Nejhezčí anglická jména pro psy, které můžete použít i Vy!

Výběr vhodného plemene důležitý, ale neméně podstatné je i výběr jména. Zatímco někdy může být při pohledu na psa jméno jasné, jindy to může být docela těžký oříšek. Pokud milujete britská jména, ať už kvůli jejich zvučnosti nebo líbeznosti, můžete použít hned několik způsobů, jak jméno vybrat.

Inspirovat se můžete v mnoha úrovních a z mnoha zdrojů. V následujícím článku vám ukážeme, jak jméno vybrat, kde všude se můžete inspirovat nebo nějaké nápady, které nejsou příliš otřelé a můžete je použít. Které z nich se bude hodit právě pro vašeho psa?

Čím se inspirovat?

Tím, co máte zrovna kolem sebe

Pořídili jste si pejska, ale zapomněli jste vybrat jméno? Není nic snazšího, než se rozhlédnout a zkusit najít něco, co se hodí jako jméno. Může jít například o značku parfému či oblečení (Chanel, Gucci…), oblíbený alkohol (Brandy, Whiskey…), chutné ovoce (Cherry, Berry, Lemon…) nebo cokoliv jiného, co zrovna můžete zobat, jako je třeba Oreo nebo Peanut.

Slavnými osobnostmi či postavami

Většina mazlíčků nosí jména našich oblíbených postav a osobností, protože si pak můžeme připadat, že máme vlastního hrdinu doma nebo slavné osobnosti skláníte poklonu. Jméno Eli může například symbolizovat zbožnou úctu vůči britské královně Elizabeth, Jane a Charlotte zase může symbolizovat historii romantické literatury.

Vlastními zálibami

Pokud zbožňujete znělá jména, která můžete snadno protahovat a volání na psa tak pro vás může být snazší, volte jména jako například Charlie, Cherry, Lassie nebo Archie. Jsou to jména, která zní jako zdrobněliny, aniž byste museli vymýšlet, jak jméno zkrátit.

Kde hledat další inspirace

Kromě toho, že se podíváte kolem sebe nebo na internet, zkuste se zamyslet, jaké jméno se pro vašeho psa hodí skrz jeho povahu, typické vlastnosti nebo vzhled. Pokud je nálada vašeho čtyřnohého společníka stejně proměnlivá jako počasí v zemi, kterou se dnes inspirujeme, zkuste jméno Windy. Svým vzhledem vám také může připomínat plyšového medvídka, ke kterému se můžete přitulit a zabořit obličej do jeho měkké srsti. Potom se k němu bude jistě hodit jméno Teddy. Další takové všeříkající jméno může být například Missy, zvláště pokud jste zachránily svého mazlíčka z útulku a ulice se na něm podepsala drobnou vadou na jeho kráse (pokud mu například chybí tlapka nebo kousek ucha). Vyřádit se můžete opravdu jakkoliv a fantazii se meze nekladou. Čím originálnější, tím je to přece lepší!

Rozkošná jména inspirovaná jídlem a pitím

Existuje spousta nádherných jmen a pro jejich vymýšlení nemusíte ani zacházet daleko. Mnohdy stačí jen zamyslet se nad tím, co jíte, a jméno je na světě. Často jsou to krásná a originální jména.

 1. Cherry – stejně jako třešně, i Cherry je nádherné jméno pro psí holku.
 2. Coffee – pro drobného hnědého pejska není hezčí jméno, než právě Coffee.
 3. Whiskey – nemusíte tento alkohol milovat, abyste si jméno Whiskey oblíbili. 
 4. Berry – máte pejska, který se díky svým chlupům připomíná spíše kuličku, než čtyřnohého společníka? Pak je toto jméno pro vás ideální.
 5. Brandy – stejně jako Whiskey, i Brandy je krásné a vtipné psí jméno.
 6. Ginger – toto jméno je pro zrzavého psa ideální.
 7. Pepper – Pepper může znamenat jak ostrou a příkrou povahu psa, tak třeba jeho zbarvení.
 8. Oreo – takto můžete pojmenovat černobílého psa, pokud chcete originální a přesto roztomilé jméno.
 9. Peanut – u tohoto jména se můžete inspirovat nejen roztomilostí svého nového mazlíčka, ale také jeho světle hnědou barvou.

Anglická jména inspirovaná filmy

Filmy a celkově kinematografie hýbe světem. Nikdo se proto nemůže divit, že i do výběru psích jmen tato oblast pronikla. A co je lepšího, než pojmenovat svého čtyřnohého parťáka po oblíbeném filmovém či seriálovém hrdinovi?

 1. Neville – je váš pejsek bojácný, ale zároveň se za vás v každém případě umí postavit a neváhá si chránit území? Fanoušky Harryho Pottera nenapadne lepší jméno než právě Neville.
 2. Harry – je třeba dodávat, u kterých fanoušků bude toto jméno vítězem?
 3. Homer – váš pejsek nemusí mít žlutou barvu, aby se k němu toto jméno hodilo. Může mít třeba oblíbeného plyšáka ve stylu donutu.
 4. Lassie – pro kolii není krásnější a vhodnější jméno.
 5. Scarlet – milovníci filmů od producentů Marvel si toto jméno přímo zamilují, stejně krásné je i třeba jméno jejího alter ega, Widow.

Anglická jména pro milovníky literatury

Stejně jako milovníci filmů sáhnou po filmových postavách, fanoušci knih se pokusí najít to pravé jméno mezi spisovateli nebo protagonisty. A britská jména jsou stejně krásná jako jiná!

 1. Hamlet – stejně jako Romeo, i Hamlet je krásné jméno psího kluka. Výhoda tohoto jména je, že není tak časté, jako právě nejspíš nejznámější romantická postava anglické literatury.
 2. Agatha – toto jméno se protíná i s předchozí skupinou milovníků filmů, protože Agatha Christie je pro všechny romantické duše symbolem vzájemné lásky.
 3. Jane – další jméno britské historie vhodné pro romantické duše je právě Jane, podle slavné spisovatelky osmnáctého století.
 4. Tolkien – nemusíte být fanouškem Hobita ani Pána prstenů, abyste si toto jméno oblíbili.
 5. Charlotte – toto jméno spisovatelky z britské historie nemusí být tak známé, jako ta předchozí, ale to neznamená, že je o nic méně okouzlující.
 6. Dickens – stejně jako Charles, i jeho příjmení Dickens je pro psa skvělé jméno.
 7. Terry – především milovníci fantasy knih si toto jméno zamilují.

Další anglická jména pro psí kluky

 1. Archie
 2. Jack
 3. Teddy
 4. Presley
 5. Franklin
 6. Sammy

Další anglická jména pro psí holky

 1. Bella
 2. Hayley
 3. Windy
 4. Maggie
 5. Ella
 6. Missy

Nejčastější dotazy

Proč si vybrat anglické jméno?

Tato jména jsou snadno vyslovitelná a můžete je vytvořit skoro ze všeho. Navíc, anglicismy jsou již velmi rozšířené, takže není těžké najít slovo, které je krásné a hodí se k vašemu čtyřnohému mazlíčkovi. Navíc, pokud rádi cestujete, i pro cizince nebude obtížné jméno vyslovit.

Jak jméno vybrat?

Inspiraci můžete najít kdekoliv – v oblíbeném jídle či pití, zbožňovaném seriálu nebo preferované spisovatelce. Zkuste se zamyslet nad svým milovaným ovocem, a jméno může být na světě. Nebo se prostě jen zamyslete, zda váš pejsek nemá nějakou vlastnost, která by se mohla odrážet i v jeho jméně. Pokud má černou srst a nezvladatelnou povahu, zkuste třeba jméno Widow, stejně jako je jméno této hrdinky.

Čemu se při výběru jména vyvarovat?

Jméno by nemělo být příliš dlouhé, protože pak je těžko vyslovitelné a trvá dlouho, než na něj zavoláte. Zkuste raději jméno, které je krátké a znělé, které nebude dělat vám problémy jej vyslovit a pejskovi rozeznat. Protože když ho v okolním ruchu snadno zaslechne, nepotrvá tak dlouho, než na něj zareaguje.

Videa

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu