probiotikum a podporuje střevní mikroflóru a pivovarské kvasnice představují zdroj vitaminu B. K dispozici je jedna varianta vhodná pro všechny velikosti štěňat:

 • Fitmin For Life Fitmin Dog For Life Puppy

Chovatelé jsou rádi, že nákupem podporují českou značku, oceňují také velmi příznivou cenu. Většina z nich také uvádí, že jejich psům svědčí. Někteří jako mínus zmiňují vysoký obsah obilovin, pár chlupáčů po nich mělo trávicí potíže.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
30 %18 %3 %  3 439 kcal prémiová

Orientační cena za 1 kg: 53 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo s obsahem speciální složky 

Značka Purina patří na trhu k těm známějším a prověřeným, funguje totiž už od roku 1904. V její nabídce nechybí ani krmiva pro štěňata, a to hned ve čtyřech variantách, aby složením co nejlépe odpovídala potřebám psů různých plemen:

 • Purina Pro Plan Small & Mini Puppy Optistart s kuřetem
 • Purina Pro Plan Medium Puppy Optistart s kuřetem
 • Purina Pro Plan Large Puppy Robust Optistart s kuřetem
 • Purina Pro Plan Large Puppy Athletic Optistart s kuřetem

Vedle vysoce kvalitního kuřecího masa či důležitých živin pro zdraví kloubů obsahuje krmivo také jednu speciální složku – mlezivo, někdy také nazývané kolostrum. O co jde? Jedná se o první mateřské mléko s vysokým obsahem přirozených protilátek, které pomáhá posilovat obranyschopnost a zdraví psů dlouhodobě.

Krmivo je podle recenzí oblíbené u chovatelů a stejně tak i u jejich psích kamarádů, kterým většinou velmi chutná. Pár majitelů psů dokonce uvedlo, že jiné granule jejich mazlíčci nechtějí. Mnozí granule kupují opakovaně. Některým pejskům však nesvědčil obsah obilovin.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
29-32 %15-21 %8,8 %2-3 % 4 265 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 88 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Špičkové kanadské holistické krmivo

Pokud máte chuť a možnost dopřát svým mazlíčkům to nejlepší, nabízí se řada Puppy kanadské značky Orijen. Pochází z oceňovaných kuchyní NorthStar, je bez obilovin a brambor a najdete v ní kuřata a krůty z volných chovů, ryby lovené v přírodních vodách či vejce z hnízdících chovů. Nabídka aktuálně zahrnuje dvě varianty, z nichž jedna je díky nízké glykemické zátěži a nízkému obsahu sacharidů ideální pro velká plemena:

 • Orijen Puppy
 • Orijen Puppy Large

Nadprůměrné složení, chutnost pro psí mazlíčky i kvalitu použitých surovin zmiňují chovatelé v recenzích jako hlavní klady krmiva. Naopak se jim příliš nelíbí vyšší cena.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
38 %16-20 %12 %5-6 % 3 720-4 000 kcal holistická

Orientační cena za 1 kg: 172 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní a superprémiové krmivo 

Jestliže hledáte pro svého psího kamaráda krmivo s nízkým obsahem obilovin, které bude hypoalergenní, zároveň vysoce kvalitní a ještě k tomu za stále příznivou cenu, řada Ontario Puppy může být správnou volbou. Vedle jehněčího, případně kuřecího masa obsahuje krmivo také mix bylinek a koření, které podporují imunitu, mají antibakteriální efekt a napomáhají také správné ústní hygieně. K zakoupení jsou aktuálně tři varianty, z nichž se svým složením mírně liší verze Puppy & Junior určená pro velká plemena, která klade ještě větší důraz na rovnoměrný vývoj kostry a svalstva:

 • Ontario Puppy Mini Lamb & Rice
 • Ontario Puppy Medium Lamb & Rice
 • Ontario Puppy & Junior Large Chicken & Potatoes

Výhodu v hypoalergenním složení spatřují i samotní chovatelé, kteří často uvádějí, že díky tomu jejich psi po granulích netrpí střevními potížemi. Vzhledem ke kvalitě považují za přijatelnou i cenu. Podle některých však nesedí doporučené dávkování a musí dávat psovi granulí více.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
27-30 %16-18 %10 %2,1-3 % 3 672-3 880 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 91 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové krmivo za skvělou cenu

Tři varianty krmiv pro plemena různých velikostí a také odstupňované podle věku štěňat nabízí řada Eukanuba Puppy. Krmiva jsou vytvářena tak, aby psa v dané fázi života co nejvíce podpořila a zajistila mu vše, co potřebuje. Ve složení tedy nechybí DHA pro rychlejší učení a cvičení psů, vláknina, prebiotika či řepná dužina pro správné zažívání nebo vápník pro správný růst kostí. Granule navíc vynikají přídavkem DentaDefense pro skvělý chrup. Vybírat lze ze tří druhů:

 • Eukanuba Puppy Small
 • Eukanuba Puppy Medium
 • Eukanuba Puppy Large & Giant

Chovatelé ve svých hodnoceních zmiňují, že jejich pejskům krmivo vyhovuje, některým se po něm spravilo trávení rozhozené jinými granulemi, mnozí majitelé chválí i zlepšení vzhledu srsti svých mazlíčků. Najdeme však i pár recenzí, v nichž si lidé stěžují na zhoršenou kvalitu granulí vedoucí k nejrůznějším zdravotním potížím psů.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
26,5-33 %14,5-21 %8 %1,6-2 % 3 658 kcal superprémiová

Orientační cena za 1 kg: 76 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedno z nejlevnějších krmiv na trhu

Ne vždy si může majitel psa dovolit vybírat svému čtyřnohému parťákovi krmivo ve vysokých cenových hladinách. Jednou z variant granulí v dobrém poměru cena/kvalita je Purina Friskies Junior s vysokým obsahem proteinů, mrkví, mlékem a řadou minerálních látek a vitamínů, které se společně starají o správný vývoj, zdravou kůži a lesklou srst. V nabídce je jedna univerzální varianta:

 • Purina Friskies Junior

Vedle opravdu nízké ceny chovatelé na granulích oceňují i jejich velikost či oblíbenost u svých pejsků. Někteří však byli zklamaní z nižšího obsahu masa nebo i celkového složení.

PROTEINYTUKYVLHKOSTVLÁKNINAENERGIEKVALITA
28  %14,5 %9,5 %2 %prémiová

Orientační cena za 1 kg: 45 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat granule pro štěňata

Obrovská nabídka, reklamní triky, dlouhé a nepřehledné složení uvedené na obalu, to vše může být při výběru granulí matoucí. Jak nešlápnout vedle?

1) Složení je nejdůležitější

Složení krmiva je tím hlavním, co je třeba při výběru sledovat. Čím jednodušeji vypadá, tím lépe. Někdy totiž mohou být například obiloviny rozepisovány na vícero položek, aby nebyly ve složení tak vysoko a vše tak naoko vypadalo lépe.

Na prvním místě by mělo být vždy maso a měli byste přesně vědět, o jaké maso jde. V ideálním případě by jeho obsah měl být nejméně 20 % v dehydrovaném stavu.

Celkový obsah bílkovin by se měl pohybovat mezi 25-32 %, tuk mezi 16-25 %. Chybět by neměl vápník a fosfor, pozor si naopak dejte na to, aby ve složení nefigurovala umělá dochucovadla, barviva či chemické konzervanty.


2) Vybírejte podle plemene

Jiné potřeby mají štěňata bernardýnů, jiné malí bišonci. Značky často jednotlivé verze krmiv pro štěňata přizpůsobují právě rozdílným požadavkům velkých a malých plemen, a to jak složením, tak i velikostí granulí.


3) Přihlédněte k aktuálnímu stavu psa

Při výběru se dívejte i na to, v jakém rozpoložení a zdravotním stavu se váš psí kamarád nachází. Pokud se potýká se zdravotními potížemi, například trávicími či se mu zhoršuje kvalita srsti, vybírejte krmivo ještě obezřetněji a volte varianty určené právě pro tyto potíže.


4) I cena hraje roli

Stejně jako je tomu v mnoha jiných ohledech, ani zde neplatí jasná rovnice že dražší krmivo je automaticky kvalitnější. Nenechte se ovlivnit reklamou a lákavými slogany a skutečně si prostudujte složení sami, to je základ úspěchu. Ale práci vám přesto trochu ulehčíme, u nejlevnějších krmiv skutečně nelze očekávat nejvyšší kvalitu.


5) Recenze ostatních mohou pomoci

Ačkoliv je dobré brát recenze krmiv na internetu s menší rezervou, v mnohém mohou být prospěšné. Obsahují řadu praktických postřehů například co se balení týče, pomoci vám mohou třeba i hodnocení zmiňující výsledky u konkrétních plemen psů nebo zdravotní potíže, s nimiž se další chovatelé u štěňat potýkají.


6) Velikost balení může ušetřit

Pokud si vyberete vhodné granule, zbývá už jen vybrat ideální velikost balení. Nesahejte hned po tom největším. Bývá sice cenově nejvýhodnější, stále ale hrozí, že štěněti nebude krmivo, byť vysoce kvalitní, vyhovovat, a vám zbyde několik kilo nevyužitých granulí. Začněte menším pytlem, poté lze sáhnout po větším.

Často kladené otázky

Vhodné dávkování by mělo být uvedeno přímo u daného krmiva a odvíjí se i od stáří a rasy psa. Nezapomeňte na to, že štěňatům je důležité dávku rozdělit do více porcí (3-5) a ty jim během dne dávkovat.

Štěňata mají zcela jiné potřeby než dospělí psi, a proto mají štěněcí granule jiné složení. Podáváním krmiva pro dospělé psy byste jim mohli uškodit a způsobit do budoucna závažné problémy.

Na krmivo pro dospělé psy se nejčastěji přechází okolo jednoho roku psa. U menších plemen to může být o něco dříve, například už okolo 9 měsíce, u větších je pak možné počkat až do 18 měsíců či dvou let.

 

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)