Nejlepší samočistící záchody pro kočky 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 30 hodin průzkumem samočistících záchodů pro kočky. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

Výběr redakce

Automatický záchod pro kočky ScoopFree Original

Automatický záchod pro kočky ScoopFree Original patří mezi velmi kvalitní kočičí toalety. Vyrábí ho známá americká firma PetSafe.

Orientační cena: 5 000Kč

Výběr redakce

Petkit Pura Cat kočičí toaleta

Kočičí toaleta Pura Cat od firmy Petkit je designová,moderní toaleta, která zajistí stálou čistotu a čerstvý vzduch ve vašem domě.

Orientační cena: 3 500Kč

Výběr redakce

Litter-Robot III automatický samočisticí záchod pro kočky

Automatický samočistící záchod pro kočky Litter-Robot III je vhodným pomocníkem do domácností s více kočičími mazlíčky. Potěší také ty, kteří v domě mají rádi čistotu a vůni.

Orientační cena: 17 000Kč

Jak vybrat samočistící záchod pro kočky

Samočistící kočičí záchod může usnadnit mnoho starostí – sám se spláchne a ušetří tak majiteli čas strávený opakovaným čištěním (a nejen čas, ale také čich, protože málokdo by se touto činností zabýval rád). Jak vybrat ten nejlepší?

Pokud si na internetu vyhledáte automatické nebo samočistící kočičí záchody, můžete narazit na dva různé mechanismy – první je pouze klasická toaleta, která má zjednodušené čištění, tedy že například zmáčknete páku a obsah se sám vyčistí. Druhý je mnohem praktičtější, ale o to dražší. Ten zvládá kompletní údržbu sám, automaticky vše sklízí a potřebuje jen jednou za čas vyměnit granule nebo krystaly. 

Což souvisí i s druhým bodem, tedy jak často se budete muset údržbě kočičího záchodu věnovat. Některé záchody uvádí, že je lze ponechat bez výměny obsahu i několik týdnů, ty nerobotické musíte používat osobně každý den. Ve výhodě jsou ty automatické záchody, které mají ukazatel plnosti nádrže. K frekvenci údržby záchodu se váže i výdrž baterie, ačkoliv ne každý výrobce toto uvádí. 

Jak již bylo řečeno, některé záchody stále potřebují vaši asistenci, některé jsou již plně automatické. Co když ale i od těch automatických očekáváte ještě něco víc? Některé ze záchodů mají bezpečnostní pojistku a nespustí se ve chvíli, kdy je kočka uvnitř, některé mají esteticky krytou konstrukci, jiné zase mají monitor, který kontroluje, jak často kočka chodí a dokáže indikovat její zdravotní stav.

Každý kočičí záchod musí být naplněný materiálem, který bude kočičí výměšky vsakovat. I to je podstatný parametr, a to hned z několika důvodů. Hledat byste měli variantu, která bude neškodná zdravotně, která bude dobře zachycovat pach a která bude pokud možno co nejekologičtější – některé krystalky nebo granule jsou jednorázové, není však problém na trhu sehnat omyvatelné a znovu použitelné, ideálně i biologicky rozložitelné (což zaručuje nejen šetrnější přístup k životnímu prostředí, ale také šetří vaši peněženku při nákupu nového a nového steliva). 

Shrnutí 

Automatické kočičí toalety mohou být praktickým moderním doplňkem do každé kočičí domácnosti a zcela nezpochybnitelně zvyšují komfort každému kočičímu majiteli. Je dobré si při výběru pozorně přečíst, zda je toaleta opravdu plně automatická a o nepořádek se postará i bez vaší asistence. I tak však musíte čas od času přístroj vyčistit a vyměnit obsah – jak často, to je jeden z dalších důležitých parametrů, který může při rozhodování pomoci. Nejen na zápach má také vliv vybrané stelivo, které je v kočičí toaletě používáno – hledejte takové, které pohlcuje zápach, ale šetří přírodu a neškodí. Jestli budete po kočičí toaletě chtít nějaké další nadstandardní funkce je již na vás, některé mohou i odhadovat zdravotní stav vaší kočky. Počítejte však s vyšší cenou. V každém případě volte spolehlivého a ověřeného výrobce, přeci jen jde o vyšší výdaj a takovýto stroj by měl něco vydržet a spolehlivě plnit svou funkci. 

Další oblíbené samočistící záchody pro kočky

Oblíbený záchod pro kočky

Automatický záchod pro kočky ScoopFree Ultra

Automatický záchod pro kočky ScoopFree Ultra od americké značky PetSafe pomůže v téměř jakékoliv domácnosti s kočkami. Udrží domácnost v čistotě a speciální krystalky v ní zachytí pachy.

Orientační cena: 5 900Kč

Instruktážní video

Slovo závěrem

Máte se samočistícími záchody pro kočky zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

3.9/5 - (87 votes)