Nejlepší kolagen pro psy 2024 – recenze, zkušenosti


Výber redakce

Čistý hydrolyzovaný rybí kolagen pro všechny mazlíčky

Orientační cena: 1 200 Kč


Určeno pro lidi

Kolagen pro vás i mazlíčka 


Orientační cena: 600 Kč


Oblíbená volba

Čistý kolagen s příměsí
vitamínu C

 Orientační cena: 750Kč


Další na zvážení

Čistý hovězí kolagen typu I pro psy a kočky

 Orientační cena: 1 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Stejně jako my lidé, tak i naši čtyřnozí kamarádi s věkem ztrácí přirozený kolagen. Zatímco na psí tváři nejsou viditelné vrásky, úbytek se projevuje na jejich kloubech a pomalejším pohybu. Jestli máte staršího pejska, dopřejte mu doplňky stravy s kolagenem.

Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání, které slouží jako lepidlo spojující kosti. Stejně jako u lidí, tak i u psů dochází s vyšším věkem k přirozenému úbytku kolagenu v těle. Nejčastěji se projevuje na vzhledu psa a na pohybovém aparátu, jenž začíná trpět artritidou, bolestmi kloubů nebo jinými nemocemi.

Kolagen není zázračný elixír mládí pro vašeho mazlíčka. Bohužel. Na druhou stranu přináší řadu benefitů, které oceníte vy i pes. Kolagen účinně zlepšuje kvalitu srsti a kůže. Psi užívající doplněk stravy méně línají a mají na pohled lepší srst. Aktivní užívání kolagenu pomáhá od bolesti kloubů a v neposlední řadě jeho užívání zvyšuje apetit a prospívá problémům se zažíváním.

Druhů kolagenu je velké množství. Nejčastěji se získává z ryb, skotu, vepřů nebo drůbeže. Každý typ se v ledasčems liší, proto nemůžeme s určitostí říct, který je nejlepší. Vybrat si ho můžete kvůli účinkům.

  • Rybí kolagen: Dobře vstřebatelný, zlepšuje kvalitu srsti, hodí se méně pro výživu kostí a klubů
  • Hovězí kolagen: Podporuje zdravé kosti, klouby a kůži. Dokáže zvýšit produkci vlastního kolagenu v těle.
  • Vepřový kolagen: Nutričně prospěšný, jelikož je zdrojem energie a podporuje růst, tvorbu a regeneraci pojivových tkání.
  • Drůbeží kolagen: Používá se k léčbě bolesti kloubů spojených s artritidou nebo chirurgickými zákroky. Díky obsahu chondroitinu a glukosaminu, základním stavebním prvkům chrupavky, pomáhá s její obnovou.

Kromě zmíněné trojice lze kolagen rozdělit podle dalších typů. Proto si nyní představíme ty nejpodstatnější.

  • Kolagen typu I: Nejrozšířenější typ kolagenu v organismu. Tvoří silná vlákna a svazky vláken. Obsahují ho klouby, šlachy, vazy, kůže či zuby. Získat lze z vaječných bílků, z rybího kolagenu nebo z vývarů.
  • Kolagen typu II: Vyskytuje se v buněčné hmotě chrupavky, proto je důležitý pro její správné fungování. V běžné stravě ho obsahují třeba vývary nebo drůbeží kolagen.
  • Kolagen typu III: Podobá se kolagenu typu I, ale jednotlivá vlákna nejsou pravidelně uspořádána. Tvoří oporu orgánům z hladké svaloviny. Kolagen typu III najdeme ve vaječných bílcích, v hovězím nebo v rybách.

Existuje dvacet osm známých typů kolagenů. Nejčastějšími typy jsou výše zmíněné tři, přesto se ještě zmíníme o dalších dvou. Kolagen typu IV funguje jako stavební blok v různých vrstvách kůže, kdy obklopuje svaly, orgány a tukové buňky. Kolagen typu V se podobá vláknu a nachází se v některých vrstvách kůže.

Čistý hydrolyzovaný rybí kolagen pro všechny mazlíčky

V kolagenových sáčcích Incapet Collagen naleznete 100% bio-aktivní kolagen z mořských ryb. Tím se pozitivně ovlivní organismus vašeho psa, ale i koček nebo koní, pokud i oni jsou vašimi mazlíčky. Užívat ho mohou různé věkové kategorie a dokonce i březí feny.

Složení doplňku stravy má pozitivní vliv na klouby, chrupavku a měkké tkáně. Pomáhá zvířatům při lékařských zákrocích a při bolestech kloubů. Navíc se velmi dobře vstřebává a nezpůsobuje tak trávicí potíže nebo alergické reakce.

Říkáte si, jak přípravek užívat? Ke správnému dávkování je důležité znát váhu mazlíčka; jeden sáček denně podávejte psovi do 20 kg a dva nad 50 kg. Aby přípravek měl lepší účinky, vyplatí se minimálně dvouměsíční kúra.

KolagenHydrolyzovaný kolagen z ryb
Obsah30 sáčků
Orientační cena1 200 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Kolagen pro vás i mazlíčka 

Dopřejte svému mazlíčkovii 30 denních dávek kolagenu Collalocu, který obsahuje 100% mořský kolagen, bez příměsí ani aditivů (pozn. vylepšení), a je vhodný pro všechny typy psů s různými stravovacími návyky.

Mořský kolagen podpoří srst a zdravý vzhled vašeho psa, stejně tak i bezbolestný pohyb. Jeho účinky zlepšují kvalitu srsti a stav chrupavek, vazů a šlach.

Užívání kolagenu je jednoduché – sáček stačí zalít vodou a užívat v kteroukoliv denní dobu. Recenzenti se v diskuzích shodují, že se jim po přípravku zlepšila kvalita vlasů, nehtů i pleti a pomohl jim od bolesti kloubů. Bez obav se o něj můžete podělit se svým mazlíčkem.

Kolagen100% bioaktivní mořský kolagen
Obsah30 sáčků
Orientační cena600 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Čistý kolagen s příměsí vitamínu C

Přípravek obsahuje dvě důležité látky. První je hydrolyzovaný kolagen, který se běžně vyskytuje v kostech a ve vazivových tkáních. Druhou je šípek v jeho organické kvalitě, jenž je zdrojem vitamínu C a podílí se na syntéze kolagenu. Užíváním přípravku pomůžete ke zdravému vývoji kloubů, chrupavek a vazů vašeho pejska.

Canvit BARF kolagen je určen jak pro starší psy, tak i pro mladé. Stačí ho přimíchat do krmiva vašeho mazlíčka s přihlédnutím k jeho váze (menšímu plemenu stačí půl lžičky, velkému dvě). Pro lepší výsledky je doporučené dlouhodobé užívání.

KolagenHydrolyzovaný kolagen a šípek
Obsah800 g
Orientační cena750 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Čistý hovězí kolagen typu I pro psy a kočky

Tento kolagen ocení chovatelé jak psů, tak koček. Tvoří ho pouze jedna složka, kterou je čistý lyofilizovaný bovinní kolagen typu I. V překladu do češtiny to znamená, že tento kolagen pochází z kravské kůže, kostí a svalů.

Používáním tohoto kolagenu pomůžete k prevenci artrózy a dalších kloubních potíží. Je vhodný jak při mláďata, tak i pro březí a kojící mazlíčky nebo starší psy a kočky. Zároveň ho mohou užívat i ta zvířata, která jsou po úrazu.

Kolagen dávkujte s přihlédnutím k velikosti a druhu vašeho mazlíčka. Kočky dostanou čtvrtinu kostičky denně, za to velká plemena jednu. Pro optimální účinky je doporučeno přípravek podávat tři měsíce dvakrát do roka.

Někteří mazlíčky mohou mít problém s požíváním přípravku, jelikož ho musíte vložit do dutiny ústní i s kouskem potravy. Pokud s tímto má potíž i váš pes, dejte přednost sypkým kolagenům.

Kolagenlyofilizovaný bovinní kolagen typu I.
Obsah100 kostiček
Orientační cena1 000 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Starejte se o sebe a o mazlíčka 

Při hledání vhodného kolagenu pro vašeho mazlíčka vás možná napadla otázka, proč ho ještě nepoužíváte, když je tak vhodný pro tělo? Proto pro vás máme tip na přípravek, o který se můžete podělit.

Hydrolyzované hovězí kolagenové peptidy neobsahují tuk, cukr, lepek nebo sóju, proto ho bez obav můžete svému mazlíčkovi podávat. Složení přípravku podporuje kosti, klouby a také vzhled, kdy zlepšuje stav srsti a její kvalitu.

Jak přípravek užívat? Stačí smíchat dvě odměrky peptidů s horkou nebo studenou vodou. Použít ho můžete kdykoliv během dne.

KolagenHydrolyzované hovězí kolagenové peptidy
Obsah300 g
Orientační cena800 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Sirup pro psy a kočky

Aptus Apto-Flex je sirup vhodný jak pro psy, tak pro kočky. V lahvičce naleznete kromě kolagenu kyselinu hyaluronovou zajišťující měkkost, pružnost a vazkost chrupavek. Mezi dalšími látky nemůže chybět chondroitinu sulfátu, který je základní složkou kloubní chrupavky. Toto vybroušené složení zajišťuje výživu a regeneraci chrupavek a vazů.

Sirup je vhodný pro různé druhy psů od sportovních po ty s obezitou. Preventivně ho můžete podat svým mazlíčkům pro ochranu a regeneraci chrupavek a vazů, pro zlepšení pohyblivosti a zamezení artritidě. Přípravek je vhodný i pro mazlíčky po operaci.

Sirup dávkujte podle různých parametrů – při prevenci po dobu tří měsíců, při terapeutickém podání trvale. Vždy přihlédněte ke druhu zvířete a jeho velikosti

KolagenHydrolyzovaný kolagen
Obsah500 ml
Orientační cena 750 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT důvodů, proč užívat kolagen pro psy

Ptáte se, proč suplementovat kolagen pro psy? Následujících pět postřehů vám usnadní rozhodnutí.

1) S věkem psi postupně ztrácejí schopnost kolagen vytvářet

Majitelé větších plemen, které v pokročilém věku trpí s artritidou, sportovních nebo pracovních plemen mohou podávat kolagen od útlého věku jako prevenci. Namáhaný pohybový systém psa bude preventivně chráněn. Užíváním kolagenu zlepšíte i vzhled a kvalitu kožichu vašeho mazlíčka.


2) Ve stravě často není potřebný dostatek kolagenu

Jestli dáváte svému mazlíčkovi pouze granule s minimem živočišných nebo zeleninových doplňků, nemá skoro žádný zdroj kolagenu. Proto mu můžete pravidelně servírovat kolagenové doplňky již ve velmi mladém věku.


3) Pomoc od artrózy a bolesti kloubů

Pokud váš pes trpí bolestmi kloubů nebo artrózou, kolagenové doplňky stravy mu mohou pomoci od kulhání a těžkého pohybu. Pro svého mazlíčka vyberte preparát, který tvoří kolagen, dále glukosamin s protizánětlivými účinky a chondroitin, jenž eliminuje nežádoucí enzymy v chrupavce.


4) Kolagen vhodný pro psa i kočku

Jestli chováte psa i kočku, zvažte nákup kolagenového doplňku, který je vhodný pro oba mazlíčky. Mladším poslouží jako prevence a starším pomůže s případnými potíži s klouby.


5) Podpora správného apetitu

Kolagenové doplňky dokáží zvýšit chuť k jídlu. Z celé řady příchutí, jakou jsou ryby, hovězí, drůbež atd., můžete vybrat tu, kterou váš mazlíček preferuje, čímž povzbudíte i jeho apetit. Jestli běžně do stravy přidáváte i ochucený olej, uvítáte spíš variantu bez příchuti.

Často kladené otázky

Stále tápete? Máte nezodpovězené otázky? Na některé se nyní pokusíme odpovědět.

Kolagen můžete dát svému psovi ve správné výživě. Na příklad ve vepřové nebo hovězí kůži, kostech nebo chrupavek či v podobě mořských ryb a vajec. Vhodnou životosprávu tvoří i zelenina – třeba listová zelenina, fazole nebo bobule.

Vařením se spousta živin ztrácí z potravy. Jestli svého psa živíte podle BARF neboli syrovou stravou, dopřáváte svému mazlíčkovi dostatek kolagenu. Syrová strava je vhodná pro ty psy, kteří trpí artritidou a problémy s pohyblivostí.

Ano, ale i ne. Pokud užíváte čistý kolagen bez příměsí nebo jiných doplňků, můžete ho dát i svému mazlíčkovi po výpočtu dostatečné porce. Proč musí být čistý? Příměsi v doplňcích mohou být pro vašeho psa jedovaté, proto musíte být obezřetní.

Záleží na krmivu, které mazlíčkovi pravidelně dáváte, jeho věku, kondici a plemenu (některá mají větší tendenci k problémům pohybového aparátu než jiná). Za nejefektivnější se považuje hydrolyzovaný kolagen, který je pro tělo snadno stravitelný.

Ani na tuto odpověď není jednoznačná odpověď. Někteří psi mají problém s polykáním tablet, jiným zase neprospívají sirupy. Formu kolagenu volte podle návyků svého mazlíčka.

Hydrolyzovaný kolagen (můžeme se setkat i s označením kolagenní peptidy) se získávají hydrolýzou. Nemusíme se však složitě zabývat tímto komplexním chemickým procesem. Pro nás je nejdůležitější vědět, že při něm dochází ke štěpení aminokyselinových řetězců na kratší molekulové řetězce štěpných látek.Díky tomuto procesu se látka vstřebá do organismu lépe a efektivněji, jelikož si vybere to, co skutečně potřebuje.

 

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (34 votes)