TEST 7+ nejlepších konzerv pro psy 2024 - recenze, diskuze


Výber redakce

Holistické krmivo bez obilovin se složením napodobujícím přirozenou stravu


Oblíbená volba

Kompletní krmivo bez obilovin a chemie pro všechny věkové kategorie


Zlatá klasika

Monoproteinové složení bez obilovin pro snížení rizika alergií Další na zvážení

Široká nabídka velikostí konzerv a jejich příchutí uspokojí potřeby všech psů

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nikdo z nás by určitě nechtěl jíst jedno a to samé jídlo po celý život. Stejně tak to mají i psi, kteří by sice zvládli přežít pouze na granulích, příliš velkou radost by z toho ale neměli. Konzervy v sobě navíc kromě lákavé chuti skrývají i další benefity. Jaké konzervy existují a které jsou ty nejlepší?

Konzervy mají v psím jídelníčku důležité místo. Kromě toho, že jsou chutné a psi je milují, jsou zdrojem důležitých proteinů z masa a – vzhledem k vysokému obsahu vlhkosti – pomocníkem při udržování dostatečné hydratace organismu, která je důležitá pro prevenci problémů s močovými cestami.

Dalším benefitem je lepší rozkousatelnost a stravitelnost, která se hodí u psů, jež hltají nebo špatně koušou, v důsledku čehož trpí zažívacími potížemi.

Holistické krmivo bez obilovin se složením napodobujícím přirozenou stravu

Hlavní výhodou holistické stravy je absence obilovin, sóji, GMO (geneticky modifikované potraviny), cukru, chemických barviv, dochucovadel a konzervantů, které mohou být příčinou alergií, tloustnutí či jiných zdravotních problémů. Konzerva tak zajišťuje psovi optimální přísun proteinů, vitamínů a Omega-3 a 6 mastných kyselin, jež jsou maximálně podobné těm z přírodních zdrojů a vhodné i pro psy s citlivějším zažíváním. V nabídce jsou 4 různé příchutě pro dospělé psy a 1 pro štěňata.

Carnilove se obecně řadí mezi kvalitní značky krmiv a soudě dle spokojených recenzí zákazníků nejsou ani konzervy výjimkou. Chovatelé si chválí velké kusy masa a příjemnou vůni a říkají, že pes konzervy miluje a nemá po nich průjem. Pouze někteří by uvítali větší balení.

PříchuťLosos a krůta (pro štěňata), jehněčí a kančí, zvěřina a sob, losos a krůta, kachna a bažant
Objem400 gramů
Stáří psaŠtěně, dospělý
SloženíBez obilovin, sóji a GMO
Protein8 – 10 % (dle typu)
Energetická hodnota1 075 – 1 160 kcal/ kg (dle typu)
KvalitaHolistické

Orientační cena: 65 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kompletní krmivo bez obilovin a chemie pro všechny věkové kategorie

Řada konzerv Animonda nabízí širokou škálu chutí z různých druhů masa a vnitřností, a to buď samostatně nebo v kombinacích. Některé druhy do svých receptur přidávají také špenát, bylinky nebo brambory. Napříč všemi konzervami je společným znakem absence obilovin, chemických konzervantů, barviv a dochucovadel.

Kromě toho, že si můžete vybrat z různých příchutí, jsou v nabídce také 2 konzervy určené pro štěňata (hovězí + krůtí srdce, hovězí + kuře) a 2 pro seniory (hovězí + jehně, hovězí + krůtí srdce). Řada konzerv Animonda Gran Carno tak pokrývá potřeby psů všech velikostí a věku a jakožto kompletní krmivo může být podávána i jako náhrada granulí.

Chovatelé si pochvalují, že je konzerva plná masa za rozumnou cenu, psům chutná a mají po ní viditelně dobré trávení. Jediné výtky padají k zavírání konzervy – dle několika názorů by mohla mít plastové víčko pro možné opětovné uzavření.

PříchuťHovězí, kuřecí, králík, losos, krůta, zvěřina, jehněčí, jelen, úhoř
Objem400/800 gramů
Stáří psaDospělý, štěně
SloženíBez obilovin
Protein9 – 11 % (dle typu)
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: 70/110 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Monoproteinové složení bez obilovin pro snížení rizika alergií 

Konzervy Brit Monoprotein pro dospělé psy všech velikostí v několika příchutích mají složení, které je nejen plné masa, ale především je monoproteinové. Společně s nulovým obsahem obilovin (až na jednu výjimku s rýží, která je ale oproti pšenici dobře stravitelná), sóji a GMO to znamená snížení rizika vzniku alergií, potravinové intolerance, nadváhy a dalších zdravotních problémů, které jsou spojené s krmivy, jež obsahují pšeničný lepek. Konzervy jsou tak lehce stravitelné a vhodné i pro psy s citlivým zažíváním.

Dle názoru chovatelů mají konzervy skvělé složení, které uspokojí i vybíravé a mlsné pejsky. Několik z nich si také pochvaluje, že alergického psa konzerva nedráždí a nezpůsobuje mu problémy, další uvádí, že pes netrpí plynatostí. Obecně se konzervy Brit Monoprotein těší velké oblibě a negativní recenze se na ně nevyskytují.

PříchuťKrůta, jehně + hnědá rýže, králík, jehněčí, krůta + batáty, hovězí + hnědá rýže, hovězí, tuňák + batáty
Objem400 gramů
Stáří psaDospělý
SloženíBez obilovin
Protein10 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: 55 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Široká nabídka velikostí konzerv a jejich příchutí uspokojí potřeby všech psů

Konzervy Ontario se nabízejí v široké škále příchutí, které kombinují maso s různými dalšími surovinami jako jsou rýže, zelenina, ovoce či bylinky. Příjemná je nabídka 3 různých velikostí včetně nejmenší 200 gramové, která je ideální svačinkou pro štěně, takže nemusíte skladovat otevřenou konzervu.
Co se týče složení je k dispozici velice odlišná kvalita: od konzerv s vysokým, jasně deklarovaným, podílem masa bez obilovin až po konzervy, jejichž složení není příliš přesné a obsahuje obiloviny (rýži). I když se tedy jedná o konzervy jednoho výrobce, je před nákupem třeba pečlivě prostudovat složení – pokud chcete vašemu psovi dopřát kvalitní masitou stravu.

Kromě konzerv o třech různých objemech a příchutích můžete vybírat také z vaniček (320 gramů) nebo kapsiček (100 gramů).

PříchuťKachna, kuře, vepřové, hovězí, jehně, krůta, mořské a sladkovodní ryby, telecí, kachna, husa
Objem200/400/800 gramů
Stáří psaDospělý, štěně, senior
SloženíMaso, rýže, brambory, zelenina, luštěniny, bylinky (dle typu)
Protein6 – 12 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: od 35 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kousky masa v paštice pro malé i velké psí gurmány

Kousky masa v paštice jsou nejen lahodnou a lehce stravitelnou svačinkou a zpestřením stravy, ale také bohatým zdrojem proteinů, živin a minerálů. Vysoký obsah masa a nulový obsah obilovin, sóji a GMO, kterou mají všechny příchutě, dávají vzniknout konzervám, jejichž podávání snižuje riziko alergií, nadváhy a zažívacích potíží. V řadě konzerv najdete druhy vhodné pro štěňata, dospělé psy i seniory, přičemž každý typ reflektuje specifické potřeby související s daným věkem psa.

Majitelé psů si složení konzervy pochvalují, jako nejčastější pozitivum jsou uváděné velké kusy masa, kterých je dle nich hodně a neztrácejí se v paštice. Někteří dokonce říkají, že takové kusy masa za tuto cenu nikde jinde neviděli, další dodávají, že konzerva svědčí i jejich psovi s alergiemi.

PříchuťKachna, losos, kuře, jehněčí, králík, krůta, hovězí, zvěřina
Objem400/800 gramů
Stáří psaDospělý, štěně, senior
SloženíBez obilovin, soji a GMO
Protein11 – 11,5 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: od 55 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pestrá paleta chutí pro všechny věkové kategorie

Pestrá paleta konzerv o objemu 400 a 800 gramů, která je doplněna vaničkami o velikosti 300 gramů, dává psům na výběr z mnoha masových příchutí, jež jsou u některých druhů obohacené o hnědou rýži či nudle. Konzervy jsou rozdělené na typy pro štěňata, dospělé psy a seniory. Ani jeden druh neobsahuje pšeničný lepek, sóju, barviva a konzervanty a naopak všechny obsahují maso a řepnou vlákninu, která je snadná na trávení. Ne příliš potěšující je ale fakt, že přesné složení a původ masa nejsou u některých příchutí jasně deklarované a i když se jedná o konzervy jednoho výrobce, kvalita se u jednotlivých kusů liší.

I přes nejasné uvedení složení některých konzerv si je většina chovatelů chválí. Nejčastěji se jim líbí vůně a skladba, která je dle jejich názoru kvalitní a psům evidentně chutná. Jeden majitel psa s problémovými ledvinami říká, že konzerva jako jediná ze všech značek nezpůsobuje žádné zdravotní potíže.

PříchuťHovězí, sob, telecí, divočák, zvěřina, šunka, krůta, mořská ryba, kuře, drůbeží srdíčka, jehně, žaludky, kachní srdce
Objem400/800 gramů
Stáří psaDospělý, štěně, senior
SloženíBez pšeničného lepku
Protein8 – 11,5 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: od 60 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kompletní krmivo bez obilovin pro dospělé psy s alergiemi a trávicími problémy

Taste of the Wild se, jak už název napovídá, ve všech svých výrobcích snaží o nejlepší možné složení, které se maximálně podobá přirozené stravě divoce žijících předků dnešních domácích mazlíčků. Nejinak je tomu u konzerv, které obsahují vysoký podíl masa, jež je doplněný hráškem, bramborami, lněným a slunečnicovým olejem a sušeným ovocem a zeleninou. Naopak u nich nenajdete obiloviny a chemická dochucovadla a barviva. Konzervy jsou tak nejen chutným, ale také výživným kompletním krmivem, které psovi dodává veškeré důležité proteiny, živiny, vitamíny a minerály nezbytné pro jeho zdravý vývoj. Vzhledem ke složení se obzvláště hodí pro psy s alergiemi, nadváhou nebo citlivým zažíváním.

PříchuťHovězí, jehněčí, losos + bělice + hovězí, kachna
Objem390 gramů
Stáří psaDospělý
SloženíBez obilovin
KvalitaSuperpremium

Orientační cena: od 49 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Typy konzerv pro psy

Kromě příchutí a značky se konzervy rozlišují dle:

1) Stáří psa

  • Konzervy pro štěňata: optimální poměr živin pro růst a vývoj.
  • Konzervy pro dospělé psy: větší kousky masa, často ve velkých baleních.
  • Konzervy pro starší psy: nižší energetická hodnota, která brání přibírání v méně aktivních rocích života.

2) Míra aktivity

  • Konzervy pro aktivní psy: vyšší energetická hodnota a podíl bílkovin, jež jsou důležité pro růst a regeneraci svalů u psů s vysokou zátěží (trénink, závody).
  • Konzervy pro kastrované psy: nižší energetická hodnota pro málo aktivní psy.
  • Konzervy pro normálně aktivní psy: pro psy s běžnými aktivitami jako jsou procházky a výlety.

3) Složení

  • Masové konzervy: se 100 % obsahem masa sloužící jako doplňkové krmivo.
  • Kompletní konzervy: obsahují maso i přílohu, takže poskytují komplexní příjem živin, vitamínů, minerálů a proteinů. Pokud bychom odhlédli od ceny, je s nimi možné nahradit granule.
  • Hypoalergenní konzervy: neobsahují obiloviny ani sóju, které bývají častým zdrojem alergií a zdravotních problémů.

5 tipů, jak vybrat konzervy pro psy

1) Rozlišujte dle stáří a míry aktivity vašeho psa

V každém životním období má pes jinou potřebu přísunu energie, proteinů, vitamínů a živin. Při výběru konzervy je tedy důležité zohlednit věk, míru pohybu, velikost nebo to, zda je kastrovaný nebo má alergie či jiné zdravotní problémy.


2) Vyhněte se konzervám s nejasným složením

Nechcete-li svého psa krmit odpadem a nekvalitní stravou, vyhněte se konzervám, které nemají jasně deklarované složení. Typickým příkladem jsou „produkty živočišného původu“.


3) Vybírejte z jedné produktové řady

Máte-li osvědčené granule, které psovi sednou, zpestřete mu stravu konzervami stejného výrobce. Suroviny a jejich zpracování budou podobné, ne-li stejné, díky čemuž bude pes jíst to, na co je již zvyklý a konzerva pro něj bude lépe stravitelná.


4) Nespoléhejte na známé značky

Na trhu se objevují stále nové a nové značky, ty stávající zase mohou v průběhu let měnit suroviny a receptury. Což znamená, že známá a zavedená značka nemusí být vždy zárukou kvality a naopak ta neznámá být nekvalitní. Jediným spolehlivým vodítkem je studovat složení.


5) Nerozhodujte se pouze podle ceny

Pokud jedna konzerva stojí 10 Kč a druhá 70 Kč, je více než pravděpodobné, že ta druhá bude kvalitnější. I mezi drahými konzervami ale existují rozdíly a ne každá je tak kvalitní, jak bychom dle ceny čekali – a mezi levnými konzervami lze často objevit příjemná překvapení nebo alespoň rozumné kompromisy. I tady tedy platí, že nejspolehlivější je studium složení.

Často kladené otázky

Konzervy obvykle obsahují větší množství masa a méně sacharidů, díky čemuž dodávají více proteinu a navíc jsou pro psa chutnější. Granule se lépe skladují, jsou jednodušší na podávání a krmení jimi vyjde levněji. Ideální je tedy oba typy krmiva kombinovat.

Ano, konzervy jsou vzhledem ke své textuře lépe stravitelné. Zvláště vhodné jsou pro psy, kteří mají problém se žvýkáním, hltají nebo mají trávicí potíže.

Vlhké krmivo samo o sobě průjem nezpůsobí, může ale obsahovat složky, na které je pes alergický či citlivý. Mezi nejčastější alergeny patří pšenice a další obiloviny, alergie a podráždění ale mohou vzniknout i na určitý druh masa či jinou přísadu.

Ano můžete za předpokladu, že se jedná o kvalitní produkty, které jsou vhodné pro vašeho psa a zároveň dodržíte optimální hodnotu energetického příjmu v poměru k výdeji.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (33 votes)