15 nejhezčích bílých květin: význam a tipy na pěstování

Stejně jako všechny květiny, i bílé květiny mají svůj význam a jejich přítomnost se započítává do zdravého rozumu, čistoty, klidu a síly. Obdarovat někoho květinou bílé barvy znamená velmi silné emoce úcty a obdivu vůči dané osobě. Pořiďte si svou bílou květinu. Rozzáříte tak každé místo, na které ji umístíte. Vyberte si z 15 nejhezčích bílých květin.

Bílá je považována za závaznou a reflexní barvu, protože odráží všechna světla a hodí se k jakékoliv barvě, stejně jako černá nebo šedá. Bílá barva symbolizuje klid a čistotu a představuje nebeské a zbožné pocity. Krásné bílé květiny se často dávají jako důkaz čistoty, pokory, vděčnosti a nevinnosti a vyjadřují upřímné, čisté a otevřené srdce. Do života obdarovaného vnášejí lehkost a jas. Bílé květy se často používají při svatbách a zároveň používají také při pohřbech jako projev soustrasti.

1) Bílá růže

Květy bílé růže symbolizují krásu a představují pravou a mladou lásku. Bílé růže jsou plné duchovna a znamenají čistotu, naději a ctnost. Pro svou diskrétnost jsou také považovány za symbol tajemství. Symbolizují také úctu a často se používají při smutečních obřadech a pohřbech. Snadno se pěstují a jsou plné vůně, takže jsou skvělou volbou pro každou zahradu.

2) Bílá orchidej

Bílá orchidej není tak běžná jako ty barevné a je považována za nejvzácnější druh orchideje. Tato květina vypadá nesmírně elegantně a čistě a vynikne v každém květinovém aranžmá, které díky ní vypadá exoticky. Bílá orchidej znamená čistotu, nevinnost, ctnost a božskou krásu. Často je považována za symbol elegance a půvabu a jistě ozdobí každou svatební kytici.

3) Bílé tulipány

Vřelost, odpuštění a klid jsou tři slova, která se nám vybaví, když pomyslíme na bílé květiny, tulipány. Tulipány jsou jedny z nejoblíbenějších květin na světě a jsou naprostou pastvou pro oči. Patří mezi jarní květiny, které symbolizují teplo, krásu a nové začátky.  Hodí se pro každou příležitost a představují čistotu, odpuštění a klid. Často se dávají jako projev odpuštění, takže darování těchto květin může být dokonalým způsobem, jak se někomu omluvit. 

4) Kopretina bílá

Kopretiny jsou nevinně vypadající jednoduché květiny, které se často používají do svatebních kytic, k dekoračním účelům a jako květiny pro vyjádření soucitu. Krásné bílé květy symbolizují nevinnost a čistotu, jednoduchost a také nové začátky. Bílé kopretiny jsou také považovány za tajné květiny a v řeči květin skrývají tajná milostná poselství.

5) Jasmín

Tato nádherná květina s neodolatelnou vůní se k dekoračním účelům používá jen zřídka a pro svou nádhernou vůni se využívá především v kosmetickém a parfumérském průmyslu. Tato květina symbolizuje náklonnost a smyslnost, zatímco malé květy jasmínu symbolizují skromnost, půvab a eleganci. Ať už budete jasmín pěstovat kdekoliv, jeho vůně vás bude doprovázet na každém kroku.

6) Konvalinka

Tato nádherná malá jarní květina odráží krásu a nádheru a pěstuje se hlavně pro svou vůni, která se používá v parfémovém průmyslu. Tato květina ve tvaru zvonu znamená návrat štěstí a používá se jako symbol pokory na náboženských obrazech pro svou spojitost s druhým příchodem Krista. Konvalinku třeba na místo, kde na zahradě rádi odpočíváte. Její vůně je přesně to, co k dokonalému relaxování potřebujete.

7) Barvínkovec

Barvínkovec je krásná lesklá květina se zelenými listy, která pochází z Madagaskaru. Jednoletý barvínkovec je talířovitý květ v sytých odstínech červené, růžové, růžové a hlavně bílé. Bílá odrůda vypadá ze všech nejlépe a často se používá k dekoračním účelům. Znamená přátelství a věrnost.

8) Kosatec bílý

Tento svěží bílý květ je typickým jarním květem, jehož jemné okvětní lístky jsou plně rozevřené a odhalují žluté hrdlo nejvzdálenějších okvětních lístků. Tato krásná bílá květina se často používá do svatebních kytic, stolních dekorací a květinových aranžmá, protože s sebou přináší klid a čistotu.

9) Růže Iceberg

autor: 阿橋 HQ

Růže Iceberg má klasický kalichový květ, který obsahuje několik okvětních lístků. Jedná se o květinu téměř bez trnů, a proto je ideální pro svatební kytice. Symbolizuje nevinnost, duchovnost, sympatie, čest a vzpomínku.

10) Bílá jiřina

Tyto letní květy mají laločnatý tvar s čistě bílými okvětními lístky a jasně žlutým středem. Jiřina ve viktoriánském jazyce symbolizuje květinu, která přežila. Je také symbolem závazku a pouta, které trvá navždy. I dnes je jednou z nejčastěji používaných květin v zahradách! Jiřiny mají rády důkladnou zálivku jednou až dvakrát týdně a velké jiřiny potřebují opěrnou konstrukci, aby se těžké květy neohýbaly k zemi.

11) Kornoutice africká

Bílá kornoutice nebo-li calla má velký trubkovitý květ, který spočívá na dlouhém a hladkém stonku, a symbolizuje velkolepou krásu. Tyto bílé nebo krémové lilie jsou známé svou úžasnou krásou a nevinností.  Věří se také, že bílá kornoutice je symbolem Ježíšova zmrtvýchvstání, její tvar připomínající trumpetu znamená vítězství. Je také spojována s anděly a symbolizuje božskou čistotu, svatost a víru.

12) Bílý karafiát

Bílé karafiáty jsou jednoduché a sofistikované klasické květiny s extravagantním vzhledem. Bílé karafiáty jsou tří typů: světlé a pravidelné karafiáty s velkým květem na vrcholu stonku, rozprašované karafiáty s menšími květy a krátké nebo zakrslé karafiáty, které mají jeden stonek s několika květy. Kytice bílých karafiátů se svou božskou krásou skvěle hodí na oslavu Dne matek a svatební obřady. Bílé karafiáty jsou symbolem dokonalé lásky a nevinnosti.

13) Bílá gerbera

Gerbery jsou nádherné květiny s široce rozprostřenými květy, které jsou obdivovány pro svou jednoduchou krásu. Světle bílé květy doplněné černou středovou cibulkou a zeleným stonkem vypadají mimořádně nádherně. Tato veselá květina dokáže během několika vteřin rozzářit den každého člověka a zvednout mu náladu. Bílé gerbery jsou symbolem sentimentální čistoty a krásy.

14) Ibišek

Bílý ibišek je dechberoucí krásná květina, která se používá nejen k dekorativním účelům, ale také pro své léčivé účinky a k léčení nemocí. Bílý ibišek symbolizuje čistotu a oplodnění. 

15) Bílá hortenzie

Hortenzie je květina ve tvaru sněhové koule, která vypadá jako bílá cukrová vata na špejli. Tvoří ji menší bílé květy se slabou modrou kuličkou uprostřed. Bílá hortenzie se hodí hlavně do zahrad, ale občas se používá i pro účely aranžování kytic. Bílá hortenzie je symbolem přátelství a oddanosti a představuje hluboké porozumění.

Nejčastější dotazy

Jaká je nejoblíbenější bílá květina ze všech? 

Růže. Růže patří celosvětově mezi nejoblíbenější květiny vůbec, a proto vedou i ty bílé v kategorii bílých květin.

Dostala jsem bílé květiny. Lze udržet květy dlouho bílé, i když už květina usychá?

Můžete je usušit. Zavěste je vzhůru nohama na tmavém, suchém a dobře větraném místě. Udržování květin mimo dosah přímého slunečního světla jim pomůže zachovat si barvu. Proces sušení bude trvat přibližně dva až tři týdny. Po usušení květy sundejte a pro ochranu je postříkejte lakem na vlasy bez vůně.

Jaké bílé květiny v kytici vydrží nejdéle?

Frézie. Tyto silně parfémované žluté a bílé květy mají tendenci vydržet nejdéle. Při pravidelné výměně vody ve váze průměrnou životnost přibližně 10 dní.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu