10 nejroztomilejších plemen psů (nejhezčí psi)

Naši psí společníci nás nejen že bezpodmínečně milují, ale také nám svou láskyplnou a hravou povahou dokáží spolehlivě vykouzlt úsměv na tváři. A ještě ke všemu jsou zkrátka a dobře rozkošní. Od velkých psů s vráskami a povislými pysky až po ty malé s čilými výrazy – každý si najde pohled, do kterého se zamiluje. A tady je 10 z těch nejhezčích psích plemen, které nám každý den rozjasňují život. 

1) Welsh Corgi Pembroke

Podle jedné velšské legendy plemeno welsh corgi pembroke milovaly víly. Ve Walesu se to hemží příběhy o corgi táhnoucích vílí kočáry, pasoucích vílí dobytek či nesoucích na svých zádech vílí bojovníky. Kromě pohádek je však jisté, že corgi jsou hraví, inteligentní a milující psi. Připravte se jen na to, že potřebují dostatek pohybu a pozornosti.

2) Bígl

Je všeobecně známo, že bíglové jsou skvělí lovci, ale věděli jste, že jim v jejich čmuchacím výkonu pomáhají jejich uši? Bíglovy dlouhé uši totiž víří smítka a částice směrem k jejich nosu, který tak může lépe zpracovávat pachové informace. Tito pejsci potřebují aktivní domácnost a jsou často skvělým společníkem pro rodiny s dětmi.

3) Pomeranian

Ačkoliv dnes může mít pomeranian tak trochu pověst namyšlenosti, původně to byl pastevecký pes, který byl schopný táhnout masivní saně skrz obtížný terén! Dříve měl totiž pomeranian kolem 14 kg a byl obalený svalovinou, Moderní pomeraniani jsou velmi láskyplní, ale vyžadují důsledný trénink, který udrží jejich tvrdohlavost na uzdě.

4) Francouzský buldoček

Francouzští buldočci byli vyšlechtěni jako takoví malí regulátoři klimatu pro řemeslníky, kteří pracovali v chladných obchodech. Buldočci jim seděli na klíně a udržovali jejich pohodlí a příjemné teplo. A tahle láska k tulení se na klíně jim zůstala dodnes. Jsou to velmi milující a věrní psi, kteří dobře vycházejí s dětmi i ostatními zvířaty.

5) Jorkšírský teriér

V dnešní době mají jorkšírští teriéři pověst mazlivého psa na klín. Ale v dřívějších časech to byli tvrdí dříči, kteří udržovali pracovní prostory čisté od různých škůdců. Jejich malá postava jim umožňovala vmáčknout se do úzkých prostor a pronásledovat hlodavce, zatímco povaha velkého psa z nich udělala nebojácného lovce. 

6) Staroanglický ovčák

Navzdory svému jménu jsou staroangličtí ovčáci jen několik málo stovek let staří. Sloužili k pasení stád a řadě dalších prací na farmách. Dnes jsou to hlavně okouzlující mazlíci, kteří jsou pozorní, inteligentní a velmi hraví. Aby si udrželi svůj krásný vzhled, je potřeba denního vyčesávání a pravidelného mytí.

7) Americký stafordšírský teriér

Nenajdete nic moc roztomilejšího než malé pitbullí štěňátko. “Pitbull” není ani tak plemeno, jako spíše kategorie pro několik plemen, které zahrnují právě i amerického stafordšírského teriéra. Tito psi bývají láskyplní, přátelští a hraví. Potřebují však energické každodenní procházky a spoustu her, aby mohli vybít svou zásobu energie.

8) Labradorský retrívr

Je toho hodně, co můžeme na labradorských retrívrech milovat – od jejich sladkých povah až po veselé úsměvy. Labíci jsou dle hodnocení American Kennel Club psem číslo jedna v USA už více než dvě desetiletí (a v ČR si v podobných žebříčcích nevedou o moc hůře) – a z dobrého důvodu. Tito psi jsou dobré povahy, společenští a lehce trénovatelní. Preferují však spíše aktivní domácnosti.

9) Bostonský teriér

Bostonští teriéři milují zábavu a jsou to něžní psi plní nadšení a životního elánu. Dostali přezdívku “americký gentleman” díky svému smoking připomínajícímu zbarvení, které je dělá ještě o to roztomilejší. Toto plemeno je skvělým rodinným mazlíčkem a dobře reaguje na výcvik. Lépe jim je v domácnostech, kde mají většinu dne něčí společnost. 

10) Maltézský psík

Maltézáček je jedním z nejstarších psích plemen a objevuje se v umění a literatuře mnoha antických civilizací – včetně Řeků, Římanů či Egypťanů. Dnešní Maltézáčci jsou rozkošní, milující a přátelští společníci, kteří zbožňují odpočinek na klíně jejich oblíbeného páníčka. Denní procházky a čas na hraní pak uspokojí jejich potřebu pohybu. 

4.5/5 - (10 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu