Nejlepší lehátka pro psy 2024 - recenze, zkušenosti & Jak vybrat

Udržovat běžné pelechy v čistotě není úplně jednoduchý úkol, a tak není divu, že se na trhu objevila alternativa – lehátka pro psy. Jak vybrat ten správný, který sedne jak vám tak vašemu psovi, poradí právě tento článek.

TIP: Lehátka pro psy od ANADI

ANADI je česká firma, která se zaměřuje na výrobu lehátek pro psy. Ty mají hned několik výhod – především ulevují pohybovému aparátu vašeho psa, jsou hygienická, odolná, bezúdržbová a poskytnou komfort na vyvýšeném místě, které psi sami instinktivně často hledají.

Stejně jako u klasických pelechů, i tady je zásadní velikost – pes se musí na lehátko pohodlně vejít, ale zároveň není třeba brát to úplně největší, pokud by se v něm měl “utopit”. Kromě velikosti existuje u lehátek ještě druhý podstatný parametr, a tím je nosnost. Vybírejte tedy lehátko podle váhy vašeho psa. Vyplatí se vzít preventivně lehátko s větší nosností, to aby na něm mohli psi také skákat a dovádět. 

V interiéru s lehátkem většinou nebude problém, stačí tedy dbát na to, aby mělo kvalitní a lehce čistitelný potah (ideálně snímatelný, aby se dal vyprat). Pokud však chcete lehátko umístit ven, musíte si provedení pohlídat mnohem pečlivěji, jelikož bude muset odolat všem rozmarům počasí a vydržet jak vedro a pražící slunce, tak déšť a sníh. Potah by měl být odolný, pevný, neprověšený (aby se v něm netvořily louže) a kovová konstrukce co nejodolnější proti rzi.

Co se týče lehátek, vyplatí se trochu si připlatit, chcete-li, aby vám nějakou dobu vydrželo. Do odolného lehátka musí výrobce investovat jak v rámci spolehlivého materiálu, tak pečlivé výroby. To se pak odrazí i na ceně. Právě cena tedy může být hlavním ukazatelem toho, jestli se lehátko nezničí hned po pár použití a jestli byste měli vybrat právě tento kousek.

Na trhu najdete výrobce, kteří zaručují pozáruční servis a nabízí případnou náhradu jakýchkoliv dílů. To je z dlouhodobého hlediska velké plus, protože lehátko pak může sloužit dlouhé roky stále stejně dobře. 

Není na škodu odhlédnout trochu od estetické stránky výrobku a podívat se také na to, jak bude fungovat v praxi a zda bude pro psa bezpečný. Potah by neměl mít žádné mezery nebo praskliny, aby pes nemohl nijak propadnout, škobrtnout, zaseknout si drápek a podobně. Stejně tak konstrukce jako taková musí být pevná a stabilní. 

Shrnutí 

Lehátko pro psa by mělo být dlouhodobým řešením a vydržet roky, nejlépe posloužit psovi po celý jeho život. Proto je důkladný výběr tolik důležitý a zcela zásadní je zde kvalita. Základem je pevná konstrukce, na níž bude napnutý potah z odolného a lehce omyvatelného materiálu. Potah ani konstrukce by neměly umožňovat, aby se pes zranil – tedy nikde žádné mezery či otvory, žádné prověšování či koroze. To vše platí tím spíš, pokud bude lehátko venku na nekrytém místě. Najdete-li vhodné lehátko, zbývá již pak jen vybrat na míru vašemu psovi – takové, které bude dostatečně veliké a se správnou nosností (tyto údaje každý spolehlivý výrobce uvádí). 

Oblíbená lehátka pro psy

Lehátko Anadi massive XL-3XL (zesílená konstrukce)

Lehátko Anadi plus L-2XL (zesílený potah)

Lehátko Anadi massive plus XL-3XL (zesílená konstrukce I potah)

Slovo závěrem

Máte s lehátky pro psy zkušenost? S jakými a jaké? Napište do komentářů 🙂 

4.3/5 - (38 votes)