TEST 9+ nejlepších granulí pro kastrované kočky 2024- recenze, diskuze


Výber redakce

Nízkotučné krmivo pro kočky od 1 roku 


Orientační cena: 134 Kč/kg


Poměr cena/kvalita

Granule s prebiotiky a výtažky z ovoce a bylin za skvělou cenu


Orientační cena: 87 Kč/kg


TOP složení

Granule s vysokým obsahem proteinu a bez obilovin pro kvalitní život koček

Orientační cena: 144 Kč/kg


Další na zvážení

České krmivo s nízkým obsahem magnézia za přívětivou cenu


Orientační cena: 90 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Období mrouskání je pro kočku fyzicky vyčerpávající, pro jejího majitele stresující z důvodu rizika nechtěných koťat. U kocourů zase nastává problém s nevábně páchnoucím značkováním. Pokud se tedy nejedná o chovná zvířata, je nejlepší je vykastrovat. Následkem kastrace však kočky ztratí nutkání hledat partnera, čímž se stanou méně aktivní a začnou přibírat, což sebou přináší řadu zdravotních rizik. Jakmile tedy začnete pozorovat tloustnutí, je vhodné nasadit granule pro kastrované kočky.

Kastrovaná kočka (a kocour) nejen, že ztratí nutkání k vyhledávání partnera a sníží svoji aktivitu, ale také se jí zvýší chuť k jídlu. Pokud pouze snížíte krmnou dávku, kočka nebude mít dostatek živin, bude mít hlad a bude neustále žebrat.

Granule pro kastrované kočky tento fakt reflektují a nabízejí odlehčené, méně tučné složení při zachování proteinů, vitamínů a minerálů. Ty nejlepší pak neobsahují obiloviny, které jsou častým viníkem přibírání. Kočka se pak cítí sytá, netrpí pocitem hladu, dostává všechny potřebné živiny a zároveň nepřibírá.

Nízkotučné krmivo pro kočky od 1 roku 

Krmivo zakládající své složení na sušeném drůběžím mase a kukuřici s přídavkem L-karnitinu a dalších látek poskytuje vyváženou stravu kočkám od 1 roku, které mají tendence přibírat na váze. Vysoký obsah proteinu je příznivý pro udržení svalové hmoty, kontrolované pH má pozitivní vliv na močové cesty, L-karnitin podporuje spalování, nižší obsah tuků zamezí přibírání a díky sníženému množství uhlohydrátů nebude kočka trpět pocitem hladu.

Pravidelní kupující oceňují, že jejich kočka se nepřejídá, netrpí hlady, má pevnou stolici a krásně lesklou srst, nezvrací a hlavně nepřibírá. I když se najdou tací, dle kterých je krmivo dražší, a některé ojedinělé hlasy dodávají, že ne příliš kvalitní, je většina chovatelů s granulemi spokojená a poměr kvalita versus cena hodnotí kladně.

Protein37 %
Tuky12 %
Vláknina6,1 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 134 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule s prebiotiky a výtažky z ovoce a bylin za skvělou cenu

Granule Brit Cat Premium Sterilised obsahují kromě sušeného kuřecího masa, kuřecí moučky a kuřecích proteinů rýži a kukuřici, které ačkoli se řadí mezi obiloviny, jsou stravitelnější než pšeničný lepek. Hlavní suroviny doplňují prebiotika a extrakty z ovoce a bylinek (rozmarýn, hřebíček, citrusy a kurkuma), které napomáhají trávení, lososový olej, který je důležitý pro krásnou a lesklou srst, nebo spalování podporující L-karnitin. Složení společně s nízkou cenou z nich dělají jedny z nejžádanějších granulí, což potvrzuje i množství recenzí.

A recenze jsou to z velké většiny kladné. I když se objevuje pár negativních názorů zmiňujících zápach granulí nebo jejich odmítání, je většina majitelů koček spokojena a pochvaluje si – v poměru k ceně – vysokou kvalitu krmiva. Jeden zákazník však upozorňuje na to, že kocour, který měl neomezený přístup k granulím, začal přibírat a bylo tedy nutné začít odměřovat dávky.

Protein34 %
Tuky12 %
Vláknina3,5 %
Vápník0,9 %
Vlhkost10 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 87 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule s vysokým obsahem proteinu a bez obilovin pro kvalitní život koček

Ti, kteří chtějí pro svoji kočku chutné krmivo, jež klade důraz na přírodní složky a zároveň má na svoji kvalitu rozumnou cenu, by mohli být spokojeni s granulemi Carnilove. Ve složení se neobjevují žádné obiloviny, naopak jsou zde bohatě zastoupené proteiny z masa (kančí masová moučka 35 %, jehněčí z volného chovu 24 %, kuřecí játra 3 %, lososový olej 2 %, kuřecí tuk chráněný tokoferoly 6 %), které doplňuje hrách, cizrna, lněné semínko, yuka, jablka, mrkev a extrakty z bylin. Krmivo je tak velice dobře stravitelné a působí pozitivně na ledviny a problémy močových cest, zažívání i srst.

Kupující zmiňují, že jsou granule dražší, dodávají ale, že vzhledem k vysoké kvalitě je cena pochopitelná a v pořádku a rozhodnutí o nákupu nelitují – především proto, že jejich kočkám velice chutná, vypadají zdravě, nemají střevní problémy, nezvrací a nepřibírají. Nespokojeno je pouze pár chovatelů, jejichž kočky krmivo odmítají, jedna recenze zmiňuje také průjem.

Protein39 %
Tuky14 %
Vláknina4 %
Vápník0,8 %
Vlhkost10 %
Energie3 690 kcal/kg
KvalitaBez obilovin

Orientační cena za 1 kg: 144 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

České krmivo s nízkým obsahem magnézia za přívětivou cenu

Český výrobce vyvinul ve spolupráci s veterináři krmivo, které splňuje veškeré parametry pro zdravou výživu kočky. Dostatečný obsah proteinů, nízký obsah magnézia, absence pšeničného lepku, omega-3 a 6 mastné kyseliny, prebiotika a taurin udržují udržují kočku aktivní, podporují srdeční činnost, ledviny a močové cesty a trávicí systém, mají pozitivní účinky na srst a zároveň zabraňují přibírání.

Většina recenzí granulí je pochvalná, některé dokonce zmiňují zhubnutí nebo vymizení opakovaných zánětů močových cest. Najde se ale i několik negativních názorů, které říkají, že kočka o granule vůbec nejeví zájem.

Protein33 %
Tuky14 %
Vláknina3,5 %
Vápník1,2 %
Vlhkost10 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 90 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo bez obilovin a chemických dochucovadel pro přirozené stravování

Pro kočky je přirozenější a na trávení vhodnější masitější strava, nikoli obiloviny. A přesně to reflektují granule Bravery Cat Sterilized Salmon, jež obsahují sušeného lososa, bílkoviny z lososa a drůběží tuk, jejichž doplňkem je zelenina, hrášek, bramborový protein a extrakty z bylin. Již tak skvělé složení doplňuje taurin, glukosamin, chondroitin a prebiotika. Granule tak poskytují kočce maximálně přirozenou stravu bez obilovin, která má pozitivní vliv na kůži a srst, srdeční činnost, močové cesty, klouby a trávicí systém.
Velkou výhodou granulí je také monoproteinové složení, což znamená, že jsou vhodné také pro kočky s alergiemi či citlivějším trávením.

Spokojení majitelé koček si pochvalují bezproblémový přechod na nové granule a na pohled zdravou kočku bez trávicích potíží. Negativní recenze se vyskytuje pouze jedna a týká se vyšší ceny.

Protein33 %
Tuky12 %
Vláknina5 %
Vápník1 %
Vlhkost8 %
Energie3 575 kcal/kg
KvalitaBez obilovin

Orientační cena za 1 kg: 142 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoký obsah proteinů a živiny pro správnou funkci ledvin

Kočky potřebují dostatek proteinů, v čemž je krmivo Pro Plan velice dobré – obsahuje 42 % proteinu z lososa a dehydrované bílkoviny z tuňáka a drůbeže. Zároveň má nízký obsah tuků, komplex živin OPTIRENAL®, jež podporuje funkci ledvin, a vyvážené složení na snížení rizika vzniku močových kamenů. Jeho pozitivní vlastnosti jsou bohužel vykoupeny použitím obilovin včetně pšenice, na důvěryhodnosti nepřidávají ani ne příliš jasné informace o složení.

Na nepřesně deklarované složení a obsah obilovin za vysokou cenu upozorňuje také jeden kupující, jehož kocour po granulích často zvracel. Další recenze jsou převážně pozitivní a kromě vyšší ceny granulím nic nevytýkají, naopak jsou spokojeni, že kočkám krmivo chutná.

Protein41 %
Tuky12 %
Vláknina4,5 %
Vápník1,3 %
Vlhkost%
Energie3 490 kcal/kg

Orientační cena za 1 kg: 171 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní složení z přírodních surovin pro bezproblémové zažívání a vitalitu

Neodradí-li vás vyšší cena, může se váš mazlíček těšit na chutné hypoalergenní krmivo bez obilovin, které je ideální na dietu či pro kočky s trávicími potížemi či alergiemi. Proteiny, získané z drůbežího masa, tuku, jater a moučky, jsou doplněné například hrachovou moučkou, extrakty z hroznových jader, chia semínky, sušenými vejci a vitamíny. Zcela chybí jakékoliv obiloviny a snížený je i obsah popela. Tento mix dává vzniknout kvalitním granulím, jimž se dá vytknout snad jen vyšší cena a – oproti jiným z našeho výběru – větší procento tuku.

Recenzí na granule příliš není, avšak ti, kteří je svým kočkám kupují, hodnotí velice kladně jejich kvalitu, objevuje se i zmínka, že kočce se po granulích podařilo zhubnout a eliminovat problémy se zubním kamenem.

Protein32 %
Tuky18 %
Vláknina2,8 %
Vápník1 %
KvalitaBez obilovin

Orientační cena za 1 kg: 173 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro ty, kteří chtějí pro svoji kočku tu nejlepší stravu 

Ti, kteří hledají pro kočku maximálně kvalitní stravu, od které je neodradí ani vyšší cena, budou z granulí N&D Prime Cat Neutered Chicken & Pomegranate nadšeni. Krmivo s bohatým obsahem proteinu a vlákniny a nízkým obsahem tuku zakládá své složení na čistě přírodních surovinách (např. kuřecí maso bez kostí 30 %, sušený kuřecí protein 28 %, batáty, kuřecí tuk, sušená vejce, sleď, protein ze sledě, rybí olej ze sledě, vláknina z hrachu a sušené mrkve, sušená vojtěška, kurkuma 0,2 %, sušené ovoce a zelenina), které pocházejí z farem a nejsou geneticky modifikované. Granule jsou tak ideální nejen na dietu, ale i pro alergiky a kočky s citlivým zažíváním.

Jediné výhrady, které ke krmivu chovatelé koček mají, se týkají zavírání, které by dle nich mohlo být na zip. Ke kvalitě však výhrady nepanují a granule jsou kupujícími považované za velice kvalitní. Další spokojeně dodávají, že jejich kočka či kocour zhubli, mají krásně lesklou srst a vypadají zdravě.

Protein46 %
Tuky11 %
Vláknina5,1 %
Vápník1,1 %
KvalitaBez obilovin

Orientační cena za 1 kg: 260 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoký obsah proteinů bez pšeničného lepku

Základem granulí Petkult je slušný podíl proteinu, jež pochází z kachního masa (18 %), živočišného tuku (6 %), dehydrované živočišné bílkoviny (55 %), kuřecí moučky (4 %) a kuřecí šťávy. Mezi další složky patří hnědá a klasická rýže, hrách, bramborový protein, sušená jablka a mrkev a lněné semínko. I když je tak v granulích obilovina v podobě rýže, řadí se mezi kvalitnější krmiva, což potvrzují i spokojené recenze zákazníků, kteří až na drobné a ojedinělé výhrady hodnotí granule kladně.

Jeden z chovatelů říká, že jsou granule slané, žádné další recenze toto ale nepotvrzují a naopak je chválí jako kvalitní krmivo. Několik majitelů koček oceňuje vymizení kožních problémů, další si zase pochvalují udržení váhy i v případě, kdy nechávají granule k dispozici volně po celý den.

Protein37 %
Tuky12 %
Vláknina3,5 %
Vápník1,6 %
Vlhkost6 %
KvalitaBez obilovin

Orientační cena za 1 kg: 142 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7 tipů, jak vybrat granule pro kastrované kočky

U kastrovaných koček je nejen zvýšené riziko nadváhy, ale také poruch ledvin a tvorba močových kamenů. Volbou vhodné stravy jim můžete zabránit. Nezapomeňte ale, že stejně jako kvalitní granule, je pro kočku důležitý také dostatečný přísun vody.

1) Vyhněte se pšeničnému lepku

Jednou ze složek, která hraje negativní roli při boji s nadváhou a problémy s močovým ústrojím je pšeničný lepek. Proto, je-li pro vás důležité zdraví vaší kočky, byste se mu měli vyhnout.


2) Nekoukejte pouze na údaj o čerstvém mase

Údaj o vysokém obsahu čerstvého masa je skvělý marketingový tah, jelikož ale maso vysušením ztrácí objem, je poměrně nepřesný a tak je nutné koukat také na celkový objem proteinů.


3) Proteiny jsou důležité

Kočky špatně tráví rostlinnou stravu, přirozenější je maso. Proto by kvalitní granule měly obsahovat alespoň 30 – 35 % proteinu, ideálně ještě více.


4) Nekupujte obarvené granule

Jakékoli granule, které hrají barvami, jsou naprosto nevhodné – barviva v takových granulích rozhodně nepochází z přírody.


5) Preferujte lépe vstřebatelné cheláty

Spíše než na chemická barviva a dochucovadla vsaďte na cheláty, které se lépe vstřebávají, zamezují vylučování minerálů a působí tak jako prevence proti vzniku ledvinových a močových kamenů.


6) Vedlejší živočišné produkty nebrat

Objeví-li se ve složení věta „produkty rostlinného či živočišného původu“, jedná se ve většině případů o neblahé znamení upozorňující na nekvalitní suroviny.


7) Známá značka není zárukou kvality

Reklamy na granule vypovídají pouze o jednom: značka vynakládá dostatek prostředků na reklamu. Existují ale i výrobky, které reklamu nepotřebují – hovoří za ně jejich kvalita. Známá značka tedy není zárukou, že bude mít vaše kočka kvalitní stravu. Nejlepší cestou je studování složení.

Často kladené otázky

Není, kojení u kočky není prevencí těhotenství. Fyziologicky může kočka otěhotnět klidně již týden po porodu.

Kastrace nemá vliv na kojení, takže po ní kočka kojit nepřestane. Vykastrovat kojící kočku je tedy možné.

Pro pohlavně zralé kocoury schopné páření je typické značkování, které velice nepříjemně zapáchá. Pokud kocour se značkováním začne, může se u něj stát jistým zlozvykem, který nepřestane ani po kastrování. Proto je lepší ho vykastrovat dříve, než se značkováním začne. Ideální věk je od 6 měsíců věku.

Ne, kastrace změní sexuální chování kočky, nikoli její osobnost a povahové rysy. Je však pravdou, že kastrovaná kočka je klidnější, jelikož nemá potřebu neustále vyhledávat společnost k páření.

Může ale nemusí – některé kočky mohou mít nutkání k páření ještě několik měsíců po kastraci. Jakmile jsou ale po zákroku, nechtěných koťat se bát nemusíte.

Ne, kočky jsou na náhlé změny stravy citlivé. Na nové granule je třeba přejít postupně – postupným přidáváním do původních granulí. Každý den o trochu zvyšte/snižte poměr nových/starých a postupně se dopracujete k plnému nahrazení.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)