9 nejpřítulnějších plemen koček

O kočkách se říká, že se zdržují nějaké větší náklonnosti nebo že jsou poněkud odtažité, zvláště pokud je srovnáváme se psy. A přitom tolik koťátek vyloženě miluje mazlení se svými oblíbenými lidmi! Ať už hledáte kočku, která vám bude zahřívat na klíně, zatímco se díváte na televizi, anebo nějakou k přitulení po vzrušující hře na honičku, určitě tam na vás někde ta pravá milující čeká.

Přestože plemeno není jediným faktorem, může hrát v otázce kočičího temperamentu velkou roli. A pokud vás zajímá, jaké jsou ty nejmazlivější druhy koček na světě, přišli jste na správné místo! 

Tento seznam zahrnuje krátkosrsté mazlíky, dlouhosrsté gaučové povaleče, a vůbec všechny vrnící, otírající se a kolem nohou se obtáčející kočky. Toto jsou tedy ta nejláskyplnější kočičí plemena kolem nás. 

Připravte se poznat některé z největších mazlů. A nezapomeňte na všechna ta smíšená plemena koček, která nedaleko vás jistě čekají v útulcích na adopci – i ta vám mohou nabídnout spoustu lásky.

1) Habešská kočka

Habešské kočky jsou chytré, zvídavé a atletické. Jsou považovány za jedno z nejstarších existujících plemen. To nejlepší však je, že jsou hodně společenské a silně poutané na lidi. Nejsou to sice kočky vyloženě jen na klín, ale moc rády si hrají a  tráví čas se svými lidmi. 

A nejlepší způsob, jak sdílet vzájemnou náklonnost s habešskou kočkou? Vezměte je na vodítku na procházku! 

2) Birma

Tyhle dlouhosrsté modrooké krásky jsou známé pro svůj hedvábný kožíšek a, naštěstí pro nás, hlazení milují!

Birmy jsou jedny z nejláskyplnějších kočičích plemen na světě. Vlastně svou lásku nelimitují jen na lidi. Dobře vycházejí také s jinými domácími mazlíčky a je o nich dobře známo, že se rády přitulí i k psům.

3) Barmská kočka

Hledáte mohutný zahřívač klína? Barmská kočka je atletickým extrovertem, miluje hru a zbožňuje tulení a mazlení.

Jsou hodně podobné bombajským kočkám – hlavní rozdíl mezi nimi je v barvě kožichu. Barmské kočky jsou sobolí, zatímco bombajské celočerné, ale obě dvě plemena patří mezi ty nejvíce milující.

4) Cornish rex

Tihle roztomilouši s vlnitou srstí se nemohou nabažit pozornosti. Plemeno cornish rex chce být středem pozornosti, a to ať už si hraje, šplhá nebo loví. A milují, když je někdo hladí a chová. 

Ne nadarmo jsou tyhle milující kočky známé pro tulení se pod peřinami v posteli. Jsou natolik společenské, že mají pověst skvělých terapeutických koček.

5) Mainská mývalí kočka

Pokud sháníte velkou a chlupatou kouli na mazlení během studených zimních nocí, je tu mainská mývalí kočka. Jsou známé hlavně díky své velikosti – váží až 8 kg! – a také pro svou klidnou a něžnou povahu.

Nežebrají o pozornost, ale rády odpočívají na klíně, zatímco si čtete nebo sledujete televizi. A samozřejmě že není lepšího pocitu, než hlazení jejich dlouhé a jemné srsti.

6) Perská kočka

Jejich pohled říká “drama”, ale jejich povaha říká “mazlení na klíně, prosím!”. Perské kočky jsou klidné a družné. Jejich dlouhý kožich a roztomilé záhyby na obličeji vyžadují pravidelnou péči, ale co se týče povahy, tak jsou poměrně nenáročné. 

Stačí jim zařídit vyhřáté místo na odpočinek a zvířecí kamarády a stanou se vaším nejlepším kočičím přítelem po celý život.

7) Ragdoll

Velké, modrooké, nádherné: kočky plemene ragdoll mají vše. Své jméno dostaly podle toho, jak se uvolní, když je chytnete do náruče. 

Takže ano, rozhodně jsou jedněmi z nejpřítulnějších kočičích plemen! Také jsou mimo jiné velmi tolerantní, což z nich dělá skvělé rodinné kočky.

8) Siamská kočka

To, že jsou siamské kočky jedním z nejpopulárnějších plemen má svůj důvod. Kromě jejich nápadně krásného vzhledu jsou také neuvěřitelně chytré a zvídavé. Mají pověst průšvihářů, ale to jen protože touží po lidské pozornosti. 

Dělejte jim společnost, zabavte je a siamské kočky vás odmění kopou lásky. Není jen tak, že patří k jedněm z nejmilejších plemen. 

9) Tonkinská kočka

Zdroj: Wikipedia.org

Kombinace barmské a siamské kočky, tonkinská kočka je zkrátka stvořena pro přítulnost! Jsou kontaktní a hravé a milují lenošení na klíně (nebo i na rameni).

Příznivci tonkinských koček říkají, že jejich kočky dokáží způsobovat trable, když se nudí, a tak je dobré mít doma pár, anebo jim domů pořídit nějakého jiného zvířecího společníka.

To by nemělo být tak obtížné – koneckonců, proč se omezovat jen na jednu úžasnou, milující kočku, když můžete mít dvě?

Každá kočka může být přítulná

Samozřejmě, že plemeno není jediným indikátorem přítulnosti. Kočky jsou individuálové a některé jsou zkrátka více kontaktní než jiné. 

Navíc, většina koček je stejně směsí různých plemen a všechny z nich mají potenciál stát se tou mazlivou a zcela oddaně přítulnou kočkou. A to ať už je mourovatá, nebo černá jako uhel. 

Pokud zrovna ta vaše není příliš kontaktní, nemějte strach: dotyky nejsou jediným způsobem, jak kočky vyjadřují svou lásku. Pokud vás doprovází po domě, spí vám v nohách na posteli, anebo si zkrátka užívají čas strávený společně ve stejné místnosti, berte to jako stejně hodnotný projev její náklonnosti.

4.7/5 - (15 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu