Nejlepší kočárky pro psy 2024 - recenze, zkušenosti


Výber redakce

Skládací golfový kočárek zjednoduší vaše nákupy 

Orientační cena: 2 000 Kč


Oblíbená volba

Sportovní kočárek do města i do přírody

Orientační cena: 1 400 Kč


Další na zvážení

Snadná manipulace na prvním místě

Orientační cena: 1 900 Kč


Pro náročné

Praktické multifunkční řešení pro výstavy 

Orientační cena: 16 000 Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Každý majitel psa ví, že s pořízením domácího mazlíčka přichází nejen spousta radostí, ale také starostí a povinností. Nejobvyklejší problém nastává při cestování – ne vždy chcete nechat psa doma samotného, ale ne každý pes s vámi zvládne všechny aktivity. Kočárky pro psa se tak stávají stále oblíbenější alternativou k přepravním boxům a taškám.

Kočárek pro psa není nezbytně nutnou výbavou pro všechny chovatele. Jeho pořízení je na zvážení v situacích, kdy máte:

  • Psa s vrozenou pohybovou vadou,
  • psa po operaci,
  • plemena, která neujdou delší trasy,
  • štěňata nebo starší psy, kteří se rychle unaví.

Kromě výše uvedeného se může kočárek pro psa hodit také při výstavách, kde může sloužit pro rychlý přesun, úpravy nebo jako klidné útočiště pro psa.

Kočárek pro psa je úlevou také pro chovatele: i nejlehčí pejsek se pronese a při delším či pravidelném nošení tašky nebo boxu se můžete velice brzy setkat s bolestí zad.

Skládací golfový kočárek zjednoduší vaše nákupy 

Golfový kočárek pro menší psy do 13,5 kilogramů se hodí na pochůzky po městě jako jsou nákupy či návštěvy veterináře, což potvrzují i uživatelé, kteří uvádějí, že kolečka jsou tvrdší a ne příliš vhodná pro nerovný terén. Pokud ale kočárek nepotřebujete na výlety do přírody, budete spokojeni stejně jako ti, kteří kočárek již mají a chválí si ho.

Konstrukce je stabilní a lehká, manipulace je nenáročná i při nastupování do MHD. Kočárek lze zcela uzavřít a psa tak zabezpečit proti vyskočení – větrání při plném zavření zajišťují síťky. Bezpečnost celého kočárku je pak zajištěna brzdami.

Váš nákup naskládáte do velké tašky pod kočárkem, uživatelský komfort zvyšuje také držák na pití.

Polyesterový potah je odolný vůči roztržení a vodě a snadno se udržuje v čistotě.

Velikost (rozložený kočárek)99 × 45 × 86 cm
Hmotnost kočárku5 kg
Prostor pro psa33 × 53 cm
Nosnost maximálně13,5 kg
SkládacíANO
KonstrukceOcel
MateriálPolyester
BarvaŠedá

Orientační cena: 2 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Sportovní kočárek do města i do přírody

Kočárek Sporty Pet Stroller využijete jak na běžné pochůzky ve městě, tak na výlety do přírody po méně náročných nezpevněných cestách – přesně to na něm nejvíce oceňují uživatelé, kteří kočárek používají i k delším výletům.

Kočárek je snadno složitelný, omyvatelný, plně uzavíratelný, opatřený větracími síťkami, držáky na pití a velkou taškou na nákupy. Psa lze vkládat zezadu nebo zepředu.

Pohyb a manipulaci s kočárkem ulehčují dvojitá přední kolečka, která lze zafixovat do pevné pozice. Bezpečnost zajišťují brzdy na zadních kolečkách, velice praktické jsou reflexní pruhy, díky kterým je kočárek viditelný ve tmě.

Za jedinou nevýhodu bývá považován chybějící český návod, uzavíratelná kapsa a malý výběr nepromokavých krytů na kočárek, jinak je ale většina uživatelů spokojena a kočárek si chválí.

Velikost (rozložený kočárek)85 × 45 × 99 cm
Prostor pro psa56 × 34 × 58 cm
Nosnost maximálně15 kg
SkládacíANO
KonstrukceLakovaný kov
MateriálPolyester
BarvaTmavě modrá, světle šedá

Orientační cena: 1 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Snadná manipulace na prvním místě

Všichni ti, pro které je prioritou snadná manipulace s kočárkem (např. obsluhujete-li ho sami), by měli zaměřit svou pozornost na Trixie. Jeho hlavní výhody jsou dvě: nízká váha kočárku a zároveň možnost rychlého složení zmáčknutím tlačítka na rukojeti. Tyto dvě výhody podtrhují také odpružená kolečka, díky kterým se kočárek snadno ovládá i na nerovném povrchu.

Pro bezpečí vašeho psa lze kočárek plně uzavřít a připnout ho ke krátkým vodítkům uvnitř. Cirkulaci vzduchu a výhled zajistí pevné síťky, nechtěnému pohybu zabrání brzdy na zadních kolečkách.
Povrchová úprava práškovým lakem je odolná proti korozi a látka kočárku je omyvatelná.

Velikost (rozložený kočárek)80 × 47 × 100 cm
Hmotnost kočárku4,6 kg
Prostor pro psa55 × 33 × 53 cm
Nosnost maximálně15 kg
SkládacíANO
KonstrukceLakovaný kov
MateriálPolyester
BarvaČerná

Orientační cena: 1 900 K

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktické multifunkční řešení pro výstavy 

Vzhledem k ceně si tento kočárek na vycházky a nákupy zřejmě nekoupíte, pokud se však se psem pravidelně účastníte výstav, budete z něj oba nadšeni. Váš pes ocení velký a pohodlný vnitřní prostor, ve kterém zvládne i delší pobyt. Případně je kočárek vhodný také pro více štěňat či menších psů a – vzhledem k nosnosti až 30 kg – pro větší rasy psů.

Vy oceníte snadné skládání a horní desku, která slouží pro úpravy psa během výstavy. O stabilitu se bát nemusíte, kočárek lze zabrzdit. Horní desku je možné odejmout, takže kočárek lze použít i pro běžné účely, například návštěva veterináře.

Kromě již zmíněných výhod disponuje stejným vybavením, jako většina kočárků, tzn. možností plného uzavření, držákem na pití a větracími síťkami.

Uživatelé si na kočárku pochvalují kvalitní zpracování a vyzdvihují především víceúčelové použití a dostatečný prostor. Jedinou nevýhodou tak zůstává vyšší cena a váha kočárku.

Velikost (rozložený kočárek)82 × 61 × 106 cm
Rozměr stolku75 × 39,5 × 2 cm
Hmotnost kočárku11,9 kg
Prostor pro psa70 × 60 × 48 cm
Nosnost maximálně30 kg
SkládacíANO
BarvaFialová, šedá

Orientační cena: 16 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Snadné skládání a dvojitá kolečka pro pohyb na nerovném terénu 

Komfortní kočárek pro pejsky, který má kromě standardní výbavy, jako je velká taška na nákupy, držák na nápoje, skládací střecha, brzdy na zadních kolečkách, uzavíratelné otvory a větrací síťky, také dvojitá přední kolečka, která ulehčí jízdu po hrbolatějších cestách. Nejedná se přímo o terénní kočárek, drobné nerovnosti a méně náročné nezpevněné cesty s ním ale zvládnete.

Manipulaci ulehčuje lehká avšak pevná konstrukce a jednoduché skládání. Nenáročná je i údržba – materiál je omyvatelný.

Spokojení uživatelé si pochvalují především snadnou obsluhu, dostatečný prostor a výrazně jednodušší cestování. Pouze někteří uvádějí, že pro osoby vyšší než 170 cm může být nízký.

Velikost (rozložený kočárek)97 × 45 × 75 cm
Hmotnost kočárku5 kg
Prostor pro psa33 × 53 cm
Nosnost maximálně13,5 kg
SkládacíANO
KonstrukceOcel
MateriálPolyester
BarvaModrá

Orientační cena: 1 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ruční brzdy a tlačítko na skládání pro snadné ovládání kočárku 

Kočárek Trixie Buggy ocení především ti, kteří kočárek ovládají sami nebo ti, kteří potřebují co nejjednodušší manipulaci, například starší osoby. Řízení pohybu a ovládání ulehčují jak dvě ruční brzdy, tak i dvojitá kolečka, která jsou vhodnější i na ne úplně rovný terén, tlačítko na rychlé složení a nízká váha kočárku.

K jednoduchému ovládání se přidávají také bezpečnostní prvky: možnost plného uzavření síťkou, která umožňuje větrání a rozhled, krátká vnitřní vodítka pro připnutí pejska a brzdy na zadních kolečkách.

Velikost (rozložený kočárek)47 × 100 × 80 cm
Hmotnost kočárku4,9 kg
Prostor pro psa33 × 53 × 55 cm
Nosnost maximálně15 kg
SkládacíANO
KonstrukceLakovaný kov
MateriálPolyester
BarvaŠedá, černá

Orientační cena: 2 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat kočárek pro psy

Kočárek může život vašeho psa i váš výrazně zjednodušit, musí však splňovat určité parametry. Na co se při výběru zaměřit?

1) Dostatečný prostor na stání i ležení

Pes musí mít možnost se v kočárku postavit (nespoléhejte na to, že bude jen ležet) a pohodlně si lehnout. Výšku změřte ve vzpřímené pozici od vršku hlavy až po nohy, délku od čenichu po kořen ocasu a šířku v poloze „klubíčko“. Ke všem naměřeným rozměrům přidejte několik cm navíc.

Kupujete-li kočárek pro štěně, nezapomeňte na to, že pes vyroste. Vodítkem pro výběr správné velikosti může být i údaj o maximálně váze psa pro daný kočárek.


2) Omyvatelný povrch pro snadnou údržbu

Kočárek by měl být odolný proti protržení a snadno omyvatelný. Šikovný je také nepromokavý materiál, případně dokoupení pláštěnky.


3) Dostatečné větrání při plném uzavření

Někdy je třeba psa v kočárku plně uzavřít. Pro tyto případy by kočárek měl být vybavený dostatečným množstvím zasíťovaných otvorů, které umožní cirkulaci vzduchu a rozhled.


4) Rozlišujte kočárky dle terénu a použití

Rozmyslete si, zda budete kočárek využívat ve městě nebo v přírodě, případně kombinace obojího, a dle toho pak volte konstrukci a typ koleček. Existují také speciální výstavní kočárky.


5) Pro každodenní používání volte možnost rychlého složení

Pokud budete kočárek používat každý nebo skoro každý den, je pro vás důležité, aby nebyl příliš těžký. Jestliže ho potřebujete často skládat (po každém použití, nakládání do auta), vyplatí se investovat do mechanismů, které umožňují rychlé složení.


6) Brzdy, vnitřní vodítka a odrazky pro bezpečnost

Pro zvýšení bezpečnosti psa i vaší jsou nejdůležitější: brzdy na kolečka, vnitřní krátká vodítka nebo úchyty na připnutí vodítka a odrazky či reflexní pruhy.


7) Doplňky, které zvýší komfort

Nejsou povinné, dokáží však zvýšit uživatelský komfort. Patří mezi ně například spodní tašky na nákup, kapsy na drobnosti nebo držáky na nápoje.

Často kladené otázky

Ano, dnes již existují kočárky, které jsou uzpůsobené pro jízdu na přírodních cestách, stačí tedy vybrat správný typ.

V opodstatněných případech ne, je však třeba počítat s tím, že lidé neznalí situace nemusí být zrovna přívětiví a obrnit se trpělivostí.

Kočárek pro psa je velice praktickou pomůckou v případech zmíněných v úvodu. Pokud však pes nemá žádné pohybové problémy a situace to umožňuje (např. při běžných vycházkách), měl by vždy mít možnost se proběhnout, nikoli sedět v kočárku – pak by zlenivěl a vy byste se dočkali zdravotních problémů spojených s nedostatkem pohybu.

Štěňata se rychleji unaví a tak, především pokud máte štěňat více, je kočárek vhodnou pomůckou při venkovních aktivitách. Kromě toho, že budete s vaší smečkou mobilnější, slouží kočárek jako bezpečný prostor a štěňata se tak mohou v klidu, bez stresu a postupně seznamovat s vnějším světem.

Kočárek pro psa vypadá na první pohled stejně jako ten dětský, jejich konstrukce a výbava jsou však odlišné. Pro bezpečný a komfortní převoz psa se tedy dětský kočárek nehodí.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)