10 nejhezčích barev růží a jejich význam: co říkají beze slov?

Růže, která je po staletí vyhledávaná pro svou jednoduchou krásu a omamnou vůni, je nejlepší způsob, jak poslat srdci upřímné poselství. Růže jsou skvělým projevem náklonnosti, avšak v závislosti na jejich barvě mohou mít různé významy. Ať už vybíráte růži pro přítele, člena rodiny nebo někoho výjimečného, výběr správné barvy růže může být skvělým způsobem, jak poslat vzkaz bez použití jakýchkoliv slov. Abychom vám pomohli při rozhodování a pomohli vám udělat nejlepší dojem, shrnuli jsme významy 10 nejoblíbenějších barev růží.

1) Bílé růže

Bílé růže jsou tradičně spojovány se sňatky a novými začátky, ale díky své tiché kráse jsou také vzpomínkovým gestem. Bílá růže, která se hodí k pietním příležitostem, je vhodným způsobem, jak uctít přítele nebo milovanou osobu jako uznání nového začátku nebo rozloučení. Jejich čistá barva vyjadřuje úctu, vzdává hold novým začátkům a vyjadřuje naději do budoucna. Když si příležitost žádá úctu, je kytice bílých růží dokonalým způsobem, jak říci: „Myslím na tebe“.

2) Žluté růže

Žlutá růže kdysi symbolizovala žárlivost a chamtivost, dnes představuje přátelství a péči. Stejně jako hřejivá slunečnice vyjadřuje darování žluté růže příteli vřelost a náklonnost a může být skvělým způsobem, jak projevit svou radost. Žluté růže také symbolizují vzpomínku a hřejivou památku nebo projev uznání druhému.7

3) Broskvové růže

Broskvové růže jsou známé jako projev díků a vděčnosti. Běžně se dávají na oslavu obchodního jednání nebo dohody a mohou být znamením věrnosti. Broskvové růže jsou díky své teplé barvě milým překvapením a jsou skvělým dárkem pro projevení obdivu mladé dceři nebo dobrému příteli.

4) Růžové růže

Růžová růže, klasický symbol půvabu a elegance, se často dává jako projev obdivu a uznání. Růže jsou nejjemnější z růží a předávají toto poselství svým půvabem. Ať už jsou určeny pro nejlepšího přítele, snoubenku nebo stále spolehlivého spolupracovníka, kytice růžových růží vytvoří někomu výjimečnému jasnou tečku za jeho dnem.

5) Červené růže

Červené růže jsou odedávna spojovány s krásou a dokonalostí a jsou osvědčeným způsobem, jak říci „Miluji tě“. Červené růže vyjadřují vášeň a silnou romantickou lásku k druhé osobě. Ať už jde o narozeniny, Valentýna nebo jen o vyjádření uznání v jakýkoliv den, není lepší způsob, jak se podělit o své city, než kytice červených růží.

6) Levandulové růže

Levandulové růže se často objevují na jaře a představují lásku na první pohled. Tyto růže se používají k vyjádření okouzlení a zbožňování. Je známo, že jejich krása vyjadřuje okouzlení a jejich význam se může lišit podle odstínu. Tmavší odstíny levandulových růží vyjadřují pocit královskosti, vznešenosti a nádhery.

7) Zelené růže

Zelené růže představují harmonii, bohatství a plodnost. Stejně jako levandulové růže se tyto barvy objevují na jaře a mohou představovat znovuzrození a klid. Jako dárek symbolizují zelené růže přání všeho nejlepšího do nového života nebo přání navrácení zdraví.

8) Modré růže

Modré růže, stejně jako černé růže, představují díky svému fascinujícímu odstínu tajemství a iluzi. Pokud jde o lásku, modré růže ztělesňují nejvyšší touhu a chtíč. Darované jako dárek představují rovněž nedosažitelnou lásku, ale nevyzpytatelnou přízeň.

9) Černé růže

Černé růže, které se běžně používají během Halloweenu, představují smrt a konec citu, myšlenky nebo vztahu. Stejně jako modré růže ani černé růže nevznikají přirozeně, takže představují tajemství a nepolapitelnost. Strašidelné! Pokud máte obdržet nebo darovat černé růže, vyjadřujete tím konec vztahu s druhým člověkem nebo naznačujete smrt.

10) Pestrobarevné růže

Pestrobarevné růže, známé také jako „duhové růže“, jsou jedinečným dárkem, který představuje štěstí a radost. Pestrost a škála barev pestrobarevných růží přináší zábavu a je skvělým dárkem k narozeninám, výročí nebo k narození miminka. Stejně jako kytice ze smíšených barev růží mohou být pestrobarevné růže skvělým způsobem, jak sdílet více emocí a sdělení v jednom dárku.

Nejčastější dotazy

Co symbolizuje kytice deseti růží?

Jedná se o jednoduchý, ale účinný způsob, jak někomu pro výjimečnému říct, že je pro vás zkrátka dokonalý.

Jaká barva růže symbolizuje věčnost?

Bílé růže vyjadřují pojem „navždy“.  Rozhodně se tedy hodí na svatební oslavy. Na druhou stranu bílé květinové vazby jsou také promyšleným způsobem, jak uctít odchod milované osoby.

Kolik růží přináší štěstí?

Pokud chcete někomu darovat růže pro štěstí, pak darujte kytici 22 růží.

Video

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu