Nejlepší vrhače míčků pro psy 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat?

Strávili jsme více než 50 hodin průzkumem vrhačů míčků pro psy. Zde je náš výběr těch nejlepších v roce 2024.

Nejlepší vrhače míčků pro psy

Automatické vrhače míčků jsou tou správnou volbou jak zabavit vašeho mazlíka na celý den. Každý pejsek rád aportuje, pořiďte mu vrhač míčků, který mu automaticky vhazuje míčky v různých intervalech.

Výběr redakce

iFetch Frenzy gravitační vrhač míčků

Gravitační vrhač míčků iFetch Frenzy je skvělým řešením pro venkovní i domácí zabavení psa. Pro svůj chod nepotřebuje elektřinu ani baterie.

Orientační cena: 4 000Kč

Výběr redakce

iFetch Original automatický vrhač míčků

Automatický vrhač míčků iFetch Original ocení především majitele menších a středních psů při svých domácích i venkovních aktivitách.

Orientační cena: 2 000Kč

Výběr redakce

iFetch Too automatický vrhač míčků

Automatický vrhač míčků pro velké psy poskytne hodiny aportování i bez účasti zaneprázdněných majitelů.

Orientační cena: 6 000Kč

Jak vybrat vrhač míčků pro psy

Vrhače míčků mohou být skvělým způsobem, jak vašeho psa zabavit. Jaké jsou na trhu varianty a jak vybrat tu správnou se dočtete v jednotlivých bodech tohoto článku.

Vyhledáte-li si na internetu vrhače míčků, s největší pravděpodobností narazíte na dvě základní kategorie. Na obyčejné ruční vrhače, které připomínají delší tyč, do níž umístíte míček a sami jím vrhnete. A pak na automatické vrhače, které umožní pejskovi aportovat i bez přítomnosti jeho majitele. Záleží tedy, jestli chcete jen zjednodušit si házení míčků a aportování se účastnit, anebo jestli hledáte přístroj, který psa zabaví během vaší nepřítomnosti. V závislosti na tomto rozhodnutí se samozřejmě hodně mění i cena pořizovaného vrhače.

Vybrat ruční vrhač je poměrně jednoduché, článek se tedy zaměří spíše na ty automatické. A u těch je podstatné, aby byly kvalitně konstruované a stabilní. Měly by vydržet psí hry a dorážení, nepřevrhnout se a ideálně být plně přizpůsobený venkovnímu použití, abyste ho mohli umístit například na zahradu. 

Každý pes je jinak velký, jinak aktivní a každý majitel má k dispozici jiný prostor. Vrhač by proto měl být co nejlépe přizpůsobitelný vašim potřebám – hledejte vrhač míčků s nastavitelnou vzdáleností, s míčky ve velikosti ideální pro rozměry vašeho psa. Některé mají dokonce nadstandardní funkce a dokáží s pomocí senzoru rozpoznat lidi v okolí a nezasáhnout je. 

S vrhačem míčků si bude hrát váš čtyřnohý kamarád, nenechte se tedy příliš ovlivnit tím, zda má elektronická hračka líbivý design, ale spíše se zaměřte na to, aby bylo ovládání lehce pochopitelné i pro vašeho psa. Čím snadněji pochopí princip a čím snadněji se mu bude míček umisťovat zpátky do nádoby, tím lépe. 

Shrnutí 

Pokud hledáte způsob, jak svého pejska zabavit, vrhače míčků mohou být skvlěým řešením hlavně pro vášnivé aportéry. Můžete si vybrat mezi obyčejnými ručními, které vám jen usnadní házení. Druhou variantou jsou pak automatické vrhače, které si budou se psem hrát i v době vaší nepřítomnosti. Je jasné, že ty automatické budou poněkud nákladnější, jejich výhody jsou však nesporné. U vrhače míčků nelze vymyslet příliš mnoho inovací a produkty jsou si v tomto poměrně rovny. Zaměřte se proto hlavně na kvalitu zpracování, na odolnost a použité materiály. Co se týče samotného vystřelování míčků, vždy se vyplatí co největší přizpůsobitelnost vašim podmínkám. Hledejte tedy vrhač s nastavitelnou vzdáleností a s ideální velikostí míčků (dle velikosti vašeho psa). Vrhač by měl být co nejsnadnější na pochopení, pomozte pejskovi přístroj pochopit a dejte mu čas, aby se s principem házení míčků seznámil.

Instruktážní video

Slovo závěrem

Máte s vrhačemi míčků zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

3.9/5 - (40 votes)