Nejlepší pojištění kočky 2024 – recenze, srovnání a diskuze


Výber redakce

Lídr v online pojištění pro milovníky koček (ČSOB)


Oblíbená volba

Pojištění do Generali, na které se můžete spolehnout


Další na zvážení

Jednoduchá klasika pro ty nejvybíravější


Další na zvážení

Pojištění pro chovatele kočičích smeček 

Kočky jsou neposedné a nikde dlouho nevydrží. Stále se někam ztrácejí a my dlouhé hodiny nevíme, kde jsou. Jestli se o svou kočku strachujete a dělají vám vrásky případné léčebné výlohy, co takhle zkusit pojištění? 

V dnešní době si můžeme pojistit prakticky cokoliv. Od auta, domu až po části těla. Ovšem nemůžeme zapomenout i na mazlíčky. Veterinární péče, tzn. operace, léčba, léky atd. našich milovaných kamarádů tvoří vysoké částky, s jejichž vyrovnáním vám pomůže pojištění.

Kočky jsou známé svojí zvídavostí a nepředvídatelností. Vydávají se na lovit za hranice svého domova, neustále lezou a drápají se tam, kam nemají, nebo si v parných dnech lehají za kola aut.

Při jejich toulkách se může přihodit nehoda, při níž si vaše kočka zlomí nohu nebo zničí majetek někoho jiného. Abyste v takových případech nemuseli okamžitě sahat po peněžence, je tu pojištění. Jaká jsou ta nejlepší?

Online pojištění pro milovníky koček 

Petexpert (všeobecné zvířecí pojištění) je pojištění ČSOB. Sjednání je jednoduché, stačí vzít telefon nebo si sednou k internetu. Jeho výhoda spočívá v přístupnosti. Při návštěvě veterináře zaplatíte jen 10 % jako spoluúčast, zbytek zvěrolékaři doplatí pojišťovna. Vy se nemusíte starat o nic.

Pojištění uhradí léčbu úrazů, nemocí, předoperační péči a operace, léky nebo škody, které vzniknou na zdraví a majetku třetí osoby. Záleží pouze na balíčku, který si zvolíte.

Vybrat si můžete ze čtyř. Nejlevnějším je program Start, jehož cena začíná na 199 Kč za měsíc. Nabízí pojištění veterinárních nákladů do 25 000 Kč za rok a pojištění odpovědnosti. O něco dražší balíček Exclusive stojí 499 Kč za měsíc. Přináší řadu výhod jako pojištění nákladů na nalezení, pokud se vaše kočka ztratí na delší dobu, či pojištění nákladů na opatrování, které využijete, jestli někdy budete delší dobu v nemocnici.

Před uzavřením smlouvy budete muset splnit určité podmínky. Vaše kočka nesmí být starší 8 let. Dále musí mít registrovaný čip nebo se nechat očipovat během 30denní čekací doby. Nakonec musí zvíře docházet na pravidelné prevence.

Vstupní věk8 měsíců
Limit pojištění25 000 – 90 000 Kč
Spoluúčastmin. 10 %
Cena za měsíc od 199 Kč
Identifikace čip
Specifikavyřízení online nebo po telefonu

VÝHODY

NEVÝHODY

Příznivá cena pro nenáročné

Pojištění Mazlíček nabízí tři balíčky – léčení úrazu a nemoci, pojištění uhynutí nebo utracení a odpovědnost za škodu. Vybrat si můžete podle toho, co právě vy a předně vaše kočka potřebujete, ať je to jeden program nebo klidně všechny tři.

Výhodou pojištění je to, že si můžete vybrat výši limitů. Lze si zvolit mezi 15 000, 20 000 či 30 000 Kč. Tím si zároveň zvolíte celkovou cenu pojištění. Čím vyšší limit vyberete, tím vyšší cenu zaplatíte za jeho vedení.

Sjednání tohoto pojištění se neobejde bez podmínek, které musíte splnit. První je identifikace zvířete. Vaše kočka bude muset být označena mikročipem, popřípadě tetováním. Druhou podmínkou je věkový limit, který nesmí překročit 8 let.

Jestli se vám toto pojištění zamlouvá, bude se vám líbit ještě víc. Pokud si ho sjednáte online, získáte slevu 10 %.

Vstupní věk3 měsíce 
Limit pojištění35 000 Kč
Spoluúčastmin. 10 %
Cena za měsíc od 100 Kč
Identifikacečip nebo tetování
Specifikasleva 10 % při sjednání online

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá klasika pro ty nejvybíravější

Při pojištění Pejsek a kočička si můžete vybrat ze dvou typů pojištění – vašemu mazlíčkovi lze zařídit pojištění veterinární péče nebo pro případ úhynu. K tomu můžete přikoupit odpovědnost za škodu způsobenou zvířetem.

Balíčky se liší výškou limitů a cenou. Nejnižší limit, který si můžete zvolit, je 20 000 Kč, zatímco nejvyšší je 60 000 Kč. Jednotná spoluúčast 1 000 Kč může být jak plusem, tak i mínusem. V případě úhynu a odpovědnosti je spoluúčast nulová.

Pokud si budete chtít sjednat toto pojištění, ani zde se neobejdete bez podmínek. Mazlíčka pojistíte až do jeho 8 let, avšak je nutné, aby měl čip nebo tetování. Dále kočka musí mít očkovací průkaz nebo vystavený pas. Aby pojištění bylo kompletní, je potřeba nechat u vašeho zvěrolékaře vyplnit dotazník a opatřit ho potvrzením, že je vaše kočka zdravá.

V balíčku pojištění chybí program, který by pokryl případy ztráty nebo odcizení, což je jeho jediná nevýhoda.

Vstupní věk6 měsíců
Limit pojištěnímax. 60 000 Kč
Spoluúčast1 000 Kč
Cena za měsíc od 170 Kč
Identifikace čip nebo tetování
Specifika nutný dotazník vyplněný veterinářem

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění pro chovatele kočičích smeček 

Toto pojištění se postará o náklady na léčbu neočekávaných úrazů a odpovědnosti za škody na zdraví nebo na majetku třetí osoby až do 1 000 000 Kč.

Vybrat si můžete ze dvou balíčků, které se liší pouze výší pojistného limitu, kdy dražší verze A pokryje náklady do 30 000 Kč a levnější B do 15 000 Kč. Spoluúčast je vždy jednotná ve výši 1 000 Kč.

Při sjednání pojištění se nezohledňuje věk kočky ani její původ. Jedinou podmínkou je čip a očkování. Jestli máte více mazlíčků, potěší vás výhodnější cena (měsíčně vyjde pojištění pro pět koček na 749 Kč), přičemž maximální limit se počítá pro každého z nich zvlášť.

Nevýhodou pojištění je to, že ho není možné sjednat online, pouze přes email nebo telefonem. Dalším mínusem je nepokrytí smrti mazlíčka.

Vstupní věk3 měsíce
Limit pojištěnímax. 30 000 Kč
Spoluúčast1 000 Kč
Cena za měsíc od 224 Kč
Identifikace čip
SpecifikaSjednání je možné pouze přes email nebo telefonem

VÝHODY

NEVÝHODY

TŘI tipy, jak vybrat pojištění kočky

U každého pojištění se najdou nějaká „ale“. Proto při výběru nezapomeňte zkontrolovat a brát v potaz následující tipy.

1. Podle výšky pojistného krytí

Výběr pojištění zohledněte podle výšky pojistného krytí. Pojišťovna vám v případě nouze vyplatí pouze částku danou tímto limitem. Ta může být různá, většinou platí přímá úměrnost, kdy levnější pojištění má menší pojistné krytí. Jestli vaše kočka bude muset podstoupit nákladnou operaci, 20 000 Kč, které vám pojišťovna vyplatí, nebude dostatečná částka.


2. Podle typu pojištění

Běžně se majitelé mazlíčků vybírají mezi třemi druhy pojištění – pojištění veterinární péče, uhynutí a utracení či odpovědnosti. Při výběru toho správného pojištění pro vás a pro vaši kočku si vyberte takovou nabídku, která se vám skutečně bude hodit, a nepřeplácejte za to, co nevyužijete.

Většina pojišťoven kromě těchto tří nabídek poskytuje i doplňkové pojištění – na příklad při cestě do zahraničí.


3. Podle výšky spoluúčasti

Při sjednání pojištění se nezapomeňte zaměřit i na výši spoluúčasti. Běžně je smlouvou stanoveno 10 %. Při nákladném zákroku může být tato hranice i přes to vysoká a pro mnoho lidí nedostupná. Jestli má vaše kočka predispozice k zraněním, vyplatí se spíše sáhnout po pojištění se spoluúčastí do 1 000 Kč.

Podmínky pro sjednání pojištění kočky

Při sjednání pojištění budete muset splnit podmínky dané smlouvou. Běžným kritériem je věk – některé pojišťovny pojišťují do 4 let, jiné až do věku 8 roků. Další podmínkou je čip nebo tetování. Od ledna 2020 je zákonem stanovená povinnost, aby majitelé psů nechali svoje mazlíčky očipovat. Obdobný zákon však neukládá žádnou takovou povinnost chovatelům koček. Cen za čip pro kočku se nemusíte děsit, koupíte ho od 500 korun.

V neposlední řadě některé pojišťovny vyžadují pouze kočky s průkazem původu. Jestli jej nemáte, raději sáhněte po jiném pojištění.

Jaká je průměrná cena pojištění kočky?

Průměrná cena za pojištění kočky vychází ročně mezi 1 500 až 2 000 Kč. Najdou se i levnější nebo dražší výjimky.

Často kladené otázky

Máte stále nedořešenou otázku? V následující části na ně možná najdete odpověď.

Bohužel, preventivní očkování a prohlídky z pojištění nezaplatíte. To slouží k pokrytí nákladů na léčbu, operaci nebo léky.

Kočku si můžete pojistit, i když prodělává nemoc, ale pojišťovna vám nezaplatí žádné výlohy na její léčbu. Pokud si nejste jisti, zda je váš mazlíček nemocný a necháte ho pojistit, během 30denní čekací lhůty se jeho nemoc nesmí projevit, v případě úrazů je tato doba běžně 3 dny.

Důležitým plusem při koupi klece s vybavením a hračkami je to, že se rovnou hodí do daného příbytku. To znamená, že nemusíte řešit šířku mezi mřížemi. Pokud dáváte přednost vlastnímu zařizování, bude pro vás vhodnější nezařízená klec. 

Jako jiná pojištění, i ta týkající se mazlíčků mají svoje výjimky. Jsou jimi na příklad porod, otrava nebo alergie či nemoci, ke kterým je daný druh kočky náchylný.

Klece jsou pro hlodavce bezpečnější (uzamykatelné) a zábavnější (mohou uvnitř lézt). Negativem je obtížnější čištění a to, že křečci skrze mezery v mřížkách mohou kolem klece vytvořit nepořádek. Ať zvolíte jakoukoliv možnost, vždy udržujte zvířecí domek čistý.

Představte si, že musíte navštívit se svojí kočkou veterináře za účelem operace. Zaplatíte u něj všechny výlohy a poté půjdete i s účtem do pojišťovny, popřípadě do ní zavoláte. Ta vám následně proplatí celkovou částku bez vaší spoluúčasti. Rychlost vyplácení závisí na pojišťovně, kterou jste si zvolili.

Výše spoluúčasti je vždy stanovena ve smlouvě. Nejběžněji je to 10 %, najdete i pojištění s 20 % spoluúčastí nebo třeba i nulovou. Vždy její výši zohledněte v rámci celkového limitu pojištění.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)