10 nejoblíbenějších plemen velkých psů

Přenechte rozhýčkané pomeriany celebritám a smetánce. Někteří z nás dávají přednost něčemu trochu víc “psímu”, ať už má jít o parťáka na sport, ostražitého hlídače, kamaráda pro děti nebo prostě jen o velkou, milou chlupatou kouli, od které budete dostávat velké uslintané polibky. Už nemusíte pátrat! Sestavili jsme pro vás seznam našich deseti nejoblíbenějších psích plemen, které budou vyhovovat všem vašim potřebám. 

1) Bernský salašnický pes

Švýcarům můžeme poděkovat za mnoho skvělých věcí: jemnou čokoládu, luxusní hodinky a hlavně, bernského salašnického psa. Tento velký pes se v průběhu let stal nesmírně populárním a je známý pro svou láskyplnou osobnost a inteligenci. Působivý a majestátní vzhled s jeho tříbarevnou, hedvábnou dlouhou srstí z něj dělá ideálního outdoorového psa, který se bez problémů vypořádá i s chladnějším počasím. Bernský salašnický pes je trpělivý a loajální a byl by tak skvělým přírůstkem do každé rodiny s dětmi.

2) Kolie

Bylo by velmi obtížné nezmínit známou Lassie, bavíme-li se o koliích. Takže tady to máte – Lassie! Teď, když jsme tohle vyřídili, bychom měli ještě dodat, že kolie je velmi populární plemeno velkého psa nejen díky jejím zřejmým vazbám na klasickou literaturu a film, ale také díky její bystré mysli a přátelskosti. Tento věrný chlupáč málokdy projeví známky agrese, ledaže by musel chránit svého majitele. Tak odvážná jako je něžná, kolie udělá každou rodinu šťastnou.

3) Anglický mastif

Pokud jste někdy viděli mastifa, budete souhlasit, že existuje jedno jediné slovo, které dokáže perfektně shrnout jeho vzhled: mohutný. Bez legrace, tento pes je obrovský – sice ne tak vysoký jako některé dogy, ale pravděpodobně dvakrát tak silný. Ostatně, toto plemeno je skvělým hlídačem. Přestože se anglický mastif tváří jako pořádná bestie, je ve skutečnosti jemný, milující a extrémně loajální. Jeho oddanost svým majitelům a trpělivost s dětmi mu v průběhu let zajistily popularitu.

4) Německá doga

Monumentální velikost a osobnost německé dogy se tyčí nad ostatními velkými plemeny. Často je považována za největšího psa na světě a pouze irský vlkodav se může chlubit ještě vyšším vzrůstem. Přesto však světový rekord za nejvyššího psa drží německá doga Gibson. Německé dogy jsou jemní obři, přátelští a klidní, navzdory jejich odstrašující velikosti. Vyžadují však velké množství lásky, pozornosti a dostatek prostoru pro procvičení jejich dlouhých končetin. Většinou se dožívají nižšího věku. 

5) Německý ohař krátkosrstý

Německý krátkosrstý ohař je opravdový lovecký pes, odvážný, inteligentní, silný a hravý. Vyžaduje hodně pozornosti a cvičení. Ale pokud projde správným výcvikem, bude ideálním společníkem pro majitele s aktivním životním stylem a láskou k přírodě a outdooru. V opačném případě by se toto silné a tvrdohlavé plemeno mohlo ukázat jako příliš velká výzva, zvláště pro začátečnického majitele, který není připraven na to, stát se vůdcem smečky.

6) Rotvajler

Navzdory negativní pověsti zlého psa, kterou získali kvůli své stereotypizaci v televizi a filmech, rotvajler zůstává velmi populárním velkým plemenem psa. A z velmi dobrého důvodu: rotvajler je velmi inteligentní, pohodový a věrný své rodině. Historicky se jedná o pasteveckého psa, díky jeho přirozené poslušnosti se lehce přizpůsobí hned několika rolím; stejně jako bude schopným hlídačem, tak zvládne i pomáhat jako služební pes. Jedna věc zůstává: rotvajler bude milujícím členem jakékoliv rodiny, zaručeně. 

7) Pudl velký (královský)

Není divu, že pudl kolikrát přispívá ke koktejlu “designérských psů”. Nadprůměrně inteligentní pes, jehož výcvik bude hračka. Navíc má přirozené sklony stávat se středem pozornosti a všechny kolem potěšit, takže buďte připraveni věnovat tomuto plemeni hodně pozornosti. Ale nemusíte se strachovat příliš, těžko byste hledali majitele pudla, který by byl se svou volbou nespokojený.

8) Zlatý retrívr

Zlatý retrívr, který byl pojmenován příznačně podle výrazné hedvábné srsti, by si mohl své jméno klidně připsat na vrub také svému srdci ze zlata. Toto plemeno psa je přátelské jak k majitelům, tak i k cizincům a je známý svou kompatibilitou s dětmi jako rodinný pes. A i když je to především domácí mazlíček, nezapomeňte, že potřebuje každodenní dávku pohybu a cvičení.

9) Německý ovčák

Německý ovčák, jeden z nejoblíbenějších domácích zvířat vůbec, je velmi všestranný a může se stát jak milujícím členem domácnosti, tak i důvěryhodným a spolehlivým strážcem. Velmi inteligentní a ochotní pomáhat – není divu, že tito velcí psi běžně pracují ve službě po boku policie. 

10) Labradorský retrívr

Co říci o labradorském retrívru, co ještě nebylo řečeno? Skutečnost, že labrador byl už osmnáct let po sobě na prvním místě registračního seznamu American Kennel Club, mluví sama za sebe. I tady u nás patří k jedněm z nejpopulárnějších a nejčastějších plemen. Je skvělý ať už jako pracovní pes, služební pes, společník a nebo rodinný kamarád. Jeho inteligence a milující povaha z něj činí jedno z nejoblíbenějších plemen na celém světě, bez ohledu na jeho velikost. 

4.9/5 - (9 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu